niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Łomża to moje życie, moja duma, moja radość...

Foto: Łomża to moje życie, moja duma, moja radość...
cz śr, 14 czerwca 2006 14:39

- Łomża to moje życie, moja duma, moja radość... - tak mówił prezydent Jerzy Brzeziński podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 588 rocznicy nadania praw miejski Łomży. Sesja w samo południe rozpoczęła się na Starym Rynku. W jej trakcie Honorowe Obywatelstwo Łomży przyjął ks. Prałat Zdzisław Peszkowski Kapelan Rodzin Katyńskich i Pomordowanych na Wschodzie.

Morderca zatrzymany

cz śr, 14 czerwca 2006 13:48

Policjanci z Łomży zatrzymali 30-letniego mieszkańca Zbójnej. Adam P. podczas przesłuchania przyznał się do zabicia w nocy z poniedziałku na wtorek 20-letniej Karoliny P. - mieszkanki powiatu wołomińskiego – mówi Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji. Mieszkaniec Zbójnej jest czwartą osobą zatrzymaną w związku z tym morderstwem. We wtorek policjanci zatrzymali trzech innych mężczyzn podejrzewanych o udział w tym zabójstwie.

Z Solidarnością na ryby

Foto: Z Solidarnością na ryby
cz wt, 13 czerwca 2006 14:41

Janusz Wiśniewski z komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy MPGKiM wygrał zawody spinningowe organizowane przez łomżyńską Solidarność. Na Narwi w Bronowie ryby łowiło około trzydziestu wędkarzy związkowców. Największą rybę – szczupaka ważącego ponad półtora kilograma wagi i 65 cm długości złowił Krzysztof Sychowicz.

Brzeziński przeciw rozbiorowi poczty...

Foto: Brzeziński przeciw rozbiorowi poczty...
cz wt, 13 czerwca 2006 09:40

List wyrażający protest wobec zamiarów kolejnego ograniczania statutu jednostek Poczty Polskiej w Łomży prezydent miasta wysłał Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej oraz senatorów i posłów z województwa podlaskiego. Jerzy Brzeziński „nieprawdopodobnym” nazywa zamiar rozbioru łomżyńskiej poczty przez Białystok i Suwałki.

Łomża pokonała Ostrołękę

Foto: Łomża pokonała Ostrołękę
mm nie, 11 czerwca 2006 13:48

Samorządowo-biznesowe ekipy piłkarskie z Łomży i Ostrołęki starły się na boisku na Skeat Parku przy ul. Księżnej Anny w Łomży. Po zaciętym meczu wygrali łomżanie 4 : 2. Na słowa uznania zasłużył bramkarz łomżyńskiej „szóstki” - prezydent Jerzy Brzeziński, dzięki którego interwencjom łomżanie mogli się zrewanżować za ubiegłoroczną przegraną.

Nie tylko łączy nas Narew...

Foto: Nie tylko łączy nas Narew...
mm so, 10 czerwca 2006 11:55

Ponad dwudziestu wystawców – przede wszystkim firm produkcyjnych i usługowych z Łomży uczestniczy w Prezentacjach Gospodarczych Łomża - Ostrołęka 2006. Tagi odbywają się w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich. W sobotę przed południem targi otworzył prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Zamalowali ratusz

Foto: Zamalowali ratusz
cz so, 10 czerwca 2006 10:38

Wyremontowany „stary”łomżyński ratusz uwypuklił paskudztwo jakie stoi tuż obok niego. „Nowy” magistrat oddany do użytku zaledwie kilka lat temu nie pasuje do zabytkowych kamieniczek stojących przy Starym Rynku. O ile przebudowa fasady budynku póki co nie wchodzi w rachubę, to stosunkowo łatwe jest jej przemalowanie. I właśnie to, na kilka dni przed oddaniem do użytku „starego” ratusza postanowiono zrobić.

Urzędnicy dokształcani w Brukseli

Foto: Urzędnicy dokształcani w Brukseli
cz pt, 09 czerwca 2006 17:29

Kilkudniowy pobyt w Brukseli był zwieńczeniem dwuletniego cyklu szkoleniowego urzędników samorządowych z województwa podlaskiego. Kilkudziesięciu urzędników w ramach działania tzw. Samorządowych Ośrodków Europejskich przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej poznawało przepisy i procedury unijne z zakresu zagadnień ochrony środowiska, zamówień publicznych oraz przygotowania do realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich.

PO kompletuje listy

Foto: PO kompletuje listy
cz cz, 08 czerwca 2006 21:48

Do końca czerwca poszczególne koła łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej mają wskazać swoich kandydatów do Rady Miasta i na Prezydenta Łomży. Początkowo zakładano, ze nastąpi to jeszcze w maju... Maciej Borysewicz przewodniczący lokalnych struktur partii tłumaczy iż „taka była wola członków Platformy i przewodniczących poszczególnych kół, a i potencjalni kandydaci się nie sprzeciwiali”. Na partyjnej „giełdzie” potencjalnych kandydatów na fotel prezydenta są cztery nazwiska...

Świętej Pamięci Senator Jan Stypuła (1931-2001)

Foto: Świętej Pamięci Senator Jan Stypuła (1931-2001)
cz cz, 08 czerwca 2006 12:04

Dzisiaj, w czwartek 8 czerwca, o godz. 18 w kaplicy Krzyża Świętego w Łomży zostanie odprawiona msza św. w intencji Senatora Jana Stypuły, który zmarł na rozległy zawał serca podczas spaceru porannego z ulubionym psem nad Łomżyczką 9 czerwca 2001 r. Mija pięć lat od śmierci, ale dzieło życia niestrudzonego społecznika żyje, rozwija się i owocuje ofiarowanym z serca Dobrem.

Sławiec, przed Śniadowem i Łomżą...

Foto: Sławiec, przed Śniadowem i Łomżą...
mm śr, 07 czerwca 2006 13:05

Reprezentacja szkoły ze Sławca wygrała policyjny turniej „Nasze Bezpieczeństwo”. Przed południem w hali przy SP. Nr 9 w Łomży rywalizowało 19 zespołów ze szkół Łomży i powiatu łomżyńskiego. Rozgrywki po raz dziesiąty zorganizowała Komenda Miejska Policji w Łomży.

Biuro prasowe ratusza informuje: Sprawcy zuchwałej kradzieży na Krótkiej ujęci!

cz wt, 06 czerwca 2006 23:03

Jak informuje, w rozmowie z pracownikami Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży nadkomisarz Krzysztof Leończak, dwaj sprawcy podejrzani o dokonanie zuchwałej kradzieży drzwi aluminiowych w klatce budynku (po rewitalizacji) Krótka 4, zostali zatrzymani.

Polskie dzieci z Białorusi w Łomży

cz wt, 06 czerwca 2006 22:23

Z 10-dniową wizytą przyjechała do Łomży grupa polskich dzieci z Białorusi. Przyjechały odpocząć i zintegrować się z tutejszą młodzieżą. Dzieci zaprosił łomżyński Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

„Czas na podlaskie”

Foto: „Czas na podlaskie”
cz wt, 06 czerwca 2006 08:26

„Czas na podlaskie” - pod takim hasłem rozpoczyna się dziś w Belgii kampania informacyjno-promocyjna Województwa Podlaskiego. Inauguracja czterodniowej imprezy odbędzie się dziś wieczorem w siedzibie Parlamentu Europejskiego. Wtedy to zostanie otwarta tam wystawa ukazująca unikatową przyrodę regionu podlaskiego oraz jego wielokulturowość.

„Złe urodzenie” - Konieczne opinie biegłych

cz pon, 05 czerwca 2006 16:58

Przygotowanie dodatkowych opinii przez biegłych zlecił Sąd Okręgowy w Łomży w cywilnym procesie o tzw. złe urodzenie. Dopiero gdy opinie te będą gotowe, sąd wyznaczy termin rozpoczęcia ponownego procesu w tej sprawie. Państwo Wojnarowscy z Łomży chcą od szpitala odszkodowania za odmowę badań prenatalnych.

Burmistrz Jedwabnego z nielegalną pensją

cz pon, 05 czerwca 2006 15:18

Wojewoda podlaski unieważnił uchwałę ustalająca zarobki burmistrza Jedwabnego. Zdaniem Jana Dobrzyńskiego, uchwała zawiera błędy formalne i została przyjęta niezgodnie z prawem. Przypomnijmy ustalenie zarobków nowego burmistrza Jedwabnego wywołało burzę. Uchwała ustalająca zarobki o niemal połowę mniejsze niż miał poprzedni burmistrz została przyjęta przy równej liczbie ważnie oddanych głosów „za” i „przeciw” przy „decydującym głosie” przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Jedwabne. Zdaniem wojewody było to bezprawie, bo przewodniczący nie ma głosu decydującego.

Kombajn na drogi

cz pon, 05 czerwca 2006 14:05

Specjalne urządzenie do tzw. połaciowego remontu dróg zakupił powiat łomżyński. Specjalny „kombajn” ma rozkładać na powierzchnie dróg grys i polewać go specjalna emulsją. Jak podkreśla Adam Łazarski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, to nie jest idealny sposób naprawy nawierzchni dróg, ale jedyny realny przy nikłych finansach jakimi powiat dysponuje.

Kilkaset osób obejrzało premierowy pokaz filmu o wizycie papieża Jana Pawła II na ziemi łomżyńskiej

Foto: Kilkaset osób obejrzało premierowy pokaz filmu ...
mm pon, 05 czerwca 2006 07:59

„Ty jesteś Skała” - ta parafraza słów Jezusa skierowanych do Św. Piotra jest również hasłem, które widnieje w miejscu gdzie 15 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II celebrował Mszę Św, na ołtarzu przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Te słowa stały się również tytułem filmu, który dokumentuje tamte dwa dni z wizyty Ojca Świętego w Łomży. Oprócz obrazów sprzed 15 lat, film zawiera również wspomnienia osób, które przygotowywały wizytę w Łomży i tych, którzy przez cały pontyfikat Jana Pawła II były blisko Papieża.

„Podwodny Jeleń” czyści Narew

Foto: „Podwodny Jeleń” czyści Narew
cz so, 03 czerwca 2006 12:03

Kilka butelek, opnę, deskę, kawałki cegieł – to na dnie Narwi w okolicach plaży miejskiej w Łomży znaleźli płetwonurkowie. Sprzątanie rzeki zorganizował Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Na poszukiwania podwodnych śmieci wybrało się 10 płetwonurków z Łomży i Kolna.

Toyota w ogniu...

Foto: Toyota w ogniu...
cz pt, 02 czerwca 2006 18:03

To mogło być naprawdę niebezpieczne zdarzenie. Po południu na Alei Piłsudskiego zapalił się jadący drogą samochód. Błyskawicznie stanął w ogniu i niemal cały się spalił. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar udało się ugasić nim płomienie dosięgły butli z gazem znajdującej się w bagażniku Toyoty Corolli. Jak podkreślają strażacy, gdyby ona wybuchła straty mogłyby być bardzo duże.

« · «« · 941 · 942 · 943 · 944 · 945 · 946 · 947 · 948 · 949 · 950 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę