Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

Marzena Kulawiak z Włoszczowej wygrała XL Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, który odbywał się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. O indeksy na Wydział Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie rywalizowało 40 uczestników z: Łowicza, Lublina, Włoszczowa, Rypina, Kadzidła, Wysokiego Mazowieckiego, Kutna, Białegostoku, Bydgoszczy i Łomży. Jak podkreślił przewodniczący jury prof. Stefan Ziajka poziom tegorocznej olimpiady był wyjątkowo wysoki, dlatego przyznano aż 23 indeksy.

Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem
Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem
Zwyciężczyni olimpiady - Marzena Kulawiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej
Zwyciężczyni olimpiady - Marzena Kulawiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej

Do łomżyńskiej Wety na XL Olimpiadę Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie przyjechało 10 zespołów, a gospodarze byli 11 drużyną. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. I jak się okazało najwięcej o mleku i mleczarstwie wiedziała – i olimpiadę wygrała - Marzena Kulawiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej. Drugie miejsce zajął Paweł Michalski, który wyprzedził swojego szkolnego kolegę Radosława Frankowskiego – obaj z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem.
Drużynowo konkurs wygrała właśnie ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem przed ZSP we Włoszczowej i Zespół Szkół Nr 3 w Rypinie.

Jak przekazuje Magdalena Budziszewska z ZSWiO Nr 7 w Łomży, Waldemar Broś prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego w Warszawie, składając podziękowania na ręce Albiny Chojak dyrektor Wety,   poinformował, że kolejna olimpiada również odbędzie się w łomżyńskiej Wecie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę