poniedziałek, 24 lutego 2020 napisz DONOS@

Znowu idzie mróz...

Foto: Znowu idzie mróz...
cz pt, 03 lutego 2006 16:15

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed nagłym spadkiem temperatury. W sobotę w ciągu dnia stopniowo spadnie od -5 , -8 st. w godzinach rannych do -12 , -15 st. wieczorem. W nocy z 4/5.02 spodziewany jest dalszy spadek temperatury do -17 , -20 st.

Strażacy z Nowogrodu nie dojadą?

Foto: Strażacy z Nowogrodu nie dojadą?
cz pt, 03 lutego 2006 15:50

Czarne chmury zawisły nad funkcjonującą od ponad 125 lat jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie. Przed kilkoma dniami burmistrz Nowogrodu Szczepan Zalewski zerwał porozumienie w sprawie włączenia tej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy i burmistrz twierdzą, że może to doprowadzić do fizycznej likwidacji jednostki, przy czym obie strony twierdzą, że za ten stan rzeczy winni są ci drudzy...

Strzały na ulicach Łomży

Foto: Strzały na ulicach Łomży
cz pt, 03 lutego 2006 13:18

Przed południem bandzior z Gołdapi usiłował zabić łomżyńskiego policjanta. Cudem nikomu nic się nie stało mimo, że bandzior dwukrotnie - z niewielkiej odległości - usiłował strzelać do funkcjonariusza. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji, broń której używał przestępca dwukrotnie zacięła się... Policjant oddał jeden strzał ostrzegawczy w powietrze i obezwładnił bandziora. Całe zdarzenie miało miejsce niemal w samym centrum Łomży.

Komisarz w Jedwabnem

cz cz, 02 lutego 2006 16:28

Czesław Jakubowicz, białostocki urzędnik miejski, jest od czwartku osobą pełniącą obowiązki burmistrza Jedwabnego. Jakubowicz będzie „komisarzem” przez co najmniej półtorej miesiąca. Do 19 marca w Jedwabnem powinny odbyć się przedterminowe wybory burmistrza. Przypomnijmy poprzedni burmistrz miasta Michał Chajewski stracił stanowisko, po skazaniu go przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu.

Cysterna jak bomba...

Foto: Cysterna jak bomba...
cz cz, 02 lutego 2006 11:32

Jedna osoba zabita, trzy ranne, zniszczone trzy samochody i jeden budynek – to bilans wypadku, jaki wydarzył się na ul. Zjazd. Choć wszystko wyglądało makabrycznie, tylko cudem nie doszło do znacznie większej tragedii. Gdy opel vectra czołowo zderzył się z ciężarowym renault – cysterną przewożącą ponad 20 ton paliwa, a ta uderzyła jeszcze w stojący ponad sto metrów dalej budynek MPWiK... nie wybuchła. Uszkodzeniu uległa tylko ta jej komora, w której nie było paliwa.

Łomżanka wygrała przed Trybunałem Konstytucyjnym

Foto: Łomżanka wygrała przed Trybunałem Konstytucyjnym
cz śr, 01 lutego 2006 19:54

Ograniczenie prawa do zasiłku wychowawczego w czasie równoczesnego pobierania zasiłku macierzyńskiego jest niegodne z konstytucją uznał Trybunał Konstytucyjny. Trybunał rozpoznał skargę mieszkanki Łomży dotyczącą pozbawienia jej prawa do zasiłku wychowawczego z powodu urodzenia drugiego dziecka i pobierania zasiłku macierzyńskiego. Sprawę skargi łomżanki opisała Gazeta Prawna.

Milion razy 4lomza.pl

Foto: Milion razy 4lomza.pl
cz śr, 01 lutego 2006 19:37

W styczniu 2006 roku strony portalu 4lomza.pl wyświetlały się na monitorach Państwa komputerów ponad milion razy. Przez 31 dni stycznia z serwisem połączyło się ponad 51 tysięcy różnych komputerów z niemal wszystkich zakątków globu. To rekordy w czteroipółletniej historii najpopularniejszego w tej części kraju portalu internetowego.

Holują cysternę...

Foto: Holują cysternę...
cz wt, 31 stycznia 2006 18:09

W dalszym ciągu zablokowana jest ulica Zjazd w Łomży. Drogę nr 61 - od placu Kościuszki w Łomży do skrzyżowania w Piątnicy – zamknięto około godz. 14.00 po wypadku jaki wydarzył się na wysokości MPWiK. Samochód ciężarowy przewożący paliwo zderzył się tam z osobowym oplem, po czym uderzył w stojący kilkadziesiąt metrów od drogi budynek MPWiK. Okazało się, że w dwóch z trzech komór cysterny jest w sumie około 23 tys litrów paliwa.

Tragiczny wypadek na Zjeździe

Foto: Tragiczny wypadek na Zjeździe
cz wt, 31 stycznia 2006 14:25

Jedna osoba zabita, trzy ranne (w tym dwie ciężko) – to tragiczny bilans wypadku jaki tuż przed 14.00 wydarzył się na ulicy Zjazd w Łomży. Osobowy opel vectra zderzył się czołowo z ciężarowym renault – cysterną. Ofiary wypadku to kierowca opla, który zginął na miejscu, a także dwaj pasażerowie z vectry i kierowca ciężarówki. Cysterna po wypadku przejechała jeszcze około 150 metrów i uderzyła w budynek MPWiK, ale na szczęście tu nikt nie ucierpiał. Uszkodzony został budynek spółki i samochód osobowy stojący w pobliżu na który spadło drzewo przewrócone przez rozpędzoną ciężarówkę.

Twój Smak jest najlepszy

Foto: Twój Smak jest najlepszy
cz wt, 31 stycznia 2006 09:00

Statystyczny Polak zjada około 10 kg wszelkiego rodzaju serów rocznie, a połowa z nas kupuje serki do smarowania pieczywa co najmniej raz w tygodniu. Co jednak kupujemy tak naprawdę? „Świat Konsumenta” zlecił zbadanie 10 marek serków dostępnych na naszym rynku. Cóż, serek serkowi nierówny, a zdaniem konsumentów najlepszym serkiem w Polsce jest Twój Smak z OSM w Piątnicy. Sztandarowy produkt piątnickiej mleczarni uzyskał ocenę 4,9 na max. 5 punktów.

Ostrzeżenie o gołoledzi!

cz wt, 31 stycznia 2006 06:27

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, że w godz. rannych dn.31.01. a także w ciągu dnia 31.01. i również w nocy z 31.01. na 1.02. 2006 r. w woj. podlaskim oraz warmińsko-mazurskim będą występowały miejscami opady marznącej mżawki powodującej gołoledź. Opady marznącej mżawki powodować będą oblodzenie dróg i chodników - a to będzie prowadzić do wzmożonego ryzyka wypadków oraz kolizji drogowych.

Zmiana na stanowisku Dyrektora Izby Skarbowej

mm pon, 30 stycznia 2006 15:09

W ubiegły piątek, 27 stycznia br. Minister Finansów odwołał Pana Wiesława Świstaka – dotychczasowego Dyrektora Izby Skarbowej w Białymstoku z pełnionej funkcji. Dyrektor Świstak był Dyrektorem od początku istnienia białostockiej Izby Skarbowej.

Prezydencki apel o powagę i skupienie

Foto: Prezydencki apel o powagę i skupienie
cz pon, 30 stycznia 2006 08:56

„W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego żałoby narodowej, od godziny 16.00 do środy włącznie, Prezydent Miasta Łomża apeluje do jego mieszkańców o zachowanie powagi i skupienia, jak i o nieorganizowanie w powyższym okresie żadnych głośnych i hucznych imprez.”

Świeczki dla ofiar katastrofy

Foto: Świeczki dla ofiar katastrofy
mm nie, 29 stycznia 2006 14:31

W niedzielę o godzinie 17.15 - czyli dokładnie wtedy, gdy w sobotę zawalił się dach hali wystawienniczej - Polacy zapalą w swoich domach świeczki, by oddać hołd ofiarom katastrofy oraz złożyć wyrazy głębokiego współczucia wszystkim, których ta tragedia dotknęła.

Karczma w ogniu

Foto: Karczma w ogniu
mm pt, 27 stycznia 2006 15:28

Niemal doszczętnie spłonął zajazd w Kisielnicy. Pożar wybuchł rano. Straż pożarna została wezwano kilka minut przed godziną 9.00. Gdy wozy dojechały na miejsce płomienie ognia już zaczynały wydostawać się z budynku. W akcji gaszenia pożaru brało udział niemal 50 strażaków.

Spłonął, bo się dogrzewał

cz pt, 27 stycznia 2006 10:09

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł w nocy w miejscowości Ożary Olszanka w gminie Rutki. W płomieniach zginął 67 letni mężczyzna. Przyczyna pożaru była ustawiona zbyt blisko łóżka kuchenka elektryczna, którą dogrzewane było pomieszczenie.

Kierowca z pijanego autobusu skazany

Foto: Kierowca z pijanego autobusu skazany
cz cz, 26 stycznia 2006 16:09

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, trzyletni zakaz prowadzeni samochodów a do tego jeszcze 400 zł na cele społeczne – taki wyrok wydał łomżyński Sąd Rejonowy pijanemu kierowcy miejskiego autobusu linii nr 8. Przypomnijmy w październiku ubiegłego roku Krzysztof N. prowadził autobus MPK, mając we krwi 3 promile alkoholu. Pijany kierowca został zatrzymany po tym jak wystraszeni pasażerowie wezwali policję.

Akcja Życzliwych Serc

cz cz, 26 stycznia 2006 11:35

Jak co roku Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży organizuje noworoczny bal, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na charytatywną działalność organizacji. Pieniądze zebrane w tym roku łomżyńskie amazonki przeznaczą na pomoc osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi.

Do policji z poboru

cz cz, 26 stycznia 2006 09:46

Policja uruchamia nową ścieżkę doboru kadr. Dotyczy ona poborowych, którzy nie chcą iść do wojska. Mogą je dosłużyć w policyjnych jednostkach prewencyjnych, a jeżeli tu się sprawdzą zostaną prawdziwymi policjantami. W tym roku przygotowano w całym kraju 3100 miejsc dla osób, które chciałyby wojsko odsłużyć w oddziałach prewencji i w ten sposób ubiegać się o przyjęcie do pracy w Policji. Warunek jaki muszą spełnić to minimum wykształcenie średnie.

Sprawiedliwość po 11. latach

cz cz, 26 stycznia 2006 09:03

Łomżyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko obywatelowi państw byłego Związku Radzieckiego, który przed 11. laty usiłował przekupić łomżyńskich policjantów. Obcokrajowiec wpadł w ręce wymiaru sprawiedliwości w Sylwestra, gdy przyjechał do Polski pociągiem. Jak wyjaśniają prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Łomży w 1994 roku samochód którym odrózował został zatrzymany przez patrol policyjny w związku ze zdarzającymi się napadami na autobusy z rosyjskojęzycznymi „turystami” przyjeżdżającymi masowo do Polski.

« · «« · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę