Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Sześciu wytrwałych

Foto: Sześciu wytrwałych
mm pon, 01 maja 2006 12:18

Sześciu najbardziej wytrwałych przedstawicieli lewicy uczciło dziś święto 1 Maja. O 10 na Starym Rynku w Łomży tradycyjnie wypuszczono gołębie, niestety ze względu na ptasią grypę mało - mówił później Mieczysław Czerniawski. Następnie samochodami udali się na ul. Polową pod tablicę upamiętniającą województwo łomżyńskie. Tam złożono kwiaty, pamiątkowa fotografia i już nie wszyscy udali się pod Szkołę Muzyczną, dawniej więzienie.

Tłumy turystów nad Biebrzą

Foto: Tłumy turystów nad Biebrzą
mm nie, 30 kwietnia 2006 10:38

Łany kwitnących kaczeńców na podmokłych łąkach, przeprawy przez bagno po kolana w wodzie, a także podglądanie różnych ptaków w Biebrzańskim Parku Narodowym (podlaskie) przyciągnęły w majowy weekend na największe w Europie tereny bagienne kilka tysięcy turystów.

Burmistrz Stawisk uniewinniony

cz so, 29 kwietnia 2006 13:10

Sąd Rejonowy w Łomży nie dopatrzył się działania na niekorzyść dobra publicznego przy sprzedaży przez burmistrza Stawisk Marka Waszkiewicza budynku po siedzibie policji pod aptekę. Prokuratura Rejonowa w Kolnie oskarżała burmistrza o przekroczenie przekroczenie uprawnień przy przeprowadzaniu tej transakcji. W piątek sąd uniewinnił burmistrza.

Palmą z Łomżą w tle

Foto: Palmą z Łomżą w tle
cz pt, 28 kwietnia 2006 12:50

Wzorem Warszawy także w Łomży przy jednym z głównych skrzyżowań miasta wybiła palma. Kilkumetrowe drzewko stanęło u zbiegu Alei Legionów i ul. Sikorskiego. Palma jest prawie jak żywa i budzi ogromne zainteresowanie kierowców i przechodniów.

Zalewski zostaje w LPR

Foto: Zalewski zostaje w LPR
cz pt, 28 kwietnia 2006 08:04

Wbrew zapowiedziom Bogusława Kowalskiego senatorowie z województwa podlaskiego Ludwik Zalewski i Jan Szafraniec nie weszli do stworzonego przez byłego posła LPR Narodowego Koła Parlamentarnego. Jak mówił Kowalski Narodowe Koło Parlamentarne, które podpisało wraz z PiS i Samoobroną umowę o powołaniu koalicji rządowej miało zrzeszać 7 posłów i 6 senatorów – w tym pochodzącego z Łomży Ludwika Zalewskiego. Senator Zalewski w rozmowie z Radiem Nadzieja zdementował tę informację. Mówi, że to nieporozumienie i że on zostaje w Klubie Ligi Polskich Rodzin.

Nadnarwiańskie fiasko cd.

cz cz, 27 kwietnia 2006 10:22

Z architektem Krzysztofem Domaradzkim, który zaprojektował nadnarwiańskie bulwary w Łomży, rozmawia Mirosław Robert Derewońko

Tragiczny bilans jednego wypadku

cz cz, 27 kwietnia 2006 08:01

W nocy ze środy na czwartek w szpitalu w Mońkach zmarła młoda kobieta, ciężko ranna w środowym zderzeniu trzech aut osobowych w miejscowości Downary Plac, na trasie krajowej nr 65 Białystok-Ełk. To szósta śmiertelna ofiara tego wypadku. Kobieta była w dziewiątym miesiącu ciąży, w wyniku doznanych obrażeń, tuż po wypadku straciła nienarodzone dziecko. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym, mimo wysiłków lekarzy, zmarła. Ranne w wypadku zostały cztery inne osoby. Trafiły do szpitali w Mońkach i Białymstoku.

Prezydent z absolutorium

cz śr, 26 kwietnia 2006 14:22

Radni Łomży udzielili prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. W 2005 roku do kasy miasta wpłynęło niemal 154,7 mln zł, a wypłynęło ponad 160 mln zł. Zdaniem radnych i Regionalnej Izby Obrachunkowej prezydent zarządzał tymi pieniędzmi należycie – zgodnie z przyjmowanymi przez radnych uchwałami.

Odroczony proces o tzw. „złe urodzenie”

Foto: Odroczony proces o tzw. „złe urodzeni...
cz wt, 25 kwietnia 2006 14:15

Sąd Okręgowy w Łomży odroczył we wtorek bezterminowo proces cywilny o tzw. złe urodzenie, czyli o odmowę badań prenatalnych. Dał czas rodzinie pozywającej miejscowy szpital, by ostatecznie sprecyzowała swoje roszczenia, łącznie z podaniem ich podstaw prawnych.

Łomżanka wygrała – ZUS odda wszystkim

cz pon, 24 kwietnia 2006 22:58

Mieszkanka Łomży Grażyna J. wygrała przed Trybunałem Konstytucyjnym z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, który zabrał jej zasiłek wychowawczy, gdy urodziła drugie dziecko. Teraz po orzeczeniu Trybunału, że takie działanie było niezgodne z Konstytucją ZUS będzie oddawał pieniądze wszystkim mamom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Wnioski można składać do 11 maja.

Moenke nowym burmistrzem Jedwabnego

cz pon, 24 kwietnia 2006 07:39

Były dyrektor miejscowego zespołu szkół Krzysztof Moenke wygrał w pierwszej turze niedzielne, przedterminowe wybory burmistrza Jedwabnego. Moenke zdobył 991 głosów poparcia przy niemal 41,5% frekwencji wyborczej. Otrzymał więcej, niż połowę ważnych głosów – a to oznacza, że wygrał wybory i zostanie zaprzysiężony na burmistrza podkreślają przedstawiciele delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.

Wybory burmistrza Jedwabnego

cz nie, 23 kwietnia 2006 12:24

W Jedwabnem odbywają się w niedzielę przedterminowe wybory burmistrza miasta, bo dotychczasowy został prawomocnie skazany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i stracił stanowisko. Startuje trzech kandydatów, wśród nich jest i odwołany, dotychczasowy burmistrz - Michał Chajewski.

Papieski dąb w Zbójnej

cz so, 22 kwietnia 2006 21:04

Papieski dąb - jeden z pięciuset w Polsce - zasadzono w Zbójnej. Dwuletnie drzewko z żołędzia słynnego tysiącletniego dębu „Chrobry” rośnie obok kapliczki z figurą Jezusa Frasobliwego. Drugi taki dąb zostanie posadzony w najbliższy piątek na Placu Papieża Jana Pawła II w Łomży.

Płonące auta

Foto: Płonące auta
mm so, 22 kwietnia 2006 12:11

Do gaszenia nietypowego pożaru zostali wezwani łomżyńscy strażacy w nocy z piątku na sobotę. W Łomża na parkingu przy ulicy Dmowskiego płonęły dwa auta. Nim ekipy strażaków dojechały na miejsce niemal doszczętnie spłonął Daewoo Tico, a płomienia ognia obejmowały juz stojąca nieopodal Corsę.

Piłeś nie jedź – unikniesz kłopotów

cz pt, 21 kwietnia 2006 17:19

Prokuratorzy z Łomży, podobnie jak w całej północno-wschodniej Polsce, oskarżając w sprawach pijanych kierowców, mają domagać się od sądu podania wyroku do publicznej wiadomości z publikacją nazwisk, a w śledztwach w takich sprawach mają częściej, niż do tej pory, dokonywać zajęcia samochodów ma poczet kar majątkowych. To zalecenia szefa Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku do podległych mu prokuratur okręgowych.

Zamiast pani w okienku...

Foto: Zamiast pani w okienku...
cz cz, 20 kwietnia 2006 22:00

Urząd Skarbowy w Łomży ma nowego pomocownika. Jest nim urzędomat czyli maszyna, która jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej przyjmuje zeznania podatkowe. Działa podobnie jak bankomat. Wystarczy włożyć dokument, wybrać na ekranie kilka przycisków i... nie trzeba już iść do okienka.

Za absolutorium dla prezydenta Łomży

cz cz, 20 kwietnia 2006 09:28

Komisja Rewizyjna Rady Miasta opowiedziała za się za udzieleniem prezydentowi Łomży absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Radni o realizacji dochodów i wydatków miasta za 2005 rok będą debatować w najbliższą środę. W ubiegłym roku do kasy miasta wpłynęło niemal 154,7 mln zł, a wypłynęło ponad 160 mln zł.

Poseł otworzył, biskup poświęcił

Foto: Poseł otworzył, biskup poświęcił
cz wt, 18 kwietnia 2006 18:29

Kilkadziesiąt osób, w tym wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra, uczestniczyło w otwarciu biura posła Lecha Antoniego Kołakowskiego. Poselskie biuro w budynku przy ul. Dwornej 3 działa już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz oficjalnie przecięto biało-czerwoną wstęgę... Zajmowane przez łomżyńskiego parlamentarzystę pomieszczenia poświęcił ks bp. Stanisław Stefanek.

Gołębie miasto

Foto: Gołębie miasto
cz wt, 18 kwietnia 2006 15:35

Niemal dwa tysiące ptaków żyje w Łomży. Tak wynika z zakończonego właśnie na terenie miasta powszechnego spisu ptactwa zarządzonego przez wojewodę podlaskiego. W Łomży najwięcej jest gołębi. Żyje ich tu ponad 1400 sztuk.

Pieniądze dla ubogich

cz wt, 18 kwietnia 2006 12:29

Miastkowo i Zbójna z powiatu łomżyńskiego, a także 8 innych najbiedniejszych gmin z byłego województwa łomżyńskiego mają szanse na pieniądze z zewnątrz. Niebawem ma ruszyć Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich, który będzie realizowany w 500 najbiedniejszych polskich gminach.

« · «« · 949 · 950 · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę