Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 czerwca 2020 napisz DONOS@

Pierwsze efekty prokuratorskiej walki z pijanymi małolatami

cz śr, 04 października 2006 23:19

Każdy przypadek zatrzymania nietrzeźwego niepełnoletniego w podlaskim trafia teraz do prokuratury. Nastolatkowie zatrzymani pod wpływem alkoholu lub środków odurzających podlegają od trzech miesięcy postępowaniu karnemu. Specjalne zalecenia w tej sprawie wydał pod koniec czerwca prokurator apelacyjny w Białymstoku. Celem postępowania jest przede wszystkim ustalenie, kto ułatwił sprzedaż lub sprzedał alkohol nieletniemu.

Do koloru, do wyboru...

cz śr, 04 października 2006 11:19

Teraz My Sami Swoi W trosce o rozwój i sprawiedliwość Tworzymy Lepsze Jutro i Przyjazny transport – to nie ogłoszenie wyborcze, ale kilka nazw komitetów wyborczych, które wystartują w najbliższych wyborach samorządowych. W województwie podlaskim zarejestrowało się 490 lokalnych komitetów wyborczych. Każdy z nich chciał mieć nazwę, która będzie go charakteryzowała i wyróżniała z tłumu innych No i ich założyciele prześcigali się w pomysłach.

Od dyrektora do wiceprezesa

cz śr, 04 października 2006 06:05

Grzegorz Jakuć dotychczasowy dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży od poniedziałku pełni obowiązki zastępcy prezesa centrali ARiMR. Jakuć jest odpowiedzialny za pion IACS czyli Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli oraz Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Na razie nie wiadomo kto, kiedy i w jaki sposób zastąpi Jakucia na fotelu dyrektora ARiMR w Łomży.

Po czterech latach Brzeziński zadowolony

Foto: Po czterech latach Brzeziński zadowolony
cz pon, 02 października 2006 14:07

- Jestem zadowolonym z tego co zrobiłem – mówi Jerzy Brzeziński prezydent Łomży proszony o ocenę swego urzędowania w ratuszu. - To co obiecaliśmy w kampanii wyborczej w dużej mierze zostało wykonane – dodaje Brzeziński, który zapowiada, że będzie ubiegał się o ponowny wybór na urząd prezydenta Łomży.

KRK także w Łomży

cz pon, 02 października 2006 09:13

O dziś szybciej dostaniemy zaświadczenie o tym czy figurujemy w Krajowym Rejestrze Karnym. Właśnie otwarto punkty konsultacyjne Rejestru przy sądach okręgowych w Łomży i w Suwałkach. Do tej pory do wydawania takich poświadczeń był uprawniony tylko białostocki Sąd Okręgowy.

Ludowcy za Brzezińskim

cz nie, 01 października 2006 22:46

Polskie Stronnictwo Ludowe nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Łomży. Ludowcy chcą popierać Jerzego Brzezińskiego z listy CHRS. W niedziele odbyła się powiatowa konwencja wyborcza PSL-u w Łomży. Zatwierdzono kandydatów na burmistrza, wójtów i radnych do rady powiatu i sejmiku podlaskiego.

Łoś zginął na 61

Foto: Łoś zginął na 61
cz so, 30 września 2006 08:35

Tragicznie zakończyła się przeprawa Łosia na drugą stronę drogi nr 61. Zwierzę przechodząc przebiegając przez jezdnię wpadło wprost pod koła samochodu marki Citroen Berlingo. Łoś zginął na miejscu, a potłuczony samochód wpadł do rowu. Do wypadku doszło w piątek wieczorem, około godziny 19.00, nieopodal Stawisk.

Chleb coraz droższy

Foto: Chleb coraz droższy
cz pt, 29 września 2006 14:41

W sklepach na terenie Łomży od połowy września pieczywo podrożało od 2 do 34 groszy tj. od 5% do 20% – ocenia Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Po raz kolejny w tym miesiącu kontrolerzy inspekcji handlowej odwiedzili kilkadziesiąt sklepów w regionie by ocenić poziomu wzrostu cen mąki, pieczywa przetworów zbożowych i innych.

Hipermarket do wyboru

cz cz, 28 września 2006 21:55

Nie ma zakazu, by w dniu wyborów samorządowych 12 listopada odbyło się w Łomży także referendum lokalne w sprawie budowy hipermarketu; wybory i referendum muszą być jednak osobno zorganizowane - wynika ze wstępnych ocen prawnych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Sprawa korupcji w sądzie wraca do prokuratury

cz cz, 28 września 2006 17:18

Sąd Okręgowy w Łomży podjął decyzję o zwrocie do uzupełnienia prokuraturze sprawy korupcji w suwalskim wymiarze sprawiedliwości. Uwzględnił tym samym wniosek jednego z oskarżonych, ale dał też zalecenia dotyczące konieczności uzupełnienia materiału dowodowego.

Mniejsze kary za polskie mleko

Foto: Mniejsze kary za polskie mleko
cz cz, 28 września 2006 16:22

Kary dla producentów mleka, którzy przekroczyli w minionym roku kwotowym limity produkcji, wyniosą 39 gr za kg mleka, a nie 56 gr, jak dotychczas zapowiadano - poinformował w czwartek rzecznik Agencji Rynku Rolnego (ARR) Radosław Iwański.

Cały naród w walce ze szrotówkiem

Foto: Cały naród w walce ze szrotówkiem
cz cz, 28 września 2006 07:51

„Zwracam się do samorządów lokalnych, szkół i osób prywatnych, aby na swoim terenie wygrabiały i niszczyły opadłe liście kasztanowców w parkach, przy drogach i na posesjach prywatnych.” Z takim apelem wystąpił Andrzej Zaman Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku. Jak podkreśla „powszechne i systematyczne niszczenie forum zimujących szrotówka kasztanowcowiaczka spowoduje redukcję populacji szkodnika, a tym samym ograniczy jego liczebność w przyszłym roku”.

Pubów więcej nie będzie

Foto: Pubów więcej nie będzie
cz śr, 27 września 2006 20:23

Po burzliwej dyskusji i imiennym głosowaniu radni Łomży nie zwiększyli liczby punktów sprzedaży alkoholu. Z wnioskiem aby dołożyć koncesji alkoholowych wystąpiła Komisja Gospodarki Komunalnej. Zgodnie z tym pomysłem w Łomży miałoby przybyć 20 sklepów i barów, w których można by było kupić i pić alkohol.

Miały być dwa będzie jedno

Foto: Miały być dwa będzie jedno
cz śr, 27 września 2006 15:09

Łomżanie będą mieli okazję wypowiedzenia się czy przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego chcą mieć hipermarket. Radni przez kilka godzin debatowali nad pomysłami zapytania o zdanie mieszkańców Łomży w sprawie lokalizacji hipermarketu i odłączenia miasta od województwa podlaskiego. Międzyczasie ze zdumieniem wysłuchali informacji prawnika miejskiego, że ich pomysły na referendum lokalne są niezgodne z prawem. Ostatecznie zdecydowali, że odbędzie się tylko referendum w sprawie hipermarketu.

Zaginęła – prosimy o pomoc

Foto: Zaginęła – prosimy o pomoc
cz wt, 26 września 2006 15:36

W piątek 22 września o godz.14.00 wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku Aleksandra Kurpiewska lat 83, zamieszkała Piastuno Żelazne 3, powiat łomżyński. Wymieniona ostatnio cierpiała na zaniki pamięci.

Referendalna sesja...

cz wt, 26 września 2006 15:22

Radni Łomży chcą dziś ogłosić referenda lokalne w sprawie o przynależności Łomży do województwa podlaskiego i budowy przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu. Oba referenda miałyby odbyć się wraz z wyborami samorządowymi - tego samego dnia, w tych samych lokalach wyborczych i z tymi samymi komisjami. Tyle tylko że to jest niemożliwe. Radni o tym by się dowiedzieli gdyby tylko zagłębili się w przepisy prawne, albo zapytali choćby w łomżyńskiej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Tymczasem jak podkreśla dyrektor biura Jerzy Dołęgowski żaden z rajców o to nie pytał.

Komitety już są

cz wt, 26 września 2006 08:27

W Jedwabnem 13, w Stawiskach 12, a w Łomży 10 – tyle komitetów wyborczych w poszczególnych miastach zgłosiło swoich kandydatów do terytorialnych komisji wyborczych. Oznacza to, że co najmniej tyle komitetów wystawi w nich swoje listy wyborcze. Wczoraj minął ostateczny termin zgłaszania komitetów wyborczych, które zamierzają wystawić kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych. W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Łomży zarejestrowało się 151 komitetów wyborczych. Wczoraj swoje papiery przyniosło aż 41 komitetów.

Żeby była czysta...

Foto: Żeby była czysta...
cz pon, 25 września 2006 23:25

Do piątku z kranów w mieszkaniach w znacznej części SM Perspektywa ie będzie leciała woda, a tam gdzie będzie może być bardzo brudna. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada ciąg dalszy czyszczenia rur wodociągowych.

Podwodny Jeleń sprzątał Biebrzę

Foto: Podwodny Jeleń sprzątał Biebrzę
cz pon, 25 września 2006 21:54

Niemal stu nurków z całej Polski spotkało się w sobotę przy moście drewnianym w Osowcu nad Biebrzą. Nurkowie odpowiedzieli na apel Biebrzańskiego Parku Narodowego, Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego i Klubu Płetwonurków Skalar z Białegostoku, którzy po raz kolejny chcieli wysprzątać dno Biebrzy. Wśród podwodnych czyścicieli byli także łomżanie. Śmieci na dnie rzeki szukało siedmiu członków Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”.

Zmiana szefa policji w Kolnie

cz pon, 25 września 2006 11:35

Andrzej Choromański nie jest już szefem policji w Kolnie. W piątek ze stanowiska odwołał go komendant wojewódzki policji w Białymstoku. Oficjalnie Choromański stracił zaufanie swoich przełożonych.

« · «« · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę