Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadpomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Ostatnie przygotowania do peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Diecezji Łomżyńskiej

W Diecezji Łomżyńskiej w sobotę (29 marca) rozpocznie się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży będzie nawiedzał parafie diecezji łomżyńskiej do końca września. Odwiedzi wszystkie dekanaty i parafie. Jako pierwsi powitają go wierni parafii dekanatu wyszkowskiego.

Peregrynacja – to inaczej pielgrzymka, wędrówka, nawiedzenie. Obraz Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży będzie nawiedzał parafie diecezji łomżyńskiej od 29 marca do 29 września 2008 r. - Głównym celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie wyobraźni miłosierdzia – mówił w porannej Rozmowie Radia Nadzieja bp łomżyński Stanisław Stefanek. Podkreślał, że uroczystości wpisują się w przygotowania do milenijnych obchodów za rok, kiedy to minie 1000 lat od śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, bp męczennika, patrona diecezji łomżyńskiej.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego rozpocznie się w najbliższą sobotę 29 marca. Uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Dzień później – w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – obraz opuści sanktuarium i rozpocznie nawiedziny parafii. Jako pierwsi powitają go wierni parafii św. Idziego w Wyszkowie.

Obraz Jezusa Miłosiernego do kościoła Miłosierdzia Bożego w Łomży przywiózł z Warszawy w 1982 r. ówczesny biskup łomżyński, Mikołaj Sasinowski. Poświęcenia obrazu biskup dokonał 21 czerwca 1982 roku. Jak podają kościelne źródła, autorką kopii jest pani Sasinowicz. Do 1991 roku obraz znajdował się w drewnianej kaplicy. Pewnej nocy wybuchł tam pożar, który strawił całą kaplicę. Ogień szedł dołem i gdy doszedł do tymczasowego ołtarza, w którym był obraz, nagle zgasł. To zjawisko uznano za nadzwyczajne. Według relacji proboszczów parafii, ks. Radzisława Ambroziaka i ks. Jerzego Abramowicza, wierni doznali wiele łask od Chrystusa Miłosiernego. 11 kwietnia 1999 r. biskup łomżyński Stanisław Stefanek ustanowił kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży sanktuarium.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę