wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@

Dobroć ludzka i solidarność ludzka zdaje egzamin

Dwa samochody z pieczywem pojechały wczoraj z Łomży do Bogatyni i Zgorzelca. Akcja pomocy dla powodzian z terenów ostatnio doświadczonych żywiołem wody jest inicjatywą Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Cztery tony pieczywa trafią na stoły powodzian dzięki wspaniałomyślności łomżyńskich piekarz, którzy przeznaczyli ten chleb dla powodzian - mówił Radiu Nadzieja Andrzej Przeździecki, wicedyrektor Caritas Łomża.

Pomoc nie zakończy się na tej akcji. Jak dodaje Andrzej Przeździecki Łomżyńska Caritas w planach ma także zorganizowanie zbiórki darów; w postaci środków czystości i innych potrzebnych artykułów.

Tymczasem Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje za okazaną pomoc w postaci przekazanych darów żywnościowych dla poszkodowanych w powodzi na terenie diecezji. Po konsultacji z proboszczami parafii znajdujących się na zalanych terenach, informuje też, że obecnie najbardziej potrzebne są: środki czystości, łopaty, miski, siekiery, piły mechaniczne, latarki i baterie, świeczki, pampersy, ubrania, skarpety, kalosze, worki na śmieci, bandaże, plastry.

Przypomnijmy, w sobotę nad Bogatynią przeszła nawałnica, a po niej płynąca przez miasto rzeka Miedzianka zalała 2/3 jej terenów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0