niedziela, 19 stycznia 2020 napisz DONOS@

Cześć bohaterom

cz nie, 14 sierpnia 2005 18:11

Pomnik nieznanego żołnierza odsłonięto i poświęcono w Lachowie koło Kolna. Pomnik znajduje się na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Na marmurowych tablicach wyryto nazwiska 90-ciu żołnierzy z parafii Lachowo, którzy w minionym stuleciu złożyli swe życie w ofierze za wolność Ojczyzny.

Pątnicy na Jasnej Górze

cz so, 13 sierpnia 2005 23:11

Po niemal dwóch tygodniach pielgrzymowania ponad tysiącosobowa grupa pątników z diecezji łomżyńskiej doszła do Jasnej Góry. W sobotę wieczorem pielgrzymi weszli na klasztorne wały, a następnie do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Tam specjalną Mszę świętą dla łomżyńskich pielgrzymów odprawił biskup Stanisław Stefanek.

Upamiętnić bohaterów

Foto: Upamiętnić bohaterów
cz pt, 12 sierpnia 2005 16:37

„Boże obdarz chwałą żołnierzy – bohaterów września 1939 roku” - takiej treści napis ma znaleźć się na trzech kamiennych tablicach wmurowanych w niszach muru okalającego lapidarium przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Z inicjatywą upamiętnienia żołnierzy poległych na ziemi łomżyńskiej w obronie niepodległości Polski we wrześniu 1939 roku w miejscu ich pochówku, na byłym cmentarzu wojskowym w Łomży, podjął Zarząd Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Obecnie do Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie przesłany został projekt pomnika.

Blisko coraz bliżej

Foto: Blisko coraz bliżej
cz pt, 12 sierpnia 2005 09:03

Już tylko około 50 kilometrów dzieli pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej od Jasnej Góry. Przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski dojdą jutro wieczorem. Wczorajszy – 11 dzień pielgrzymowania był szczególny wszystkich grup naszej pielgrzymki. W miejscowości Kluczewsko, księża przewodnicy poszczególnych grup, losowali kolejność wejścia na Jasną Górę. W tym roku ten zaszczyt przypadł grupie Srebrnej Błogosławionego Władysława z Gielniowa, która wyszła z Ostrowi Mazowieckiej.

Świadczenia rodzinne. Uwaga zmiana!

cz cz, 11 sierpnia 2005 11:24

Tysiąc osób złożyło w lipcu wnioski o świadczenia rodzinne – wynika z danych Wydziału Polityki Społecznej łomżyńskiego ratusza.

Sąd Najwyższy zbada sprawę “źle urodzonej”

cz cz, 11 sierpnia 2005 11:13

Za dwa miesiące - 13 października - Sąd Najwyższy rozpatrzy skargę kasacyjną w sprawie renty dla dziewczynki z Łomży, która urodziła się ciężko chora. Chodzi o słynną na całą Polskę sprawę “złego urodzenia”. Kobieta podejrzewając, że urodzi chore dziecko chciała usunąć ciążę, ale lekarze z Łomży odmówili wykonania aborcji. Dziś dziecko ma pięć lat i jest nieuleczalnie chore.

Rowerzyści ruszają za pieszymi pielgrzymi na Jasną Górę

Foto: Rowerzyści ruszają za pieszymi pielgrzymi na Ja...
cz śr, 10 sierpnia 2005 08:01

Już tylko 125 kilometrów dzieli pielgrzymów łomżyńskich od Jasnej Góry. Pątnicy idą 10. dzień. Za sobą mają ponad 300 km. Przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski pątnicy dojdą w sobotę. Grupa ponad tysiąca osób mimo trudów podróży nie topnieje, a wręcz przeciwnie czym bliżej celu pielgrzymki pątników przybywa. W sobotę dołączą do nich diecezjalni rowerzyści, którzy dziś z Ostrowi Mazowieckiej wyruszyli na Jasną Górę.

Borzuchowski chce równości dla szpitali

cz wt, 09 sierpnia 2005 22:56

Niemal 600 tysięcy złotych będzie musiał wpłacić łomżyński szpital na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bo białostocki oddział instytucji inaczej niż w pozostałych częściach kraju interpretuje pojęcie „znanych” zobowiązań publicznoprawnych. Chodzi o ustawę o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej na podstawie której szpitale mogą dostać rządowa pożyczkę na spłatę swoich zobowiązań wobec pracowników z tytułu słynnej ustawy „203”. W podlaskim jak szpital dostanie tę pożyczkę i spłaci pracowników będzie musiał znaleźć jeszcze pieniądze dla ZUS-u. W innych województwa szpitale tego tupu obciążeń nie będą miały.

Archeologiczna rewelacja: Katedra w Łomży ma katakumby

Foto: Archeologiczna rewelacja: Katedra w Łomży ma ka...
mm wt, 09 sierpnia 2005 17:55

Zaskakującego odkrycia archeologicznego dokonano podczas remontu prezbiterium łomżyńskiej katedry. Pod posadzką odkryto katakumby. Są cztery krypty grobowe i są one pełne. Spoczywa tam co najmniej kilkanaście osób. Na razie nie wiadomo ile lat mają krypty, ani kiedy dokonano tam pochówków. Na jednej z trumien żeliwnymi ćwiekami wybita jest data 1733 rok.

W Perspektywie bez ciepłej wody

cz pon, 08 sierpnia 2005 23:41

Mieszkańcy ulic: Rycerskiej, Kasztelańskiej, Księżnej Anny i Księcia Janusza dziś stracą ciepłą wodę. W niektórych przypadkach strata potrwa aż trzy dni. Ciepłej wody nie będzie bo Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej będzie remontowało węzły ciepłownicze.

Tydzień w drodze

Foto: Tydzień w drodze
cz nie, 07 sierpnia 2005 22:47

Już tydzień idą pątnicy z Łomży na Jasna Górę. Na pielgrzymi szlak wyszli w rankiem w miniony poniedziałek. Przez siedem dni przeszli około 230 kilometrów. Do klasztoru w Częstochowie pozostało im niewiele ponad 200 km. Niedziela nie była dniem odpoczynku. Pielgrzymi tego dnia pokonali kolejne dziesiątki kilometrów. Dotarli już do Wyśmierzyc nad Pilicą w powiecie białobrzeskim. To najmniejsze miasteczko w Polsce. Ma mniej mieszkańców niż jest pielgrzymów w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezjalnej Łomża - Jasna Góra.

Pątnicy w połowie drogi

Foto: Pątnicy w połowie drogi
cz so, 06 sierpnia 2005 23:14

Pielgrzymi wędrujący na Jasna Górę w niedzielę przekroczą półmetek drogi. Od wyjścia w poniedziałek rano z Łomży przeszli już niemal 200 km. W niedzielę rano do Jasnej Góry brakowało im jeszcze tylko 230 km. Noc z soboty na niedzielę pątnicy Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej spędzili w Grzegorzewicach koło Warki w krainie sadów „jabłek i wiśni”.

Koorrrkkkkiiiii jak nigdy...

Foto: Koorrrkkkkiiiii jak nigdy...
cz pt, 05 sierpnia 2005 17:31

Kilkukilometrowe korki tworzyły się w piątek w Łomży. Samochody stały nie tylko na ulicy Sikorskiego, ale także na Szosie Zambrowskiej, a nawet ul. Zawadzkiej. Wszystkie jechały w kierunku Piątnicy przez nowy most. Zakorkowana jest także Piątnica. Korek na wjeździe do Łomży zaczyna się na wyskości Baranowskiego.

LPR pierwsza do Sejmu

Foto: LPR pierwsza do Sejmu
cz cz, 04 sierpnia 2005 17:28

Liga Polskich Rodzin jako pierwsza w województwie podlaskim zgłosiła w czwartek do rejestracji swoją listę kandydatów na posłów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Otwiera ją podlaski lider LPR, poseł tego ugrupowania Andrzej Fedorowicz. Piaty jest Przewodniczący Rady Miasta Łomża Jan Jarota. Jak zapowiada szef partii w województwie Andrzej Fedorowicz Liga liczy na zdobycie 10 z 15 mandatów poselskich w tym okręgu wyborczym.

Sojusz Lepszych Dochodów

Foto: Sojusz Lepszych Dochodów
cz cz, 04 sierpnia 2005 11:45

Na niespełna dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi i na niewiele ponad dwa miesiące przed utratą fotela wojewody Marek Strzaliński z SLD - Wojewoda Podlaski - przedłużył na kolejne trzy lata kontrakt menedżerski - związanemu z Sojuszem - dotychczasowemu zarządcy łomżyńskiego Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Eugeniuszowi Ochryciukowi. Tym samym posunięciem Strzaliński zapewnił też zasiadanie przez trzy lata w Radzie Nadzorczej PKS-u kolejnemu znajomemu z partii Zenonowi Piechocińskiemu.

Pielgrzymi razem

Foto: Pielgrzymi razem
cz cz, 04 sierpnia 2005 08:15

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy spotkali się wszyscy pątnicy idący w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Po przejściu 31 km w miejscowości Strachówka, w diecezji warszawsko – praskiej, z zasadniczą grupą Pielgrzymki połączyła się grupa Fioletowa – św. Wojciecha, idąca z Wyszkowa. Na zakończenie dnia wszyscy pątnicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez księdza biskupa Stanisława Stefanka.

Wzmocnią żwirem

Foto: Wzmocnią żwirem
cz śr, 03 sierpnia 2005 23:36

Dokładnie 360 kilkumetrowych żwirowych kolumn zostanie wbite w nasyp ulicy Zjazd przy starym moście. W ten sposób pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży chcą wzmocnić konstrukcję podziurawionego przez bobry nasypu. Do Łomży z Europy Zachodniej ściągnięto już nawet specjalną maszynę dzięki której ma się udać wykonać żwirowych kolumn. Robotnicy mają pracować bez przerwy - 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.

Listy wyborcze SLD w podlaskim

cz śr, 03 sierpnia 2005 13:50

Znane są już listy kandydatów SLD w okręgu wyborczym Nr 24 – Białystok w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Wśród trzydziestu osób do Sejmu i dwóch do Senatu nie ma Mieczysława Czerniawskiego. Zgodnie z zapowiedziami nr 1. jest inny łomżyniak Marek Strzaliński.

Pątnicy trzeci dzień w drodze

Foto: Pątnicy trzeci dzień w drodze
cz śr, 03 sierpnia 2005 07:58

Już ponad 70 kilometrów pokonali pątnicy z diecezji łomżyńskiej w drodze na Jasną Górę. Właśnie rozpoczyna się trzeci pielgrzymkowy dzień. Pielgrzymi z Łomży, Ostrołęki i Zambrowa od wczorajszego popołudnia są razem. Noc spędzili w gościnnej wsi Zieleniec koło Sadownego, na terenie Diecezji Drohiczyńskiej. Dziś dołączy do nich ostatnia grupa pątników z diecezji łomżyńskiej – grupa Fioletowa z Wyszkowa, a wszyscy spotkają się w Strachówce. Tu też wieczorną Mszę świętą dla wszystkich pątników z diecezji odprawi ks bp Stanisław Stefanek.

Muzeum się przeprowadzi

Foto: Muzeum się przeprowadzi
cz wt, 02 sierpnia 2005 15:56

We wrześniu Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży będzie mogło się przenosić do nowej siedziby - tak twierdzi wiceprezydenta Łomży Krzysztof Choiński. - Muzeum dostanie budynek po PG nr 4 przy ul. Dwornej 22. Choiński podkreśla, że ostateczna decyzja w tej kwestii została już podjęta, a formalne przekazanie budynku odbędzie się w drugiej połowie miesiąca.

« · «« · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę