Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rusza Novum Jazz Festiwal

cz pt, 23 maja 2008 13:39

Łomża przez 3 dni będzie centrum jazzu. Przyjadą tu młodzi muzycy z wielu zakątków Polski. Wezmą udział w niedzielnych przesłuchaniach konkursowych, czeka na nich tytuł Nowej Nadziei Jazzu. Festiwal rozpocznie się już dziś od dnia łomżyńskiego. Zagrają muzycy związani z Łomżą. Na początek o godz. 19-00 w Centrum Katolickim z koncertem wystąpi Kwartet Saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łomży. Później na melomanów czeka recital solowy Rafała Adamczaka.

Kolejny projekt OHP

cz wt, 20 maja 2008 11:19

195 młodych mieszkańców regionu zostanie objętych programem „Szkolenie-Praktyka- Zatrudnienie- Rozwój”. Nabór do projektu od początku miesiąca organizuje Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa młodzieży w wieku od 15 do 25 lat.

Prawie 100 osób oddało niemal 45 litrów krwi

cz cz, 15 maja 2008 12:04

Uczniowie, nauczyciele i ludzie dobrej oddawali krew dla chorego nauczyciela łomżyńskiej Wety. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – od godz. 8 do 17 krew oddało prawie 100 osób. Akcja poboru krwi odbywała się w jednej ze szkolnych sal Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży. Pracownicy centrum pobrali krew od 96 dawców, każdy mógł oddać po 450 ml krwi.

Skorzystaj z bezpłatnych badań

cz śr, 14 maja 2008 17:52

Do wykonania bezpłatnej kolonoskopii, badań mammograficznych i cytologicznych zachęca Szpital Wojewódzki w Łomży. Badania będą wykonywane w ramach programów profilaktyki nowotworowej. Z wykonalnością tych badań w regionie jest źle, szczególnie na terenie powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego - mówił podczas specjalnej konferencji prasowej Adam Dębski rzecznik podlaskiego Oddziału NFZ. Poinformował, że tylko 30 % pań z odpowiedniej grupy wiekowej skorzystało dotychczas z bezpłatnych badań mammograficznych. Podobne, niskie wyniki obserwowane są też w zakresie wykonalności bezpłatnych badań cytologicznych – dodał rzecznik podlaskiego NFZ-tu. W tym przypadku średnio również co trzecia kobieta w podlaskim wykonuje regularnie to badanie.

Do łomżyńskich bibliotek wróciło 173 zaległe książki

mm pon, 12 maja 2008 17:11

Kończy się tydzień bibliotek W związku z tym dzisiaj kończy się tydzień imprez w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży. To już V edycja imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.Obchodzony był pod hasłem „Biblioteka miejscem spotkań.

Strzelali samorządowcy i dziennikarze

cz pt, 09 maja 2008 09:26

Samorząd gm. Piątnica strzela najlepiej, indywidualnie najlepsze oko ma myśliwy, dyrektor PUP w Łomży, Mieczysław Bieniek, a wśród starostów - wiceprezydent Łomży, Marcin Sroczyński. To wyniki turniejów strzeleckich, które w Dniu Zwycięstwa odbywały się na frotach w podłomżyńskiej Piątnicy. Na tamtejszej strzelnicy zgromadziło się kilkadziesiąt osób – samorządowców, urzędników i dziennikarzy. Wszyscy udowadniali, że mają dobry cel strzelając do wojskowej tarczy.

Świętuje Stanisław

cz cz, 08 maja 2008 07:38

Dzisiaj wspominamy Św. Stanisława – biskupa męczennika. Jest to również dzień patrona biskupa łomżyńskiego. Dzisiejszy solenizant biskup Stanisław Stefanek, wczoraj był jubilatem. Właśnie 7 maja ordynariusz łomżyński skończył 72 lata.

Policja wyjaśnia, jak doszło do tragedii w łomżyńskim szpitalu

cz pon, 05 maja 2008 11:53

Około godz. 20-00 z okna na 6 piętrze szpitala wyskoczył mężczyzna. Najpierw 60-letni pacjent oddziału neurologicznego zabarykadował się w sali pomocą szafek i łóżek, a następnie otworzył okno. Gdy personel szpitala próbował dostać się do sali, mężczyzna wyskoczył z okna.

W łomżyńskim Urzędzie Skarbowym na razie bez czynnego protestu.

mm pon, 28 kwietnia 2008 12:28

Związkowcy, na znak solidarności ze swoimi kolegami z Polski, wywiesili na budynku urzędu flagi. Do pracy przyszli normalnie i obsługują podatników. W wielu miastach Polski może być jednak problem ze złożeniem deklaracji podatkowej. Od dziś do 30 kwietnia związkowa "Solidarność" zorganizowała protest. Pracownicy mieli brać urlopy i oddawać krew. - W Łomży o takich formach protestu na razie nie słychać – zapewniał w porannej Rozmowie Radia Nadzieja Naczelnik US, Tadeusz Zysik.

Można mu pomóc!

cz śr, 16 kwietnia 2008 15:23

Pompa infuzyjna dla chorego na cukrzycę Piotrusia- na ten cel przez cały dzień dzieci i nauczyciele ze SP nr 5 im. St. Staszica w Łomży zbierają pieniądze w zorganizowanej przez siebie zbiórce. W czasie kwesty przewidziano loterię fantową, kawiarenkę dobroczynną i wieczorną dyskotekę.

XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej

cz wt, 15 kwietnia 2008 06:07

Od środy do niedzieli Łomża będzie centrum kultury chrześcijańskiej. Już po raz 14. odbędą się tu Dni Kultury Chrześcijańskiej. Tegoroczny cykl imprez wypełnią głównie atrakcje muzyczne. Będą koncerty, musicale, zaplanowano też Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej oraz muzyczny turniej.

68. rocznica drugiej wywózki na Syberię

cz nie, 13 kwietnia 2008 12:29

Dziś mija 68 rocznica drugiej masowej deportacji Polaków na Sybir. Nastąpiła ona dwa miesiące po pierwszej deportacji, kiedy to na Syberię trafiło około 200 tysięcy osób. W kwietniu 1940 roku w głąb Związku Radzieckiego wysłano w wagonach towarowych co najmniej drugie tyle osób. Byli to bogaci rolnicy, tak zwani kułacy, oraz rodziny oficerów wojska, policji i korpusu ochrony granic, którzy już wcześniej zostali wywiezieni do sowieckich łagrów i więzień, a także nauczyciele.

Biskup Stanisław Stefanek zasłużony

cz pt, 11 kwietnia 2008 06:13

Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek został odznaczony Medalem za Zasługi dla KUL. Odznaczenie zostanie wręczone pasterzowi Diecezji za tydzień podczas specjalnej uroczystości. Medal za Zasługi dla KUL to najwyższe odznaczenie jakie uczelnia może przyznać swoim profesorom.

Kolno: Lepsza opieka ambulatoryjna

cz śr, 09 kwietnia 2008 15:39

Na lepszą opiekę medyczną w nocy oraz w niedziele i święta mogą liczyć mieszkańcy Kolna. To za sprawą powstałego niedawno ambulatorium. Działa ono w Szpitalu Ogólnym w Kolnie. Swoje usługi ambulatorium świadczy od 1 marca. Zapewnia również wyjazdową opiekę medyczną po godzinie 18.00, gdy lekarze rodzinni kończą pracę. Wcześniej szpital był podwykonawcą usług dla pogotowia ratunkowego.

Są już pierwsze wypadki w rolnictwie

cz so, 05 kwietnia 2008 20:45

Sezon wiosenny dopiero ruszył, a już jeden rolnik stracił życie. Do tragicznego zdarzenia doszło we wsi Czerwone w gminie Kolno. Doświadczony, emerytowany 68-letni rolnik, na podwórku gospodarstwa ładował akumulatory zamontowane w ciągniku rolniczym. W czasie wykonywania tej czynności sprawdzał działanie pompy paliwowej silnika. Najprawdopodobniej po wykonaniu regulacji mężczyzna postanowił uruchomić silnik.

Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie w „Wecie”

cz pt, 04 kwietnia 2008 13:28

Wiedzę o mleku i mleczarstwie będą prezentować uczniowie w Łomży. Uczestników 34 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie po raz pierwszy będzie gościł Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Dziś uczestnicy turnieju przyjadą do Łomży. Reprezentować będą 11 szkół kształcących młodzież w zakresie technologii żywności i przetwórstwa mleka między innymi z Białegostoku, Rypina, Lublina, Włoszczowej, Wysokiego Mazowieckiego, Wrześni czy Rzeszowa.

Ostatnie przygotowania do peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Diecezji Łomżyńskiej

cz wt, 25 marca 2008 21:16

W Diecezji Łomżyńskiej w sobotę (29 marca) rozpocznie się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży będzie nawiedzał parafie diecezji łomżyńskiej do końca września. Odwiedzi wszystkie dekanaty i parafie. Jako pierwsi powitają go wierni parafii dekanatu wyszkowskiego.

Święta były spokojne na drogach powiatu łomżyńskiego - podsumowuje policja

mm wt, 25 marca 2008 11:47

Najbardziej wypadkowy Wielki Piątek, potem spokojnie. Jak poinformowała Radio Nadzieja podkomisarz Anna Mandziuk z sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży w piątek tuż przed świątecznym weekendem miały miejsce 3 wypadki i 3 kolizje drogowe.

Najważniejsze święto chrześcijańskie – Wielkanoc

cz nie, 23 marca 2008 08:47

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Wesołe Alleluja zabrzmiało dzisiaj we wszystkich Kościołach. Dzień Zmartwychwstania Pańskiego jest dniem radosnym. Dzisiaj pierwsza Msza św. w Kościołach to tzw. rezurekcja. Jest ona połączona z procesją. W łomżyńskiej katedrze Zmartwychwstanie Chrystusa wczesnym rankiem ogłosił biskup łomżyński Stanisław Stefanek.

Bp Stefanek: Trwa akcja przeciwko personelowi Kościoła!

cz cz, 20 marca 2008 13:52

- Próbuje się przejąć kontrolę nad personelem Kościoła - mówił w Wielki Czwartek (20 marca) biskup Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński odprawił Mszę św. Krzyżma w łomżyńskiej katedrze. W homilii nawiązał do listu, jaki w Wielki Czwartek do kapłanów skierowali polscy biskupi. Hierarchowie Kościoła zwracają w nim uwagę, że w mentalności współczesnych ludzi postępuje proces "odrywania Kościoła od Chrystusa". Zauważają, że jego skutkiem jest fakt, iż kapłaństwo zaczyna być traktowane zawodowo, jako rodzaj pracy, którą można przeliczyć według norm tego świata.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę