Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Uczcili pamięć Druha Szarego

Zwiedzali Łomżę i poznawali jej historię, pokonali szlak do Drozdowa i zwiedzali tamtejsze Muzeum Przyrody, a przede wszystkim wspominali Druha Szarego. Harcerze z regionu i z innych miast Polski przyjechali do Łomży. Okazją był już 15. Ogólnopolski Zlot Druha Szarego. Spotkanie poświęcone pamięci ks. Kazimierza Lutosławskiego – twórcy Harcerskiego Krzyża - przygotowało Naczelnictwo Poczt Harcerskich Wydziału Specjalności Komendy Głównej ZHP.

Na Zlot przyjechały drużyny m.in. z Kolna, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, z Golubia Dobrzynia, byli przedstawiciele 10 Łomżyńskiej Drużyny Nieprzetartego Szlaku „Polne Kwiatki”, 62 Harcerskiego Klubu POL-Survival oraz 21 Drużyny „Agapa-Pomocna Dłoń” z Jedwabnego.

Od piątku harcerze uczyli się poprzez zabawę. Poznawali historię Łomży i jej zabytki, w sobotę wyruszyli do Drozdowa. Tam oddali hołd prochom Druha Szarego - ks. Kazimierza Lutosławskiego. W piątek i sobotę spotykali się na wieczornicy, gdzie rozmawiali o Druhu Szarym i śpiewali harcerskie piosenki.

Podczas Zlotu odbyły się warsztaty Poczt Harcerskich. Harcerze omówili także najważniejsze zadania w związku ze zbliżającym się Zlotem Skautów Europy Środkowej „Silesia 2008”. Odbędzie się on od 1 do 10 sierpnia w Chorzowie.

15 Ogólnopolski Zlot Druha Szarego zakończyła dziś Msza św. w kaplicy Krzyża św. w Łomży.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę