Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

O 5 % mogą podrożeć w Łomży bilety za przejazd komunikacją miejską.

Jeżeli radni zatwierdzą podwyżkę od 1 kwietnia korzystający z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji za jednorazowy bilet normalny zapłacą 2 zł i 10 gr, bilet ulgowy będzie kosztował złotówkę i 5 groszy. -Podwyżka jest uzasadniona głównie wyższymi, ostatnio ponad 30 procentowymi cenami paliwa i części- powiedział Bogusław Szech dyrektor łomżyńskiego MPK.

Bogusław Szczech dodał też, że Przedsiębiorstwo musi chociaż trochę podnieść ceny biletów, żeby podatki mieszkańców nie pokrywały kosztów podróży wszystkich jeżdżących.- Jeżeli cena biletu będzie skalkulowana trochę wyżej, to miasto będzie mniej dopłacało do biletów ulgowych i bezpłatnych. Zanim jednak dojdzie do podwyżki propozycja musi przejść specjalną procedurę- wyjaśnił dyrektor MPK. - Złożyliśmy wniosek do prezydenta, teraz miasto poprosi o wydanie opinii działających na terenie Łomży związków zawodowych, te mają miesiąc na wystawienie opinii, następnie zbierze się rada miasta i zdecyduje czy podwyższyć ceny czy nie. Warto przypomnieć, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży wozi pasażerów 45-cioma autobusami, z tego 15 to nowe volvo, tyle samo jest w wieku około 12 lat, reszta pojazdów ma powyżej 12 lat.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę