poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Zagrożenie pożarowe coraz większe

Foto: Zagrożenie pożarowe coraz większe
cz so, 28 maja 2005 16:33

Upały sprawiają, że w lasach robi się coraz niebezpieczniej. Wilgotność ściółki w wielu miejscach spadła poniżej 10%, a to oznacza, że każda iskra może wywołać ogromny pożar. Dodatkowo zagrożeniem dla lasu są turyści, którzy w długi weekend w lasach, lub bezpośrednio obok nich urządzają sobie pikniki i pala ogniska. Strażacy i leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nowi kapłani

Foto: Nowi kapłani
cz so, 28 maja 2005 12:54

W sobotę przed południem w łomżyńskiej Katedrze pasterz diecezji bp Stanisław Stefanek wyświęcił 10 nowych kapłanów. Wśród neoprezbiterów jest także łomżanin – Mariusz Bartosiak z parafii pw. Krzyża Świętego. Po tej uroczystości Diecezja Łomżyńska ma 545 kapłanów.

Łomżyńscy strażacy z brązowym medalem

Foto: Łomżyńscy strażacy z brązowym medalem
cz pt, 27 maja 2005 17:24

Trzecie miejsce zajęli łomżyńscy strażacy podczas rozegranych w Białymstoku VII Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. W sumie w zawodach wzięło udział 135 strażaków z 14 komend. Łomżan wyprzedziła ekipa z Bielska Podlaskiego i Białegostoku.

Z RUP-u do CUP-u czyli restrukturyzacja na poczcie

Foto: Z RUP-u do CUP-u czyli restrukturyzacja na poczcie
cz pt, 27 maja 2005 14:34

Od 1 czerwca wchodzą zmiany w organizacji Poczty Polskiej – także tej w Łomży. Obok RUP – czyli Rejonowego Urzędu Poczty - pojawi się CUP czyli Centrum Usług Pocztowych. To ono przejmie gro usług związanych choćby z dostarczaniem listów. Później do CUP-ów mają dołączyć także inne „Centra, ale jak na razie nikt nie wie ilu dzisiejszych pocztowców znajdzie w nich pracę. Póki co do łomżyńskiego CUP-u przechodzi tylko 8 z 70 pracowników administracyjnych.

Zielona Łomża

cz pt, 27 maja 2005 13:27

Lipy, jesiony i m.in. jarząby - ponad tysiąc drzewek posadzili w tym roku w Łomży pracownicy Zieleni Miejskiej. Niemal co drugie zasadzone drzewko to lipa, ale obok nich sadzono także trochę rzadziej spotykane u nas dęby czerwone, klony srebrzyste i jarząby szwedzkie. Gdyby wszystkie drzewka miały okazję dorosnąć, po kilku latach Łomża mogłaby się stać zielonym miastem. Niestety już po kilku dniach „nieznany sprawca” przy ul. Spokojnej połamał kilkadziesiąt z nich.

Urodził się konik... poszukiwane imię na “T”

Foto: Urodził się konik... poszukiwane imię na &#...
cz pt, 27 maja 2005 09:21

W Biebrzańskim Parku Narodowym urodził się pierwszy konik polski. Źrebię pochodzi ze stada 12 koników, które w listopadzie ubiegłego roku sprowadzono na biebrzańskie bagna. Matką ogierka jest klacz o imieniu Tara. Zgodnie z tradycją imię jej syna też powinno zaczynać się na literę “T”. Jak będzie ono brzmiało – to dyrekcja BPN pozostawia uczniom, którzy do końca czerwca mogą zgłaszać swoje propozycje.

Policjanci nie upilnowali 120 kg kokainy

Foto: Policjanci nie upilnowali 120 kg kokainy
cz śr, 25 maja 2005 06:25

W skradzionym łomżyńskim policjantom BMW mogły być narkotyki warte kilkadziesiąt razy więcej niż sam ekskluzywny samochód – podaje Gazeta Współczesna. W dzisiejszym wydaniu dziennik pisze “Policja i Prokuratura Okręgowa w Łomży, zajmujące się sprawą, nie zaprzeczają, że w ukradzionym na początku maja aucie znajdowała się kokaina. Nie chcą także potwierdzić informacji, które zdobyliśmy.” Z szacunków Gazety wynika, że samochodzie mogły być narkotyki warte kilkanaście milionów złotych. BMW kosztowało maksymalnie pół miliona.

Ochroniarze spałowani

cz wt, 24 maja 2005 14:57

Dwóch ochroniarz trafiło do łomżyńskiego szpitala, dwóch innych jest w gipsie, a kolejnych czterech ma liczne sińce po tym jak zostali zaatakowani przez zamaskowanych, uzbrojonych w bejsbolowe kije i rurki nieznanych napastników. Zdarzenie miło miejsce w nocy z soboty na niedzielę. W Lasku Jednaczewskim ochroniarze zorganizowali „małą imprezkę”. Około północy nagle zaatakowała ich kilkunastoosobowa grupa mężczyzn.

Co piąta złotówka dla Amazonek

Foto: Co piąta złotówka dla Amazonek
cz pon, 23 maja 2005 16:39

Niemal 10 tysięcy złotych otrzymało Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży z 1% odpisu od podatku dochodowego za 2004. To niemal równo 1/5 kwoty jaką łomżanie przekazali dla organizacji pożytku publicznego. W Łomży i regionie takich organizacji jest kilkanaście. Warto dodać, że łomżyńskie Amazonki pieniądze dostawały nie tylko od łomżan, ale zdecydowana większość wpłat pochodziła właśnie stąd.

Łomża przed powiatami

cz pon, 23 maja 2005 10:28

Uczniowie z podstawówek Łomży wypadli całkiem nieźle w sprawdzianie na koniec szkoły podstawowej. Łomżanie pokonali rówieśników ze szkół z powiatów na terenie dawnego województwa łomżyńskiego, a w podlaskim ulegli tylko kolegom z Białegostoku. Średnia ilość punktów zdobyta przez każdego z 882 uczniów wyniosła 30,91 na 40 maksymalnych.

W pożarze zginęły krowy

cz pt, 20 maja 2005 15:05

W nocy z czwartku na piątek we wsi Jastrząbka Młoda gmina Śniadowo spłonęły trzy budynki inwentarskie. W ogniu zginęły także dwie krowy. Straty oszacowano na 300 tys. zł

Podpisali porozumienie

Foto: Podpisali porozumienie
cz pt, 20 maja 2005 14:29

Kilka minut po 13-tej protestujący w łomżyńskim PKS-ie związkowcy podpisali porozumienie z przedstawicielami wojewody podlaskiego. Sam wojewoda Marek Strzaliński do siedziby przedsiębiorstwa przybył godzinę wcześniej. W trakcie godzinnego spotkania ze związkowcami przekonywał aby nie odrzucali szansy jaką jest prywatyzacja.

Koniec strajku - autobusy pojechały

Foto: Koniec strajku - autobusy pojechały
cz pt, 20 maja 2005 05:25

O 1.30 w nocy udało się osiągnąć porozumienie pomiędzy protestującymi w łomżyńskim PKS-sie związkowcami, a przedstawicielami wojewody. Jeszcze około 19.30 rozmowy zostały zerwane, a około stu związkowców przygotowywało się do spędzenia nocy w zakładzie. Tak samo robili związkowcy z Kolna, Grajewa, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego i Siemiatycz. W nocy po mediacjach posła Borzuchowskiego osiągnięto porozumienie i dziś od rana autobusy wyjechały na trasy.

Kto okradł Policję?

cz cz, 19 maja 2005 11:54

W ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy skradli BMW... z policyjnego parkingu. Wart ok 200 tys. złotych samochód, łomżyńscy funkcjonariusze przejęli dzięki nalotowi na jedną z podłomżyńskich dziupli. Akcja miała miejsce na terenie Dobregolasu. Stamtąd pojazd został odholowany na policyjny parking w Łomży. Łup okazał się pokaźny również z tego względu, że zgodnie z policyjnymi przypuszczeniami, zabezpieczone BMW pochodziło z rozboju.

Strajk w PKS-ach

Foto: Strajk w PKS-ach
cz cz, 19 maja 2005 06:25

O czwartej rano rozpoczął się strajk w PKS-ach w Łomży i Siemiatyczach. W najbliższych godzinach przyłączyć ma się także Zambrów. Pracownicy zastrajkowali w obronie szefa Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w PKS Łomża Henryka Jurkowskiego, którego kierownictwo kierownictwo zakładu chce zwolnić z pracy w trybie natychmiastowym z winy pracownika. Zdaniem związkowców to “odwet” za jego obronę ostatnich państwowych przedsiębiorstw przed “złodziejską prywatyzacją”.

Kto zaszył chustę w burzuchu? – będzie dodatkowa opinia biegłych

cz śr, 18 maja 2005 19:08

Przedłuża się proces w sprawie pozostawienia przez zambrowskich lekarzy chusty chirurgicznej w brzuchu pacjenta. Ostrołęcki Sąd, przed którym odbywa się rozprawa, potrzebuje niezależnej opinii biegłych która miałaby wyjaśnić kiedy i jak chustę zaszyto. Specjaliści z bydgoskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Toruniu po pięciu miesiącach przetrzymywania akt sprawy zwrócili je do sądu ale bez sporządzenia opinii, teraz podjąć tego mają się biegli z Akademii Medycznej w Poznaniu.

Wojewoda apeluje do protestujących kierowców

cz śr, 18 maja 2005 18:37

„Wojewoda Podlaski apeluje o zaniechanie pochopnych działań, które mogą zdezorganizować pracę przedsiębiorstwa, funkcjonowanie komunikacji pasażerskiej oraz utrudnić prowadzenie dalszych rozmów dotyczących przyszłości Przedsiębiorstwa” To odpowiedź Marka Strzalińskiego na wezwanie protestujących związkowców z łomżyńskiego PKS-u o jego udział w rozwiązaniu konfliktu w zakładzie.

Strajk: PKS-ami w czwartek nie pojedziesz

Foto: Strajk: PKS-ami w czwartek nie pojedziesz
cz śr, 18 maja 2005 13:34

Związkowcy z łomżyńskiego PKS-u ogłosili strajk. W czwartek od rana – od godz. 4.00 – na kursowe trasy nie wyjedzie żaden autobus łomżyńskiego przewoźnika. Strajk obejmie zakłady w Łomży, Kolnie i Grajewie. Tak dramatyczne zaostrzenie protestu pracowników PKS-u jest ich reakcja na przesłaną do związków zawodowych informacji o zamiarze zwolnienia z pracy Henryka Jurkowskiego – szefa Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Łomży i szefa Komitetu Protestacyjno-Strajkowego trzech przeciwstawiających się prywatyzacji PKS-ów w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach.

Ochryciuk się mści... zwalnia szefa protestujących związkowców z PKS - ów

Foto: Ochryciuk się mści... zwalnia szefa protestując...
cz wt, 17 maja 2005 22:16

Eugeniusz Ochryciuk Zarządca Państwowego PKS w Łomży przesłał we wtorek do Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy łomżyńskim PKS-ie pismo informujące o zamiarze zwolnienia z pracy w trybie art. 52 KP – czyli „z winy pracownika” - Henryka Jurkowskiego Przewodniczącego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego pracowników trzech PKS-ów w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach. Jak twierdzą związkowcy „to zemsta Ochryciuka” za wystąpienia Jurkowskiego na poniedziałkowej Komisji Dialogu Społecznego, podczas której ostro zaprotestował przeciwko forsowanej przez wojewodę prywatyzacji PKS-ów. Związkowcy domagają się wycofania decyzji Ochryciuka i zapowiadają, że jeżeli tego nie uczyni w czwartek staną autobusy nie tylko w Łomży, ale także w Zambrowie i Siemiatyczach.

3 proc. hojnych

Foto: 3 proc. hojnych
cz wt, 17 maja 2005 16:51

Dziesięć razy więcej osób zdecydowało się przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – wynika ze wstępnego podsumowania tegorocznej akcji składania zeznań za 2004 rok. W zeszłym roku takiego odpisu dokonało niecałe 600 osób, w tym roku było to ponad 7 tys. - niemniej to tylko 2,37% podatników. W sumie w całym podlaskim uzbierało się ponad 375 tys zł, w Łomży - 53 290,60 zł.

« · «« · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę