Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Nie byli najtańsi, ale to oni mają zbudować obwodnicę Stawisk

Budimeks SA wybuduje obwodnicę Stawisk. Oferta firmy, opiewająca na niemal równe 100 milionów złotych netto, została wybrana przez białostocki oddział GDDKiA jako najlepsza, choć nie była najtańsza z 17., które złożyły zainteresowane kontraktem firmy nie tylko z Polski.

Budowa 6,5 km obwodnicy Stawisk, będącej częścią  drogi ekspresowej S-61 (Ostrów Mazowiecka – Łomża – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Suwałki – Budzisko – granica państwa) ma powstać w ciągu 15 miesięcy od chwili rozpoczęcia robót. 
Obwodnica ma być wybudowana jako jednojezdniowa, ale wszelkie obiekty inżynierskie np. przepusty czy wiadukty mają być zbudowane pod drogę dwujezdniową. Od razu jako dwujezdniowy będzie węzeł „Stawiski” czyli bezkolizyjne skrzyżowanie ekspresowej S-61 z drogą wojewódzką Nr 647. Ta część obwodnicy - o długości ok. 2,1 km - będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami włączenia i wyłączenia. Na obwodnicy Stawisk zaplanowano m.in. budowę wiaduktów pełniących funkcje ekologiczne oraz budowę mostu przez rzekę Dzierzbię.

Wartość wybranej oferty Budimeksu to 99 815 943,09 złotych netto. Jak wcześniej informowała GDDKiA najtańszą niespełna 98,5 mln złotych – złożyło konsorcjum tworzone przez Hydrogeo Polska SA z Warszawy (lider) i Konstruktor Inzenjering d.d. ze Splitu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę