wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Parlamentarzyści u starosty

Foto: Parlamentarzyści u starosty
cz pon, 16 stycznia 2006 14:54

Trzech łomżyńskich parlamentarzystów – senator Ludwik Zalewski i posłowie Lech Kołakowski i Jan Jarota - spotkali się z władzami powiatu łomżyńskiego. Głównym celem spotkania było zapoznanie parlamentarzystów z najważniejszymi problemami samorządu powiatowego wynikającymi z realizacji nałożonych zadań.

Maturę czas zacząć

cz pon, 16 stycznia 2006 09:15

W trzech łomżyńskich szkoła rozpoczęła się matura w tzw. zimowej sesji egzaminacyjnej. Wśród zdających są ci którzy egzamin dojrzałości zdają po raz pierwszy – bo w maju np. byli chorzy, ci którzy muszą zdawać ponownie bo wiosną ją obali i ci którzy chcą zdawać egzaminy jeszcze raz aby poprawić oceny. W sumie w województwie podlaskim do egzaminu dojrzałości przystępuje prawie 1300 osób.

Honorowy obywatel Jedwabnego

cz nie, 15 stycznia 2006 21:48

Historyk prof. Jerzy Robert Nowak, autor m.in. publikacji podważających tezy stawiane przez autora książki "Sąsiedzi" Grossa o roli mieszkańców Jedwabnego w mordzie tamtejszych Żydów w 1941 roku, otrzymał tytuł honorowego obywatela tego miasta. Z inicjatywą takiego wyróżnienia dla historyka wystąpił burmistrz Jedwabnego. Pod koniec ubiegłego roku stosowną uchwałę przyjęła rada miejska.

Rektorzy razem?

cz pt, 13 stycznia 2006 17:47

Rektorzy trzech wyższych uczelni łomżyńskich spotkali się w piątek w ratuszu. Spotkanie zorganizował Maciej Głaz przewodniczący Rady Miasta i jak twierdzi to pierwszy sukces. Drugim sukcesem ma być powołanie „Rady Rektorów”... na następnym spotkaniu. Póki co kością niezgody pomiędzy rektorami pozostaje powielanie kierunków studiów na tych uczelniach...

Co trzeba to rośnie...

Foto: Co trzeba to rośnie...
cz pt, 13 stycznia 2006 17:19

„Co trzeba to rośnie, a co trzeba to spada” - tak pracę łomżyńskiej Prokuratury Okręgowej ocenił szef Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Sławomir Luks. „W 2005 roku sąd zwrócił łomżyńskim prokuratorom tylko 9 spraw. To o 10% mniej niż rok wcześniej.(...) W sumie w minionym roku do prokuratur okręgu łomżyńskiego trafiło ponad 10 tys. spraw karnych czyli o 13% więcej niż w 2004 roku” - mówił szef apelacji. I dodawał „to najlepsza prokuratura w całej apelacji”.

Ukradli rury kupione za unijną kasę

Foto: Ukradli rury kupione za unijną kasę
cz pt, 13 stycznia 2006 12:15

W ciągu dwóch ostatnich nocy, z środy na czwartek i z czwartku na piątek, złodzieje ukradli miedziane rury z remontowanej instalacji wodociągowej w komunalnym bloku przy ul. Dwornej 23. Blok remontowany jest za pieniądze unijne w ramach słynnego programy rewitalizacji łomżyńskiej starówki. W sumie skradziono około 30 metrów rur miedzianych, a straty to co najmniej kilka tysięcy złotych.

Przez kamerę stracił prawo jazdy i pracę...

Foto: Przez kamerę stracił prawo jazdy i pracę...
cz pt, 13 stycznia 2006 11:51

Uruchomiony w ostatnich dniach minionego roku tzw. monitoring uliczny sprawia, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży nie wychodząc z budynku mogą podglądać co dzieje się na ulicach miasta. Póki co w systemie tym działają tylko dwie kamery na Placu Kościuszki i Starym Rynku, ale efekty ich pracy już są... Policjantom udało się wyeliminować z ruchu pirata drogowego. Był nim jeden z łomżyńskich taksówkarzy. Jak podkreśla sierżant Wojciech Fabin z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży za wykroczenia jakich dopuścił się ten kierowca, a które zarejestrowała kamera, stracił prawo jazdy.

Wypadkowy czwartek

cz pt, 13 stycznia 2006 08:38

Cztery kolizje, dwa wypadki i pięć osób rannych to efekt wczorajszego ocieplenia na drogach w Łomży i najbliższej okolicy. Zwłaszcza rano drogi były bardzo śliskie. Do pierwszego z wypadków doszło na ulicy Poznańskiej. Osobowy mercedes przy wyprzedzaniu wpadł w poślizg zderzył się z busem. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Drugi w podobnych okolicznościach zdarzył się na drodze z Łomży do Śniadowa. Tu młody, niedoświadczony kierowca sicento przy wyprzedzaniu TIRa zderzył się z VW polo. Obrażenia osób, które ucierpiały w tym wypadku były poważniejsze. Kierowca sicento złamał rękę, a pasażerka i kierowca z VS polo doznali urazu kręgosłupów.

Wicewojewoda też PiSowaty

cz cz, 12 stycznia 2006 21:56

Dariusz Piontkowski został nowym wicewojewodą podlaskim. Informację o nominowaniu wicewojewody wieczorem przekazał Adam Dębski rzecznik prasowy wojewody powołując się na oficjalną informację z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Piontkowski podobnie jak sam wojewoda Jan Dobrzyński jest członkiem PiS i tak jak Dobrzyński został odrzucony przez komisję ekspercką przy MSWiA oceniająca kandydatów na te funkcje.

Strażacy drugi raz wygrali z burmistrzem

cz cz, 12 stycznia 2006 21:24

To strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie otrzymali do Komendy Stołecznej Policji samochód i to oni mają go użytkować – uznał Sąd Okręgowy w Łomży. W czwartek Sąd Okręgowy rozpatrywał odwołanie burmistrza Nowogrodu od orzeczenia łomżyńskiego Sądu Rejonowego także nakazującego burmistrzowi zwrócenie samochodu nowogródzkim strażakom.

Ostrzeżenie przez gołoledzią

cz cz, 12 stycznia 2006 06:05

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, że dziś od samego rana z zachodu na wschód regionu będą przemieszczały się opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Wylali lodowisko

cz śr, 11 stycznia 2006 22:50

Łomżanie mogą ślizgać się nie tylko na ulicach i chodnikach, ale także... na strzelnicy. Stało się tradycją mroźnych zim, że na starej strzelnicy wojskowej przy ul. Konstytucji 3 Maja Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowuje prawdziwe lodowisko. Prace na tegorocznym rozpoczęto w poniedziałek, a w środę wieczorem można było już tu jeździć na łyżwach.

UWAGA! - Mobbing w Urzędzie Skarbowym

cz śr, 11 stycznia 2006 14:20

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolnie kilka lat szykanował swoją pracownicę. Trzy wyroki skazujące, które jednoznacznie stwierdzają winę pracodawcy. Jednak naczelnik wciąż zajmuje swoje stanowisko i regularnie otrzymuje premię. Dodatkowo wszystkie koszty związane z trzyletnim procesem pokryli podatnicy. Z kieszeni skazanego naczelnika nie pochodzi ani złotówka.

Kolejni skazani z grupy przerzucającej Azjatów przez wschodnią granicę

cz wt, 10 stycznia 2006 23:17

Wietnamczyk oraz obywatel polski narodowości litewskiej zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Zambrowie za udział w nielegalnym przerzucie na dużą skalę Azjatów do Polski zza wschodniej granicy. Obaj dobrowolnie poddali się karze. Jak poinformowała prowadząca śledztwo w tej sprawie łomżyńska prokuratura okręgowa, Wietnamczyk został skazany na dwa lata i cztery miesiące więzienia, drugi mężczyzna mieszkający w graniczącym z Litwą powiecie sejneńskim - na dwa lata wiezienia w zawieszeniu na pięć lat.

W oku kamery

Foto: W oku kamery
cz wt, 10 stycznia 2006 16:18

W ostatnich dniach 2005 roku rozrósł się łomżyński monitoring. Dwie kamery zainstalowano na Placu Kościuszki i na Starym Rynku. Obraz z nich przesyłany jest drogą radiową do policji, gdzie znajduje się specjalne stanowisko obserwacyjne. Dziś ulice Łomży podgląda już 27 karter. Zdecydowana większość z nich zainstalowana jest na osiedlu SM Perspektywa.

Fakir doszedł do Łomży

Foto: Fakir doszedł do Łomży
cz wt, 10 stycznia 2006 11:05

46-letni Francuz Joel Buton (wym. żoel bitą), od 29 maja 1999 r. przemierzający pieszo Europę, dotarł w miniony piątek do Łomży. I do redakcji portalu 4lomza.pl (merci!). Celem trwającej już ponad sześć i pół roku wędrówki jest zebranie podpisów możnych i maluczkich tego świata pod apelem o pokój między narodami i o zakaz używania min przciwpiechotnych, których ofiarami w praktyce są cywile. Pielgrzym ma już "na liczniku" 13 krajów, ponad 143 tys. podpisów i ponad 30 tys. km w nogach. Sam pcha dwukołowy wózek, ważący z bagażem blisko 200 kg.

WORD maluje

Foto: WORD maluje
cz wt, 10 stycznia 2006 09:31

Dziś zaczynają obowiązywać nowe przepisy w zdawaniu egzaminów na prawo jazdy. Okazuje się jednak, że dziś, przynajmniej w województwie podlaskim, nikt tego egzaminu nie zda. Wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wstrzymały egzaminy na kilka dni. We wszystkich – mimo kilkustopniowego mrozu - mają być przemalowywane place manewrowe bo tak wymagają tego nowe przepisy. WORD w Łomży wstrzymał egzaminy do końca tygodnia. Rano, przy temperaturze minus sześciu stopni Celsjusza rozpoczęto malowanie nowych pasów.

Jurgiel naciśnie UE w sprawie mleka

cz pon, 09 stycznia 2006 16:40

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel chce, aby Komisja Europejska szybciej niż w marcu odpowiedziała na wysłany przez Polskę wniosek i uruchomiła tzw. rezerwę restrukturyzacyjną produkcji mleka dla Polski. Jurgiel w poniedziałek gościł na spotkaniu z delegatami rad powiatowych Podlaskiej Izby Rolniczej.

Budowniczy VAT zaleje fiskusa?

cz pon, 09 stycznia 2006 16:11

Urzędy skarbowe rozpoczęły już przyjmowanie wniosków o tzw. zwrot VAT w budownictwie jest to jak gdyby „przedłużenie ulgi budowlanej”, która skończyła się z końcem 2005 roku. Szacuje się, że do urzędów skarbowych w województwie podlaskim, i to tylko w tym roku, może trafić aż 220 tys. takich wniosków. Fiskus nie zachęca jednak do ich szybkiego składania. I tak urzędy będą wypłacały zwrot najprawdopodobniej tuż przed upływem 6-miesięcznego, ustawowego terminu, w którym pieniądze muszą znaleźć się na kontach wnioskujących podatników, a poza tym do kwietnia będą one „zawalone” PITami.

Orkiestra zagrała... ciszej

Foto: Orkiestra zagrała... ciszej
mm pon, 09 stycznia 2006 08:21

Skromniej niż w latach poprzednich, ale w 2006 roku w Łomży i regionie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy też zagrała. W samym mieście z puszkami na ulice wyszło około 190 wolontariuszy. Jeździł też Wesoły Autobus drużyny harcerskiej Ptaki Ptakom, w którym zamiast biletów – pasażerowie ofiarowali datki do puszki.

« · «« · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę