Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Basen odkryty w Łomży (prawie) gotowy na otwarcie

- Przenośny basen miejski ma w tym roku bardzo dobrą lokalizację – mówi łomżyniak Janusz Krasowski (lat 58), oddelegowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży do przygotowania mini pływalni na świeżym powietrzu. - Na dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji znalazł się w ciągu ze ścianką wspinaczkową, rampami dla jeżdżących na rolkach i deskorolkach, placem zabaw, fontanną z biczami wodnymi i boiskiem. Myślę, że basen odkryty z terenem rekreacyjnym będzie dużą atrakcją w najbliższe wakacje!

Janusz Krasowski
Janusz Krasowski

Rok i dwa lata temu basen odkryty był ustawiony pod kierownictwem Janusza Krasowskiego przy ul. Katyńskiej, jednak ze względu na intensywne prace budowlane wokół Galerii Veneda zmieniono lokalizację obiektu na sezon. Lokalizacja jest również o tyle szczęśliwa, że teren „strzelnicy” znajduje się z dala od ruchliwych ulic, co pozwoli odpoczywać z dala od hałasu i spalin.
Basen ma rozmiary 12,6 na 6,8 metra. Pomieści około 100 m sześciennych wody i 20 jednocześnie kąpiących się osób. Każda będzie musiała wcześniej wykąpać się i obmyć stopy z piasku pod natryskiem przed drabinką wejściową. To nie musi być zimny prysznic, gdyż wodę pod prysznicem podgrzeją baterie słoneczne. Błękitna niecka basenu sprawia wrażenie pluskania się w Morzu Śródziemnym, tak intensywny jest i sam kolor, i delikatnie kołyszące się fale.
- Obok zamontowaliśmy stację uzdatniania wody z filtrem zanieczyszczeń i dozownikami do podchlorynu i kwasu siarkowego, aby w niecce nie rozwijały się bakterie – kontynuuje Janusz Krasowski, znany przed laty uczestnik 7,5-kilometrowych maratonów pływackich na Narwi. - W środę próbki wody z basenu pobierze do pomiaru czystości sanepid i do poniedziałku będzie wiadomo, czy nie zawierają bakterii coli albo gronkowca. 
Stawianie basenu rozpoczęła w minioną środę pięcioosobowa ekipa, teraz do prac przy jego uruchomieniu wystarcza trzech fachowców. Na ogrodzonym terenie gotowe są przebieralnie, poza nim jakieś 60 m dalej – toalety, a wkrótce pojawi się dmuchana zjeżdżalnia. Zwraca uwagę czysty, jasny plażowy piasek wokół niecki. Uciech w wodzie codziennie przynajmniej od godz. 9. do 17. będzie można zażywać pod okiem ratownika. 
- Otwarcie basenu planujemy za tydzień, o ile pozytywnie wypadną pomiary czystości wody – zapowiada Marian Czarkowski, główny księgowy MOSiR-u. - Otwarcie uzależnimy także od pogody i temperatury wody w basenie. Ceny biletów będą takie jak w zeszłym roku: 4 zł normalne i 2 zł ulgowe za pobyt do pięciu godzin. Na ten czas będzie można wypożyczyć leżak – 2 zł, parasol przeciwsłoneczny – 1 zł i rękawki do pływania dla dzieci – 1 zł. Wypożyczenie na godzinę rakietek do badmintona czy piłek do siatkówki też będzie kosztowało złotówkę.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę