Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Strzelali samorządowcy i dziennikarze

Główne zdjęcie
Zwycięzcy turnieju strzeleckiego w Forcie III w Piątnicy (fot. B. Klepacki)

Samorząd gm. Piątnica strzela najlepiej, indywidualnie najlepsze oko ma myśliwy, dyrektor PUP w Łomży, Mieczysław Bieniek, a wśród starostów - wiceprezydent Łomży, Marcin Sroczyński. To wyniki turniejów strzeleckich, które w Dniu Zwycięstwa odbywały się na frotach w podłomżyńskiej Piątnicy. Na tamtejszej strzelnicy zgromadziło się kilkadziesiąt osób – samorządowców, urzędników i dziennikarzy. Wszyscy udowadniali, że mają dobry cel strzelając do wojskowej tarczy.

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński jako jedyny strzelał z przyklęku.  (fot. B. Klepacki)
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński jako jedyny strzelał z przyklęku. (fot. B. Klepacki)
Organizatorzy turnieju strzeleckiego (od lewej): dowódca jednostki w Łomży płk Wojciech Zielkowski, właściciel strzelnicy w Forcie III w Piątnicy płk Ludwik Zalewski i Krzysztof Paduch, konferansjer z Klubu Garnizonowego w Łomży  (fot. B. Klepacki)
Organizatorzy turnieju strzeleckiego (od lewej): dowódca jednostki w Łomży płk Wojciech Zielkowski, właściciel strzelnicy w Forcie III w Piątnicy płk Ludwik Zalewski i Krzysztof Paduch, konferansjer z Klubu Garnizonowego w Łomży (fot. B. Klepacki)
Adam Dąbrowski z łomżyńskiego studia Polskiego Radia Białystok zdobył drugie miejsce w turnieju dziennikarzy, strzelając z pistoletu po raz pierwszy w życiu. Był jedynym rannym z powodu zamka, którym przyciął sobie dwukrotnie kciuk lewej dłoni (z pistoletu margolin kaliber 5,6 mm strzela się trzymając go w obu rękach).  (fot. B. Klepacki)
Adam Dąbrowski z łomżyńskiego studia Polskiego Radia Białystok zdobył drugie miejsce w turnieju dziennikarzy, strzelając z pistoletu po raz pierwszy w życiu. Był jedynym rannym z powodu zamka, którym przyciął sobie dwukrotnie kciuk lewej dłoni (z pistoletu margolin kaliber 5,6 mm strzela się trzymając go w obu rękach). (fot. B. Klepacki)
W turniej strzeleckim samorządowców zwyciężyła gm. Piątnica. Dumy nie krył wójt Edward Łada, który pochwala wojskowe uroczystości. - Walczyłem o to, aby nie niszczyć tych fortów - mówił wójt.

Na drugim w turnieju samorządowym uplasował się Urząd Miejski w Łomży, na trzecim zaś – pierwszy zespół z łomżyńskiego Starostwa Powiatowego. Indywidualnie wśród samorządowcy triumfował Mieczysław Bieniek,drugie miejsce zajął Waldemar Brzostek, a trzecie Waldemar Malinowski. W turnieju starostów wygrał wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński, tuż za nim uplasował się prezydent Jerzy Brzeziński, a na trzecim miejscu starosta powiatu łomżyńskiego Krzysztof Kozicki. Wśród dziennikarzy najlepiej strzelał Józef Piątek, za nim był Adam Dąbrowski, a trzeci Maciej Estkowski.

Strzelecka rywalizacja zdominowała ostatni dzień patriotycznych uroczystości w Łomży. Od 2 maja – czy Dnia Flagi Narodowej – w mieście i okolicach odbywały się spotkania i imprezy przygotowane przez wojsko. Organizator, miłośnik fortów i militariów, ppłk Ludwik Zalewski kilka dni wcześniej na, pochodzące z czasów carskich, fortyfikacje zaprosił młodzież. - To była żywa lekcja historii, warto przekazywać tę wiedzę młodszym pokoleniom – mówił ppłk. Zalewski. Młodzi obejrzeli forty, posłuchali o ich historii, spotkali się też z najstarszym żyjącym żołnierzem 33 Pułku Piechoty.

Podczas kończącego patriotyczne uroczystości spotkania w Piątnicy na gości czekała gorąca, wojskowa grochówka.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę