czwartek, 20 lutego 2020 napisz DONOS@

Wodniczkowy raj

Foto: Wodniczkowy raj
cz pon, 14 listopada 2005 06:29

Ponad 20 mln zł kosztować ma ochrona Wodniczka - małego ptaszka z rodziny wróblowatych, najrzadszego ptaka śpiewającego Europy. Niegdyś ptaszki te zamieszkiwały bagna i mokradła całego kontynentu. Na początku XX wieku liczono go w milionach, a dziś pozostało ledwie 13-20 tysięcy par. Największa jego ostoja znajduje się w Dolinie Biebrzy i Narwi. OTOP chce tu stworzyć „wodniczkowy raj”.

Jednostka pod młotek

Foto: Jednostka pod młotek
cz nie, 13 listopada 2005 22:06

Pod koniec grudnia pod młotek pójdzie powojskowy kompleks magazynowy, położony w centrum Łomży, tuż obok stacji paliw Statoil i McDonald's. Agencji Mienia Wojskowego ogłosiła przetarg na sprzedaż bazy zlikwidowanej w ubiegłym roku jednostki wojskowej. Grunt o powierzchni ponad 2,5 ha, z 17 różnego rodzaju budynkami, AMW wyceniła na 3 mln 750 tys zł.

Wolność krzyżami się mierzy

Foto: Wolność krzyżami się mierzy
cz pt, 11 listopada 2005 11:00

Złożeniem kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, także uroczystą odprawą pocztów sztandarowych i Apelem Poległych przed pomnikiem głazem KU CZCI HARCERZY ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ na skwerze im. Leona Kaliwody rozpoczęły się łomżyńskie uroczystości 87 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kilkadziesiąt minut później w Katedrze pod przewodnictwem bp Stanisława Stefanka łomżanie dziękowali Bogu za Niepodległość.

Świąteczna dyspensa

cz cz, 10 listopada 2005 23:13

„Mając na uwadze świąteczny charakter dnia 11 listopada, który w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym – na podstawie kanonów 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego – udzielam w Diecezji Łomżyńskiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych” - napisał w specjalnym komunikacie bp. Tadeusz Zawistowski Wikariusz Generalny Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Pomóż Uratować Pogotowie Ratunkowe

Guziec cz, 10 listopada 2005 17:09

We wtorek 15 listopada Zarząd Województwa Podlaskiego ma debatować nad projektem połączenia w jedno trzech Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, Suwałkach i Białymstoku. Pomysłowi temu zdecydowanie sprzeciwiają się pracownicy pogotowia w Łomży, którzy obawiają się o swoje miejsca pracy i sprzęt którym dziś jest w Łomży, a który po połączeniu może trafić do Białegostoku. Na forum portalu www.4lomza.pl pracownicy łomżyńskiego pogotowia zwrócili się z prośbą do mieszkańców Łomży i całego byłego województwa łomżyńskiego o poparcie ich protestu.

Uwolnili drób

cz cz, 10 listopada 2005 06:52

Po trzech i pół tygodniach zamknięcia kur, kaczek, strusi i gęsi dziś zostaną otwarte kurniki, a domowe ptactwo będzie mogło cieszyć się wolnością. Minister rolnictwa zniósł nakaz trzymania drobiu w pomieszczeniach zamkniętych, który wprowadzono 17 października w związku z zagrożeniem ptasią grypą.

Rekordowy październik

Foto: Rekordowy październik
cz pon, 07 listopada 2005 16:49

730 tysięcy odsłon i ponad 43 tysięcy unikalnych użytkowników to podstawowe wyniki portalu 4lomza.pl w październiku br. To wzrost w stosunku do września o ponad 10%. W październiku codziennie ze stroną łączyło się niemal 3000 różnych komputerów. Dniem o rekordowej liczbie wizyt był poniedziałek 24 października. Wówczas z 4lomza.pl połączyło się 3550 użytkowników.

Samorząd Czerniawskiego

cz pon, 07 listopada 2005 14:26

„Nie mam zamiaru emigrować do USA” – mówi były poseł Mieczysław Czerniawski i zapowiada powołanie komitet wyborczego swojego imienia na najbliższe wybory samorządowe. Miasto już dawno obiegła informacje, że Czerniawski chce być Prezydentem Łomży. Sam zainteresowany dziś na konferencji prasowej mówił tajemniecze: „Nie mówię nie i nie mówię tak. Nie zaprzeczam, że taką możliwość rozważam.”

Wyborcza niedziela w Kolnie

cz pon, 07 listopada 2005 08:42

W niedzielę przy urnach wyborczych ponownie stanęła część mieszkańców Kolna i okolic. W tamtejszym Okręgu Wyborczym nr 2 odbyły się wybory uzupełniające do Rada Gminy. Wybory stały sie konieczne po tym jak jeden z radnych wyprowadził się Kolna. W szranki stanęło dwóch chętnych do zajęcia miejsca zwolnionego w Radzie Gminy. Stefan Pisiak z listy Komitet Wyborczy Wyborców Wincenta i Waldemar Piwowarski z KWW Waszki Górszczyzna Kozioł. Pierwszy z kandydatów uzyskał 85 głosów poparcia, drugi o 44 głosy więcej i to właśnie Waldemar Piwowarski zostanie nowym Radnym Kolna

Pożar łąk w Biebrzańskim Parku Narodowym

cz nie, 06 listopada 2005 09:05

Ok. 1,5 tys. ha wysuszonych łąk i trzcinowisk spłonęło od piątku w Biebrzańskim Parku Narodowym, w okolicach miejscowości Goniądz-Dawidowizna. W sobotę wieczorem pożar udało się opanować poinformował PAP dyrektor parku Adam Sieńko.

Strajk głodowy w pogotowiu?

cz pt, 04 listopada 2005 16:46

Rozpoczęciem głodówki, natychmiast po decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o połączeniu trzech działających w podlaskim stacji pogotowia ratunkowego, grożą związkowcy z pogotowia w Łomży i Suwałkach. Pomysł połączenia stacji po raz trzeci w ciągu ostatnich trzech lata forsuje odpowiedzialny za opiekę zdrowotną Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Krzysztof Tołwiński. Związkowcy z pogotowia w Łomży i Suwałkach zarzucają mu niekompetencję. Boją się także, że po połączeniu ze stacją w Białymstoku, będą zwolnienia i to tylko w terenie.

Postawili na Głaza

Foto: Postawili na Głaza
cz pt, 04 listopada 2005 14:12

Maciej Głaz został nowym przewodniczącym Rady Miasta Łomży. Głaz wygrał w piątym głosowaniu. Radni Miasta wybierać przewodniczącego zaczęli już w środę tydzień temu. Wówczas głosowali trzy razy, ale żaden z kandydatów: Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz, Ryszard Matuszewski i Jan Bajno nie zdołał zebrać wymaganego prawem poparcia 12 radnych. Dzisiaj do głosowań powrócono, a przewodniczącego udało się wyłonić już za drugim podejściem.

Powrócą do zabawy

Foto: Powrócą do zabawy
cz cz, 03 listopada 2005 23:02

W środę 26 października radnym Łomży mimo kilkugodzinnych przekomarzań, trzech głosowań i trzech przerw na ustalenie kogo poprzeć nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. Dziś za to mają zabrać się ponownie. O fotel przewodniczącego, opróżniony przez dzisiejszego posła Jana Jarotę, w ubiegłym tygodniu wałczyło czterech radnych. Ilu wystartuje dziś? to w dalszym ciągu jest tajemnicą.

O grosze, ale taniej

cz cz, 03 listopada 2005 12:00

Po latach podwyżek łomżyński MPWiK obniża ceny wody i ścieków. Od stycznia za wodę zapłacimy o 2, a za ścieki o 12 grosze mniej niż dziś.

Bezpłatne badania i konsultacje onkologiczne

cz cz, 03 listopada 2005 07:14

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym zaprasza na “Otwarty dzień w onkologii”. W najbliższą sobotę 5 listopada w godzinach od 9-tej do 13-tej w przychodni onkologicznej i zakładzie diagnostyki obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na wszystkie panie bez względu na wiek i stan zdrowia czekać będą lekarze specjaliści z zakresu onkologii i radiologii. Na miejscu – pierwsze 40 pań będzie mogło wykonać bezpłatne badania USG piersi.

Spokojnie na drogach

cz śr, 02 listopada 2005 06:51

Trzynaście osób rannych w czterech wypadkach drogowych i szesnastu pijanych kierowców - to policyjny bilans z dróg województwa podlaskiego z minionej doby. Dzień Wszystkich Świętych minął w regionie bardzo spokojnie – podkreślają policjanci. Także w ciągu kilku przedświątecznych dni na drogach nie dochodziło do tragedii. Od piątkowego wieczoru, mimo wzmożonego ruchu, w całym województwie podlaskim na drogach nikt nie zginął.

30 tys zł z Kwesty

Foto: 30 tys zł z Kwesty
mm wt, 01 listopada 2005 20:59

Dokładnie 29 tys. 545 zł i 5 groszy uzbierano podczas kwesty „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. W tym roku przez cały dzień przy zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika pieniądze do puszek zbierało 111 osób. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wizytom na cmentarzach i zbierającym pieniądze.

Co drugi znicz felerny?

cz pon, 31 października 2005 06:49

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Handlowej skontrolowali firmy produkujące znicze. Po lupę wzięli osiem zakładów w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Piątnicy. Z przebadanych 38 partii zniczy inspektorzy mieli zastrzeżenia do niemal połowy.

Podziemne miasto umarłych

Foto: Podziemne miasto umarłych
cz nie, 30 października 2005 09:16

„To prawdziwa rewelacja, że w 80-lecie diecezji i w 500-lecie Katedry możemy odkrywać korzenie chrześcijaństwa na Ziemi Łomżyńskiej” – tak arcybiskup Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski komentował odkrycia krypt w łomżyńskiej Katedrze. Arcybiskup wraz z innymi dostojnikami Kościoła, goszcząc na uroczystościach jubileuszu diecezji, oglądał prowadzone pod nadzorem prof. Macieja Czarneckiego prace archeologiczne w prezbiterium Katedry.

Zmiany organizacji ruchu w Łomży

cz pt, 28 października 2005 07:57

Od dziś obowiązują zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach łomżyńskich. Związane są one ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Tradycyjnie największe zmiany są w rejonie cmentarza przy ul. Kopernika. Ta ulica od dziś jest ulicą jednokierunkową. Można nią jechać tylko od ulicy Zawadzkiej do Alei Legionów. Jeden kierunek jazdy obowiązuje także na ulicy Zawadzkiej od ronda przy Teatrze Lalki i Aktora do ul. Sikorskiego. Utrudnienia mogą wystąpić też na ulicy Sikorskiego od Alei Legionów do Szosy Zambrowskiej. Po obu stronach ulicy wyznaczono miejsca postojowe.

« · «« · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę