Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Gdzie studiować - oto jest pytanie?

Główne zdjęcie
Stoisko Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kilkadziesiąt uczelni - przede wszystkim z północno-wschodniej Polski, ale także z Warszawy, a nawet Anglii - prezentuje się przed maturzystami w łomżyńskimi III Liceum Ogólnokształcącym. Już po raz 14. odbywa się tu „Giełda pomysłów na życie”. To impreza, której celem jest przedstawienie uczniom kończącym szkołę – nie tylko z „trójki” - możliwości dalszego kształcenia się. A że ostatnimi laty to uczelnie bardziej zabiegają o studentów jest na co popatrzeć i czego posłuchać.

Sala gimnastyczna III LO w Łomży
Sala gimnastyczna III LO w Łomży
Sala gimnastyczna III LO w Łomży
Sala gimnastyczna III LO w Łomży
Przedstawiciele uczelni i szkół zachęcali do wyboru ich propozycji
Przedstawiciele uczelni i szkół zachęcali do wyboru ich propozycji

- Niektóre uczelnie są z nami od samego początku imprezy – mówiła Grażyna Chodnicka, dyrektor III LO w Łomży. 
Po raz pierwszy Giełda pomysłów na życie zorganizowana została w tej szkole z inicjatywy Sławomiry Głasek szkolnego pedagoga w 2001 roku. Uczniowie klas maturalnych mieli wówczas możliwość spotkania z przedstawicielami łomżyńskich uczelni, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Do Łomży na swoiste uczelniane targi przyjeżdżają  uczelnie nie tylko z Łomży czy pobliskich: Ostrołęki,  Białegostoku, czy Olsztyna, ale także z Torunia, Bydgoszczy i Warszawy. 
Anna Płaczek z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przekonywała, że wybierając studia w jej uczelni młodzi wybierają bardzo dobrą szkołę, ale także to ładne miasto, które całe przyjazne i podporządkowane jest studentom i nauce. 
Reprezentantka Uniwersytetu w Białymstoku poza podnoszeniem argumentów naukowych – największa uczelnia w regionie, nowe obiekty i laboratoria – zachęcała do wyboru mówiąc, że „Białystok jest blisko... także od mamy”. 
Oprócz indywidualnych spotkań z potencjalnymi studentami niektóre z nich organizują w szkolnych klasach także specjalne wykłady czy pokazy. Urszula Kaźmierczak doktorantka Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego  będzie mówiła o zastosowaniu fizyki w medycynie,  dr Marta Osuchowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie o prawach ludzi w internecie, a  dr Eugeniusz Nikulin z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku o systemie bezpieczeństwa narodowego Polski w obliczu konfliktu na Ukrainie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę