Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: Trwa akcja przeciwko personelowi Kościoła!

Główne zdjęcie
bp Stanisław Stefanek podczas dzisiejszych uroczystości

- Próbuje się przejąć kontrolę nad personelem Kościoła - mówił w Wielki Czwartek (20 marca) biskup Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński odprawił Mszę św. Krzyżma w łomżyńskiej katedrze. W homilii nawiązał do listu, jaki w Wielki Czwartek do kapłanów skierowali polscy biskupi. Hierarchowie Kościoła zwracają w nim uwagę, że w mentalności współczesnych ludzi postępuje proces "odrywania Kościoła od Chrystusa". Zauważają, że jego skutkiem jest fakt, iż kapłaństwo zaczyna być traktowane zawodowo, jako rodzaj pracy, którą można przeliczyć według norm tego świata.

Msza krzyżma  w Katedrze Łomżyńskiej
Msza krzyżma w Katedrze Łomżyńskiej
Biskup Stanisław Stefanek w łomżyńskiej katedrze mówił, że próbuje się pozbawić kapłanów autorytetu. - Nawet to, co tak stale jest dyskutowane, na pierwszym miejscu atakowane – celibat kapłański Kościoła obrządku łacińskiego – podkreślił pasterz łomżyński. Wskazał na towarzyszące temu tematowi awanturnictwo ze strony „schizmatyków, heretyków i propagandzistów”. - A my dobrze wyczuwamy, iż jest to źródło autorytetu – mówił biskup Stefanek.

Hierarcha zaznaczył, że coraz bardziej widoczna staje się akcja przeciwko personelowi Kościoła. - Trzeba przecież przejąć kontrolę nad personelem tej instytucji, która właściwie innych szans trwania na tym świecie nie ma, stąd osobna akcja przeciwko personelowi Kościoła – mówił pasterz diecezji łomżyńskiej.

Biskup Stefanek w homilii podkreślił, że kapłani podejmują swoją misję w mocy Ducha. - My jesteśmy włączeni w Tego, który jest, który był i który przychodzi – powiedział hierarcha. Na koniec zaapelował do kapłanów o duchowe przeżycie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji łomżyńskiej. Uroczystości rozpoczną się 29 marca - w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego – w łomżyńskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Podczas Mszy św. Krzyżma ponad 300 prezbiterów zgromadzonych w katedrze odnowiło swoje przyrzeczenia kapłańskie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę