Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trzy miliony na staże z PWSIiP

Główne zdjęcie
PWSIiP w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzyma niemal równe 3 miliony złotych na zorganizowanie staży zawodowych dla swoich studentów. Łomżyńska uczelnia znalazła się w gronie 17 uczelni w całej Polsce, w których realizowany będzie program stażowy.

Konkurs dla uczelni na program stażowy organizowały wspólnie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O pieniądze walczyło ponad 170 wniosków, ale wystarczyło ich tylko na 24 projekty. Ten łomżyński znalazł się na 10 miejscu listy rankingowej. Uczenia, na projekt „W PWSIiP w Łomży kształcimy praktyków”  otrzyma 2 mln 999 tys 854 zł i 50 groszy. 
W sumie do 17 polskich uczelni - publicznych i niepublicznych – na zapewnienie staży zawodowych studentów trafi 47,5 mln zł. Jak podkreśla ministerstwo poza sfinansowaniem staży, uczelnie będą mogły te pieniądze przeznaczyć m.in. na zorganizowanie wykładów i zajęć z wybitnymi praktykami, zagraniczne wyjazdy studyjne dla studentów czy wzmocnienie oferty Akademickich Biur Karier.
Z województwa podlaskiego, obok łomżyńskiej PWSIiP jest też uniwersytet w Białymstoku, który na projekt „czas na staż” ma otrzymać niespełna 2,6 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę