Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rusza Novum Jazz Festiwal

Łomża przez 3 dni będzie centrum jazzu. Przyjadą tu młodzi muzycy z wielu zakątków Polski. Wezmą udział w niedzielnych przesłuchaniach konkursowych, czeka na nich tytuł Nowej Nadziei Jazzu. Festiwal rozpocznie się już dziś od dnia łomżyńskiego. Zagrają muzycy związani z Łomżą. Na początek o godz. 19-00 w Centrum Katolickim z koncertem wystąpi Kwartet Saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łomży. Później na melomanów czeka recital solowy Rafała Adamczaka.


To mieszkający w Łomży od kilku miesięcy, a pochodzący z Wielkopolski, gitarzysta, pedagog, miłośnik jazzu. W Rozmowie Radia Nadzieja muzyk przyznał, że jest gitarzystą klasycznym, ale na studiach zaraził się jazzem. Od tego czasu uprawiał różne gatunki jazzu, grał w wielu składach. W Łomży zaprezentuje solowy program. Jazz to - zdaniem Rafała Adamczaka – język, za pomocą którego muzyk snuje swoją opowieść... Po recitalu Rafała Adamczaka w Centrum Katolickim kolejna muzyczna atrakcja. Wystąpi Anna Kaptór i jej zespół. - To bardzo młoda wokalistka z Puław, w skład zespołu wchodzą m.in. perkusista, łomżyniak, Przemek Starachowski i znany młody gitarzysta, Sebastian Kret - mówił w wywiadzie Radia Nadzieja Mirosław Dziewa, dyrektor artystyczny Novum Jazz Festiwal.

Sobota będzie należała do łowców nagród – w łomżyńskim Centrum Katolickim wystąpi grupa Soundcheck. To młodzi muzycy – laureaci festiwalu Jazz Juniors.

W niedzielę odbędzie się finał Novum Jazz Festiwal. O godz. 11 ruszą przesłuchania konkursowe młodych muzyków, ubiegających się o tytuł Nowej Nadziei Jazzu. Przyjechać mają uczestnicy z wielu zakątków Polski, m.in. ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Torunia. - To młodzi ludzie, ale już doświadczeni muzycy – mówi Mirosław Dziewa. W przeglądzie wystąpi 10 młodych wykonawców: będą gitarzyści, pianiści, wokalistki i jeden puzonista. Ich umiejętności oceniać będzie trzyosobowe jury. Na czele stanie znakomity polski muzyk jazzowy, kompozytor, dyrygent i aranżer - Jan Ptaszyn Wróblewski.

Kto zostanie Nową Nadzieją Jazzu? Dowiemy się w niedzielę tuż przed godz. 17-00. Po ogłoszeniu werdyktu odbędzie się Koncert Laureatów Novum Jazz Festiwal. Koncertu będzie można wysłuchać także na antenie Radia Nadzieja. Wieczorem festiwal zakończy niezwykły koncert. W sali Liceum Katolickiego przy ul. Sadowej w Łomży wystąpi Jan Ptaszyn Wróblewski. Początek koncertu o godz. 19. Bilety na wszystkie festiwalowe występy można będzie kupić także przed koncertami.

Novum Jazz Festiwal zainicjowali szefowie łomżyńskiej firmy Novum, Przemysław Balewski i Zbigniew Forenc. Pomysł zorganizowania przeglądu zrodził się przed niespełna rokiem. Dzięki zaangażowaniu Mirosława Dziewy – muzyka Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej – powstał trzydniowy festiwal. Prezes Novum, Przemysław Balewski chciałby, aby impreza stała się cykliczna. Pierwszy Novum jazz Festiwal współorganizuje Radio Nadzieja. Koncerty przypomnijmy: w piątek i w sobotę o godz. 19-00 w Centrum Katolickim, w niedzielę, również w Centrum, przesłuchania konkursowe (od godz. 11 do 16), koncert laureatów o godz. 17-00. Natomiast w niedzielę o godz. 19-00, na zakończenie festiwalu, zagra kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę