Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Można mu pomóc!

Pompa infuzyjna dla chorego na cukrzycę Piotrusia- na ten cel przez cały dzień dzieci i nauczyciele ze SP nr 5 im. St. Staszica w Łomży zbierają pieniądze w zorganizowanej przez siebie zbiórce. W czasie kwesty przewidziano loterię fantową, kawiarenkę dobroczynną i wieczorną dyskotekę.

Piotr Choiński jest uczniem klasy V. Choruje na cukrzyce typu dziecięcego. O chorobie dowiedział się rok temu. Na co dzień stara się żyć jak inne dzieci, choć jak sam mówi, choroba czasem nie pozwala na życie bez ograniczeń.
- Na zakup pompy potrzeba około 14 tysięcy złotych - mówi Alina Krakowiecka, wychowawczyni chorego Piotrka. - Teraz sprzedajemy ciastka i losy z których dochód przeznaczony będzie właśnie dla chorego ucznia. Wieczorem uczniów czeka jeszcze dobroczynna dyskoteka i wielkie liczenie zebranych pieniędzy. Zbiórkę zorganizowaliśmy z potrzeby serca - dodaje.
Pompa infuzyjna pozwoli chłopcu na swobodniejsze życie. Przyrząd sam dba o to, by dokładnie i w regularnych odstępach dawkować niezbędną do życia insulinę.
- Kiedy dziecko ma przy sobie pompę, pomoc drugiej osoby ogranicza się jedynie do dopilnowania, kiedy czas podać lekarstwo - dodaje Małgorzata Zawadzka, wychowawczyni innego chorego dziecka ze szkoły.
Cukrzyca typu dziecięcego to choroba powstająca w wyniku uszkodzenia przez własny układ odpornościowy komórek trzustki, które odpowiadają za produkcje insuliny. Najczęściej objawia się między 12 a 15 rokiem życia. W leczeniu niezbędne jest podskórne podawanie insuliny. Leczenie cukrzycy trwa do końca życia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę