Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża będzie modlić się za tragicznie zmarłych lotników.

Diecezja łomżyńska uczci pamięć tragicznie zmarłych oficerów i podoficerów Wojska Polskiego. W sobotę (26 stycznia) Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin odprawi biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Modlitwa odbędzie się o godz. 18-00 w katedrze. Po Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu orkiestry Victoria działającej przy parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. Orkiestra powstała 11 lat temu z inicjatywy proboszcza parafii ks. prałata Edwarda Żmijewskiego.


„Orkiestra związana jest tradycją z wojskiem i jestem przekonany, że bardzo dobrze zamknie się w ten sposób czas żałoby ogłoszony przez Pana Prezydenta, a rozpocznie się nasza serdeczna pamięć o Polakach, naszych rodakach co oddali życie na służbie Ojczyźnie i o ich rodzianch, które w tej chwili przeżywają wyjątkowo trudne chwile i potrzeba im naszej wspólnej duchowej więzi” - powiedział w wypowiedzi dla Radia Nadzieja biskup Stanisław Stefanek.

Żałoba narodowa, ogłoszona wczoraj przez prezydenta w związku ze śmiercią 20 oficerów i podoficerów w wypadku samolotu w Mirosławcu, potrwa do soboty do godziny 19.00.

W Pałacu Prezydenkich wyłożono księgę kondolencyjną. W związku z żałobą flagi na gmachach publicznych są opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem.
Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, dziś o godz. 12.00 pamięć żołnierzy zostanie uczczona minutą ciszy.
   

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę