poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Nadciągają ulewy

cz śr, 04 maja 2005 11:50

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że po południu 04.05.2005, w nocy z 4/5.05 i w dzień 5.05. 2005r. na obszarze woj. podlaskiego i warmińsko - mazurskiego wystąpią opady deszczu miejscami dość intensywne. Przewidywana średnia wysokość opadów od 25 mm na Warmii i Mazurach do 40 mm/12 godzin na Podlasiu.

Europejsko i muzycznie: majówka w Parku Jakuba Wagi

Foto: Europejsko i muzycznie: majówka w Parku Jakuba ...
mm wt, 03 maja 2005 20:27

„Europa bez granic” to tytuł Łomżyńskiej Majówki Kulturalnej, która zorganizowano we wtorkowe popołudnie w Łomży. Tym razem mieszkańców zaproszono do Parku im. Jakuba Wagi przy Al. Wojska Polskiego. Głównym punktem programu była „Muzyczna podróż po Europie” w którą słuchaczy zabrała Łomżyńska Orkiestra Kameralna.

Ekolodzy przeciw NPR-owi

cz pon, 02 maja 2005 13:59

Ponad 50 przedstawicieli organizacji pozarządowych podpisało się pod wspólnym dokumencie wytykającym błędy w Narodowym Planie Rozwoju Polski na lata 2007-2013. NPR, który przewiduje m.in. zagospodarowanie środków o wartości około 0,5 biliona złotych, powinien przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju naszego kraju i zachowania zasobów oraz walorów środowiska przyrodniczego Polski. Niestety, jeśli przyjęty zostanie w obecnym kształcie, skutki mogą być dokładnie odmienne.

Konsekwencje demolki na stadionie ŁKS-u

Foto: Konsekwencje demolki na stadionie ŁKS-u
cz pon, 02 maja 2005 13:09

Straty rzędu 25-30 tys. zł, identyfikatory dla łomżyńskich szalikowców i stadion zamknięty dla kibiców spoza Łomży – to w skrócie efekty sobotniej demolki na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży. Podczas meczu ŁKS Łomża – OKS Olsztyn doszło do strać pomiędzy kibicami a ochroniarzami i interweniująca policją. 8 osób zatrzymano, na razie prowadzone są dwa postępowania karne i postępowanie przeciwko masażyście OKS-u który wnosząc na stadion materiały pirotechniczne stworzył zagrożenie dla zdrowia.

Pierwszomajowe... ptaki

Foto: Pierwszomajowe... ptaki
cz nie, 01 maja 2005 15:45

Wypuszczeniem 2,5 tys gołębi pocztowych sympatycy łomżyńskiej lewicy uczcili „Święto Pracy”. Na tradycyjnej „1 majowej masówce” na Starym Rynku w Łomży w niedzielne przedpołudnie pojawiło się zaledwie kilku najbardziej wiernych członków SLD. Nie było czerwonych szturmówek, nie było przemarszu ulicami miasta... z dawnych lat pozostały tylko gołębie i wspomnienia...

Zdemolowali stadion

Foto: Zdemolowali stadion
cz so, 30 kwietnia 2005 22:22

Prawdziwą demolką, starciami kibiców z ochroniarzami i policją zakończył się sobotni mecz pomiędzy ŁKS-em Łomża a OKS-em Olsztyn. Starcia sprowokowali kibice z Olsztyna, których wpuszczono na trybuny w przerwie meczu. Po kilkudziesięciu minutach podpalili fotele, a chwilę później wyrywali krzesełka i rzucali nimi w ochroniarzy...

Zmarł ojciec biskupa Tadeusza Zawistowskiego

cz so, 30 kwietnia 2005 21:36

W sobotę 30 kwietnia zmarł Jakub Zawistowski – ojciec Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Zawistowskiego. Miał niemal 101 lat.

Pożar na Grobli

Foto: Pożar na Grobli
cz so, 30 kwietnia 2005 21:00

Ponad dwie godziny trwała akcja gaszenia pożaru na Grobli Jednaczewskiej. W sobotę ogień strawił tu kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Sucha trawa i krzaki paliły się błyskawicznie, języki ognia sięgały kilku metrów wysokości. Gdyby nie szybka akcja strażaków ogień mógłby przenieść się na pobliski las. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Mogilniki zlikwidowane

cz pt, 29 kwietnia 2005 17:34

138 ton niebezpiecznych chemikaliów wydobyto i unieszkodliwiono w miejscowości Dębniki koło Zbójnej. Chemikalia to przeterminowane środki ochrony roślin, które w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia składowano w znajdujących się 12 powojskowych bunkrach.

Mistrz ortografii

cz pt, 29 kwietnia 2005 13:37

Katarzyna Wiliwińska uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży wygrała konkursu Mistrz Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Łomża. Konkurs zorganizowano po raz drugi. Mistrzyni odczytywany przez Jarosława Antoniuka – dyrektor Teatru lalki i Aktora - tekst napisał bezbłędnie.

Pocztowcy pikietowali

Foto: Pocztowcy pikietowali
cz pt, 29 kwietnia 2005 09:37

Ponad 50 osób – pracowników Poczty Polskiej wzięło dzisiaj udział w proteście pocztowców w Łomży. Uczestnicy wyszli na ulicę by wyrazić solidarność z liderami związkowców z Poczty Polskiej, którzy od dwóch dni okupują budynek Poczty Głównej w Warszawie. Pocztowcy protestują przeciwko restrukturyzacji firmy i związanymi z tym, ewentualnymi zwolnieniami.

Start Komendanta. Zatrzymano handlarzy narkotyków.

cz cz, 28 kwietnia 2005 14:05

W środę łomżyńscy policjanci zatrzymali grupę osób zajmujących się handlem i rozprowadzaniem narkotyków. Dwóm z nich zostały postawione zarzuty wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czterech zatrzymanych dzisiaj (28.IV) zostanie doprowadzonych do Prokuratury Okręgowej w tym mieście.

Naważyli piwa...

cz cz, 28 kwietnia 2005 14:04

Certyfikat jakości ISO, Certyfikat IQNet i udział Urzędu Miejskiego w programie Przejrzysty Urząd nie pomogły - ratusz namieszał strasznie, rozstrzygając prosty konkurs na utworzenie ogródka piwnego na Starym Rynku. Odrzucono trzy z czterech ofert, bo koncepcje zagospoda-rowania które były do nich dołączone – zdaniem ratuszowych urzędników - koncepcjami nie były. Wygrała natomiast oferta, którą dostarczo-no w otwartej, a nie zamkniętej kopercie, a dokumentację podpięto do niej później, bo w ratuszowym biurku leżała już od kilku lat.

Radni o ubiegłorocznym budżecie

cz wt, 26 kwietnia 2005 21:33

W środę radni Łomży mają głosować w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu czyli formalnie mają rozliczyć ekipę prezydencką za gospodarowanie publicznym groszem w zeszłym roku. W sumie po stronie dochodów w kasie miasta w 2004 roku znalazło się niemal 144,5 mln zł - to o niemal 10 mln więcej niż początkowo zakładano, a wydano zaledwie 141 mln zł. Komisja Rewizyjna, która wnioskuje o udzielenie absolutorium wytyka prezydentowi „małe wykonanie inwestycji, tj. w 67%” do planów, wzywa do głosowa za absolutorium.

Chłop Roku... ze Zbójnej

Foto: Chłop Roku... ze Zbójnej
cz wt, 26 kwietnia 2005 18:08

Andrzej Lemański ze Zbójnej został Chłopem Roku 2005. Konkurs odbył się już po raz jedenasty. W finale rozegranym w małopolskich Racławicach, startowało siedmiu rolników - wszyscy w nagrodę wyjadą na pięć dni do Brukseli. Drugie miejsce zajął reprezentant Małopolski Michał Chwastek z Miłocic, a trzecie rolnik z Podkarpacia Władysław Stępak z Ujeznej.

Mamy komendanta

cz pon, 25 kwietnia 2005 09:59

Podinsp. Janusz Rybakowski został Komendantem Miejskim Policji w Łomży. Na stanowisko powołał go – mimo sprzeciwu łomżyńskich samorządowców - Komendant Wojewódzki Policji Adam Mularz. Rybakowski na fotelu szefa łomżyńskiej policji zastąpi Bogdana Rutkowskiego, który na początku marca wracając samochodem po pracy do domu wpadł do rowu.

Proces o Jedwabne

cz pon, 25 kwietnia 2005 09:37

Jan Tomasz Gross, autor głośnej książki o zbrodni w Jedwabnem, stanie przed sądem. Pozwał go syn jednego z opisanych w niej mieszkańców miasteczka. Kazimierz Laudański, syn nieżyjącego już Czesława Laudańskiego uważa, że Gross zniesławił jego ojca i domaga się od pozwanego profesora opublikowania sprostowań m.in. w "Rzeczpospolitej" i "The Washington Post".

Bielickiej do nieba nie wpuścili

Foto: Bielickiej do nieba nie wpuścili
cz pon, 25 kwietnia 2005 06:23

Uwielbiana przez publiczność, 89-letnia Hanka Bielicka, powoli dochodzi do zdrowia po ciężkiej chorobie i operacji, jaką przeszła w październiku ubiegłego roku - pisze "Fakt". Aktorka żartuje, że do nieba jej wtedy nie wpuścili, bo nie miała na głowie kapelusza.

Mickiewicza zamknięta... od soboty

cz pt, 22 kwietnia 2005 14:28

W sobotę - 23 kwietnia - z samego rana pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego rozpoczną remont ulicy Mickiewicza. Około 170 metrowy odcinek tej ulicy - od Alei Legionów do ul. Moniuszki - zostanie wyłączony z ruchu. Jak informuje ratusz tak będzie przez co najmniej tydzień.

Korki... będą wielkie

cz cz, 21 kwietnia 2005 12:23

W środę oficjalnie miasto przekazało plac budowy, czyli skrzyżowanie Alei Legionów z ul. Sikorskiego Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunikacyjnego. W ciągu dwóch tygodni pracownicy tej firmy rozpoczną tu prace budowlane i... Korki będą wielkie

« · «« · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę