środa, 29 stycznia 2020 napisz DONOS@

Orkiestra zagrała... ciszej

Foto: Orkiestra zagrała... ciszej
mm pon, 09 stycznia 2006 08:21

Skromniej niż w latach poprzednich, ale w 2006 roku w Łomży i regionie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy też zagrała. W samym mieście z puszkami na ulice wyszło około 190 wolontariuszy. Jeździł też Wesoły Autobus drużyny harcerskiej Ptaki Ptakom, w którym zamiast biletów – pasażerowie ofiarowali datki do puszki.

„Nasz” poseł pijany

cz nie, 08 stycznia 2006 11:21

Poseł Samoobrony Janusz Wójcik został zatrzymany gdy pod wpływem alkoholu prowadził samochód. Według jednego z dwóch badań miał 1,48 promila alkoholu we krwi, według drugiego 1,30. Poseł Janusz Wójcik o wybór do Sejmu ubiegał się w województwie podlaskim. W Łomży zdobył 136 głosów poparcia, a w całym województwie 4236.

Kasy jak... nigdy

cz pt, 06 stycznia 2006 18:13

„Nawet miliard euro na rozwój może otrzymać województwo podlaskie w ciągu najbliższych lat” - tak twierdzi premier Kazimierz Marcinkiewicz. Szef rządu, który gościł w piątek w Białymstoku, powołał Wiesława Kamieńskiego - pracownika Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego na doradcę do spraw „ściany wschodniej”.

Ulgi, odliczenia, formularze... czyli fiskus czeka

cz pt, 06 stycznia 2006 13:57

Rozpoczyna się kolejna, czternasta już kampania składania PITów. W urzędach pojawia się coraz więcej podatników, którzy poszukują informacji nt. rozliczenia podatku dochodowego za 2005 rok. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom stworzyliśmy krótki informator, który daje odpowiedź na najczęściej przez podatników zadawane pytania.

Jan Dobrzyński nowym wojewodą podlaskim

cz cz, 05 stycznia 2006 21:33

Jan Dobrzyński przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Białegostoku, został powołany na stanowisko wojewody podlaskiego. Dobrzyński zastąpił Jerzego Półjanowicza (SLD), który - formalnie wicewojewoda - od kilku tygodni pełnił obowiązki szefa administracji rządowej w województwie po rezygnacji wojewody Marka Strzalińskiego, gdy ten uzyskał mandat poselski z listy SLD.

Prawo jazdy po nowemu

cz cz, 05 stycznia 2006 12:01

We wtorek wchodzą w życie nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Będzie drożej! Będzie dłużej! Będzie trudniej! ...a łomżyński WORD w nocy z 9 na 10 stycznia, przy - jak przewidują synoptycy - minus 6 st. Celsjusza, będzie musiał przemalować plac manewrowy.

Może być bardzo ślisko

cz pon, 02 stycznia 2006 11:47

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, że dzisiaj 02.01.2006 od godz. przedpołudniowych do godz. wieczornych i początkowo w nocy 02/03.01.2006. z południa na północ regionu będą przemieszczały się opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź.

Sam decyduj na co idą Twoje podatki

cz nie, 01 stycznia 2006 12:32

Każdy podatnik ma prawo przekazać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. To jedyny taki przypadek gdy możemy sami rozdysponować część płaconego podatku. W prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestrze OPP jest kilkanaście z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego.

4lomza.pl w 2005 roku

Foto: 4lomza.pl w 2005 roku
cz so, 31 grudnia 2005 13:10

6 mln 380 tys odsłon, 1 mln 187 tys wizyt i 443 tys użytkowników – to podstawowe dane dotyczące popularności portalu www.4lomza.pl w 2005 roku. Rekordowym miesiącem pod względem liczby odsłon był listopad. Strony portalu wyświetlane były aż 763 tys 812 razy. Pod względem liczy wizyt i użytkowników listopadowe rekordy pobił grudzień. W ostatnim miesiącu starego roku na www.4lomza.pl było 45 tys internautów.

Paraliż komunikacyjny...

Foto: Paraliż komunikacyjny...
cz pt, 30 grudnia 2005 18:02

Intensywne opady śniegu paraliżują ruch w Łomży i regionie. Na ulicach miasta leży gruba warstwa śnieżnego błota. Jest bardzo ślisko, a samochody poruszają bardzo wolno. Od wczesnych godzin popołudniowych w regionie pada na zmianę najpierw śnieg, później deszcz, a teraz ponownie śnieg...

Petardy, fajerwerki i race pod kontrolą

cz pt, 30 grudnia 2005 06:13

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku przeprowadza kontrole sprzedawanych w województwie podlaskim wyrobów pirotechnicznych. Inspektorzy Inspekcji Handlowej sprawdzają zarówno sklepy jak i hurtownie sprzedające petardy, fajerwerki czy race. Z dotychczasowych kontroli wynika, że o ile oferowane w sprzedaży wyroby pirotechniczne są bezpieczne, to na co drugim z opakowań nie ma wymaganych polskim prawem oznakowań. W ogromnej większości przypadków partie wyrobów pirotechnicznych zostały zakwestionowane ze względu na brak w instrukcji obsługi znaku „” (Nie wymaga pozwolenia).

Uwaga! będzie sypało

cz cz, 29 grudnia 2005 23:39

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że dnia 30.12.2005r. od wczesnych godzin porannych w województwach południowo – wschodnich wystąpią intensywne opady śniegu. Do wieczora dotrą do woj. podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej 5 – 15 cm.

Volva dojeżdżają

cz cz, 29 grudnia 2005 08:41

Cztery nowe autobusy marki Volvo 7700 dojeżdżają do Łomży. To najnowszy nabytek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Miejski przewoźnik umowę na dostawę 6 takich autobusów podpisał z szwedzkim koncernem jeszcze w maju. W październiku do miasta przyjechały dwa z nich, teraz dojeżdżają 4 pozostałe. W sumie ich zakup kosztował niemal 5,4 mln zł.

Morderstwo po libacji

cz śr, 28 grudnia 2005 22:57

Tragicznie zakończyła się poświąteczna kolacj w jednym z mieszkań w Wysokiem Mazowieckiem. Mężczyzna zadusił swoją konkubinę. Jak ustaliła policja po suto zakrapianej kolacji, 39-letnia kobieta pokłóciła się ze swoim konkubentem. Sprzeczka szybko przerodziła się w awanturę i wtedy mężczyzna rzucił się na swoją partnerkę z pięściami. Najpierw przewrócił ją na podłogę, a potem dusił.

Dobry budżet? 21 za, 1 przeciw

cz śr, 28 grudnia 2005 22:53

Tylko jeden radny miejski Jan Kleczyński zagłosował przeciwko przyjęciu zaproponowanego przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego przyszłorocznego bużetu Łomży. W sumie do wydania będzie około 185 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata, później jest pomoc społeczna, a na trzecim miejscu uplasowały się inwestycje. Na nie w przyszłorocznym budżecie Łomży zapiano aż 45 mln zł.

Zatruli się w samochodzie

cz wt, 27 grudnia 2005 12:03

W Zambrowie 21-letni chłopak i 19- letnia dziewczyna śmiertelnie zatruli się tlenkiem węgla ze spalin samochodowych. Ich zwłoki znaleziono w aucie zaparkowanym w garażu. Policja wyklucza zabójstwo lub samobójstwo - poinformował oficer prasowy zambrowskiej policji Adam Fabian. Zwłoki znaleziono w poniedziałek po południu. Według informacji policji, chłopak, mieszkaniec Zambrowa i dziewczyna z okolic Warszawy poznali się w czasie świąt. Siedząc w aucie w zamkniętym garażu prawdopodobnie dogrzewali się, nie wyłączając silnika.

Za biedny na stypendium

cz wt, 27 grudnia 2005 07:02

Student niepaństwowej uczelni nie dostał stypendium socjalnego, bo.... jego rodzina ma za niskie dochody Przemek studiuje zaocznie na drugim roku rolnictwa w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Złożył wniosek o stypendium socjalne. Liczył, że je dostanie. - Dochód w mojej rodzinie wynosi 281 zł na osobę, mam na to zaświadczenie z urzędu skarbowego - mówi chłopak. Zgodnie z prawem o szkolnictwie wyższym o stypendium socjalne mogą się starać osoby, których dochód na osobę w rodzinie wynosi mniej niż 569 zł miesięcznie.

Życzenia biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2005 roku

Foto: Życzenia biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzeni...
cz so, 24 grudnia 2005 12:11

Moi Bracia i Moje Siostry! Spotykamy się przy wigilijnym stole w znaku dzielenia się opłatkiem w Waszych domach rodzinnych; spotykamy się na świętej liturgii w Waszych świątyniach parafialnych; spotykamy się w jakże licznych miejscach pracy podczas przygotowanych w terminach wcześniejszych „opłatkach zakładowych.” Jezus narodzony w Betlejem, Bóg i Człowiek jest pełnią wszelkiego spotkania Boskiego i ludzkiego świata.

Chińskie lampki są dobre

Foto: Chińskie lampki są dobre
cz cz, 22 grudnia 2005 22:28

Białostocki oddział Państwowej Inspekcji Handlowej skontrolował kilkadziesiąt partii chińskich lampek choinkowych. Kontrolę przeprowadzono zarówno w sklepach jak i hurtowniach oferujących tego typu wyroby. Wyniki inspekcji były zaskoczeniem nawet dla samych kontrolujących. Na kilkadziesiąt przebadanych kompletów lampek choinkowych, świecących łańcuchów i tzw. grilandów nie stwierdzono nawet jednej nieprawidłowości.

Betlejemskie światełko rozświetliło łomżyński rynek

Foto: Betlejemskie światełko rozświetliło łomżyński r...
cz cz, 22 grudnia 2005 18:02

Kilkadziesiąt osób – harcerze, młodzież szkolna, łomżanie przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju. Wieczorem na Starym Rynku od płomienia niesionego przez harcerzy i skautów z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem odpalono ognisko, a następnie dziesiątki małych świec, które ogień ten mają przenieść do domów w całym mieście. „To światełko, ten ogień, rozświetla, grzeje i przybliżana nas wszystkich” - mówił ks. prał. Andrzej Godlewski. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej roku wędrówce Betlejemskiego Światła, brzmi: “Jeden Świat, jedno światło”.

« · «« · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę