Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Irena Santor przyjedzie na konkurs krasomówczy do Łomży

Około 50 uczestników z kilku miast w Polsce zgłosiło się do Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej. Organizuje go parafia Krzyża św. w Łomży, która w ten sposób chce uczcić pamięć słynnej łomżynianki i przypomnieć młodym ludziom, jak cenna jest polska mowa. Gościem specjalnym i członkiem jury będzie Irena Santor.

Będzie to już druga edycja konkursu pt: „Radość spod kapelusza”. W ubiegłym roku konkurs miał charakter wojewódzki, w tym roku jest już ogólnopolski. Wezmą w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych, obdarzenia umiejętnościami krasomówczymi. Zgłoszenia nadesłały szkoły m.in. z Łomży, Białegostoku, Pisza, Olsztyna, Warszawy i Piekar Śląskich.

- Konkurs jest po to, aby młodzi ludzie szlifowali talent, który dostali od Pana Boga – mówił w porannej Rozmowie Radia Nadzieja proboszcz parafii Krzyża św. w Łomży, ks. kan. Andrzej Godlewski.

To właśnie Hanka Bielicka była mistrzynią monologu, znakomitą artystką kabaretową i filmową. Na poprawność językową i umiejętność mówienia zwracała szczególną uwagę – przypomniała Wanda Wałkuska, współorganizator konkursu.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” odbędzie się w 8 marca, w sobotę w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża św. w Łomży. Uczestnicy będą prezentować monolog, wiersz lub piosenkę kabaretową. Najlepszych mówców wybierze jury, w którym zasiądzie m.in. piosenkarka, Ireny Santor.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę