Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 października 2020 napisz DONOS@

Plastyk pomaga przytulisku dla psów

cz pon, 11 czerwca 2007 15:00

„Pomóżmy razem” to akcja na rzecz przytuliska dla psów „Arka”, którą organizują uczniowie Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Na aukcji zostaną wystawione prace malarskie, rysunkowe oraz graficzne wykonane przez uczniów „Plastyka”, a dochód z ich sprzedaży wesprze Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi przytulisko.

Skazani na karę śmierci w Łomży

cz pon, 11 czerwca 2007 13:55

We wtorek w holu łomżyńskiego ratusza zostanie otwarta wystawa „W imieniu Rzeczpospolitej... Skazani na karę śmierci w latach 1944–1956 w woj. Białostockim”. Ekspozycja, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku, ukazuje mieszkańców byłego woj. białostockiego (w tym Ziemi Łomżyńskiej), skazanych na karę śmierci w latach 1944–1956 oraz przypomina osoby, które te wyroki wydawały lub się do nich przyczyniły.

Laboratorium obecności Chrystusa

Foto: Laboratorium obecności Chrystusa
mm pon, 11 czerwca 2007 12:09

- Jak każdy ruch z bardziej oficjalnego i obrzędowego wyznawania wiary, tak i Gloriosa Trinita prowadzi do bardziej osobistego kontaktu z Panem Bogiem - powiedział mi w przerwie XI Międzynarodowej Kongregacji Ruchu Gloriosa Trinita ks. bp Stanisław Stefanek. - To laboratorium wiary, w którym każdy z nas obserwuje swoje relacje z bliźnimi i życie z Chrystusem i w Chrystusie. Ponad 500 uczestników Ruchu Gloriosa Trinita od małego do starszego, na nogach i na wózkach ponad trzy godziny spędziło w duchocie sali widowiskowej ŁOK na "uczcie modlitwy, uczcie słowa i uczcie dzielenia się doświadczeniami", jak określił spotkanie pochodzący z Grajewa założyciel RGT ks. diecezjalny Andrzej Święciński.

Rodzinne urodziny parafii...

Foto: Rodzinne urodziny parafii...
cz pon, 11 czerwca 2007 06:03

Tysiące łomżan hucznie bawiło się w niedzielę na placu przy Centrum Katolickim w Łomży. Rodzinny festyn zorganizowano w 10 rocznicę powstania parafii Krzyża Świętego. Do wieczora trwały konkursy, loterie z cennymi nagrodami, były występy zespołów dziecięcych, młodzieżowych i gwiazd sceny muzycznej.

Z MSWiA do NFZ

Foto: Z MSWiA do NFZ
cz so, 09 czerwca 2007 12:35

Krzysztof Niewiadomski z Łomży został nowym zastępcę dyrektora ds. służb mundurowych Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku. Krzysztof Niewiadomski ma 43 lata i jest związany z PiS. Ostatnio był doradcą wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego.

Uważaj nad wodą...

cz so, 09 czerwca 2007 11:23

Od początku maja na terenie województwa podlaskiego utopiło się już siedem osób. Większość kąpała się w miejscach niedozwolonych. Dlatego policjanci apelują o rozsądek, wybieranie strzeżonych kąpielisk. Apelują także o nie spożywanie alkoholu przed wejściem do wody, bo w Polsce co drugi z ponad 540 ubiegłorocznych topielców był pijany.

We krwi Walendziewskiego nie było alkoholu i narkotyków

cz pt, 08 czerwca 2007 09:48

Laboratoryjne badania krwi Seweryna Walendziewskiego nie stwierdziły obecności w niej śladów alkoholu czy narkotyków. Wyniki badań krwi mężczyzny, który śmiertelnie przejechał dziewięciolatka właśnie dotarły do łomżyńskiej prokuratury. Wyniki są negatywne, ale prokurator Dariusz Błażejczyk podkreśla, że także pozytywna formalnie nie miałyby żadnego znaczenia. Prokurator przypomina, że Seweryna Walendziewskiego zatrzymano dopiero po ponad dobie od wypadku i że w tym czasie równie dobrze mógł trzeźwieć jak i pić alkohol.

13-letnia dziewczynka zginęła pod kołami przyczepy rolniczej

cz cz, 07 czerwca 2007 22:29

Do tragedii doszło w Dołęgach k. Szczuczyna w środę po południu. Z ustaleń policji wynika, iż pomocnik gospodarza z Dołęg Mariusz R. wracał ciągnikiem z przyczepką po wykonaniu prac w polu. Jadąca razem z nim 13-letnia dziewczynka zeskakując w pośpiechu z ciągnika wjeżdżającego na podwórko wpadła pomiędzy pojazd a przyczepkę i została przez nią przejechana. Niestety w wyniku doznanych obrażeń wewnętrznych dziewczyna zmarła niedługo po zdarzeniu.

Boże Ciało 2007: Łomża - Myszyniec

cz cz, 07 czerwca 2007 14:15

Amazonki, Maki i Kabaret RAK

Foto: Amazonki, Maki i Kabaret RAK
cz śr, 06 czerwca 2007 13:30

- Dziesięć lat to szmat czasu, zwłaszcza dla osób dotkniętych chorobą nowotworową - mówiła Wanda Wałkuska, od lat przyjaciółka Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym, które wczoraj zorganizowało koncert z okazji X Czerwcowych Dni Walki z Rakiem. - Chociaż dziś nie ma wśród nas założycielki stowarzyszenia Ewy Iwanowskiej, jej następczyni Ani Dąbrowskiej, nie ma wielu Amazonek oraz nieodżałowanej przyjaciółki stowarzyszenia i właścicielki kolekcji kapeluszy - oto jeden z nich - Pani Hanki Bielickiej, to jak napisał poeta Adam Asnyk: "Ból swój niebu polecić trzeba, a samemu wciąż wytrwale trzeba naprzód iść i świecić..." I my idziemy, kontynuując rozpoczęte dziesięć lat temu dzieło.

Łapówka w mleczarni

cz śr, 06 czerwca 2007 12:18

Najprawdopodobniej przez dwa lata prezes mleczarni brał 10 % od faktur wystawianych przez firmę budowlaną - wynika z ustaleń wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Do korupcji miało dojść przy rozbudowie jednej z podlaskich spółdzielni mleczarskich. Wczoraj policjanci razem z nim zatrzymali też pośrednika we wręczaniu łapówek.

Jest decyzja w sprawie obwodnicy Zambrowa

Foto: Jest decyzja w sprawie obwodnicy Zambrowa
cz wt, 05 czerwca 2007 22:16

Wojewoda podlaski wydał pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa w ciągu drogi krajowej nr 8. Jej łączna długość ma wynosić ok. 10 km. Budowa ma się zacząć w 2008 roku i zgodnie z zamierzeniami drogowców zakończyć w 2010 roku.

Most w Morgownikach remontowany

Foto: Most w Morgownikach remontowany
cz wt, 05 czerwca 2007 15:09

Po niemal roku od zamknięcie rozpoczął się remont mostu na Pisie w Morgownikach. Drewniany most został zamknięty pod koniec lipca ubiegłego roku. Wówczas to, po badaniach okazało się, że jego konstrukcja po prostu zaczęła się rozpadać. Nowy most ma być już na konstrukcji z żelbetu. Jak zapowiadają wykonawcy ruch na moście zostanie przywrócony jeszcze w tym roku.

Przewodniczący Głaz nie skłamał

cz pon, 04 czerwca 2007 12:32

Łomżyńska prokuratura umorzyła postępowanie mające wyjaśnić, czy były przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Głaz (obecnie wiceprzewodniczący) w swoich oświadczeniach majątkowych za lata 2002-05 podał nieprawdziwe informacje - podał serwis wspolczesna.pl. Zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Śledztwo toczyło się "w sprawie”, a nie "przeciwko” i zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego.

4 czerwca 1989 r. – koniec komunizmu, czy limitowana demokracja?

cz pon, 04 czerwca 2007 11:46

Historia Polski nie jest ani prosta ani też łatwa do zrozumienia, co widać chociażby na przykładzie ostatnich dwudziestu lat. Jednym z takich wydarzeń były bez wątpienia wybory 4 czerwca 1989 r., które jak uważa się powszechnie, rozpoczęły nową epokę w naszych dziejach. Stały się one początkiem demontażu systemu komunistycznego.

Wdzięczni Papieżowi

Foto: Wdzięczni Papieżowi
cz pon, 04 czerwca 2007 07:17

Mija 16 lat od wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży. Papież z apostolską wizytą gościł w mieście 4 i 5 czerwca 1991 roku. Ociec Święty przybył z hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście". - My łomżynianie nigdy nie zapomnimy o wdzięczności dla Niego, że stanął tu wśród nas, na tym miejscu, przy kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży – mówił biskup pomocniczy Tadeusz Zawistowski.

Podwodny Jeleń czyścił Narew

Foto: Podwodny Jeleń czyścił Narew
cz nie, 03 czerwca 2007 22:59

Dziewięciu nurków z Łomży, Kolna i Ostrołęki, ratownicy WOPR i kilkunastu „cywili” sprzątało Narew i jej okolice. W sobotę akcję „Sprzątania Narwi 2007”, przy plaży miejskiej, zorganizował Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Mimo, że obserwuje się coraz mniejsze zaśmiecenie rzeki z pod wody wydobyto pokaźną stertę śmieci, w tym rzeczy, które mogły stanowić zagrożenie dla kapiących się plażowiczów - metalowa szafkę, oponę czy też stare rury kanalizacyjne – wylicza Adam Siwek prezes „Podwodnego Jelenia”.

Samorządowcy z diecezji w Łomży

cz so, 02 czerwca 2007 13:13

Blisko stu samorządowców i kilku parlamentarzystów uczestniczyło w pierwszej pielgrzymce polityków, parlamentarzystów i samorządowców Diecezji Łomżyńskiej do Matki Bożej Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej. Politycy przed południem modlili się pod przewodnictwem biskupa Stanisława Stefanka, a po południu spotkali się na sesji w auli Szkół Katolickiego przy ul. Sadowej.

Łomża dzieci...

Foto: Łomża dzieci...
cz pt, 01 czerwca 2007 12:17

Dziś obchodzimy najweselsze święto z kalendarza. Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowany jest już od ponad pół wieku, i na stałe wpisało się życie Polek i Polaków i to niezależnie od ich wieku. W Łomży dziś dzieci mogą robić prawie wszystko... nawet zasiąść w fotelu prezydenta miasta. Jerzy Brzeziński przez cały dzień oprowadzał najmłodszych łomżan po ratuszu, a wiceprezydenci częstowali ich słodyczami...

Jarosław Schabieński powrócił do wicewojewodowania

cz pt, 01 czerwca 2007 06:58

Pełniący, przez ostatnie dwa miesiące, funkcję organów samorządu województwa podlaskiego Jarosław Schabieński objął stanowisko wicewojewody podlaskiego. We wtorek na pierwszej sesji spotkał się nowy sejmik, który dokonał wyboru marszałka i zarządu województwa. Tym samym skończył się okres „samorządu” Schabieńskiego. Urzędnik długo bez pracy jednak nie pozostał. Następnego dnia premier Jarosław Kaczyński podpisał nominację powołującą Jarosława Schabieńskiego na wicewojewodę podlaskiego.

« · «« · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę