Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 30 września 2020 napisz DONOS@

Prezydent z absolutorium

cz śr, 25 kwietnia 2007 14:31

Rada Miasta Łomży udzieliła prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Za głosowało 12 radnych 10 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Zgodnie z oświadczeniem Mariusza Chrzanowskiego przewodniczącego klubu radnych PiS radni tego ugrupowania mieli wstrzymać się od głosu, ostatecznie jednak kilku z nich głosowało „za”.

Unijne ryby czekają na łomżyńskich wędkarzy

Foto: Unijne ryby czekają na łomżyńskich wędkarzy
cz wt, 24 kwietnia 2007 22:18

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego zainaugurował działalność w Łomży. Na specjalną konferencję, która RO EFS rozpoczął działalność przybyli naukowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy, działacze organizacji pozarządowych i dyrektorzy instytucji. Dzięki Ośrodkowi mogą sięgnąć po pieniądze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Polska może uzyskać 11, 4 miliarda euro, a województwo podlaskie ponad 200 milionów euro! O ile będziemy tworzyć projekty i nauczymy się pisać wnioski...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna...

Foto: Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna...
cz wt, 24 kwietnia 2007 22:03

Policjanci poszukują osób, które znały mężczyznę przedstawionego na rysunkach. Jego ciało znaleziono 28 września 2001 roku w pobliżu m. Przechody koło Grajewa. Biegły medycyny sądowej określił czas zgonu na wiele tygodni, a nawet miesięcy przed odnalezieniem zwłok. Postępowanie prowadzone w tej sprawie przez Komendę Powiatową Policji w Grajewie dotychczas nie doprowadziło jednak do ustalenia tożsamości denata.

Kto za Wiśniowską?

Foto: Kto za Wiśniowską?
cz wt, 24 kwietnia 2007 15:56

Genowefa Wiśniowska jest winna słabym notowaniom Samoobrony w województwie podlaskim dlatego Andrzej Lepper szuka nowego lokalnego lidera – pisze Rzeczpospolita. Jak podaje gazeta do zmiany wojewódzkim kierownictwie Samoobrony może dojść jeszcze przed majowymi wyborami. 13 maja ma się odbyć zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Teoretycznie o losie Wiśniowskiej zdecyduje 200 delegatów. Praktycznie szefem będzie ten, kogo wskaże Lepper...

Tragiczny wypadek w grajewskich „płytach”

cz wt, 24 kwietnia 2007 06:35

42-letni Niemiec zginął na budowie nowej fabryki płyt MDF w Grajewie. Mężczyzna został przygnieciony maszyna w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych. Okoliczności zdarzenia bada policja.

Łomżyńską lewicę poprowadzi kobieta

Foto: Łomżyńską lewicę poprowadzi kobieta
cz pon, 23 kwietnia 2007 20:45

56 letnia Krystyna Hoffman szefowa biblioteki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jest liderem wyborczej listy lewicy w okręgu łomżyńskim w wyborach do sejmiku. Łomżanie mieli okazję ją poznać podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Ubiegając się o fotel prezydenta Łomży uzyskała 6,37 % poparcia.

Z „pierwszego” na szefa

Foto: Z „pierwszego” na szefa
cz pon, 23 kwietnia 2007 19:53

Inspektor Roman Popow został powołany na szefa policji w województwie podlaskim. Na stanowisku zastąpił Adama Mularza, który w ubiegłym tygodniu złożył raport o przejście na na wcześniejszą emeryturę. Dotychczas Popow był pierwszym zastępcą Mularza.

Siedmiuset kandydatów na radnych sejmiku

cz so, 21 kwietnia 2007 11:08

Szesnaście komitetów wyborczych chce wystartować w przedterminowych wyborach do sejmiku woj. podlaskiego, które odbędą się 20 maja. O północy w piątek minął termin rejestracji list kandydatów i tyle komitetów zgłosiło takie listy Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Białymstoku.

Pieskie sprawy...

Foto: Pieskie sprawy...
cz pt, 20 kwietnia 2007 16:41

Co zrobić, aby na trawnikach i w piaskownicach nie było psich odchodów - to temat jaki zdominował dyskusję radnych miasta z komisja rodziny opieki społecznej i zdrowia o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Łomża. Radni doszli do wniosku, że należy przeprowadzić kampanię informacyjną przypominającą właścicielom psów o ich obowiązkach...

Podwodne zwiedzanie kamieniołomów

Foto: Podwodne zwiedzanie kamieniołomów
cz pt, 20 kwietnia 2007 15:36

Kolejne wyzwanie postawili przed sobą członkowie Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Tym razem chcieli zobaczyć jak wyglądają podwodny świat zalanych kamieniołomów. Chcieli i zobaczyli...

Eksplozja wiosny w Szepietowie

Foto: Eksplozja wiosny w Szepietowie
cz pt, 20 kwietnia 2007 14:06

Kwiaty, krzewy, drzewka ozdobne i owocowe, a także wszystko co jest potrzebne do ich uprawy i pielęgnacji będzie można zobaczyć i kupić w weekend w Szepietowie. „Wiosenne Targi Ogrodnicze” już po raz 13 organizuje tamtejszy środka Doradztwa Rolniczego. Jak podkreślają organizatorzy targów to jedna z największych imprez tego typu w kraju. Do Szepietowa przyjeżdżają wystawcy z całej Polski... Każdy z klientów będzie mógł zakupić coś zielonego i kwitnącego do swego ogrodu, na balkon, czy choćby na parapet.

Fałszerstwo w książeczce szczepień psa

cz pt, 20 kwietnia 2007 10:11

Nietypowe przestępstwo ujawnili policjanci z Zambrowa. Zatrzymali mężczyznę, który podrobił wpis w książce szczepień swojego psa. Właściciel rodwajlera - rasy uważanej za niebezpieczną - przeprawił datę ostatniego szczepienia zwierzęcia.

PiS da swoim

cz pt, 20 kwietnia 2007 10:03

Prawie milion złotych zostanie wydane na diety członków komisji referendalnych, którzy będą czuwać nad przebiegiem wojewódzkiego referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Połowę składu każdej obwodowej komisji referendalnej wyznaczą działacze inicjatora referendum czyli Prawa i Sprawiedliwości. Pozostali członkowie mają zostać wyznaczeni przez lokalne samorządy.

Gdański sąd aresztował łomżan

cz cz, 19 kwietnia 2007 17:37

Gdański sąd aresztował siedmiu zatrzymanych we wtorek łomżan. Są podejrzani m.in. o handel narkotykami, wymuszanie haraczy, udział w strzelaninie i włamanie do komisariatu policji. Wśród aresztowanych jest m.in. domniemany szef gangu Sławomir W., pseud. Generał, któremu grozi do 10 lat więzienia.

Zarzuty i wnioski o aresztowania

cz cz, 19 kwietnia 2007 06:46

Sławomirowi W. ps. „Generał”, domniemanemu przywódcy gangu z Łomży grozi do 10 lat więzienia. Gdańska prokuratura apelacyjna postawiła w środę jemu i sześciu innym mężczyznom zarzuty. Wystąpiła też do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych we wtorek mężczyzn.

Szwedzkie kule wyłowione z Narwi

Foto: Szwedzkie kule wyłowione z Narwi
cz cz, 19 kwietnia 2007 05:44

Muzeum Forteczne w schronie pogotowia bojowego Fortu III w Piątnicy przeżyło wczoraj oblężenie. Blisko setka działaczy powstałego w 2003 r. stowarzyszenia Klub Fort, przyjaciół i sympatyków przybyła, aby zwiedzić największą w naszym regionie ekspozycję militariów, związanych z liczącymi blisko sto lat carskim umocnieniami obronnymi. Forty mają swoje tajemnice i przez lata obrosły legendą, jak choćby to, że pod Narwią łączą się z klasztorem Ojców Kapucynów. Olbrzymie budowle były użyte zaledwie dwa razy, i to przez Polaków: w 1920 i 1939 roku. Dziś stanowią magnes, który przyciąga nad Narew miłośników historii i turystów. Magnes działa dzięki twórcy Muzeum Fortecznego płk. Ludwikowi Zalewskiemu (obecnie senatorowi RP), jego synowi Pawłowi i działaczom stowarzyszenia Klub Fort, które powoli przywraca zabytek do życia.

Światła przez cały rok

śr, 18 kwietnia 2007 17:31

We wtorek weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która wprowadza m.in. obowiązek jazdy z włączonymi światła mijania przez całą dobę i przez cały rok. Nowe prawo dodaje w związku z tym kolejne pytania, na które podczas egzaminu odpwiedzieć musi przyszły kierowca. Są to kolejne zmiany w puli ok. 800 pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy.

Pożar w fabryce mebli w Kupiskach

Foto: Pożar w fabryce mebli w Kupiskach
śr, 18 kwietnia 2007 17:17

Przez kilka godzin trwało gaszenie pożaru hali w fabryce mebli Home Pine w Kupiskach Starych nieopodal Łomży. Jedna osoba została ranna. Młody mężczyzna ma poparzoną rękę. Straty spowodowane pożarem strażacy szacują na około 350 tys zł.

Wybory osiedlowe - harmonogram

cz wt, 17 kwietnia 2007 14:54

Pomóż pogorzelcom z Mątwicy

Foto: Pomóż pogorzelcom z Mątwicy
cz wt, 17 kwietnia 2007 14:06

Dnia 7 kwietnia 2007r. we wsi Mątwica Państwu Sawickim spłonął dom. W pożarze tym zginęło trzech członków rodziny, a siedem osób pozostało bez dachu nad głową. Teraz z pomocą ludzi dobrej woli próbują stanąć na nogi... Burmistrz Nowogrodu prosi ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe rodziny Sawickich.

« · «« · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę