Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Jedyne takie liceum dla sportowców

Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące przy PWSIiP w Łomży, to liceum inne niż wszystkie. To jedyna na terenie dawnego województwa łomżyńskiego szkoła dla sportowców. - Są szkoły z klasami sportowymi, ale my jesteśmy jedyną szkołą, która w ramach programu edukacyjnego tworzy warunki do efektywnego łączenia kształcenia ogólnego i szkolenia sportowego dla wszystkich uczniów, chcących sprawdzić się rywalizacji sportowej oraz uzyskać solidne przygotowanie do kontynuowania nauki w szkołach wyższych – mówi Iwona Puciłowska dyrektor liceum. Szkoła właśnie rozpoczyna nabór uczniów i już w najbliższy wtorek, 8 kwietnia, zaprasza gimnazjalistów o zacięciu sportowym na dzień otwarty do siedziby liceum przy ul. Wiejskiej 16 w Łomży.

Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące przy PWSIiP w Łomży, ul. Wiejska 16.
Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące przy PWSIiP w Łomży, ul. Wiejska 16.
Trening biegowy na stadionie miejskim
Trening biegowy na stadionie miejskim

Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące w Łomży powstało przed rokiem. Zapewnia wysoki poziom kształcenia ogólnego i szkolenia sportowego poprzez staranny dobór kadry pedagogicznej i trenerskiej.
- W naszej szkole pracują nauczyciele z najbardziej renomowanych liceów w Łomży – „jedynki”, „dwójki” i „trójki” - podkreśla dyrektor Puciłowska. - Szkoła posiada bardzo dobre zaplecze dydaktyczne, dobrze wyposażone sale lekcyjne w multimedia, oraz nowoczesną pracownię informatyczną. Nauczane są dwa języki obce – angielski i niemiecki, a uczniom umożliwiamy wybór nawet do czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym: matematykę, biologię, angielski, WOS i geografię. Jeśli jest taka potrzeba tworzymy nawet grupy międzyoddziałowe – jak np. z angielskiego dla uczniów w zależności od umiejętności językowych – dodaje dyrektor zaznaczając, że wszystkim zależy aby stworzyć w liceum miłą i przyjazną atmosferę.  

Idealna szkoła dla sportowców
Mieszczące się w zabytkowym i starannie odrestaurowanym budynku przy ul. Wiejskiej 16 liceum zapewnia uczniom wręcz wymarzone warunki do rozwoju uzdolnień i osiągania wysokich wyników w rywalizacji sportowej.  Programy szkolenia sportowego realizowane są we współpracy z klubami sportowymi, a zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy.
- W tej chwili nasi uczniowie trenują lekkoatletykę, piłkę nożną, boks, ale chcemy to rozwinąć – mówi dyrektor Iwona Puciłowska. - Obecnie współpracujemy z Ludowym Łomżyńskim Klubem Sportowym „Prefbet Śniadowo” Łomża (lekkoatletyka), Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym (piłka nożna), Bokserskim Klubem Sportowym „Tiger” Łomża (boks) a od nowego roku szkolnego nasza oferta szkolenia sportowego poszerza się dzięki współpracy z UKS „Jedynka” (piłka siatkowa dziewcząt), UKS „Olimpijczyk” (koszykówka chłopców) oraz Łomżyńskim Klubem Karate Kokushin (karate kyokushin). 
Szkoła ma bardzo dobrze wyposażoną, nowoczesna bazę dydaktyczną, w tym sportową. Przez cały czas do dyspozycji uczniów pozostaje duża szkolna sala gimnastyczna, a już niebawem uczniowie z tego liceum będą także korzystać z budowanej po sąsiedzku nowoczesnej hali sportowej. 
- Hala powstaje częściowo na naszym terenie i zgodnie z porozumieniem z miastem po jej oddaniu do użytku nasza szkoła będzie miała prawo przez jeden dzień w tygodniu korzystać z tej nowej hali i całego jej wyposażenia - podkreśla  dyrektor Puciłowska.

Szkoła dla uczniów nie tylko z Łomży
Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Akademickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Organem prowadzącym szkołę jest Rektor Państwowej Wyższej Szkoły i Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Szkoła, tak jak i uczelnia powstała by zaspokajać potrzeby edukacyjne mieszkańców całego regionu. Dlatego liceum oferuje uczniom spoza Łomży możliwość zamieszkania w znajdującej się w pobliżu bursie szkolnej z całodziennym wyżywieniem, oraz - jeśli zajdzie taka potrzeba - opiekę medyczną.

Bezpłatna nauka dla wszystkich
Akademicki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy PWSIiP w Łomży to nie tylko liceum dla sportowców. Szkoła oferuje także kilka innych ciekawych kierunków: opiekun medyczny, higienistka stomatologiczna, technik farmaceutyczny, technik masażysta oraz opiekunka środowiskowa. Kształcenia odbywa się w różnych formach nauki: dziennej, wieczorowej i zaocznej. I wszystkie one – tak jak nauka w liceum dla sportowców - są bezpłatne.
Szkoła starannie przygotowuje absolwentów tych kierunków do realizacji zadań zawodowych, co znajduje swoje potwierdzenie w wynikach egzaminów zewnętrznych oraz uznaniu pracodawców. Szczególnie cennym aspektem kształcenia zawodowego jest efektywna i przyjazna współpraca z placówkami kształcenia praktycznego, w tym  z pracodawcami. Od wielu lat współpracujemy ze:
- Szpitalem Wojewódzkim im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży;
- Hurtownią Farmaceutyczną PGF Sp. z o.o. w Łomży;
- ŁTPCH „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży;
- Ośrodkiem Rehabilitacji Leczniczej i Domem Pomocy Społecznej PKPS Zarząd Okręgowy w Łomży;
- Centrum Rehabilitacji Leczniczej p.w. „Św. Rocha” Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Łomży;
- licznymi gabinetami stomatologicznymi i aptekami ogólnodostępnymi na terenie Łomży, Ostrołęki, Pisza, Wysokiego Mazowieckiego, Ciechanowca, Turośli, Łysych i Zbójnej.

Rekrutacja do Akademickiego Państwowego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozpocznie się od 23 kwietnia 2014 r. a do szkół policealnych od 5 maja 2014 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę