Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 11 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Ceny mleka coraz niższe i będą dalej spadać

Najnowsze dane GUS wskazują na utrzymujące się spadkowe tendencje cen skupu mleka w Polsce. W maju rolnicy za litr mleka otrzymywali średnio 1,16 zł, czyli o ponad 2 proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Średnia cena mleka w województwie podlaskim choć jest wyższa niż w kraju to także spada. W maju rolnicy z regionu otrzymywali średnio po 1,21 zł za litr mleka.

Specjaliści BGŻ przewidują, że obniżki cen skupu mleka mogą utrzymać się aż do IV kwartału bieżącego roku. Poprawa sytuacji możliwa jest – ich zdaniem – dopiero w 2013 r., choć wiele będzie zależało od kształtowania się sytuacji na świecie.
Dodajmy, że w maju najwięcej za mleko otrzymywali rolnicy z województwa zachodniopomorskiego. Tam średnio za jeden litr płacono 1,24 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę