Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 września 2020 napisz DONOS@

Szkoła z Łomży walczy o zwycięstwo w „Klasie ze snów”

Foto: Szkoła z Łomży walczy o zwycięstwo w „Klasie ze...
cz wt, 08 lutego 2011 07:06

Jak będzie wyglądać nauka w szkole za 100 lat? w formie komiksu mieli przedstawić uczestnicy IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów”. Ta powstało kilkaset komiksów, z których 20 najlepszych walczy teraz o uznanie internautów. W tej grupie jest także praca z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży.

Studia podyplomowe prawie za darmo... w Łomży

cz pon, 07 lutego 2011 06:13

80 osób będzie mogło, dzięki dofinansowaniu unijnemu, ukończyć studia podyplomowe w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia rozpoczęła realizację projektu pt. „Studia Podyplomowe na rzecz rozwoju kadr nowej gospodarki”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nabór na wiosenny semestr na kierunki: menedżerski oraz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie rolno-spożywczym rozpoczyna się w marcu.

Koniec ferii, trzeba wstać do szkoły

cz nie, 06 lutego 2011 22:47

Po dwóch tygodniach zimowych ferii uczniowie ze szkół województwa podlaskiego wracają do szkół. Wakacje dopiero za nieco ponad cztery miesiące. Nie oznacza to jednak, że wcześniej nie będzie przerw w nauce...

Wielkiego ROJE(a) w Łomży nie będzie...

cz cz, 03 lutego 2011 06:32

Ministerstwo Edukacji Narodowej wycofuje projekt ustawy o jakości edukacji!. To w nim zapisane była min. likwidacja kuratoriów oświaty i powołanie w Polsce siedmiu regionalnych ośrodków jakości edukacji (ROJE), które miały zająć się przeprowadzaniem egzaminów, oraz kontrolowaniem jakość pracy szkół. W jeden z tych ośrodków miała być przekształcona Okręgowa Komisja w Łomży. Łomżyński ROJE, zgodnie z pierwotnym planem MEN, swym zasięgiem objąć miał, poza województwami podlaskim i warmińsko-mazurskim, także województwo mazowieckie z Warszawą.

Drugie przedłużenie funkcji p.o. dyrektora „dziesiątki” było bezprawne

cz pon, 31 stycznia 2011 13:00

Pełniącym obowiązki dyrektora szkoły można być tylko przez 10 miesięcy i ani dnia dłużej. Tak wynika z decyzji wojewody podlaskiego, który unieważnił trzecie, wydane w listopadzie 2010 roku, zarządzenia prezydenta Łomży w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży Leszkowi Sobocińskiemu. Zgodnie z tym aktem Sobociński miał pełnić obowiązki dyrektora szkoły na okres od 1 grudnia 2010 r. do 31 lipca 2011 roku.

Gimnazjum chce Księcia Janusza I za patrona

cz wt, 25 stycznia 2011 08:07

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży przestanie być bezimienne. Społeczność szkoły – czyli uczniowie a także rady Rodziców i Pedagogiczna - chcą aby gimnazjum przyjęło imię Księcia Mazowieckiego Janusza I. Odpowiedni wniosek jeszcze jesienią ubiegłego roku został skierowany do władz Łomży i prawdopodobnie podczas najbliższej sesji zajmie się nim Rada Miasta.

Ferie w mieście

cz nie, 23 stycznia 2011 22:44

Kilkadziesiąt propozycji spędzenia ferii w mieście przygotowały dla najmłodszych mieszkańców łomżyńskie instytucje, organizacje i kluby. Będą można aktywnie spędzić czas zarówno na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej i w wodzie. Tradycyjnie będą też zajęcia świetlicowe, Ferie z Panem Bogiem, a w godz. od 9 do 13 uczniom udostępnione zostaną sale gimnastyczne i informatyczne, siłownie oraz biblioteki w łomżyńskich szkołach.

„Dziesiątka” na dyrektora jeszcze poczeka

cz cz, 20 stycznia 2011 17:22

Czworo kandydatów zgłosiło się do ogłoszonego przez ratusz konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Dziś specjalna komisja konkursowa do wyłonienia dyrektora szkoły rozpoczęła prace, ale nikt nie spodziewał się że zakończy je tak szybko i z takim efektem. Okazało się, że w ogłoszeniu konkursowym są błędy formalne i jedynym wyjściem z sytuacji jest unieważnienie konkursu.

„Ferie z IPN” w Łomży

cz wt, 18 stycznia 2011 15:45

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku zaprasza na „Ferie z IPN” - spotkania przeznaczone uczniów klas maturalnych, dotyczące historii najnowszej (1944–1989). Zajęcia będą przeprowadzone z wykorzystaniem tekstów źródłowych, prezentacji multimedialnych oraz filmów odbędą się także w Łomży. Ci którzy będą chcieli w nich uczestniczyć do piątku mają czas na zgłoszenie się.

„Pierwsze” jest 38

cz śr, 12 stycznia 2011 07:18

I LO im. Tadeusza Kościuszki to najlepsze liceum w Łomży, drugie w województwie podlaskim i 38 w kraju. Właśnie ukazał się najpopularniejszy Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2011 roku „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”. Drugie w Łomży jest II LO im. Marii Konopnickiej, które w województwie sklasyfikowano na ósmej pozycji, a w Polsce na 193 miejscu. Najlepsze z łomżyńskich techników Technikum nr 5 w ZS Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka J. Piłsudskiego jest 10 w województwie i poniżej 200 miejsca w kraju.

Konkurs na dyrektora „dziesiątki”

cz pon, 27 grudnia 2010 14:30

Od blisko roku Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży nie ma dyrektora. W styczniu 2010 roku w wyniku tzw. „wojny o basen” ówczesny prezydent Łomży Jerzy Brzeziński odwołał wieloletnią dyrektorkę Hankę Gałązkę. Jeszcze wiosną ratusz ogłosił konkurs na nowego dyrektora, ale z nieznanych przyczyn konkurs został unieważniony, a kolejnego stare władze miasta już nie organizowały. Dopiero teraz, po wyborze nowego prezydenta, konkurs na wyłonienie dyrektora „dziesiątki” ponownie ogłoszono. Zainteresowani na złożenie oferty mają dwa tygodnie.

Łomża „wraca” na Mazowsze?

cz cz, 23 grudnia 2010 09:49

Działająca w Łomży Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, swym zasięgiem – poza dotychczasowymi województwami podlaskim i warmińsko-mazurskim - ma objąć także całe województwo mazowieckie włącznie z Warszawą. Tak miałoby się stać już w 2012 roku, a OKE zmieniła by nie tylko obszar którym się opiekuje, ale także kompetencje i m.in. nazwę. Minister Edukacji Narodowej właśnie ogłosiła, że skończono pracę nad projektem ustawy o systemie oceniania jakości edukacji. Minister chce powołać urząd naczelnego inspektora jakości edukacji w randze wiceministra oraz nowe instytucje zajmujące się przeprowadzaniem ogólnopolskich egzaminów i kontrolowaniem pracy szkół.

Co trzeci oblał próbną maturę z matematyki

cz pon, 06 grudnia 2010 08:13

Z niemal 1,5 tysiąca łomżyńskich przyszłorocznych maturzystów, którzy w listopadzie przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki zdało go niespełna tysiąc. Na terenie OKE w Łomży 63,8% piszących próbny egzamin maturalny z matematyki osiągnęło, zaliczający maturę wynik co najmniej 30% punktów. Na egzaminie próbnym przeprowadzonym w 2009 roku odsetek sukcesów wyniósł 74,1%.

Z Łomży w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Foto: Z Łomży w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej
cz pon, 08 listopada 2010 15:07

620 uczniów ze 100 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Są wśród nich cztery osoby z Łomży. Damian Rogiński, Piotr Ulążka, Tomasz Ustaszewski i Patryk Zabielski to nasi szczęśliwcy, którzy w grudniu zawalczą o miejsca w finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Na Tak albo na Nie … czyli Ad Rem

Foto: Na Tak albo na Nie … czyli Ad Rem
mm pt, 05 listopada 2010 11:31

Uczniowie czterech szkół brali udział w odbywającej się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży debacie ekonomicznej będącej regionalnym etapem konkursu ekonomicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Ad Rem. Zwyciężył Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie przed ekipą Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Obok nich w regionalnych eliminacjach brały udział jeszcze dwie szkoły z Warszawy. - Jestem pod wrażeniem – mówi przewodniczący jury i przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Jacek Romanowicz. - Wszystkie cztery szkoły bardzo dobrze się sprawiły.

„Umiejętności praktyczne szansą na rynku pracy” kolejny projekt dla szkolnictwa zawodowego w Łomży

Foto: „Umiejętności praktyczne szansą na rynku pracy”...
cz cz, 04 listopada 2010 13:07

23 października 2010r. w ZSMiO nr 5 w Łomży odbyła się konferencja otwierająca projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod hasłem „Umiejętności praktyczne szansą na rynku pracy”. Będzie on realizowany od października 2010 do września 2011r. w formie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Uczestnicy konferencji zostali zapoznani z założeniami projektu oraz celami i sposobami realizacji zajęć praktycznych.

Pierwsza szkoła Hanki Bielickiej

Foto: Pierwsza szkoła Hanki Bielickiej
cz wt, 26 października 2010 15:42

Szkoła Podstawowa w Sławcu (gm. Nowogród) od dziś nosi imię Hanki Bielickiej. Nim odsłonięto pamiątkową tablice wmurowaną na frontonie szkoły, w kościele parafialnym w Nowogrodzie biskup Tadeusz Bronakowski przewodniczył Mszy świętej w intencji społeczności szkoły. Po niej, w koście, odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Hanki Bielickiej i przekazania sztandaru.

Najzdolniejsi w województwie...

cz wt, 26 października 2010 08:24

180 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego, w tym 13 z Łomży, otrzyma stypendia ufundowane przez samorząd województwa podlaskiego. Stypendia, po 350 zł miesięcznie, otrzymają przede uczniowie szczególnie uzdolnieni, zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i zamieszkujący obszary wiejskie.

Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom

cz śr, 20 października 2010 09:35

Kilkadziesiąt szkół z województwa podlaskiego, w tym 11 z Łomży i powiatu łomżyńskiego, może pochwalić się Honorowym Certyfikatem Bezpieczeństwa „Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom”. Program prewencyjny stworzyła Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku przy współpracy ze strażą pożarną, sanepidem i inspekcją pracy.

Nauczyciele nagrodzeni i docenieni...

Foto: Nauczyciele nagrodzeni i docenieni...
cz so, 16 października 2010 10:12

„Nauczyciel to ktoś kto pomaga młodym budować fundament pod ich przyszłe życie” - te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim łomżyńskich uroczystościowi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Szkole Podstawowej Nr 10 zebrali się dyrektorzy i najlepsi nauczyciele z Łomży i pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego. Ponad stu z nich otrzymało nagrody i odznaczenia w tym przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę.

« · «« · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · 81 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę