Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

„Tylko” błąd systemu, czy coś więcej?

Od dziś rodzice chcący po raz pierwszy posłać swoje dzieci do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych mają niespełna dwa tygodnie na zgłoszenie dziecka. Nabór do łomżyńskich przedszkoli publicznych odbywa się teoretycznie za pośrednictwem systemu internetowego. Tyle tylko, że system zamiast pomagać dziś wprowadza zamieszanie. Nabór miał być prowadzony na wolne miejsca jakie w placówkach pozostały po złożeniu deklaracjach przez rodziców dzieci kontynuujących w nich naukę. I system podaje te dane, ale rzekomo z ubiegłego roku. Dyrektorzy placówek podkreślają, że wprowadzają one w błąd rodziców, ale z systemu nie mogą ich usunąć. A ratusz, który wprowadził internetowy system rekrutacji do przedszkoli, od czwartku nie odpowiada na pytania o „błąd systemu”.

Na przykład w miejskim przedszkolu nr 8 przy ul. Studenckiej na Bawełnie według systemu w tym roku ma być 150 miejsc. System pokazuje, że wolnych miejsc jest „0”, a w nawiasie podawane jest, że dotyczy to roku szkolnego 2013/2014 – czyli roku ubiegłego. 
- To nie są prawdziwe dane - mówi dyrektor przedszkola Agnieszka Bućkowska. - My mamy mieć siedem grup przedszkolaków po 25 miejsc, czyli w sumie 175. Na dzień dzisiejszy mamy jeszcze niemal 40 wolnych miejsc. 1 (jedno) w grupie 6-latków, 9 wśród 5-latków, 2 – 4-latków, 7 – 3-latków i 20 – dzieci młodszych od 2,5 roku. 
Nieprawdziwe dane w systemie naboru dotyczą także innych miejskich przedszkoli i zerówek w szkołach podstawowych. Jak podawaliśmy wcześniej w przypadku SP nr 9 system pokazuje, że wolnych miejsc jest tylko 12 z dopiskiem „(w roku szkolnym 2013/2014)”.
- Informacja w systemie naboru o liczbie 12. wolnych miejsc dotyczących ubiegłego roku faktycznie może wprowadzać rodziców w błąd. To jest wada tego systemu, ale my nie możemy tego zmienić – podkreślała Bożena Dziekońska, dyrektor szkoły, zwracając uwagę, że ta liczba 12 jest nieprawdziwą nawet w stosunku do ubiegłorocznego naboru, bo w szkolnych zerówkach nie pozostało tylu wolnych miejsc.

Po co są stare i nieprawdziwe dane w systemie, który ma pomagać w prowadzeniu naboru do miejskich przedszkoli tego nie wie nikt. Ratusz od czwartku nie odpowiada na nasze pytania w tej sprawie. 

Tak czy inaczej rodzice chcący posłać dziecko po raz pierwszy do przedszkola w Łomży powinni, nie sugerując się danymi prezentowanymi przez system, wypełnić kartę zgłoszenia na stronie naboru - https://nabor.progman.pl/lomza. Można wskazać maksymalnie 3 przedszkola w preferowanej przez siebie kolejności. Należy przesłać wersję elektroniczną drogą internetową, a dodatkowo wydrukowaną i podpisaną kartę należy złożyć osobiście tylko w jednej placówce tzw. pierwszej preferencji. Kartę należy złożyć do 4 kwietnia do godz. 15.00. 
- Nie złożenie karty zgłoszenia w terminie oznacza nie uczestniczenie dziecka w rekrutacji – przestrzega ratusz.

W przypadku braku dostępu do Internetu i możliwości wysłania karty zgłoszenia drogą elektroniczną, można będzie pobrać druk karty w przedszkolu. Dane zostaną wprowadzone do systemu przez przedszkole pierwszej preferencji.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę