Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Świętuje Stanisław

Dzisiaj wspominamy Św. Stanisława – biskupa męczennika. Jest to również dzień patrona biskupa łomżyńskiego. Dzisiejszy solenizant biskup Stanisław Stefanek, wczoraj był jubilatem. Właśnie 7 maja ordynariusz łomżyński skończył 72 lata.

Pasterz kościoła łomżyńskiego urodził się 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. Mając 23 lata został wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. W sierpniu 1980 roku w katedrze szczecińskiej był konsekrowany na biskupa. 16 lat później papież Jana Paweł II ustanowił go Biskupem Łomżyńskim.

Biskup Łomżyński znany jest ze swojej działalności na rzecz rodziny; jest dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest też członkiem prezydium Papieskiej Rady Rodziny i wiceprzewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. W kwietniu otrzymał medal za zasługi dla KUL. Warto przypomnieć, że biskup Stanisław Stefanek powołał do życia Radio Nadzieja.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę