wtorek, 21 stycznia 2020 napisz DONOS@

Uchwały za łapówki?

Foto: Uchwały za łapówki?
cz wt, 29 listopada 2005 06:08

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, czy radni z Łomży brali łapówki za uchwały korzystne dla wielkich sieci hipermarketów - pisze dziś Kurier Poranny. Dziennik informuje, że zatrzymano już pierwszych podejrzanych. Z ustaleń "Porannego" wynika, że podejrzani mogą być radni z Łomży, ale także z Białegostoku. „Na łapówki dla łomżyńskich radnych poszło sporo grosza - twierdzi informator "Porannego". - W ten sposób udało się załatwić zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Rozpracowanie sprawy łomżyńskiej jest już na ukończeniu. ABW ma mocne dowody.”

Bilety MPK w górę?

Foto: Bilety MPK w górę?
cz pt, 25 listopada 2005 17:45

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji chce o około 10% podnieść ceny biletów. Jednoprzejazdowy zdrożałby o 20 groszy, a miesięczny o 6 złotych. Projekt uchwały z nowmi, wyższymi cenami, które miałyby zacząć obowiązywać od 1 lutego 2006 roku, już trafił do radnych. MPK podwyżki uzasadnia inflacją - obecne ceny obowiązują już od niemal dwóch lat, - i trudną sytuację finansowa przewoźnika spowodowana przede wszystkim wysokimi cenami paliw.

CBRD w Nowogrodzie

Foto: CBRD w Nowogrodzie
cz pt, 25 listopada 2005 14:54

W Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie otwarto Miejsko-Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To już 3-cia tego typu placówka na terenie powiatu łomżyńskiego. W całym województwie podlaskim CBRD jest 14.

Poznańska otwarta

Foto: Poznańska otwarta
cz pt, 25 listopada 2005 07:00

Z samego rana przywrócono ruch na zamkniętej przez dwa i pół miesiąca części ulicy Poznańskiej od Alei Piłsudskiego do Wojska Polskiego. Co prawda nie zakończono jeszcze całkowicie remontu tej części ulicy, ale zima zmusiła wykonawcę do odłożenia wylewania tzw. “dywaniaka” – czyli wierzchniej warstwy asfaltu - na wiosnę przyszłego roku.

Wypadek autobusu w Łomży

Foto: Wypadek autobusu w Łomży
mm cz, 24 listopada 2005 15:41

Autobus pełny pasażerów przewrócił się na wjeździe na dworzec PKS w Łomży, po chwili cały płonął... ponad 20 pasażerów zostało rannych w tym 4 ciężko - na szczęście tylko na niby. Taki scenariusz, podobny do wypadku jaki wydarzył się przed kilkoma tygodniami pod Jeżewem, miały ćwiczenia łomżyńskich służb ratowniczych.

Drogi jak pies w Łomży

cz śr, 23 listopada 2005 22:52

Pies – najbliższy przyjaciel człowieka – w Łomży jest obłożony jednym z najwyższych podatków w kraju. Ba..., w przyszłym roku, zgodnie z propozycją prezydenta Jerzego Brzezińskiego, podatek ten wzrośnie jeszcze o 2 złote. Za każdego psa łomżanie zapłacą 53 lub 43 zł. Stawki uzależnione są od tego gdzie mieszkają. Co ciekawe blokowy kundel jest droższy niż rasowy pies z willi.

Tańsi radni

cz śr, 23 listopada 2005 18:06

W środę radni ziemscy o 10 % obcięli sobie diety, choć i tak należały one do najniższych w tej części kraju. Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Henryk Kłosiński szacuje, że dzięki temu samorząd powiatu zaoszczędzi ponad 15 tys zł.

Znaleziono budowniczego katedry?

Foto: Znaleziono budowniczego katedry?
cz wt, 22 listopada 2005 14:05

500 letnia Katedra w Łomży odkrywa coraz więcej ze swych, skrywanych przez wieki, tajemnic. To za sprawą prowadzonych od kilku miesięcy badań archeologicznych w prezbiterium świątyni. Okazuje się, że wśród odkrytych dziesiątków pochówków mogą być też i szczątki budowniczego świątyni ks. Jana Wojsławskiego. Zmarł on w 1549 roku, i ponoć został pochowany pod ołtarzem. Teraz z uznawanej za najstarszą z łomżyńskich krypt, tuż przy głównym ołtarzu, wydobyto ludzkie kości, a antropolog nie wyklucza, że przeleżały one w ziemi około 450 lat.

Będzie śnieżnie i ślisko

cz pon, 21 listopada 2005 16:44

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że w nocy 21/22.11.2005 roku w województwach: podlaskim i warmińsko - mazurskim wystąpią opady śniegu, miejscami dość intensywne. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. W dzień 22.11.2005 opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź.

Skarby z miasta umarłych

Foto: Skarby z miasta umarłych
cz pt, 18 listopada 2005 22:21

Ku końcowi zbliżają się wykopaliska w Katedrze i coraz więcej skrywanych przez 500-letnią świątynię skarbów odkrywają archeologowie. Po wielotygodniowych pracach, odkryciu 10 krypt i kilkudziesięciu pochówków poza nimi, znaleziono krzyże, dużą szklana płytę i prawdopodobnie stary „nieśmiertelnik”. Skarby z podziemnego miasta umarłych ogromnej wartości materialnej nie mają, ale dla historyków są bezcenne.

Nie chcą na Bawełnie, chcą przy Nowogrodzkiej

cz pt, 18 listopada 2005 10:15

Związek Gmin Żydowskich nie zgodził się aby w ramach rekompensaty za działkę na której przed wojną stała synagoga miasto oddało mu działki przy ul. Wojska Polskiego – po byłej „Bawełnie”. Związek wolałby otrzymać działkę przy ulicy Nowogrodzkiej, którą jeszcze przed kilku laty znajdowała się Komenda Miejska Policji. Tymczasem tej działki nie chce oddawać miasto.

List otwarty Zarządu PEPEES SA

cz śr, 16 listopada 2005 21:01

W maju Zarząd PEPEES S.A. podjął trudną decyzję o wypowiedzeniu Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. ZUZP został wypowiedziany skutecznie i przestał obowiązywać z dniem 31.08.2005 ale mimo to Zarząd PEPEES podjął decyzję o wypłacie za wrzesień wypowiedzianych dodatków wszystkim pracownikom.

Prezydencka pensja do poprawki

cz śr, 16 listopada 2005 07:58

Radni Łomży muszą poprawić wynagrodzenie jakie na ostatniej sesji ustalili dla prezydenta Łomży Jerzego Brzezinskiego. Urząd Wojewódzki dopatrzył się, że radni dali prezydentowi za duży dodatek funkcyjny i już wszczął postępowanie stwierdzające nieważność odpowiedniej uchwały Rady Miasta Łomża. Poszło o... 80 zł

Łomżanie na Łotwie

cz wt, 15 listopada 2005 16:22

Kilkunastoosobowa delegacja samorządowców i biznesmenów z Łomży i okolic wyjechała na Łotwę. Wycieczkę zorganizował powiat łomżyński korzystając z zaproszenia władz tamtejszego Powiatu Daugavpils na Łotwie. W trakcie kilkudniowej wizyty zostanie m.in. podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy gminami Miastkowo i Naujene.

Kończą Mickiewicza

Foto: Kończą Mickiewicza
cz wt, 15 listopada 2005 15:42

Na początku przyszłego tygodnia zostanie przywrócony ruch na ulicy Mickiewicza – zapowiada Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego. We wtorek pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego wierzchnią warstwę asfaltu remontowanej od początku października ulicy. Jednocześnie po obu stronach ulicy układane są chodniki z kostki polbrukowej.

Pogotowie uratowane

cz wt, 15 listopada 2005 11:24

„Na posiedzeniu 15 listopada Zarząd Województwa odrzucił w głosowaniu koncepcję połączenia trzech Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego uznając, że argumenty przedstawione przez wnioskodawców są niewystarczające do zaakceptowania tego projektu.” - podały Wrota Podlasia oficjalny serwis Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Przeciwko łączeniu pogotowia zaprotestowało 320 użytkowników portalu www.4lomza.pl, którzy łącznie - do wszystkich członków zarządu województwa - wysłali 1600 e-mali.

Leją Kraskę!

Foto: Leją Kraskę!
cz pon, 14 listopada 2005 17:08

Rozpoczęło się układanie warstwy wiążącej z masy mineralno asfaltowej na ul. Kraska, na długości 1 km. Wcześniej wykonane zostały krawężniki i kanalizacja deszczowa. Wierzchnia warstwa asfaltu będzie położona na wiosnę przyszłego roku. Do wykonania pozostaje chodnik (ok. 10 000 m2), kanał deszczowy i nawierzchnia ul. Kruczej.

Wodniczkowy raj

Foto: Wodniczkowy raj
cz pon, 14 listopada 2005 06:29

Ponad 20 mln zł kosztować ma ochrona Wodniczka - małego ptaszka z rodziny wróblowatych, najrzadszego ptaka śpiewającego Europy. Niegdyś ptaszki te zamieszkiwały bagna i mokradła całego kontynentu. Na początku XX wieku liczono go w milionach, a dziś pozostało ledwie 13-20 tysięcy par. Największa jego ostoja znajduje się w Dolinie Biebrzy i Narwi. OTOP chce tu stworzyć „wodniczkowy raj”.

Jednostka pod młotek

Foto: Jednostka pod młotek
cz nie, 13 listopada 2005 22:06

Pod koniec grudnia pod młotek pójdzie powojskowy kompleks magazynowy, położony w centrum Łomży, tuż obok stacji paliw Statoil i McDonald's. Agencji Mienia Wojskowego ogłosiła przetarg na sprzedaż bazy zlikwidowanej w ubiegłym roku jednostki wojskowej. Grunt o powierzchni ponad 2,5 ha, z 17 różnego rodzaju budynkami, AMW wyceniła na 3 mln 750 tys zł.

Wolność krzyżami się mierzy

Foto: Wolność krzyżami się mierzy
cz pt, 11 listopada 2005 11:00

Złożeniem kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, także uroczystą odprawą pocztów sztandarowych i Apelem Poległych przed pomnikiem głazem KU CZCI HARCERZY ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ na skwerze im. Leona Kaliwody rozpoczęły się łomżyńskie uroczystości 87 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kilkadziesiąt minut później w Katedrze pod przewodnictwem bp Stanisława Stefanka łomżanie dziękowali Bogu za Niepodległość.

« · «« · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę