piątek, 21 lutego 2020 napisz DONOS@

Ukradli rury kupione za unijną kasę

Foto: Ukradli rury kupione za unijną kasę
cz pt, 13 stycznia 2006 12:15

W ciągu dwóch ostatnich nocy, z środy na czwartek i z czwartku na piątek, złodzieje ukradli miedziane rury z remontowanej instalacji wodociągowej w komunalnym bloku przy ul. Dwornej 23. Blok remontowany jest za pieniądze unijne w ramach słynnego programy rewitalizacji łomżyńskiej starówki. W sumie skradziono około 30 metrów rur miedzianych, a straty to co najmniej kilka tysięcy złotych.

Przez kamerę stracił prawo jazdy i pracę...

Foto: Przez kamerę stracił prawo jazdy i pracę...
cz pt, 13 stycznia 2006 11:51

Uruchomiony w ostatnich dniach minionego roku tzw. monitoring uliczny sprawia, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży nie wychodząc z budynku mogą podglądać co dzieje się na ulicach miasta. Póki co w systemie tym działają tylko dwie kamery na Placu Kościuszki i Starym Rynku, ale efekty ich pracy już są... Policjantom udało się wyeliminować z ruchu pirata drogowego. Był nim jeden z łomżyńskich taksówkarzy. Jak podkreśla sierżant Wojciech Fabin z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży za wykroczenia jakich dopuścił się ten kierowca, a które zarejestrowała kamera, stracił prawo jazdy.

Wypadkowy czwartek

cz pt, 13 stycznia 2006 08:38

Cztery kolizje, dwa wypadki i pięć osób rannych to efekt wczorajszego ocieplenia na drogach w Łomży i najbliższej okolicy. Zwłaszcza rano drogi były bardzo śliskie. Do pierwszego z wypadków doszło na ulicy Poznańskiej. Osobowy mercedes przy wyprzedzaniu wpadł w poślizg zderzył się z busem. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Drugi w podobnych okolicznościach zdarzył się na drodze z Łomży do Śniadowa. Tu młody, niedoświadczony kierowca sicento przy wyprzedzaniu TIRa zderzył się z VW polo. Obrażenia osób, które ucierpiały w tym wypadku były poważniejsze. Kierowca sicento złamał rękę, a pasażerka i kierowca z VS polo doznali urazu kręgosłupów.

Wicewojewoda też PiSowaty

cz cz, 12 stycznia 2006 21:56

Dariusz Piontkowski został nowym wicewojewodą podlaskim. Informację o nominowaniu wicewojewody wieczorem przekazał Adam Dębski rzecznik prasowy wojewody powołując się na oficjalną informację z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Piontkowski podobnie jak sam wojewoda Jan Dobrzyński jest członkiem PiS i tak jak Dobrzyński został odrzucony przez komisję ekspercką przy MSWiA oceniająca kandydatów na te funkcje.

Strażacy drugi raz wygrali z burmistrzem

cz cz, 12 stycznia 2006 21:24

To strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie otrzymali do Komendy Stołecznej Policji samochód i to oni mają go użytkować – uznał Sąd Okręgowy w Łomży. W czwartek Sąd Okręgowy rozpatrywał odwołanie burmistrza Nowogrodu od orzeczenia łomżyńskiego Sądu Rejonowego także nakazującego burmistrzowi zwrócenie samochodu nowogródzkim strażakom.

Ostrzeżenie przez gołoledzią

cz cz, 12 stycznia 2006 06:05

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, że dziś od samego rana z zachodu na wschód regionu będą przemieszczały się opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Wylali lodowisko

cz śr, 11 stycznia 2006 22:50

Łomżanie mogą ślizgać się nie tylko na ulicach i chodnikach, ale także... na strzelnicy. Stało się tradycją mroźnych zim, że na starej strzelnicy wojskowej przy ul. Konstytucji 3 Maja Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowuje prawdziwe lodowisko. Prace na tegorocznym rozpoczęto w poniedziałek, a w środę wieczorem można było już tu jeździć na łyżwach.

UWAGA! - Mobbing w Urzędzie Skarbowym

cz śr, 11 stycznia 2006 14:20

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolnie kilka lat szykanował swoją pracownicę. Trzy wyroki skazujące, które jednoznacznie stwierdzają winę pracodawcy. Jednak naczelnik wciąż zajmuje swoje stanowisko i regularnie otrzymuje premię. Dodatkowo wszystkie koszty związane z trzyletnim procesem pokryli podatnicy. Z kieszeni skazanego naczelnika nie pochodzi ani złotówka.

Kolejni skazani z grupy przerzucającej Azjatów przez wschodnią granicę

cz wt, 10 stycznia 2006 23:17

Wietnamczyk oraz obywatel polski narodowości litewskiej zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Zambrowie za udział w nielegalnym przerzucie na dużą skalę Azjatów do Polski zza wschodniej granicy. Obaj dobrowolnie poddali się karze. Jak poinformowała prowadząca śledztwo w tej sprawie łomżyńska prokuratura okręgowa, Wietnamczyk został skazany na dwa lata i cztery miesiące więzienia, drugi mężczyzna mieszkający w graniczącym z Litwą powiecie sejneńskim - na dwa lata wiezienia w zawieszeniu na pięć lat.

W oku kamery

Foto: W oku kamery
cz wt, 10 stycznia 2006 16:18

W ostatnich dniach 2005 roku rozrósł się łomżyński monitoring. Dwie kamery zainstalowano na Placu Kościuszki i na Starym Rynku. Obraz z nich przesyłany jest drogą radiową do policji, gdzie znajduje się specjalne stanowisko obserwacyjne. Dziś ulice Łomży podgląda już 27 karter. Zdecydowana większość z nich zainstalowana jest na osiedlu SM Perspektywa.

Fakir doszedł do Łomży

Foto: Fakir doszedł do Łomży
cz wt, 10 stycznia 2006 11:05

46-letni Francuz Joel Buton (wym. żoel bitą), od 29 maja 1999 r. przemierzający pieszo Europę, dotarł w miniony piątek do Łomży. I do redakcji portalu 4lomza.pl (merci!). Celem trwającej już ponad sześć i pół roku wędrówki jest zebranie podpisów możnych i maluczkich tego świata pod apelem o pokój między narodami i o zakaz używania min przciwpiechotnych, których ofiarami w praktyce są cywile. Pielgrzym ma już "na liczniku" 13 krajów, ponad 143 tys. podpisów i ponad 30 tys. km w nogach. Sam pcha dwukołowy wózek, ważący z bagażem blisko 200 kg.

WORD maluje

Foto: WORD maluje
cz wt, 10 stycznia 2006 09:31

Dziś zaczynają obowiązywać nowe przepisy w zdawaniu egzaminów na prawo jazdy. Okazuje się jednak, że dziś, przynajmniej w województwie podlaskim, nikt tego egzaminu nie zda. Wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wstrzymały egzaminy na kilka dni. We wszystkich – mimo kilkustopniowego mrozu - mają być przemalowywane place manewrowe bo tak wymagają tego nowe przepisy. WORD w Łomży wstrzymał egzaminy do końca tygodnia. Rano, przy temperaturze minus sześciu stopni Celsjusza rozpoczęto malowanie nowych pasów.

Jurgiel naciśnie UE w sprawie mleka

cz pon, 09 stycznia 2006 16:40

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel chce, aby Komisja Europejska szybciej niż w marcu odpowiedziała na wysłany przez Polskę wniosek i uruchomiła tzw. rezerwę restrukturyzacyjną produkcji mleka dla Polski. Jurgiel w poniedziałek gościł na spotkaniu z delegatami rad powiatowych Podlaskiej Izby Rolniczej.

Budowniczy VAT zaleje fiskusa?

cz pon, 09 stycznia 2006 16:11

Urzędy skarbowe rozpoczęły już przyjmowanie wniosków o tzw. zwrot VAT w budownictwie jest to jak gdyby „przedłużenie ulgi budowlanej”, która skończyła się z końcem 2005 roku. Szacuje się, że do urzędów skarbowych w województwie podlaskim, i to tylko w tym roku, może trafić aż 220 tys. takich wniosków. Fiskus nie zachęca jednak do ich szybkiego składania. I tak urzędy będą wypłacały zwrot najprawdopodobniej tuż przed upływem 6-miesięcznego, ustawowego terminu, w którym pieniądze muszą znaleźć się na kontach wnioskujących podatników, a poza tym do kwietnia będą one „zawalone” PITami.

Orkiestra zagrała... ciszej

Foto: Orkiestra zagrała... ciszej
mm pon, 09 stycznia 2006 08:21

Skromniej niż w latach poprzednich, ale w 2006 roku w Łomży i regionie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy też zagrała. W samym mieście z puszkami na ulice wyszło około 190 wolontariuszy. Jeździł też Wesoły Autobus drużyny harcerskiej Ptaki Ptakom, w którym zamiast biletów – pasażerowie ofiarowali datki do puszki.

„Nasz” poseł pijany

cz nie, 08 stycznia 2006 11:21

Poseł Samoobrony Janusz Wójcik został zatrzymany gdy pod wpływem alkoholu prowadził samochód. Według jednego z dwóch badań miał 1,48 promila alkoholu we krwi, według drugiego 1,30. Poseł Janusz Wójcik o wybór do Sejmu ubiegał się w województwie podlaskim. W Łomży zdobył 136 głosów poparcia, a w całym województwie 4236.

Kasy jak... nigdy

cz pt, 06 stycznia 2006 18:13

„Nawet miliard euro na rozwój może otrzymać województwo podlaskie w ciągu najbliższych lat” - tak twierdzi premier Kazimierz Marcinkiewicz. Szef rządu, który gościł w piątek w Białymstoku, powołał Wiesława Kamieńskiego - pracownika Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego na doradcę do spraw „ściany wschodniej”.

Ulgi, odliczenia, formularze... czyli fiskus czeka

cz pt, 06 stycznia 2006 13:57

Rozpoczyna się kolejna, czternasta już kampania składania PITów. W urzędach pojawia się coraz więcej podatników, którzy poszukują informacji nt. rozliczenia podatku dochodowego za 2005 rok. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom stworzyliśmy krótki informator, który daje odpowiedź na najczęściej przez podatników zadawane pytania.

Jan Dobrzyński nowym wojewodą podlaskim

cz cz, 05 stycznia 2006 21:33

Jan Dobrzyński przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Białegostoku, został powołany na stanowisko wojewody podlaskiego. Dobrzyński zastąpił Jerzego Półjanowicza (SLD), który - formalnie wicewojewoda - od kilku tygodni pełnił obowiązki szefa administracji rządowej w województwie po rezygnacji wojewody Marka Strzalińskiego, gdy ten uzyskał mandat poselski z listy SLD.

Prawo jazdy po nowemu

cz cz, 05 stycznia 2006 12:01

We wtorek wchodzą w życie nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Będzie drożej! Będzie dłużej! Będzie trudniej! ...a łomżyński WORD w nocy z 9 na 10 stycznia, przy - jak przewidują synoptycy - minus 6 st. Celsjusza, będzie musiał przemalować plac manewrowy.

« · «« · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę