Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Prawie 100 osób oddało niemal 45 litrów krwi

Główne zdjęcie
już po oddaniu krwi

Uczniowie, nauczyciele i ludzie dobrej oddawali krew dla chorego nauczyciela łomżyńskiej Wety. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – od godz. 8 do 17 krew oddało prawie 100 osób. Akcja poboru krwi odbywała się w jednej ze szkolnych sal Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży. Pracownicy centrum pobrali krew od 96 dawców, każdy mógł oddać po 450 ml krwi.

Łącznie daje to prawie 45 litrów – wynik bardzo dobry – co cieszy kierownik łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa, Annę Ogrodnik-Wycik. - Trzeba przyznać, że społeczeństwo stanęło na wysokości zadania, zgłosiły się tłumy chętnych do oddawania krwi – podsumowała kierownik Centrum. Wyraziła nadzieję, że dawców nie zabraknie również latem, kiedy krwi potrzeba najbardziej. - Mam nadzieję, że dawcy będą pamiętali, że krew potrzebna jest codziennie i że może być potrzebna każdemu z nas, dlatego zapraszam... - powiedział Anna Ogrodnik-Wycik.

Krew może oddawać każda zdrowa osoba od 18 do 65 lat. Od kilku dni ma na to więcej czasu. Łomżyński oddział RCKiK wydłużył godziny pracy – w środy przyjmuje dawców od godz. 7 do 17-30, w pozostałe dni powszednie od 8 do 13.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę