Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zwycięzcy konkursu poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.

Prawie 30 młodych recytatorów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zmierzyło się z poezją Karola Wojtyły. W łomżyńskim Centrum Katolickim odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowali uczniowie z rodziny szkół Jana Pawła II.


Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych zwyciężył Jakub Zalewski ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Drugie miejsce zajęła Beata Pardo ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach, a trzecie - Magdalena Węgorwska z SP nr 10 w Łomży. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyła Katarzyna Dłużniewska z łomżyńskiej „10”-tki, drugie miejsce zajęła Martyna Adamowicz ze szkoły w Błochach, a trzecie Andrzej Pieniak z Pisza. Natomiast w kategorii gimnazjów najlepiej recytował Mateusz Puciło z gimnazjum w Bogutach-Piankach, na drugim miejscu uplasowała się Żaneta Pojawis. Zwycięzcy eliminacji pojadą na finał konkursu do Torunia.

Organizatorem etapu regionalnego była Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. Dyrektor, Hanka Gałązka podkreślała, jak ważne jest dawanie świadectwa o Papieżu-Polaku.

Uczestnicy konkursu wspólnie zaśpiewali piosenkę rodziny szkół noszących imię Jana Pawła II.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę