Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 25 września 2020 napisz DONOS@

Wicemarszałek z Łomży od zdrowia i inwestycji

cz cz, 31 maja 2007 09:54

Członkowie nowego zarządu województwa podlaskiego podzielili się kompetencjami. Markowi Olbrysiowi (PiS) z Łomży przypadły w udziale dwie istotne, aczkolwiek odmienne, dziedziny życia. Będzie zajmował się zdrowiem i inwestycjami.

Bezpieczni jak w Sławcu

Foto: Bezpieczni jak w Sławcu
cz śr, 30 maja 2007 15:05

Zespół ze szkoły podstawowej w Sławcu wygrała powiatowy finał konkursu „Nasze Bezpieczeństwo”. Konkurs po raz jedenasty zorganizowała Komenda Miejska Policji w Łomży przy współudziale strażaków, zarządu rejonowego PCK, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i samorządów. W finale, który rozgrywany był w hali im Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9 w Łomży rywalizowały 23 szkolne drużyny.

Wiadomości z historią

Foto: Wiadomości z historią
cz wt, 29 maja 2007 16:59

Dziewiąty już numer kwartalnika Wiadomości Łomżyńskie trafia właśnie do czytelników. Tym razem znajdziemy w piśmie przede wszystkim dużo materiałów o działalności funkcjonariuszy łomżyńskiej Służby Bezpieczeństwa, m.in. wobec lokalnych dziennikarzy i księży. Po raz pierwszy ujawniamy nazwiska i zdjęcia wysokich rangą łomżyńskich esbeków, prezentowane w foyer Ratusza na wystawie białostockiego oddziału IPN.

Podejrzany o korupcję Andrzej Z. ponownie w ratuszu

cz wt, 29 maja 2007 16:36

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał mgr inż. arch. Andrzej Z. w skład Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Andrzej Z. to były architekt miejski Łomży, któremu Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła zarzut przyjęcia 10 tysięcy złotych łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy deweloperskiej Echo Investment, która w mieście chce wybudować hipermarket.

Łomża do władzy....

Foto: Łomża do władzy....
cz wt, 29 maja 2007 15:55

Trzech radnych wojewódzkich z Łomży objęło wysokie funkcje we władzach samorządowych województwa podlaskiego. Podczas pierwszej sesji nowego sejmiku Mieczysław Bagiński (PSL) został przewodniczącym sejmiku, Jacek Piorunek (PO) wiceprzewodniczącym, a Marek Olbryś (PiS) wicemarszałkiem województwa. Na marszałka województwa radni sejmiku wybrali Dariusza Piontkowskiego (PiS) z Białegostoku, drugim wicemarszałkiem, obok Olbrysia, został Jan Kamiński (PSL), a członkami zarządu Karol Tylenda (PiS) i Mikołaj Janowski (PSL).

Zanieczyszczona Narew...

cz wt, 29 maja 2007 15:28

Łomżyczka nie była jedyną zanieczyszczoną ostatnio rzeką. W sobotę ścieki spłynęły także do Narwi. Skażenie Łomżyczki i Narwi nie pochodziło jednak z tego samego źródła. Do Narwi ścieki spłynęły z oczyszczalni miejskiej. Jak tłumaczy Gilbert Okulicz-Kozaryn wiceprezes MPWiK w sobotnie popołudnie do miejskiej oczyszczalni nieoczekiwanie spłynęło znacznie więcej ścieków niż jest ona zdolna oczyścić.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący sejmiku z Łomży, marszałek z Białegostoku

Foto: Przewodniczący i wiceprzewodniczący sejmiku z Ł...
cz wt, 29 maja 2007 12:02

Mieczysław Bagiński z Łomży (PSL) został przewodniczącym sejmiku województwa podlaskiego. Wyboru przewodniczącego dokonali nowi radni województwa, którzy dziś spotkali się na pierwszej sesji. Bagiński otrzymał 16 głosów "za", 10 "przeciw", 3 radnych wstrzymało się. Kontrkandydatem Bagińskiego był Jacek Piorunek także z Łomży, którego na ten urząd wysunęła Platforma Obywatelska. Piorunek wybory na przewodniczącego przegrał, ale został jednym z trzech wiceprzewodniczących regionalnego parlamentu. Marszałkiem województwa został Dariusz Piontkowski z Białegostoku.

Klęska ekologiczna w Łomży...

Foto: Klęska ekologiczna w Łomży...
cz pon, 28 maja 2007 21:09

Tysiące śniętych ryb i prawdopodobnie także jeden martwy bocian – to efekt zanieczyszczenia Łomżyczki. Jak mówią mieszkańcy osiedla Maria od soboty woda w rzeczce jest bardzo brudna i śmierdząca. Strażacy podają, że do skażenia rzeczki mogło powstać podczas gaszenia pożaru jednego z silosów przy ul. Poznańskiej. Od czwartkowego popołudnia pali się w nim ok. 600 ton granulatu paszowego.

W rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia

Foto: W rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia
cz pon, 28 maja 2007 14:13

Dziś przypada 26 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Arcybiskup metropolita warszawsko-gnieźnieński, kardynał, prymas Polski zmarł 28 maja 1981 w Warszawie. Prymas Tysiąclecia urodził się w Zuzeli nad Bugiem 3 sierpnia 1901 roku, a w latach 1914-17 uczęszczał do gimnazjum męskiego im. Piotra Skargi w Łomży.

Zielona Gala w Szepietowie

Foto: Zielona Gala w Szepietowie
cz pon, 28 maja 2007 12:11

Urządzenie MAMMUT produkcji austriackiej do wykonywania pryzm z sianokiszonek i kukurydzy i kosiarka dyskowa czołowa KDF 390 produkowana przez firmę SaMasz to hity Zielonej Gali 2007. Przez dwa dni - w sobotę i niedzielę - około 20 tys rolników odwiedziło Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Odbywała się tam impreza doradczo-promocyjna Zielona Gala, na której w atrakcyjny sposób prezentowano technologie zbioru zielonek i wyrobu pasz.

Upały i burze... a nawet grad

cz so, 26 maja 2007 14:37

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku przewiduje, iż w województwie podlaskim od soboty do poniedziałku w ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza będzie osiągała od 30 do 33 stopni C. W godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych miejscami wystąpią burze i przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwe opady gradu. Przy burzy wiatr w porywach do 70-100 km/h.

Cel „Mongolia” osiągnięty!

Foto: Cel „Mongolia” osiągnięty!
cz pt, 25 maja 2007 16:44

Dwaj motocykliści z Wysokiego Mazowieckiego: Daniel Śliwowski i Grzegorz Urban, którzy tuż po Wielkanocy wybrali się motorami terenowymi typu enduro do Mongolii, osiągnęli cel wyprawy. W kraju jurt i kumysu spędzą kilkanaście dni, po czym udadzą się do Rosji. Do Polski planują wrócić za miesiąc.

Rewolucja w drogownictwie?

Foto: Rewolucja w drogownictwie?
cz pt, 25 maja 2007 08:12

Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przechodzi na emeryturę. Topczewski był chyba najdłużej urzędującym dyrektorem w drogownictwie. Najważniejszymi drogami województwa białostockiego, a następnie podlaskiego zarządzał przez ponad 30 lat. Formalnie okres ten zakończy się wraz z końcem maja.

Pożar w silosie przy Poznańskiej

Foto: Pożar w silosie przy Poznańskiej
cz pt, 25 maja 2007 07:03

Nawet milion złotych mogą wynieść straty spowodowane pożarem w wytwórni pasz przy ul Poznańskiej w Łomży. Od wczorajszego popołudnia pali się granulat paszowy w jednym z silosów firmy De Heus – dawniej należały one do łomżyńskiego PPS. Strażacy aby dogasić pożar muszą opróżnić cały silos.

Sejmik będzie we wtorek

cz cz, 24 maja 2007 16:55

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego ukazało się obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Białymstoku o wynikach wyborów przedterminowych do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Tym samym możliwym stało się zwołanie pierwszej sesji nowego Sejmiku. Rozpocznie się ona w najbliższy wtorek o godzinie 11.00.

Wypadki z motocyklistami

Foto: Wypadki z motocyklistami
cz cz, 24 maja 2007 12:15

Sezon motocyklowy w pełni. Pędzące motory nie tylko słychać na ulicach, ale też widać w policyjnych statystykach. Kilka dni temu na drodze do Augustowa policyjny videorejestrator uchwycił pędzącego motocyklistę. Jego prędkość miejscami wynosiła blisko 170 km/h. Tylko wczoraj na drogach województwa podlaskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów.

ARiMR wylosował kolejność rolników

cz cz, 24 maja 2007 07:17

Zbigniew Rząca ze wsi Jabłoń Śliwowo w gminie Nowe Piekuty powiat wysokomazowiecki jest pierwszym z rolników województwa podlaskiego w kolejce po dotację na inwestycje w swoim gospodarstwie rolnym. W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozlosowano kolejność w jakiej będą rozpatrywane składane w połowie kwietnia wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wśród rolników z powiatu łomżyńskiego najwyżej na liście - na czwartym miejscu - jest Kazimierz Bruliński z Chojn Starych. W samym województwie podlaskim złożono 908 takich wniosków. Na wsparcie może liczyć nie więcej niż 200 rolników.

Drodzy Państwo!

Foto: Drodzy Państwo!
cz śr, 23 maja 2007 07:25

Chciałbym złożyć Państwu bardzo serdeczne podziękowania za poparcie i wybór mojej osoby do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Drugi wynik w mieście to ogromna satysfakcja i wiara, że moje działania spotykają się z aprobatą społeczną. To również wyzwanie i energia do bardziej zdecydowanej walki o interesy Ziemi Łomżyńskiej w regionalnym parlamencie.

Zuchlandia jakich mało...

Foto: Zuchlandia jakich mało...
cz wt, 22 maja 2007 15:14

Około 300 przedszkolaków, zuchów z Łomży i Zambrowa, a także dzieci z Ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze bawiło się w piątek na terenie przedszkola nr 9 w Łomży. Była to już druga edycja tzw. “Zucholandii”, której głównym celem jest podsumowanie programu “Bezpieczny przedszkolak”.

Mama z promilami

cz wt, 22 maja 2007 09:29

Pijaną kobietę z dwójką małych dzieci zatrzymali nocą łomżyńscy policjanci. 23-letnia Katarzyna K. wędrowała ulicami miasta ok. godz. 22 niosąc na ręku dwumiesięczną córkę i prowadząc dwuletniego synka. Kobieta miała kłopoty z utrzymaniem równowagi. Jak podkreśla Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji okazało się, że mamusia miała aż 2,2 promila alkoholu. Jej 2-letni syn i 2-miesięczna córka trafili do szpitala. Ona trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań.

« · «« · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę