niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Wycieli... bo były chore(?)

Foto: Wycieli... bo były chore(?)
cz pt, 02 czerwca 2006 16:40

Sześć okazałych jarząbów rosnących przed łomżyńskim ratuszem ścięto w piątek na polecenie prezydneta Łomży. Ratusz tłumaczy, że powodem decyzji był zły stan ich zdrowia i zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodniów jakie te drzewa stwarzały.

Biuro prasowe miasta informuje... ;)

Foto: Biuro prasowe miasta informuje... ;)
cz pt, 02 czerwca 2006 09:06

Na Starym Rynku w Łomży, naprzeciwko Ratusza, stanęły trzy ośmiometrowe aluminiowe maszty na flagi w kolorze srebrnym. Zawisły na nich flagi Polski, Łomży i Unii Europejskiej wciągnięte na wierzchołek za pomocą linki umieszczonej wewnątrz masztu. Każdy z masztów waży po 15 kilogramów, średnica u dołu wynosi 114 mm, u góry 76 mm. Do podłoża zostały one przymocowane za pomocą zawiasu montażowego.

Kto ofiarą, kto oprawcą

cz cz, 01 czerwca 2006 11:27

W ostatnim czasie po raz nie wiadomo który tematem wiodącym w mediach stała się sprawa kontaktów duchownych z aparatem bezpieczeństwa PRL. I tak jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziło to, którzy z nich byli tajnymi współpracownikami oraz na kogo donosili. Bez wątpienia nie można tego problemu bagatelizować i wcześniej czy też później trzeba będzie się nim zająć, tym bardziej, że nikt istnieniu współpracy grupy księży z SB nie zaprzecza. Moje wątpliwości budzi jednak czas i okoliczności w jakich ta kwestia została podniesiona oraz ranga, jaką temu wszystkiemu nadano.

Modernizacja biebrzańskiego ciągu drogowego

Foto: Modernizacja biebrzańskiego ciągu drogowego
cz cz, 01 czerwca 2006 11:21

Powiat Łomżyński w roku bieżącym planuje modernizację kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 1966B na odcinku Szostaki – Mocarze o długości 2,2 km biegnącego w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie gminy Jedwabne. Środki finansowe na przebudowę tego odcinka Powiat Łomżyński pozyskał z rezerwy celowej budżetu Państwa w wysokości 700 tys. zł. Partycypację w kosztach zadeklarowała także gmina Jedwabne w kwocie 120 tys. zł.

Świętowali bez sąsiadów...

Foto: Świętowali bez sąsiadów...
cz wt, 30 maja 2006 22:55

Rozpoczęły się Dni Łomży. Przez niemal miesiąc świętować będziemy 588. rocznice nadania praw miejskich. We wtorek z samego rana w ramach Dni Łomży wystartował Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”, przed wieczorem na Starym Rynku świętować mieli sąsiedzi... Była kapela kurpiowska, zespół The Voice... Byli prezydenci z małżonkami, kilku radnych i kilku pracowników ratusza...

Lotnisko w Czerwonym Borze dalej niż bliżej

cz wt, 30 maja 2006 09:01

Oddala się perspektywa budowy lotniska w Czerwonym Boże. Lotnisko sportowo – sanitarne dla niewielkich samolotów chciały tu wybudować samorządy łomżyńskie i zambrowskie. Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński stwierdził jednak nieważność marcowej uchwały Rady Gminy Zambrów w sprawie zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w kompleksie leśnym Czerwony Bór na którym miałoby powstać lotnisko.

„Wilcze oczy” odstraszą zwierzęta

Foto: „Wilcze oczy” odstraszą zwi...
cz pon, 29 maja 2006 15:23

Specjalne światła odblaskowe zwane „wilczymi oczami” zainstalowano przy głównych drogach regionu. Mają one odstraszać dziką zwierzynę przed wbieganiem na jezdnie wprost pod pędzące samochody. W takich wypadkach najczęściej giną zwierzęta, ale czasami też ludzie. „Wilcze oczy” ustawiono m.in.: przy drodze nr 61 Łomża – Augustów w okolicach miejscowości Bełda i Tama.

Biała Służba powróciła

Foto: Biała Służba powróciła
cz pon, 29 maja 2006 14:04

Harcerze Komendy Hufca w Łomży powrócili z Krakowa. Przez ostatnie dwa dni pełnili tam Białą Służbę pomagając pielgrzymom udającym się na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI. W Krakowie było 35 harcerzy łomżyńskich z czterech drużyn: 11 HDS Exodus, 13 ŁDH Agada, DH Panteon i GDH Azyl.

Łomżyńskie zabezpieczenie pielgrzymki Benedykta XVI

Foto: Łomżyńskie zabezpieczenie pielgrzymki Benedykta...
cz pon, 29 maja 2006 00:06

10 ratowników z Grupy Ratowniczej Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży, uczestniczyło w zabezpieczeniu medycznym wizyty papieża Benedykta XVI w Warszawie. Łomżyńscy ratownicy w stolicy byli potrzebni. Jak podkreśla Przemysław Kowalewski szef GR PCK Łomża w ciągu dwóch dni – czwartek 25 i piątek 26 maja - podjęli oni blisko 20 interwencji medycznych.

Pożar masarni w Stawiskach

Foto: Pożar  masarni w Stawiskach
cz so, 27 maja 2006 13:00

Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem masarni w Stawiskach. Ogień zauważono około po 22.00, a dogaszenie trwało do 6.00. Strażacy nie podają nawet choćby szacunkowych strat. Mówią, że są trudne do oszacowania, ale na pewno bardzo duże. Póki co nie znane są także przyczyny pożaru. Ich ustaleniem zajmie się policja i prokuratura.

Bliżej zniesienia wiz dla Polaków

Foto: Bliżej zniesienia wiz dla Polaków
cz pt, 26 maja 2006 22:31

Amerykański Senat większością głosów przyjął w czwartek wieczorem nową ustawę imigracyjną, w której znajduje się m.in. zapis o zniesieniu wiz dla Polaków. Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 62 do 36.

Pierwszy antykorupcyjny urzędnik

Foto: Pierwszy antykorupcyjny urzędnik
cz pt, 26 maja 2006 13:27

Jak wygląda korupcja wie większość Polaków – tak przynajmniej wynika z raportów organizacji zajmujących się jej tropieniem. Teraz na wojnę z korupcją mają ruszyć sami urzędnicy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach pilotażowego programu szkoli urzędników na antykorupcyjnych doradców etycznych. Wśród nich jest jeden z Łomży – Wojciech Dzierzgowski sekretarz powiatu łomżyńskiego.

Ty jesteś Skałą

cz cz, 25 maja 2006 11:51

W najbliższą niedzielę kończy się wizyta papieża Benedykta XVI w Polsce. W tydzień po tym wydarzeniu łomżyniacy będą mogli przypomnieć sobie czas sprzed 15 lat, kiedy Papież Jan Paweł II w swojej szóstej pielgrzymce po kraju odwiedził nasze miasto. Kończą się przygotowania do wydania filmu dokumentalnego o pielgrzymce Papieża – Polaka z Jego pobytu w Łomży.

Witamy Cię Ojcze Święty

Foto: Witamy Cię Ojcze Święty
cz cz, 25 maja 2006 10:01

Na papieża Benedykta XVI czeka cała Polska. Widać to także Łomży. W wielu oknach domów widać portrety Ojca Świętego. Ponad 700 flag polskich i papieskich przy głównych ulicach miasta zawiesili pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To 445 flag polskich biało-czerownych i 280 papieskich – żółto-białych.

Śledztwo IPN w sprawie mordów w Wąsoszu

cz śr, 24 maja 2006 19:35

Pion śledczy oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku umorzył wieloletnie śledztwo dotyczące zbrodni niemieckich w Wąsoszu pod Stawiskami w czasie II wojny światowej, w tym zabójstw 19 mieszkańców tej miejscowości. W dalszym ciągu będzie jednak badany wątek dotyczący mordu wąsowskich Żydów w lipcu 1941 roku.

Ratusz także nie będzie pracował

cz wt, 23 maja 2006 17:46

Najbliższy piątek będzie dniem wolnym od pracy m.in.: w szkołach, w administracji rządowej, u marszałka i starosty... pracować miał za to łomżyński ratusz. Jak informuje dziś (wtorek) biuro prasowe ratusza w Łomży najbliższy piątek jest dniem wolnym od pracy.

Łomżanie we władzach PO

cz wt, 23 maja 2006 15:19

Maciej Borysewicz szef łomżyńskiej PO został wiceprzewodniczącym wojewódzkich struktur partii. Wczoraj na pierwszym posiedzeniu zebrała się Rada Regionalna Platformy Obywatelskiej, która dokonała wyboru członków zarządu regionalnego. Wojewódzkim strukturom partii przewodzi poseł Robert Tyszkiewicz, pierwszym zastępca jest europosłanka prof. Barbara Kudrycka, drugim wiceprzewodniczącym został Maciej Borysewicz z Łomży, a trzecim Leszek Cieślik burmistrz Augustowa.

Archeologiczna sensacja w Drozdowie...

Foto: Archeologiczna sensacja w Drozdowie...
mm wt, 23 maja 2006 12:08

W Drozdowie, w parku przy Muzeum Przyrody może znajdować się wczesnośredniowieczne cmentarzysko słowiańskie. Tak podejrzewają archeolodzy, na podstawie kości ludzkich wykopanych podczas prowadzonych przy dworze prac remontowych. W jednej dotychczas przebadanej komorze grobowej znaleziono żelazny nożyk i srebrny kabłączek skroniowy ze stroju kobiety. Na tej podstawie oceniono, że pochówek pochodzi z X-XI wieku.

Bibliotekarze na Jasnej Górze

Foto: Bibliotekarze na Jasnej Górze
cz pon, 22 maja 2006 15:59

Łomżyńscy bibliotekarze po raz pierwszy wzięli udział w organizowanej już po raz 9. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Bibliotekarzy na Jasną Górę. W niedzielę na Jasnej Górze bibliotekarze z całego kraju modlili się przed Cudownym Obrazem Najświętszej Marii Panny, a następnie spotkali się w kaplicy Domu Pielgrzyma, gdzie m.in. odśpiewali wspólnie hymn do św. Wawrzyńca – patrona bibliotekarzy.

Tak się bawi, tak się bawi... Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej i Sportu

Foto: Tak się bawi, tak się bawi... Sejmowa Komisja K...
cz pon, 22 maja 2006 14:08

Libacja posłów z Komisji Kultury Fizycznej i Sportu podczas ich wizyty w województwie podlaskim omal nie zakończyła się tragedią – pisze w poniedziałkowym numerze Fakt. Gdyby nie reporterzy gazety, spity przez wybrańców narodu protokolant po prostu by się utopił. Przypomnijmy wizytę w Podlaskiem posłowie zaczęli od zwiedzania łomżyńskiego stadionu...

« · «« · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę