Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zespół Szkół Specjalnych zdobył nowoczesną salę kinową

Główne zdjęcie
Uczniowie ZSS w Łomży podczas Gali konkursu

Już niedługo uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży będą korzystać z wyposażenia szkolnej sali kinowej, składającej się m.in. z projektora, ekranu, systemu nagłaśniającego oraz zestawu filmów edukacyjnych, dzięki którym lekcje mogą stać się ciekawsze i bardziej angażujące. Szkolny zespół „Siedem pomysłów” odebrał nagrodę w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Łomżanie pokonali prawie 600 zespołów z całej Polski i wygrali wyposażenie mobilnej szkolnej sali kinowej dla swojej szkoły.

Zespół „Siedem Pomysłów” świętował swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, przedstawicieli Banku Żywności SOS w Warszawie, zaproszonych gości oraz ponad 100 uczniów – uczestników konkursu. Gala była pełna gier i zabaw związanych z tematyką konkursu – niemarnowaniem żywności, w których dzieci, wykorzystując swoje zdolności i wiedzę, walczyły o dodatkowe upominki. Oczywiście punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród.
– Udział w konkursie pokazał uczniom, że dobrych rzeczy nie należy się wstydzić – przyznaje Dorota Denysiuk, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży i opiekunka zespołu. 
W tym roku, przy merytorycznym wsparciu Federacji Polskich Banków Żywności, konkurs Tesco dla Szkół - „Talent do niemarnowania” edukował ponad 6 tysięcy uczestniczących w konkursie dzieci w tematyce niemarnowania żywności. Uczniowie zachęceni cennymi nagrodami nakręcili 587 filmików, które w zabawny, pouczający a czasem śpiewający sposób zachęcały do niemarnowania jedzenia. Dzięki konkursowi także internauci, którzy oddali w sumie ponad 1,5 miliona głosów na filmy uczestników, dowiedzieli się o problemie marnowania żywności i sposobach na zapobieganie temu zjawisku. Efekty tej największej lekcji niemarnowania w Polsce można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę