niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

W Biebrzy wody coraz więcej

cz wt, 04 kwietnia 2006 11:34

Wzrastają poziomy wód we wszystkich dużych rzekach regionu. Na razie niebezpieczeństwa powodzi nie ma, ale Biebrza w Osowcu przekroczyła już stan ostrzegawczy. W zagłębieniach terenowych oraz na terenach o utrudnionym odpływie możliwe jest występowanie lokalnych podtopień ostrzegają meteorolodzy.

Kilometrowe korki w Piątnicy

cz pon, 03 kwietnia 2006 23:01

Ponad godzinę trzeba było czekać w poniedziałkowy wieczór aby wjechać od strony Wizny do Piątnicy. W związku z remontem skrzyżowania ulic Jedwabieńskiej z Włościańską i Szkolną stworzył się tu gigantyczny – ciągnący się grubo ponad kilometr korek. Remont skrzyżowania rozpoczął się wczoraj i potrwa pięć miesięcy.

POwybierali

Foto: POwybierali
cz pon, 03 kwietnia 2006 10:34

Łomżyńskiej Platformie Obywatelskiej, tydzień później niż zakładano, udało się wyłonić radę powiatową. W niedzielę po południu – po tygodniowej przerwie w obradach - delegaci wybrali 26 jej członków. Wraz z tzw. funkcyjnymi liczy ona 34 osoby, czyli niemal połowę składu osobowego wszystkich łomżyńskich kół partii. Jak podkreśla Sławomir Zgrzywa jeden z lokalnych liderów formacji „łomżyńską Platformę udało się zjednoczyć”.

Remonty dróg czas zacząć

cz nie, 02 kwietnia 2006 23:26

Rano zamknięto dla ruchu około 200 metrowy odcinek ulicy Poznańskiej w Łomży. Z ruchu wyłączono fragment od skrzyżowania Poznańskiej z Poligonową do skrzyżowania z drogą na Łochtynowo. Remont Poznańskiej rozpoczął się w ubiegłym roku i jest finansowany z pieniędzy unijnych.

W hołdzie papieżowi

Foto: W hołdzie papieżowi
cz nie, 02 kwietnia 2006 23:10

Mieszkańcy Łomży uczcili pierwszą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W niedziele 2 kwietnia we wszystkich parafiach zorganizowano specjalne Msze święte i nabożeństwa. Tysiące przede wszystkim młodych ludzi przeszło w specjalnym marszu ulicami miasta sprzed Ołtarza Papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod pomnik Jana Pawła II przy Wyższym Seminarium Duchownym. W tym samym czasie tłumy wiernych z parafii Krzyża Świętego uczestniczyło w uroczystości poświęcenia dzwonu Jan Paweł II.

Prześwietlą Nowogrodzką 5

cz so, 01 kwietnia 2006 19:04

Białostocki Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży. Informację o śledztwie potwierdził prokurator Dariusz Olszewski, szef pionu prokuratorskiego IPN w Białymstoku. Z wnioskiem w sprawie jego wszczęcia zgłosił się do instytutu Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Wypadek na Legionów

Foto: Wypadek na Legionów
mm so, 01 kwietnia 2006 15:10

Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala – to poszkodowani kierowca i pasażerowie daewoo tico. Kilka minut po 14. na skrzyżowaniu Legionów i Mickiewicza tico zderzyło się z lanosem. Na razie nie wiadomo jakim jest stan ich zdrowia. Trwają badania.

Pierwsza rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Foto: Pierwsza rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pa...
cz so, 01 kwietnia 2006 06:47

„Mamy wiele powodów do wdzięczności, zwłaszcza za przewodzenie Ludowi Bożemu w czasie przemian społeczno-politycznych w całym świecie i naszej Ojczyźnie, wprowadzenie Kościoła w III Tysiąclecie, a także za Jego wizytę w Łomży podczas IV pielgrzymki do Polski” - napisał ks. prał. dr Jan Sołowianiuk Wikariusz Biskupi w specjalnym komunikacie dotyczącym obchodów pierwszej rocznicy „odejścia do domu Ojca” Jana Pawła II. „To dla nas szczególna okazja do przypomnienia sobie chwil, gdy wraz z Nim czuwaliśmy u kresu Jego ziemskiej drogi” - dodał.

Masz drób? to się zgłoś!

Foto: Masz drób? to się zgłoś!
cz cz, 30 marca 2006 12:34

Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński nakazał powszechny spis ptactwa. Zgodnie z najnowszym jego rozporządzeniem właściciele i posiadacze drobiu to jest kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebieniowców, gołębi bażantów i kuropatw, zobowiązani są do zgłoszenia posiadanego drobiu w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce przebywania ptaków. Kto ptaków nie poda podlega karze... Spis ptactwa ma związek z możliwością dotarcia do nas ptasiej grypy.

Saloon dla mas

Foto: Saloon dla mas
cz śr, 29 marca 2006 20:01

W Łomży jest potrzeba uruchomienia prawdziwego salonu gier na automatach uznali miejscy radni. W środę zaledwie przy jednym głosie przeciwnym Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała wniosek firmy z podkrakowskiego Zabierzowa, która stara się o ministerialną zgodę na uruchomienie salonu gier na parterze budynku przy ul. Stary Rynek 3 w Łomży.

Łomżyczka wylała

Foto: Łomżyczka wylała
cz śr, 29 marca 2006 07:22

Kilka ciepłych dni wystarczyło aby Łomżyczka zamieniła się w szeroką rzekę. Wody za zwyczaj niewielkiej rzeczki przepływającej przez Łomżę ponownie nie zmieściły się w korycie. Łomżyczka wylała tradycyjnie w okolicach mostu w ciągu Alei Piłsudskiego. Zagrożonych podtopieniem jest tu kilka posesji. rankiem kilkadziesiąt centymetrów wody już było na działce należącej do firmy Terrazyt...

Łomżyński zabójca sprzed lat zatrzymany w USA

cz śr, 29 marca 2006 07:15

W marcu w stanie New Jersey agenci FBI zatrzymali 31-letniego Grzegorza Ch. W maju 1996 roku mężczyzna wraz z kilkoma innymi brał udział w bójce pod jedną z łomżyńskich dyskotek. W trakcie szamotaniny Grzegorz Ch. wyrwał betonowy słupek, którym kilkakrotnie uderzył leżącego na ziemi młodego mieszkańca Łomży.

Antykorupcyjne starostwo

cz wt, 28 marca 2006 16:09

Starostwo Powiatowe w Łomży jako jeden z 14 samorządów powiatowych w Polsce i jedyny w województwie podlaskim zostało zakwalifikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do udziału w realizacji pilotażowego projektu pt. „Wzmocnienie wdrażania Strategii Antykorupcyjnej”. W konsekwencji w łomżyński starostwie będzie „doradca etyczny”...

Marszałek dojechał

Foto: Marszałek dojechał
cz wt, 28 marca 2006 14:06

O inwestycjach w Łomży za pieniądze unijne, o planach modernizacji stadionu, poglądach na przebieg głównych dróg w regionie i ...o lotnisku z marszałkiem województwa podlaskiego rozmawiali łomżyńscy samorządowcy. Janusz Krzyżewski przyjechał do Łomży i w ratuszu spotkał się z prezydentem a także radnymi z komisji finansów i gospodarki komunalnej. Marszałek podkreślał, że w Łomży „czuje nutę antybiałostocką”...

Wody coraz więcej, ale na razie bez alarmu

Foto: Wody coraz więcej, ale na razie bez alarmu
cz pon, 27 marca 2006 22:42

Wiosna choć spóźniona spowodowała gwałtowne topnienie śniegu. Dodatnie temperatury powietrza zarówno w dzień jak i nocą powodują, że do strumyków i rzek spływa coraz więcej wody. Mimo to meteorolodzy uspokajają na razie nie ma zagrożenia powodziowego w regionie. Stan wody wszystkich rzek regionu Narwi, Biebrzy i Pisy układają się w strefie wody średniej i niskiej.

Wypadek w Rogienicach

Foto: Wypadek w Rogienicach
mm pon, 27 marca 2006 12:03

W niedzielę o godz. 10.30 w miejscowości Rogienice pod Łomżą kierujący pojazdem marki Fiat 126p. na skręcie drogi uderzył w przydrożny słupek. Samochodem jechało 4 młodych ludzi, wszyscy trafili do łomżyńskiego szpitala z potłuczeniami. Pobrano krew na badanie zawartości alkoholu.

Oskarżony w procesie „Bolera” zatrzymany w USA

cz so, 25 marca 2006 09:18

Jak podało radio ESKA Łomża w Garfield w USA został zatrzymany 31 – letni Grzegorz Ch., główny oskarżony w tzw. sprawie „Bolera” z 1996 roku. Wówczas przed jedną z łomżyńskich dyskotek pijani młodzi ludzie skatowali na śmierć kolegę, 18-letniego Sylwestra Milewskiego.

Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej

Foto: Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej
cz so, 25 marca 2006 08:36

Kilkudziesięciu twórców ludowych oraz miłośników sztuki z Łomży i regionu zaprezentuje w niedzielę swoje prace w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Małachowskiego. To już trzecia edycja Łomżyńskich Targów Twórczości Artystycznej. Wszystko co tu można zobaczyć, można też kupić.

Średniowieczny gród w Łomży

Foto: Średniowieczny gród w Łomży
cz pt, 24 marca 2006 17:30

"Słowianie - powiada Ibrahim Ibn Jakub - udają się na łąki obfitujące w wodę i zarośla, po czym kreślą tam linię kolistą lub czworoboczną, w miarę tego, jaki chcą mieć kształt grodu i obszar jego powierzchni, kopią dookoła rów i piętrzą wykopaną ziemię, umocniwszy ją deskami i drzewem na podobieństwo szańców, aż taki mur osiągnie wymiar, jakiego pragną. I odmierzają w nim bramę, z której strony pragną ją mieć, a chodzi się do niej po pomoście z drzewa…"

„Kto brał, kto dawał, kto nie chciał zapłacić” – o tym jak to z łapówką na hipermarket było...

Foto: „Kto brał, kto dawał, kto nie chciał ...
cz pt, 24 marca 2006 10:20

„Kielecka spółka Echo Investement chce w Łomży zbudować hipermarket. Za przychylność wydającego zgodę chciała zapłacić gotówką - to podejrzenie. Tyle że kiedy chodzi o tę firmę, takich podejrzeń jest więcej” - pisze w lokalnym wydaniu Gazeta Wyborcza. Dziennik dodaje, że odkrywa „kulisy łomżyńskiej afery korupcyjnej”.

« · «« · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę