Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmiana w Wiźnie, a w Zbójnej kontynuacja

mm pon, 22 kwietnia 2024 08:02

Znane są już wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. W Gminie Wizna nastąpi zmiana i stanowisko wójta obejmie Artur Szulc. Z kolei Gminą Zbójna nadal kierować będzie Elżbieta Parzych.

Łomżyńska Rada kobiet wybrała prezydium

mm nie, 21 kwietnia 2024 18:48

Członkinie Łomżyńskiej Rady Kobiet wybrały swoje prezydium. Sekretarzem została Justyna Bogumił, Karolina Jałbrzykowska-Szabłowska, Anna Mierzejewska oraz Joanna Brzezińska wiceprzewodniczącymi.

Ekskluzywne wnętrza na wyciągnięcie ręki: Poznaj tajniki Deco-Studio

JJS nie, 21 kwietnia 2024 11:09

W dzisiejszym świecie, gdzie dom stał się naszym azylem, a styl życia dynamicznie ewoluuje, ekskluzywne wnętrza zyskują na znaczeniu jako ostateczny symbol komfortu i elegancji.

Planują skrócić godziny pracy poczty głównej w Łomży

mm nie, 21 kwietnia 2024 09:52

„Od dnia 01.05.2024 r. planowane są zmiany godzin pracy Urzędu Pocztowego w Łomży przy ul. Plac Pocztowy 1” - pisze biuro prasowe Poczty Polskiej po pytaniu 4lomza.pl. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania przez środowisko prawnicze w Łomży. Skomplikować życie może także zwykłym mieszkańcom.

Rekord pobity!

mm so, 20 kwietnia 2024 11:54

525 razy w ciągu 12 godzin Damian Olender wspiął na 5-metrową linę. To kolejny rekord zawodnika. „Myślałem, że będzie łatwiej” - mówił po zakończeniu, a jak trudne było to wyzwanie, niech świadczą dłonie sportowca po zdjęciu rękawiczek.

Potrącenie rowerzysty na Rondzie Solidarności

mm pt, 19 kwietnia 2024 19:10

Nieletni rowerzysta został potrącony na przejściu dla pieszych na Rondzie Solidarności w Łomży. Trafił do szpitala.

Biskupi Europy zachęcają do udziału w eurowyborach

mm pt, 19 kwietnia 2024 18:21

W Łomży obradowała COMECE: komisja 25 biskupów, delegatów Episkopatów Unii Europejskiej, oraz 4 biskupów, obserwatorów z krajów spoza UE: Szwajcarii, Serbii, Walii i Szkocji. Przez 3 dni w Seminarium przy placu Jana Pawła II zastanawiali się nad problemami starego kontynentu 20 lat po rozszerzeniu Unii. Dyskutowali na temat sukcesów i wyzwań, jakie dała integracja europejska; omawiali UE z perspektywy krajów środkowej i wschodniej Europy; zastanawiali nad przyszłością Kościoła i chrześcijaństwa Europy. Wszystko, oprócz mszy w Katedrze, za zamkniętymi drzwiami.

Weekend chłodny i deszczowy

mm pt, 19 kwietnia 2024 17:35

Weekend pochmurny z opadami deszczu, na północy i w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Chłodno.

Usiłowanie zabójstwa pod Jedwabnem

mm pt, 19 kwietnia 2024 16:14

Podczas kłótni matka ugodziła syna nożem. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu przebywa w areszcie.

Biało-czerwona flaga i kontenerowe obozowisko w Czerwonym Borze

mm pt, 19 kwietnia 2024 14:54

W obecności wiceministra obrony narodowej Pawła Bejdy w Czerwonym Borze w piątek 19. kwietnia 2024 roku oficjalnie otwarto jednostkę wojskową. Zalążek brygady pancernej tymczasowo tworzy obozowisko kontenerowe, ale wszyscy czekają powstania w tym miejscu infrastruktury stałej.

Jak wyregulować drzwi w kabinie prysznicowej?

JJS cz, 18 kwietnia 2024 20:37

Po pewnym czasie użytkowania drzwi w kabinie prysznicowej mogą ulec rozregulowaniu. Zazwyczaj dochodzi do tego na skutek poluzowania zawiasów, uszkodzenia lub zużycia uszczelek oraz różnych uszkodzeń mechanicznych. Co wtedy zrobić? Jak wyregulować drzwi w kabinie prysznicowej? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w dalszej części niniejszego artykułu.

Bociany znad Narwi wróciły do Łomży

mm cz, 18 kwietnia 2024 19:19

Ewa Przyborowska ze zdumieniem i radością zaobserwowała, jak w oknie dachowym nad jej głową szybowały pojedynczo bociany. Łomżynianka pracuje w budynku przy ulicy Rybaki, po sąsiedzku z Ośrodkiem WOPiTU, który trzy lata temu przeniósł się do nowej siedziby. A ponieważ od 3 lat nie widziała bocianów na gnieździe, ulokowanym na wysokim kominie obok, radość była tym większa.

Alarm na komendzie

mm cz, 18 kwietnia 2024 19:14

W środę wieczorem policjanci będący po służbie lub na wolnym musieli stawić się w komendzie. To w związku z alarmem, który bywa ogłaszany w sytuacji zagrożenia zdrowie i życie ludzkiego.

Jeden kandydat na dyrektora MOSiR-u w Łomży

mm cz, 18 kwietnia 2024 17:02

- W naborze na wolne stanowisko kierownicze dyrektora MOSiR Łomża wpłynęły w terminie dwie oferty – informuje Łukasz Czech, główny specjalista Urzędu Miejskiego w Łomży. - Jedna z tych ofert nie spełniała wymogów formalnych naboru.

Ostrzeżenie przed przymrozkami

mm cz, 18 kwietnia 2024 14:12

Spadek temperatury poniżej zera stopni Celesjusza, a lokalnie przy gruncie do -6°C prognozują synoptycy na najbliższą noc. Na drogach pojawić się mogą oblodzenia.

Przetarg na modernizację linii kolejowej przesuwa się

mm cz, 18 kwietnia 2024 10:54

Dziewięć miesięcy mija od chwili podpisania umowy Województwa Podlaskiego z PKP PLK na rewitalizację linii kolejowych nr 49 Śniadowo-Łomża i nr 36 Śniadowo – Łapy. Do tej pory zarządca sieci kolejowej nie ogłosił przetargu na realizację tej inwestycji.

Jak założyć akwarium? Poradnik dla początkujących

JJS cz, 18 kwietnia 2024 08:46

Założenie własnego akwarium to fascynujące hobby, które łączy w sobie miłość do przyrody z możliwością kreowania własnego, wodnego świata. Niezależnie od tego, czy marzysz o kolorowym zbiorniku pełnym egzotycznych ryb, czy też o spokojnym akwarium z roślinami, ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jak zacząć. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie jest kluczem do sukcesu, a każdy krok w tworzeniu akwarium jest równie ważny.

Można głosować na Podlaską Markę Konsumentów

mm śr, 17 kwietnia 2024 19:39

Do 24 kwietnia, do godz. 12. internauci mogą głosować na 28 nominowanych podmiotów i ich głosy wyłonią laureata Podlaskiej Marki Konsumentów. Wśród nominowanych są przedstawiciele Łomży.

Rada Etyki Mediów krytycznie o dziennikarce z Łomży

mm śr, 17 kwietnia 2024 19:03

Rada Etyki Mediów odpowiadając na „list otrzymany z Łomży” stwierdza, że kandydowanie w wyborach samorządowych i jednoczesne aktywne wykonywanie zawodu dziennikarza „narusza zasadę obiektywizmu opisaną w Karcie Etycznej Mediów, jest przykładem konfliktu interesów, szkodzi dziennikarstwu jako zawodowi zaufania publicznego”.

Czyste powietrze zależy także od gmin

mm śr, 17 kwietnia 2024 17:59

Czyste powietrze jest tam, gdzie są aktywne gminy pisze Polski Alarm Smogowy i publikuje ranking najaktywniejszych samorządów pod względem złożonych wniosków w programie Czyste Powietrze.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę