Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Wileńskie Kaziuki w Łomży

W Łomży będzie można zobaczyć i kupić wileńskie palmy wielkanocne. Na smakoszy czekać też będzie tradycyjne litewskie jadło. Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy odbędą się „Wileńskie Kaziuki”. Imprezę organizuje łomżyński oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Twórcy z wileńszczyzny pokażą swoje rękodzieło już jutro (8 marca) na Starym Rynku w Łomży. - O godz. 10-00 rozpoczynamy krótkim koncertem polskiego zespołu "Zgoda" - mówi prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży, Hanka Gałązka. Na Starym Rynku będzie można spróbować czarnego chleba litewskiego i kibinów. - To przysmak w rejonie trockim, ale u nas też ma swoich zwolenników - mówi Hanka Gałązka.

Kiermasz na Starym Rynku potrwa od godz. 10 do 14. Natomiast o godz. 18-00 w auli II LO w Łomży odbędzie się koncert w wykonaniu zespołów „Zgoda” i „Cicha Nowinka” z wileńszczyzny.

Kaziuki – to odbywający się od 400 lat jarmark odpustowy w Wilnie w obchodzony 4 marca dzień św. Kazimierza, patron Litwy. Można na nim spotkać wyroby rzemiosła ludowego i artystycznego. Kaziuki stały się popularne także w innych miastach Litwy, a także np. w Grodnie na Białorusi. Organizowane są także w wielu polskich miastach w niedzielę przypadającą po 4 marca z inicjatywy Polaków, byłych mieszkańców Wilna lub ich potomków. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w Łomży „Wileńskie Kaziuki” organizuje co roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę