Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

30% podwyżka MPK ...poza Łomżą.

Mieszkańcy powiatu łomżyńskiego o 30% więcej płacą za przejazdy autobusami MPK. Miejski przewoźnik podniósł ceny od 1 lutego. Chociażby bilet miesięczny ulgowy z Nowogrodu do Łomży z 65 zł wzrósł do 90 zł. Wcześniej mieszkańcy Nowogrodu za normalny bilet jednorazowy płacili 5,25 zł, teraz muszą zapłacić 7 zł. Dyrektor MPK w Łomży Bogusław Szczech twierdzi, że to dyrekcja MPK ma prawo do ustalania cen biletów na terenach poza Łomżą.


Ceny biletów na autobusy pozamiejskie ustala MPK na zasadach rynkowych, kieruje się rachunkiem ekonomicznym, miasto Łomża nie może sponsorować gminom przejazdu - mówi dyrektor MPK. Bogusław Szczech dodaje, że gminy ościenne nie kwapią się, aby refinansować przejazdy dla swoich mieszkańców. Dla każdej gminy ceny wzrosły inaczej – tam gdzie jeździ więcej osób, podwyżki są mniejsze, na liniach mniej uczęszczanych – większe.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę