Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Ratownicy medyczni też chcą zarabiać więcej

cz śr, 09 stycznia 2008 09:36

Koniec oszczędzania na pracownikach, chcemy żyć godnie – mówią związkowcy z łomżyńskiego pogotowia. Mimo 5-cioprocentowych podwyżek płac, jakie otrzymali w ubiegłym roku, ratownicy pogotowia twierdzą, że powinni dostać przynajmniej 40% więcej. - Sytuacja jest coraz bardziej napięta - ocenia Kazimierz Borkowski, Przewodniczący związkowców w Pogotowiu Ratunkowym w Łomży.

Pieniądze z kwesty „Noworoczny Dar Serca” rozdane

cz pon, 07 stycznia 2008 16:37

Ponad 53 tysiące 130 złotych zebranych w czasie kwesty Noworoczny Dar Serca trafiło już do potrzebujących. Pomoc finansowa trafiła do ponad sześćdziesięciorga dzieci chorych, niepełnosprawnych i ubogich. Pieniądze w piątek rozdzieliła specjalna komisja składająca się z przedstawicieli szkół biorących udział w kweście. O pomoc ubiegali się rodzice chorych dzieci, dołączając do wniosków dokumentację medyczną.

Łomżyńskie Amazonki zaprosiły przyjaciół na wspólną zabawę.

cz pon, 07 stycznia 2008 06:14

Bal Życzliwych Serc odbył się w hotelu w Nowogrodzie. W tym roku dołączyli przyjaciele ze scen Trójmiasta, artyści: prof. Andrzej Nanowski, Aleksandra Kucharska Szefler, Marta Nanowska, Jacek Szymański i Dariusz Wójcik. Goście balu Amazonek mogli wysłuchać koncertu w ich wykonaniu.

Bp Stefanek: wyrok w sprawie badań prentalnych to atak na człowieka

cz so, 29 grudnia 2007 11:52

- Zaatakowany został obraz człowieka, sponiewierny obraz sądu, współczuję teraz wszystkim, którzy są chorzy – powiedział w sobotę 29 grudnia wiceprzewodniczący Rady ds Rodziny Episkopatu Polski, bp łomżyński Stanisław Stefanek. W ten sposób skomentował wyrok w głośnie sprawie o odmowę badań prentalnych. Małżeństwo z Łomży otrzyma odszkodowanie od szpitala w łącznej kwocie 192 tys zł z odsetkami i dwie comiesięczne renty na łączną kwotę 2,2 tys zł - za utratę możliwości pracy i zwiększone obciążenia utrzymania chorego dziecka. Taką decyzję podjął 28 grudnia Sąd Okręgowy w Łomży.

Pracownicy oświaty spotkali się przy wspólnym stole wigilijnym.

cz wt, 18 grudnia 2007 15:47

Chrystus uczy nas pokory, miłości, a przede wszystkim pokazuje, jak uczyć innych - mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas spotkania pracowników oświaty. Dziś przy opłatku, kolędach i wzajemnych życzeniach spotkali się dyrektorzy szkół i przedszkoli, radni oraz zaproszeni goście. Bp Bronakowski przekazując życzenia przypomniał, że pracując w oświacie przede wszystkim trzeba pamiętać o dzieciach opuszczonych i zaniedbanych.

Gimnazjaliści kwestują

cz nie, 16 grudnia 2007 14:04

Nie przechodź obojętnie o to do mieszkańców regionu apelują dzisiaj gimnazjaliści. Trwa kwesta Noworoczny Dar Serca podczas której zbierane są pieniądze dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. 9. edycja zbiórki zgromadziła przedstawicieli ponad 20 gimnazjów z byłego województwa łomżyńskiego.

Więźniowie z brukarskim fachem

cz wt, 11 grudnia 2007 15:17

25 więźniów Zakładu Karnego w Grądach Woniecko odebrało dziś dyplomy zaświadczające o ukończeniu kursu brukarza. Do udziału w kursie zgłosiła się duża liczba osób, decydowały jednak względy finansowe. Kurs trwał około miesiąca. Krzysztof Milewski, rzecznik Zakładu Karnego, w rozmowie z Radiem Nadzieja podkreślił że nowe umiejętności to szansa na nowe życie na wolności.

Wigilia w Szkole Rodzenia w Łomży

cz so, 08 grudnia 2007 18:08

Kilkadziesiąt rodzin uczęszczających w 2007 roku do szkoły rodzenia działającej w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży, spotkało się przy wigilijnym stole. Tradycyjnie już od kilku lat wigilię dla młodych rodziców i ich pociech organizują nowi uczestnicy szkoły. Przybyłe rodziny przywitał i pobłogosławił proboszcz parafii ks. Andrzej Godlewski.

Teatrzyk dziecięcy ''Bez Nazwy'' z Łomży najlepszy na podlasiu

cz pon, 26 listopada 2007 12:15

Łomżyńska Dziecięca Grupa Teatralna „Bez nazwy” zajęła I miejsce w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku. Grupa działa przy parafii Krzyża św. w Łomży. Na podium w Białymstoku stanęło exequo z dwiema innymi ekipami teatralnymi dzieci z województwa podlaskiego.

Ciepły posiłek dla potrzebujących

cz pt, 23 listopada 2007 12:16

Coraz więcej osób korzysta z posiłków w stołówce przy parafii św. Anny w Kolnie. Lokal na stołówkę udostępniła Parafia. Posiłki finansuje miasto. Osoby potrzebujące są wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Sala gastronomiczna przy parafii św Anny w Kolnie działa przez cały rok. - Zapraszamy wszystkich potrzebujących mówi ks. Stanisław Uradziński - dziekan parafii.

Seminarium Unijne

cz śr, 21 listopada 2007 07:19

Jak stworzyć partnerstwo lokalne i jak napisać wniosek o pozyskanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy seminarium organizowanego przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Łomży. Seminarium przede wszystkim będzie zachęcało do tworzenia partnerstw i wspólnego pisania wniosków o dofinansowanie, bo taka forma zwiększa szansę na dostanie pieniędzy -powiedział Radiu Nadzieja Sławomir Szulc, kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Łomży

Bp Stanisław Stefanek: Nigdy nie byłem agentem, mimo że nachodził mnie pracownik SB

cz pt, 16 listopada 2007 18:28

- Nigdy nie byłem agentem SB – powiedział w piątek 16 listopada biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Na antenie Diecezjalnego Radia Nadzieja w Łomży pasterz łomżyński skomentował artykuł Głosu Wielkopolskiego, którego dziennikarz sugerował, iż biskup Stefanek mógł być współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL.

Zmarł ksiądz prałat Zdzisław Mikołajczyk

cz pon, 12 listopada 2007 11:49

Ks. Zdzisław Mikołajczyk to wieloletni proboszcz i dziekan myszyniecki, kapelan Jego Świątobliwości pierwszy prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu. W przyszłym roku skończyłby 80 lat. Zasłynął jako gorliwy ksiądz, pielęgnujący tradycje kurpiowskiej ziemi. W 2004 roku przeszedł na emeryturę, ale z Myszyńcem i Kurpiami się nie rozstał.

Wojciech Leks z Łomży i jego psy najlepsi w wyścigach psich zaprzęgów

cz wt, 06 listopada 2007 13:41

Wojciech Leks z Łomży zajął pierwsze miejsce w rozgrywanych w Myślęcinku koło Bydgoszczy wyścigach psich zaprzegów. Zorganizowane już po raz szósty zawody ściągnęły całą aktualną czołówkę polskiego świata zaprzęgowego, wśród której znajdują się osoby mogące poszczycić się tytułami mistrzów oraz wicemistrzów Europy.

Dziś Dzień Zaduszny

mm pt, 02 listopada 2007 12:32

Po uroczystości Wszystkich Świętych Kościół dziś - 2 listopada obchodzi Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień modlitwy za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata.W Dzień Zaduszny tradycją jest chodzenie na groby bliskich, palenie zniczy, modlitwy i odprawianie mszy w intencji zmarłych.

Bp Stefanek: zajrzyjmy do księgi życia naszych bliskich

mm cz, 01 listopada 2007 23:25

- Zajrzyjmy do księgi życia naszych bliskich - mówił w uroczystość Wszystkich Świętych biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz odprawił Mszę św. w kaplicy na cmentarzu katedralnym przy ulicy Mikołaja Kopernika w Łomży. W homilii powiedział, że pochylając się nad grobami bliskich warto zadać sobie pytanie: "Czy warto pójść do Nieba?". Zaznaczył, że to zmarli, poprzez swoją księgę życia, dają nam właściwą perspektywę.

Prokuratura, policja, samorządy i Kościół wspólnie przeciwko przemocy w rodzinie

cz śr, 31 października 2007 15:40

O bardziej ścisłą współpracę w zapobieganiu przemocy w rodzinie i innym patologiom zaapelowała do samorządów i ośrodków pomocy społecznej Prokuratura Okręgowa w Łomży. Zaprosiła na spotkanie przedstawicieli tych instytucji. - Aby zapobiegać wielu tragediom, prokuratura powinna mieć informacje od samorządów, działania powinny być podejmowane wspólnie - mówił Prokurator Okręgowy w Łomży, Henryk Żochowski.

Zambrów: Pegazy rozdane

cz pon, 29 października 2007 11:15

W Zambrowie rozdano Pegazy - nagrody dla miłośników kultury oraz osób i firm wspierających kulturalne przedsięwzięcia w mieście. Pegaz - to dowód uznania dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie dla artystów i sponsorów. Przyznawany jest od 6 lat.

Pijany kierowca autobusu PKS wiózł pasażerów do Dębowa.

cz cz, 25 października 2007 15:47

Nietrzeźwego kierowcę autobusu PKS zatrzymała łomżyńska policja. 34-letni Mariusz K. dopiero rozpoczynał pracę. Wiózł pasażerów z Łomży do Dębowa. Wpadł kilkaset metrów za dworcem PKS - na ulicy Sikorskiego tuż przy skrzyżowaniu z Wojska Polskiego. Tam stał patrol drogówki, który akurat dziś prowadził akcję "Trzeźwy poranek".

Biskup Tadeusz Bronakowski dziękuje diecezjanom za głosowanie

cz wt, 23 października 2007 11:47

Fakt, że tak duża liczba Polaków potraktowała niedzielne wybory poważnie, napawa optymizmem i radością - uważa biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski. 55, 3 % głosujących to dobry wynik - mówił biskup w wywiadzie dla Radia Nadzieja.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę