wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Betlejemskie Światło Pokoju od dziś w Łomży

cz cz, 22 grudnia 2005 06:16

Przed wieczorem (ok. godz. 16.30) na Starym Rynku w Łomży nastąpi uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Łomżyńscy harcerze przywiozą je z Białegostoku. Na Starym Rynku przekażą władzom samorządowym i kościelnym. Na uroczystość harcerze zapraszają też wszystkich łomżan.

Medale „za zasługi dla obronności kraju”

Foto: Medale „za zasługi dla obronności kra...
cz śr, 21 grudnia 2005 09:03

Pracownicy łomżyńskiego ratusza zostali odznaczeni medalami „Za zasługi dla obronności kraju”. Brązowy medal otrzymała Grażyna Roszkowska, pełniąca funkcję naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, natomiast Krzysztof Piotrowski, odpowiedzialny za sprawy wojskowe, uhonorowany został srebrnym medalem.

Nie było miejsca dla ciebie...

Foto: Nie było miejsca dla ciebie...
cz wt, 20 grudnia 2005 14:16

Trzej Królowie, pastuszkowie, aniołowie, ale także kurpianka i raper przyszli pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi... W Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy podopieczni miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej wystawili spektakl bożonarodzeniowy. Niepełnosprawni intelektualnie swoim jasełkom nadali tytuł „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Uwaga ślisko

cz wt, 20 grudnia 2005 12:14

Na drogach w okolicach Łomży panują trudne warunki drogowe. Na większości nawierzchni leży śnieg, bądź błoto pośniegowe, które skutecznie utrudniają jazdę samochodami. „Im niższa kategoria drogi tym gorzej zimą się po nich jeździ” – mówi Adam Łazarski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, który dodaje, że na terenie powiatu łomżyńskiego zima posypywanych jest mniej niż 10% dróg powiatowych.

Tony żywności dla potrzebujących

cz pon, 19 grudnia 2005 22:08

Niemal 3 tony żywności zebrała Caritas podczas przedświątecznej zbiórki żywności. Akcję zorganizowano w sobotę w 20 łomżyńskich sklepach. Ze specjalnymi koszami stanęli w nich wolontariusze z 5 parafialnych zespołów Caritas i koła akademickiego działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B Jańskiego.

Tragedii winien kierowca

cz pon, 19 grudnia 2005 12:44

Według łomżyńskiej prokuratury prowadzącej dochodzenie w związku ze śmiercią 13 osób w wypadku drogowym w okolicach Jeżewa na drodze nr 8 – odpowiedzialny za tę tragedie jest kierowca autobusu. Powołani biegli ustalili, że kierowca autokaru, który sam zginął w wypadku, przekroczył o 40 km/h dozwoloną prędkość i nie zachował należytej ostrożności podejmując manewr wyprzedzania, co doprowadziło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka lawetą.

Więcej za prąd

Foto: Więcej za prąd
cz pon, 19 grudnia 2005 09:44

W nowy roku powitają nas nowe wyższe ceny energii elektrycznej. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż energii i usługi przesyłowe m.in. Białostockiego Zakładu Energetycznego. Nowe taryfy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2006 r. - W województwie podlaskim średni wzrost cen wyniesie 2,4 proc. Większość z nas za prąd zapłaci jednak znacznie więcej. Taryfa G-11 dla odbiorców indywidualnych wzrośnie aż o 4,3 proc.

Betlejem Łomżyńskie

Foto: Betlejem Łomżyńskie
mm so, 17 grudnia 2005 20:33

Na tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia Anno Domini 2005, w sobotę, 17 grudnia, przy nakrytych białymi obrusami stołach, udekorowanych kwitnącymi gwiazdami betlejemskimi, zasiedli ludzie oddani sercem Ziemi Łomżyńskiej, którzy z jej historią związali własne losy, marzenia i nadzieje.

Wieczorna Łomża

Foto: Wieczorna Łomża
mm so, 17 grudnia 2005 11:11

Intensywne opady śniegu, ślisko a na koniec mróz. Kilka migawek z piątkowego wieczoru w Łomzy.

Policyjna obława

cz pt, 16 grudnia 2005 08:10

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego od rana trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Policyjne patrole stoją przy wszystkich głównych drogach regionu. W sumie jest ich osiem, a trzy z nich w samym mieście Łomży. Jak podkreśla Piotr Jarominiak Szef Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży kontrolowani kierowcy będą poddawani przede wszystkim badaniom sprawdzającym czy przypadkiem nie prowadzą samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Pijana matka biła 8-miesięcznego chłopczyka

cz cz, 15 grudnia 2005 22:54

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Zambrowa, która w środę po południu uderzyła w twarz swojego 8-miesięcznego synka. Policja postawiła 29-letniej kobiecie zarzut pobicia dziecka. Do zdarzenia doszło w środę w jednym z bloków w Zambrowie. Policję powiadomili sąsiedzi, którzy usłyszeli głośne zachowanie w jednym z mieszkań.

Noworoczny Dar Serca

Foto: Noworoczny Dar Serca
cz cz, 15 grudnia 2005 11:48

W niedzielę 18 grudnia 2005 roku w Łomży, Ciechanowcu, Czyżewie, Grajewie, Jedwabnem, Kolnie, Kupiskach, Małym Płocku, Miastkowie, Nowogrodzie, Piątnicy, Puchałach, Stawiskach, Śniadowie, Szczuczynie, Wiźnie, Wygodzie, Wysokiem Mazowieckim i Zambrowie już po raz siódmy wyjdą na ulice gimnazjaliści. Wezmą udział jako kwestarze w akcji „ Noworoczny Dar Serca”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Bożonarodzeniowa zbiórka Caritas

cz cz, 15 grudnia 2005 11:33

Mieszkańcy Łomży mogą pomóc potrzebującym. Okazją jest zbiórka żywności, którą przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W najbliższą sobotę 17 grudnia w godzinach od 9.00 do 18.00 w niemal 20 sklepach w Łomży stać będą wolontariusze, którzy zbierać będą żywność. Caritas prosi zwłaszcza o żywność trwałą - mąkę, cukier, ryż, makaron, olej, dżemy i słodycze dla dzieci.

Kto „oszczerza” radnych?

cz śr, 14 grudnia 2005 16:10

Radni Łomży powołali „speckomisję”, która ma zredagować pismo do redakcji Kuriera Porannego z żądaniem m.in. ujawnienia tajemniczego informatora, który rzucił oszczerstwo jakoby to radni Łomży za łapówkę zgodzili się na budowę hipermarketu w centrum miasta. W pismie tym będzie też żądanie sprostowania i przeprosin, a przewodniczący Rady Miasta i członek „speckomisji” Maciej Głaz podkreśla, że radni dobrego imienia gotowi są dochodzić nawet w sądzie.

Aby nie zapomniano...

Foto: Aby nie zapomniano...
cz wt, 13 grudnia 2005 23:51

Około 60 osób wzięło udział w konferencji pt. „Jak zamykano wolność” - Okoliczności powstania i likwidacji NSZZ „Solidarność” na Ziemi Łomżyńskiej w latach 1980-1982. Wśród przybyłych na konferencję upamiętniającą 24 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego byli także organizatorzy i działacze pierwszej Solidarności.

WOŚP także w Łomży

Foto: WOŚP także w Łomży
cz cz, 08 grudnia 2005 23:25

Dwa łomżyńskie sztaby przygotowują XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. W niedzielę 8 stycznia po mieście będą chodzili kwestarze z puszkami, po ulicach będzie jeździł tradycyjny wesoły autobus, będą też koncerty i licytacje. Jeden sztab Orkiestry utworzono w Ekonomiku - szefuje my uczennica szkoły Kamila łada, drugim - przy ZNP, którym kieruje Teresa Polecka-Gryczan, kierownik łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prokuratura łomżyńska oskarża kolejnych członków gangu wołomińskiego

cz cz, 08 grudnia 2005 17:32

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia dotyczący 8 osób związanych z zorganizowaną grupą przestępczą z Wołomina, którym zarzuciła m.in. handel narkotykami i wymuszenia haraczy. Trzem bossom grupy, w tym Robertowi R., pseudonim Rudy, zarzucono także m.in. zlecenie zabójstwa jednego z ważnych członków gangu, co było zemstą za próbę usamodzielnienia, oszukiwanie przy rozliczeniach finansowych i odmowę posłuszeństwa - poinformowano PAP w łomżyńskiej prokuraturze.

Jak partia porządek wprowadzała

cz cz, 08 grudnia 2005 11:55

Powstanie i masowy rozwój NSZZ „Solidarność” w 1980 r. był bez wątpienia dużym zaskoczeniem dla kierownictwa PZPR w Polsce. Przełożyło się to także na struktury terenowe partii, które początkowo nie potrafiły wypracować taktyki postępowania wobec przeciwnika, za jakiego uznano związek. Sytuacja ulegała jednak stopniowej zmianie wraz z przygotowaniami do siłowego rozprawienia się z „Solidarnością”. Najbardziej widoczne było to podczas prób zaprowadzenia „porządku” we własnych szeregach.

Ostrzeżenie o opadach śniegu i ochłodzeniu!!!

cz cz, 08 grudnia 2005 11:46

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, iż w woj. podlaskim i warmińsko -mazurskim występować będą nadal opady śniegu - w czwartek na ogół ciągłe, miejscami umiarkowanie silne a w piątek przelotne wywołujące śliskość pośniegową. W ciągu dzisiejszego dnia tj. 8.12.2005 rozpocznie się stopniowe ochłodzenie - temperatura obniży się do -1 , -2 st. , w nocy z 08/09.12 temperatura min od -2 do -5 st.

Szpitalne kolejki będą dłuższe

cz cz, 08 grudnia 2005 08:56

W tej chwili w operację zaćmy w łomżyńskim szpitalu czeka około 350 pacjentów, to tzw. kolejka, na najbliższe pół roku. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku kolejki szpitalne w Łomży wydłużą się jeszcze bardziej. Wczoraj po południu szpital w Łomży podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok. Choć NFZ za tzw. punk medyczny, na który przelicza się wszelkie szpitalne usługi, zapłaci więcej, to łomżyński szpital otrzymał znacznie mniejszy limit punktów niż jest to w tym roku. Jak podkreśla dyrektor szpitala Marian Jaszewski oznacza to, że pacjenci na zabiegi będą musieli czekać jeszcze dłużej niż jest to obecnie.

« · «« · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę