Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Świąteczno-noworoczne spotkanie u Rycerzy Kolumba

- Nazwa rycerz zobowiązuje – mówił bp pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski podczas spotkania z Rycerzami Kolumba. W Centrum Katolickim zgromadzili się przedstawiciele Łomżyńskiej Rady bractwa, aby wspólnie pośpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem. Bp Bronakowski złożył rycerzom życzenia. Podkreślał, że celem każdego człowieka powinno być dążenie do świętości. Dodał też, że nazwa „rycerz” zobowiązuje do rycerskich ideałów.


Przewodniczący Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba Sławomir Bączek, powiedział, że do organizacji może wstąpić każdy mężczyzna, który ukończył 18 lat i jest praktykującym katolikiem. Dodał, że rycerze pomagają proboszczom przy parafiach, ale także wszystkim potrzebującym.

Łomżyńska Rada Rycerzy Kolumba jest jedną z 6 działających w Polsce. Jej członkowie spotykają się w każdą pierwszą środkę miesiąca o godz 19 w Centrum Katolickim w Łomży.

Rycerze Kolumba to największa międzynarodowa organizacja katolicka, skupiająca mężczyzn, założona przed 124 laty przez ks. Mc Givney w USA. W chwili obecnej liczy ponad 1 700 000 członków, zrzeszonych w 12 tys. rad lokalnych, głównie w USA, Kanadzie, Filipinach, Meksyku, Kubie i Ameryce Łacińskiej. Podstawowe wartości, którymi kieruje się organizacja to: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Zakon Rycerzy Kolumba rozpoczął swoją działalność w Polsce na zaproszenie Prymasa Polski, Ks. kard. Józefa Glempa.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę