Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Brak prądu, połamane drzewa, pozrywane dachy - to skutki wichury w regionie.

cz śr, 22 sierpnia 2007 09:03

Prawie tysiąc gospodarstw domowych w regionie łomżyńskim wciąż nie ma prądu. Energii pozbawiła ludzi wichura, która przeszła nad regionem wczoraj po południu. Energetycy od razu zaczęli usuwać awarie. W tej chwili w okolicach Łomży wyłączonych jest ok. 40 stacji transformatorowych, to o połowę mniej niż wieczorem. - W regionie łomżyńskim mamy na tą chwilę ok. 1 000 gospodarstw domowych bez dopływu energii elektrycznej. To okolice Jedwabnego, Wizny i wsie wokół Łomży - mówi rzecznik ZEB Dystrybucja, Andrzej Piekarski.

O roślinach modyfikowanych genetycznie w Drozdowie

cz wt, 21 sierpnia 2007 06:44

Prezentacją filmu „Życie wymyka się spod kontroli” rozpocznie się we wtorek w Drozdowie dyskusja nad niebezpieczeństwami związanymi z uprawianiem roślin modyfikowanych genetycznie. Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprosiło do jej poprowadzenia członków Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

Bp Stefanek: z żołnierzy czyni się niewolników globalizmu!

cz śr, 15 sierpnia 2007 12:04

- Z żołnierzy z założenia czyni się niewolników globalistycznych władców – powiedział w środę 15 sierpnia biskup Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny w katedrze w Łomży. W homilii stwierdził, że filozofia konsumpcjonizmu przekreśla pojęcie ojczyzny i zmienia glob na teren produkcji. W ten sam sposób – zdaniem hierarchy – zmienia się sens żołnierskiego czynu.

Niebezpiecznie na pielgrzymkowych trasach

cz śr, 08 sierpnia 2007 11:52

Wypadek podczas podróży miała grupa mieszkańców Łomży, która jechała do Medjugorie na, organizowany przez franciszkanów, Festiwal Młodych. W Chorwacji z autobusem, którym jechali, zderzył się Renault Clio. Łomżyńskim pielgrzymom nic się nie stało, ale 4 osoby z samochodu osobowego zginęły.

Pomóżmy potrzebującym!

cz so, 04 sierpnia 2007 19:34

O pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną w okolicach Częstochowy oraz rodzinom ofiar katastrofy autokarowej w Grenoble zaapelował biskup łomżyński Stanisław Stefanek. W najbliższą niedzielę w diecezji łomżyńskiej, podobnie jak w innych diecezjach w Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

Raport z przeglądów szkół i placówek szkolnych

cz pt, 03 sierpnia 2007 11:40

Kilkaset czynów karalnych popełnionych przez uczniów zgłosili dyrektorzy szkół województwa podlaskiego organom ścigania – wynika z danych kuratorium oświaty. Właśnie opublikowano sprawozdanie z przeprowadzonego przeglądu i oceny szkół i placówek oświatowych pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz sprawowania nad nimi prawidłowej opieki.

W naszym szpitalu nie ma skażonych strzykawek

cz śr, 01 sierpnia 2007 16:46

W Łomży nie ma skażonych strzykawek jednorazowych. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego uspokaja pacjentów, że placówka nie kupowała ich od pechowego producenta. W mediach pojawiły się dziś niepokojące informacje, że do kilkudziesięciu szpitali i przychodni w całej Polsce mogą trafić skażone strzykawki jednorazowe wyprodukowane przez firmę Becton Dickinson.

Policjanci szykują się na świętowanie

cz cz, 19 lipca 2007 17:13

Ścigają przestępców, drogowych piratów, dbają o ład i porządek w mieście i na wsi – policjanci już za kilka dni będą mieli swoje święto! Łomżyńscy funkcjonariusze zaczną świętować już jutro. Przygotowali specjalny festyn z okazji Święta Policji. Uroczystość odbędzie się na terenie popularnego Skyte Parku przy ul. Ks. Anny w Łomży.

Będzie boisko przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży.

cz śr, 18 lipca 2007 13:49

Radni jednogłośnie uchwalili dziś zmiany w budżecie, przeznaczając 115 tys zł na budowę boiska. Drugie tyle miasto dostanie od Ministerstwa Sportu. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w wakacje. Decyzję o przeznaczeniu środków na boisko rada podjęła na nadzwyczajnej sesji. Boisko przy łomżyńskiej 5-tce ma służyć uczniom tej szkoły, jak też podopiecznym mieszczącego się obok Domu Dziecka i wszystkim mieszkańcom Łomżycy.

Zdecydowana większość sklepów w małych miejscowościach ma problemy z przestrzeganiem prawa

cz wt, 17 lipca 2007 16:57

Tak wynika z kontroli jaką w ponad 20 tego typu placówkach przeprowadzili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Celem kontroli była ocena prawidłowości funkcjonowania placówek detalicznych w zakresie legalności i rzetelności działania, przestrzegania przepisów regulujących zasady obrotu towarowego oraz przepisów dotyczących ochrony konsumentów

Wakacyjne zbiórki krwi

cz wt, 10 lipca 2007 07:26

Wakacje trwają. To oprócz wypoczynku także niestety czas zwiększonego ryzyka wypadków, a co za tym idzie zwiększonego zapotrzebowania na krew. W Łomży i okolicy regularnie krew oddaje około 2 i pół tysiąca dawców. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Minimalna waga dawcy nie może być niższa niż 50 kilogramów.

Łomża: wyniki naboru do szkół ponadgimnajzalnych

cz cz, 28 czerwca 2007 15:24

Łomżyńskie ogólniaki przepełnione, miejsca są jeszcze w szkołach technicznych i zawodówkach. O godz. 15-00 szkoły ponadgimnazjalne wywiesiły listy przyjętych uczniów. Na listach I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży widnieje 188 nazwisk. Aby znaleźć się w gronie uczniów najstarszego łomżyńskiego ogólniaka, absolwent gimnazjum musiał mieć co najmniej 139 punktów. To punkty za egzamin gimnazjalny i wyniki na świadectwie. - Aż 26-ciu uczniów ma maksymalną liczbę 200 punktów - powiedział dyrektor I LO, Jerzy Łuba.

Tiry na wagę

cz pon, 18 czerwca 2007 15:46

W lipcu w Łomży powinni pojawić się inspektorzy transportu drogowego zapowiada Waldemar Dobrzyniewicz zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Białymstoku. Do inspekcji właśnie dotarła informacja od prezydenta Łomży, że w mieście przygotowano już specjalną zajezdnię, gdzie możliwe będzie ważenie Tirów przejeżdżających przez most na Narwi. Znajduje sie ona przy ul. Zjazd tuż przy starym moście.

Szkoła im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie

cz wt, 12 czerwca 2007 15:35

Imię „Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie” otrzymał dziś zambrowski Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości. Uroczystość rozpoczęła przed południem msza święta polowa, podczas której biskup Stanisław Stefanek poświęcił sztandar placówki. Obranie za patrona źródło wiedzy i tradycji historycznej to dobry i godny naśladowania pomysł - powiedział biskup Stefanek.

Spotkanie młodzieży w Katedrze

cz pt, 08 czerwca 2007 16:58

Kilkusetosobowa grupa młodzieży spotka się w sobotę w łomżyńskiej katedrze. Wszystko w ramach pierwszej pielgrzymki uczniów szkół średnich do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Pielgrzymka jest wydarzeniem eksperymentalnym, po raz pierwszy chcemy zachęcić młodzież, która kończy rok szkolny do wspólnego spędzenia tego czasu – powiedział Radiu Nadzieja ks Jacek Czaplicki, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Odpust w katedrze

cz so, 02 czerwca 2007 13:38

Uroczystości odpustowe przygotowuje na jutro łomżyńska parafia katedralna. Okazją jest zbliżająca się 16-sta rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości przez papieża Jana Pawła II podczas wizyty w Łomży. Sumę odpustową celebrowaną w niedzielne południe przez biskupa Stanisława Stefanka poprzedzi "Koncert Oratoryjny" w wykonaniu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej.

Powstanie nowe duszpasterstwo - parlamentarzystów i samorządowców

cz cz, 31 maja 2007 16:42

Mszą Świętą i konferencją na temat społeczno-politycznego zaangażowania chrześcijan w najbliższą sobotę zostanie zainaugurowane duszpasterstwo parlamentarzystów i samorządowców z diecezji łomżyńskiej. - Senatorowie, posłowie a także przedstawiciele rad i magistratów staną się tym samym najmłodszą grupą, wśród której Kościół pragnie jeszcze mocniej wyjaśniać zagadnienia Katolickiej Nauki Społecznej – mówi ks. Jacek Czaplicki, wiceprzewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego łomżyńskiej kurii. Termin spotkania nie jest przypadkowy, mija bowiem 16 rocznica wizyty w Łomży papieża Jana Pawła II.

Podlasianie wybierają nowy sejmik i głosują w referendum.

mm nie, 20 maja 2007 07:25

Bez incydentów rozpoczęły się przedtermionowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego. Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte zgodnie z planem o godz. 6 rano. Wyborcy dziś zdecydują, którzy z 800. kandydatów zasiądą w 30-osobowym sejmiku. Mają na to czas do godz. 20-00.

„Zucholandia” w przedszkolu nr9 w Łomży

cz pt, 18 maja 2007 17:12

Gry, zabawy, konkursy, rozmowy z policjantami i pokazy ratownictwa medycznego – to wszystko czekało dziś na dzieci w Przedszkolu nr 9 w Łomży. Odbyła się tu Zucholandia 2007. To druga edycja tej imprezy, w tym roku jej głównym celem było podsumowanie programu „Bezpieczny Przedszkolak”

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek zachęca do udziału w niedzielnych wyborach.

cz cz, 17 maja 2007 13:54

W specjalnie wydanym komunikacie ordynariusz łomżyński podkreśla, aby przy wyborze właściwych kandydatów oprzeć się na doświadczeniu ostatnich lat. "Sprawdziły się elementarne kryteria wyboru: ich odniesienie się do wiary w Boga, miejsce rodziny w ich życiu, gotowość ofiarnego zaangażowania się w zadania wobec naszej społeczności" - napisał pasterz.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę