czwartek, 14 listopada 2019 napisz DONOS@

Dobry rok łomżyńskich strażaków

cz pt, 28 stycznia 2005 11:17

Spadek liczby pożarów i wzrost liczby miejscowych zagrożeń czyli wypadków i awarii. Tak w skrócie możnaby podsumować ubiegły 2004 rok w Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Wmiejscowej komendzie odbyło się spotkanie podsumowujące działalność jednostki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Z danych wynika, że w 2004 roku na terenie powiatu łomżyńskiego doszło do blisko 400 pożarów. To mniej o 127 zdarzeń niż w 2003 roku.

Zbiórka zabawek dla dzieci poszkodowanych w Azji

Foto: Zbiórka  zabawek dla dzieci poszkodowanych w Azji
cz cz, 27 stycznia 2005 21:22

Uczestnicy zimowiska "Ferie 2005" zorganizowanego przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową i 59 Drużynę Harcerską "Ptaki Ptakom" zwracają się z prośbą do Państwa o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki zabawek, które zostaną wysłane dla dzieci poszkodowanych przez żywioł Tsunami w Azji.

Złodzieje zatrzymani

cz cz, 27 stycznia 2005 13:42

Policja zatrzymała pięciu mężczyzn, podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która od maja ubiegłego roku dokonywała kradzieży na terenie powiatu łomżyńskiego. Jak twierdzi policja, grupa młodych ludzi (zatrzymani są w wieku od 19 do 22 lat) dopuściła się 20. przestępstw. Były to najczęściej kradzieże i włamania, dwukrotnie dokonali też rozboju.

Jest nowy naczelnik oświaty

cz cz, 27 stycznia 2005 10:50

Wojciech Kowalik będzie kierował Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży. Wojciech Kowalik jest obecnie zastępcą dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Stanowisko naczelnika wydziału oświaty w łomżyńskim ratuszu obejmie oficjalnie od 1 lutego. „To osoba, która posiada bardzo szerokie doświadczenie w zarządzaniu oświatą. Wojciech Kowalik pełnił stanowisko w wydziale oświaty w kuratorium, ponadto ma bogate doświadczenie w zarządzaniu jako dyrektor szkoły. Uważam, że ta osoba bardzo dobrze sprawdzi się na tym stanowisku, posiada wizję oświaty łomżynskiej" - mówi vice-prezydent Łomży Krzysztof Choiński.

Encyklopedia "Britannica" - istnieje województwo łomżńskie

mm cz, 27 stycznia 2005 09:17

Brytyjski 12-latek, który sporo wie o historii Polski i polskiej przyrodzie, wytknął poważne błędy w ostatniej edycji renomowanej brytyjskiej encyklopedii "Britannica" - podał "The Times". 12-latek przeszukał "Britannicę" bardzo skrupulatnie, tom po tomie, strona po stronie, kolumna po kolumnie. Na przykład w tomie drugim źle umiejscowiono Puszczę Białowieską (pisząc przy tym, że wciąż istnieją województwa suwalskie i łomżyńskie) i błędnie podano obszary występowania żubrów.

Remont ratusza odwleka się

cz śr, 26 stycznia 2005 18:26

Unieważniono wyniki przetargu na remont zabytkowego ratusza w Łomży. Przypomnijmy: za 1 mln 275 tys. zł zabytkowy budynek starego ratusza miał wyremontować Zakład Remontowo - Budowlany Jana Mierzejewskiego z Łomży. Prace miały rozpocząć się niebawem, ale się odwleką. Wyniki przetargu zaskarżył jeden z jego uczestników - Pracownie Konserwacji Zabytków nad Łódką sp. zoo. z Łodzi i jej skarga została uznana.

O jeden gang mniej

cz śr, 26 stycznia 2005 16:01

Ponad trzydzieści przestępstw mają na swoim koncie zatrzymani przez łomżyńską policję mieszkańcy Łomży i gminy Wizna. Podejrzani to 5-ciu mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Policja twierdzi, że przestępstw dokonali w okresie od maja ub. roku do stycznia 2005 roku. Chodzi o kradzieże i włamania do mieszkań i samochodów oraz rozboje. Sprawa ma charakter rozwojowy, a to oznacza, że mogą być kolejne zatrzymania.

Łomżyńskie „koło vipów„ SLD mniejsze

Foto: Łomżyńskie „koło vipów„ SLD...
cz śr, 26 stycznia 2005 14:26

Senator Maria Szyszkowska osoba, która miała legitymację łomżyńskiego koła nr 1 Sojuszu Lewicy Demokratycznej porzuciła partię. Jak powiedziała senator “SLD nie spełnia już moich założeń programowych”. Legitymacja partyjna to jedyna z tych nielicznych rzeczy która czołową polityczkę lewicy łączyła z Łomżą.

Wykupimy kamienicę żydowską

Foto: Wykupimy kamienicę żydowską
cz śr, 26 stycznia 2005 13:26

Radni Łomży zgodzili się na wykupienie od Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie kamienicy przy ulicy Senatorskiej 7 w Łomży. Za kamienicę wraz z działką miasto ma zapłacić 98 tysięcy złotych. Cena to efekt prawie rocznych negocjacji prowadzonych pomiędzy Fundacją a samorządem Łomży. Przypomnijmy w 2003 roku Komisja Regulacyjna w Warszawie rozpatrująca roszczenia Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w sprawie zwrotu majątku pożydowskiego, przekazała kamienicę przy ulicy Senatorskiej 7 w Łomży prawowitemu właścicielowi – czyli Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Złapani z łomem

cz pon, 24 stycznia 2005 23:19

Czterech nieletnich włamywaczy złapali wczoraj na gorącym uczynku łomżyńscy policjanci. Tuż po zmroku nieletni z łomem w ręku ruszyli na kiosk z gazetami przy Placu Niepodległości w Łomży. Mimo szczerych chęci i łomu nieletnim złodziejom skok się nie udał, bo ktoś powiadomił policję. Jak twierdzi dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży nieletnich zatrzymano nim zdołali wejść do wnętrza kiosku.

Wszechnica po raz XV

Foto: Wszechnica po raz XV
cz pon, 24 stycznia 2005 08:05

Ćmy mieszały się z nietoperzami, sowy z wilkami tworząc wspaniałą atmosferę nocnego życia na Biebrzy – tak było w sobotę w sali konferencyjnej Biebrzańskiego Parku Narodowego podczas kolejnego spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej. To wyjątkowe przedsięwzięcie gromadzi „Biebrzniętych” z całej Polski. Tym razem tematem spotkania było nocne życie na Biebrzy. Można było posłuchać odgłosów sów, puchaczy i wilków. Slajdy przybliżały wygląd tych zwierząt a dzięki wykładom można było poznać ich zachowania.

Radnych laurka

cz so, 22 stycznia 2005 23:17

Od końca 2004 roku nie minął nawet miesiąc już radni podsumowali swoje w minionym roku działania. Na stronach BIP pojawiły się informacje o pracy Przewodniczącego Rady i wszystkich siedmiu powołanych przy Radzie komisji. Przewodniczący Rady Miasta Jan Jarota reasumuje, że „plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2004 rok został wykonany.” Radni co prawda spotykali się rzadziej niż w 2003 roku, ale - co podkreśla Przewodniczący – to dzięki systematycznej pracy w komisjach, co „skutkuje zmniejszeniem czasu dyskusji podczas sesji Rady Miejskiej, sprawniejszym przebiegiem obrad, zmniejszeniem częstotliwości posiedzeń.”

Ferie taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca ,,Łomża”

mm so, 22 stycznia 2005 18:42

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na ferie taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca ,,Łomża”.

Animalsi nagrodzeni

Foto: Animalsi nagrodzeni
cz so, 22 stycznia 2005 18:08

Izabela Matyszewska, uczennica klasy 5e Szkoły Podstawowej nr 9, która zbudowała budkę lęgową dla nietoperza, wygrała tegoroczna edycję konkursu „Animals 2004”. Konkurs po raz kolejny zorganizowały Rada Osiedla Nr 12 i Administracja Osiedla Nr 3 Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowe. Zgłoszono niemal 100 różnego rodzaju karmików i budek lęgowych, a teraz specjalne jury oceniło je i wyłoniło laureatów.

FERIE Z MDK- DŚT 2005

mm pt, 21 stycznia 2005 11:42

Dziś zaczynają sie ferie. W związku z tym Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza wszystkie dzieci spędzające ferie zimowe w mieście. Od poniedziałku, 24 stycznia prowadzone będą zającia w ramach akcji "Szukamy talentów". Na wszystkich chętnych czekać będą instruktorzy od plastyki, tańca, teatru i wokalistyki.

Jeleń nabrał barw

Foto: Jeleń nabrał barw
mm cz, 20 stycznia 2005 13:37

Prezydent Jerzy Brzeziński zatwierdził Znak Promocyjny Miasta Łomża. Nowe logo grodu znad Narwi przedstawia stylizowany wizerunek skaczącego jelenia na tle kolorowych motywów krajobrazu. Jak napisał w oficjalnym komunikacie Jarosław Koszewski - Kolor błękitny symbolizuje rzekę Narew, kolor zielony bogactwo lasów, pól i łąk, kolor żółty słońce i ciepło.

Jak urzędnik z Urzędnikiem

Foto: Jak urzędnik z Urzędnikiem
mm cz, 20 stycznia 2005 13:34

Na zaproszenie starosty Wojciecha Kubraka do Łomży przyjechał marszałek województwa podlaskiego Janusz Krzyżewski. Na spotkanie zorganizowane w sali konferencyjnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przybyli również wójtowie z poszczególnych gmin powiatu.

Szczerbata oszustka

mm śr, 19 stycznia 2005 21:11

Dziewczyna, która uciekła z pogotowia opiekuńczego w Goniądzu, oszukała kilkunastu podlaskich rolników, obiecując, za pewną opłatą, załatwienie większej renty

Ostrzezenie o silnym wietrze

Foto: Ostrzezenie o silnym wietrze
mm śr, 19 stycznia 2005 21:08

MGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w dniu 20.01.2005 w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim prędkość wiatru południowo-zachodniego i zachodniego stopniowo zacznie wzrastać, osiągając w południe w porywach 20 m/s, lokalnie do 25 m/s. W połączeniu z opadami śniegu powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Silny i porywisty wiatr utrzymywać się będzie do godzin nocnych 21/22.01.

Zaskakująca skuteczność podlaskiej policji

mm wt, 18 stycznia 2005 23:12

Na Podlasiu jest bardzo bezpiecznie - wynika z policyjnych statystyk. - To jest liczenie kreatywne - twierdzi kryminolog, prof. Andrzej Siemaszko

« · «« · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę