piątek, 20 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Nowe komputery w jedwabieńskiej szkole

Foto: Nowe komputery w jedwabieńskiej szkole
cz cz, 15 grudnia 2005 14:17

Pracownię komputerową składającą się z piętnastu komputerów oddano do użytku uczniom Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem. Szkoła pracownię otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pedagodzy nagrodzeni

Foto: Pedagodzy nagrodzeni
cz cz, 13 października 2005 22:55

W przeddzień „dnia nauczyciela” 25 najlepszych łomżyńskich pedagogów otrzymało nagrody Prezydenta Łomży. Pamiątkowe dyplomy i kwiaty nauczyciele otrzymali podczas specjalnej akademii z rąk prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego i wicemarszałka Sejmu Donalda Tuska. Jak podkreśla Wojciech Kowalik – Naczelnik Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Nagroda Prezydenta ma także wymiar materialny. Każdy z uhonorowanych pedagogów otrzymał po niemal 2 tys zł.

Studia w Łomży praca w Ameryce...

Foto: Studia w Łomży praca w Ameryce...
cz cz, 15 września 2005 11:37

Rozmowa z dr. inż. Andrzejem Borusiewiczem Dziekanem Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży Gazeta Bezcenna: Najwyższy czas wybrać uczelnię. Tak się jakoś porobiło, że nawet informatykę w Łomży można studiować na dwóch konkurencyjnych uczelniach. Pan twierdzi, że przyszli studenci powinny wybrać te w Agrobiznesie – dlaczego? Dr inż. Andrzej Borusiewicz: Tak, polecam studiowanie informatyki w Wyższej Szkole Agrobiznesu i to nie tylko dlatego, że kieruję tymi studiami.

Narodowy Egzamin

cz cz, 08 września 2005 11:38

Rozpoczął się nowy rok szkolny. To również czas lekcji dla tegorocznych maturzystów, gimnazjalistów ich nauczycieli i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W tym roku będzie kolejny...

Pielęgniarstwo: nowy kierunek bezpłatnych studiów w Łomży

cz pt, 12 sierpnia 2005 18:39

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uruchamia trzeci kierunek bezpłatnych studiów. Do uruchomionych w październiku ubiegłego roku studiów na kierunkach: Informatyka, a także Zarządzanie i Marketingu teraz dołącza Pielęgniarstwo. W systemie dziennym będzie mogło studiować je 60 osób. Właśnie uczelnia ogłosiła nabór chętnych na ten kierunek studiów.

Wolne miejsca na bezpłatnych studiach

Foto: Wolne miejsca na bezpłatnych studiach
cz so, 23 lipca 2005 12:42

Maturzyści, którym nie udało się dostać na wymarzoną uczelnie, mają jeszcze szansę na rozpoczęcie bezpłatnych studiów od października. W Łomży w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości jest jeszcze ok. 40 wolnych miejsc na dziennej informatyce i ok. 10 na marketingu i zarządzaniu.

Studia w Łomży

cz cz, 14 lipca 2005 12:03

Kończy się pierwszy etap naboru na łomżyńskie uczelnie. Do tej pory chęć studiowania w mieście zgłosiło kilkuset studentów.

Jak promować Podlasie?

cz pt, 24 czerwca 2005 14:08

Wypromowanie jednego z najbardziej zacofanych i najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej to zadanie jakie postawił przed sobą europoseł Bronisław Geremek. Jak zachęcić Europejczyków do wypoczynku w regionie sam profesor jeszcze nie wie i liczy na pomysłowość młodszych... Europoseł Geremek ogłosił konkurs fotograficzny „COME AND SEE... MÓJ REGION PODLASIE”

Notebook dla nauczyciela

cz śr, 22 czerwca 2005 12:20

- to nazwa programu, który ma umożliwić łatwiejszy zakup komputerów przenośnych przez nauczycieli. Warunkiem udziału w programie jest ukończenie kursu komputerowego oraz opracowanie programu lekcji z wykorzystaniem komputera.

Najwyższa Szkoła Agrobiznesu

cz cz, 14 kwietnia 2005 13:23

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zajęła 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu niepaństwowych uczelni zawodowych. To już kolejny rok, kiedy szkoła otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie. Jest to doskonały przykład na to, że w mniejszych miejscowościach również może powstać dobra uczelnia – mówi Roman Engler, rektor “Agrobiznesu”.

Agrobiznes na czele...

Foto: Agrobiznes na czele...
cz wt, 12 kwietnia 2005 07:26

Największe i najstarsze, czyli Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, zwyciężyły w rankingu “Rzeczpospolitej” i miesięcznika “Perspektywy”. Wśród 70 najlepszych niepaństwowych uczelni zawodowych na trzecim miejscu uplasowała się Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące

cz cz, 13 stycznia 2005 13:22

10 olimpiad ogólnopolskich, 18 uczestników, 13 finalistów i 3. laureatów wystarczyło aby I LO im. T. Kościuszki w Łomży zostało w rankingu “Perspektyw” i “Rzeczpospolitej” najlepszą szkołą średnią w województwie podlaskim! W skali kraju łomżyńskie pierwsze liceum zajęło 18. pozycję – dwa miejsca niżej jest warszawski Batory.

Nie taki diabeł straszny...

cz cz, 23 grudnia 2004 13:36

Próbna matura w łomżyńskich szkołach wypadła lepiej niż można było się spodziewać – chórem mówią dyrektorzy miejskich szkół. Choć jeszcze nie ma kompletów wyników już wiadomo, że maturę zdali niemal wszyscy. Zdali... tyle tylko, że zdecydowana większość uczniów zdobyła w granicach 30-40% procent punktów, a więc w przeliczeniu na oceny byłyby to dopuszczające i tróje...

Rozkład jazdy nowej matury

cz śr, 22 grudnia 2004 08:00

Znany jest już szczegółowy harmonogram egzaminów podczas nowej matury, którą wiosną będą zdawać absolwenci liceów. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że rok szkolny maturzyści skończą 15 kwietnia. Między 18 a 29 kwietnia szkoły będą przeprowadzać (według terminarzy ustalonych w każdej z nich) egzaminy ustne z polskiego i języków obcych.

Ślady PRL Konkurs dla licealistów

cz pon, 20 grudnia 2004 18:51

Adresatem tego dwuetapowego konkursu są licealiści. W pierwszym etapie należy przedstawić oryginalną pracę pisemną (reportaż historyczny, esej, opracowanie, itp.) lub stworzoną przez siebie stronę internetową, przedstawiającą historię wybranego śladu PRL – przedmiotu powstałego w Polsce komunistycznej, nadal obecnego w naszym życiu. W drugim etapie autorzy najlepszych prac bronią swoich tez przed Komisją Konkursową złożoną z wybitnych ekspertów. Organizatorem konkursu jest Collegium Civitas – uczelnia specjalizująca się w naukach społecznych (www.civitas.pl). Patronami konkursu są: Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, Magazyn Historyczny „Mówią Wieki” i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Likwidacja przez włączenie

Foto: Likwidacja przez włączenie
cz cz, 16 grudnia 2004 13:35

Zastępca prezydenta Krzysztof Choiński chce zamknąć Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Królowej Jadwigi. O swoich zamiarach Krzysztof Choiński na początku grudnia poinformował najpierw nauczycieli, a kilka dni później także i rodziców uczniów. Co prawda pogłoski o zamiarach związanych z likwidacją tej szkoły pojawiały się od kilku miesięcy, ale do tej pory były traktowane jako plotki, którym nie warto wierzyć... teraz potwierdziło się stare porzekadło, że w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Maturzyści dojrzewają wcześniej

cz cz, 25 listopada 2004 17:55

Prawie 10 tys. uczniów ostatnich klas, szkół gimnazjalnych, z całego województwa podlaskiego, mogło wziąć udział w egzaminie sprawdzającym stan ich wiedzy. Próbna Matura 2004 trwa, udział w niej jest dobrowolny tak więc dopiero po zakończeniu będzie można mówić o frekwencji. Akcja sprawdza też możliwości organizacyjne dyrektorów placówek, którzy egzamin muszą przygotować logistycznie, oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, które odpowiadają za merytoryczne przygotowanie egzaminu. Matura 2005 już za pół roku – nowa!

Nowi: rektor i dziekan w "Jańskim"

cz śr, 15 września 2004 15:03

W związku z rezygnacją dr Waldemara F. Pędzińskiego z funkcji rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży Pełnomocnik Założyciela O. Marian Piwko CR powołał 14.09 br. na tę funkcję dr Witolda Misiudę–Rewera (doktorat z prawa uzyskał na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL). Stypendysta NATO (1991) i papieża Jana Pawła II w Uniwersytecie w Pavii (1992) oraz rządu włoskiego i hiszpańskiego. Autor książek oraz artykułów naukowych dotyczących regionalizmu i dobra wspólnego (specjalista w dziedzinie prawa regionalnego).

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie utworzenia PWSIiP w Łomży

cz wt, 29 czerwca 2004 16:02

Na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych tworzy się z dniem 1 lipca 2004 r. wyższą szkołę zawodową pod nazwą „Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży”. Ogólnym kierunkiem działalności uczelni jest prowadzenie kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i technicznych. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2004 r.

Królowa w Łomży!

cz pt, 25 czerwca 2004 15:13

Socjologię, zwaną potocznie królową nauk społecznych, otworzyła jako drugi kierunek studiów - obok zarządzania i marketingu - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Uczelnia, zwana popularnie "Jańskim", po trzech latach przygotowań uzystała 15.06.2004 decyzję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu Mirosława Sawickiego o nadaniu uprawnień do prowadzenia wyższych studiów zawodowych na kierunku socjologia.

« · «« · 68 · 69 · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0