Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Najważniejsze święto chrześcijańskie – Wielkanoc

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Wesołe Alleluja zabrzmiało dzisiaj we wszystkich Kościołach. Dzień Zmartwychwstania Pańskiego jest dniem radosnym. Dzisiaj pierwsza Msza św. w Kościołach to tzw. rezurekcja. Jest ona połączona z procesją. W łomżyńskiej katedrze Zmartwychwstanie Chrystusa wczesnym rankiem ogłosił biskup łomżyński Stanisław Stefanek.


W homilii biskup mówił, że na ziemi łomżyńskiej, na Mazowszu, Podlasiu, na Kurpiach od tysiąca lat w Poranek Wielkanocny ludzie idą z wiadomością: Chrystus zmartwychwstał!. ”Może nie zawsze biegniemy, może były momenty opieszałości w wyznawaniu wiary i trudniejsze momenty kryzysu moralnego, może były przyciszone głosy prześladowaniami, zwłaszcza czasu zaboru, ostatniej okupacji oraz różnych czasów, w których zamykano ludziom usta(…), ale zawsze na tej ziemi od tysiąca lat w Poranek Wielkanocny powtarzano: Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!” – mówił pasterz diecezji łomżyńskiej. Łacińskie słowo resurrectio oznacza zmartwychwstanie. Poranną mszę rezurekcyjną poprzedza uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. całe rodziny zasiadają przy wielkanocnym stole. Dzielą się jajkiem, spożywają też poświęconą w Wielką Sobotę kiełbasę i chleb. Później jedzą świąteczne śniadanie, na stołach pojawiają się jaja, wędlina, żur i mazurek.
        
        

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę