czwartek, 24 stycznia 2019 napisz DONOS@

Kolejne śmiertelne potrącenie

cz śr, 23 stycznia 2019 20:07

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 61. W środę wieczorem w okolicach wsi Miecze koło Grajewa kierujaca toyotą potrąciła idącego jezdnią mężczyznę. Niestety zmarł na miejscu.

Pijane szaleństwo

Foto: Pijane szaleństwo
cz śr, 23 stycznia 2019 17:17

Od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia grozi 53-letniemu mieszkańcowi Łomży. To on w poniedziałek wieczorem urządził sobie szaleńczy rajd ulicą Szosa Zambrowska. Jadąc szybko audi doprowadził do kolizji z trzema innymi samochodami w tym autobusem i samochodem nauki jazdy. W środę usłyszał dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Tajemniczy mail z ostrzeżeniem o bombie w ratuszu

Foto: Tajemniczy mail z ostrzeżeniem o bombie w ratuszu
mm śr, 23 stycznia 2019 14:33

- Dzisiaj przed około godziną 13. dostaliśmy anonimowego e-maila o tym, że gdzieś w łomżyńskim ratuszu została podłożona bomba – informuje inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, w którego budynku przy Starym Rynku pracuje około 150 osób. - Nie wiadomo było, gdzie, dlaczego, kto podłożył ładunek wybuchowy. Zaalarmowaliśmy natychmiast odpowiednie służby. Ze względu na ryzyko, związane z podłożeniem bomby w nieznanym miejscu, drzwi były zamknięte.

Prof. Ancyparowicz ostrzega przed Pracowniczymi Planami Kapitałowymi

Foto: Prof. Ancyparowicz ostrzega przed Pracowniczymi...
cz śr, 23 stycznia 2019 14:07

– To mi przypomina nowomowę – przed Pracowniczymi Planami Kapitałowymi ostrzega profesor Grażyna Ancyparowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej oraz Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, która gościła z wykładem otwartym w PWSIiP w Łomży. Uznana ekonomista twierdzi, że forsowany przez Premiera Polski program oszczędzania na emeryturę niewiele różni się od mechanizmu Otwartych Funduszy Emerytalnych i może doprowadzić do spowolnienia gospodarki.

Poszukiwania potrzebujących pomocy

Foto: Poszukiwania potrzebujących pomocy
cz śr, 23 stycznia 2019 11:16

Zimna noc. Mróz, aż chrzęści pod nogami... Funkcjonariusze łomżyńskiej komendy, kilkukrotnie w ciągu doby, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wczoraj w działaniach uczestniczyli ratownicy z GR „Nadzieja”.

Temperatura spadła

Foto: Temperatura spadła
cz śr, 23 stycznia 2019 08:29

Nad ranem temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła do ok. -9°C. W ciągu dnia ma wzrosnąć do ok. -5°C. Poza tym dziś słonecznie, a kolejne dni i noce mają być tylko trochę zimniejsze.

Zanieczyszczenie powyżej normy

Foto: Zanieczyszczenie powyżej normy
cz śr, 23 stycznia 2019 08:03

Zmiana pogody i ochłodzenie sprawiło, że w mieście ponownie zanotowano przekroczenie norm zanieczyszczeń powietrza. Zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego urządzenia pomiarowe Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska odnotowały wyższe niż dopuszczalne dobowe stężania pyłów zawieszonych PM10. Największe stężania notowano wieczorem i w pierwszej połowie nocy.

Śmiertelne potrącenie pieszej w Chojnach

Foto: Śmiertelne potrącenie pieszej w Chojnach
cz wt, 22 stycznia 2019 19:17

61-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym gdy potrącił ją samochód osobowy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Chojnach Starych na drodze krajowej nr 61. Kobieta przechodziła przez jezdnię, gdy uderzył w nią jadący w kierunku Łomży renault.

Mleko w niższej cenie

cz wt, 22 stycznia 2019 15:49

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego, spadły zarówno w grudniu 2018 r. w stosunku do listopada spadły symbolicznie, ale w porównaniu z cenami z grudnia 2017 roku spadek jest znaczny. W przypadku mleka średnia cena skupu hektolitra w województwie podlaskim była o niemal 15 zł niższa niż przed rokiem.

Kwiaty i znicze dla Bohaterów i Męczenników Roku 1863

Foto: Kwiaty i znicze dla Bohaterów i Męczenników Rok...
cz wt, 22 stycznia 2019 15:05

Czerwona róża tkwi samotnie u szczytu bramy przy Szosie Zambrowskiej. Dobra ręka wetknęła ten krwisty pąk pomiędzy czarne pręty. W głębi wąskiej działki - głaz z wykutym krzyżem, oplecionym cierniem. Pośrodku data: 1863. W tamtym tragicznym roku na tzw. Mokrej Łączce stały szubienice i słupy, do których przywiązywano skazańców, wieszanych i rozstrzelanych za udział w Powstaniu Styczniowym. W rocznicę zrywu Polaków z bronią przeciwko zaborcom z Rosji położono wiązanki kwiatów i zapalono znicze w hołdzie łomżyńskim Bohaterom i Męczennikom sprawy narodowej...

Korki po wypadku

Foto: Korki po wypadku
cz wt, 22 stycznia 2019 13:33

Utrudniony jest przejazd Aleją Legionów i ulicą Przykoszarową. Na skrzyżowaniu obu ulic zderzyły się dwa samochody osobowe. Policjanci podają, że była to kolizja i nikomu nic się nie stało. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, a jeden z samochodów po zderzeniu przebił się przez ogrodzenie pobliskiej posesji.

Jeden telefon może uratować życie!

Foto: Jeden telefon może uratować życie!
cz wt, 22 stycznia 2019 13:09

Synoptycy zapowiadają mroźne noce, a policjanci apelują o pomoc bezdomnym i osobom leżącym gdzieś na osiedlach, przy ulicach czy przystankach. - To właśnie takie osoby są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego łomżyńscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu – reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

Kosztowny sponsoring

Foto: Kosztowny sponsoring
cz wt, 22 stycznia 2019 12:55

Ponad 375 tysięcy złotych na reklamę i promocję wydały w ubiegłym roku trzy główne miejskie spółki: ciepłownicza, śmieciowa i wodociągowo-kanalizacyjna. Wydatki były dużo – ponad trzy razy - wyższe niż w latach poprzednich. Wzrost spowodowały przede wszystkim sponsorowanie „prezydenckich inicjatyw” z roku wyborczego.

Zwrot nietrafionych zakupów – zobacz, jak łatwo to zrobić

Foto: Zwrot nietrafionych zakupów – zobacz, jak łatwo...
JJS wt, 22 stycznia 2019 11:11

Kupiłeś nietrafiony zakup? Sukienka nie leży tak, jak powinna a marynarka jest za duża? W niektórych przypadkach możesz zwrócić tę rzecz do sklepu, otrzymać zwrot pieniędzy i kupić sobie za nie coś, co będzie Ci się podobało. A może dostałeś w prezencie od kogoś sweter, który nie do końca Ci pasuje?

Idzie ochłodzenie

Foto: Idzie ochłodzenie
cz wt, 22 stycznia 2019 07:59

Przed nami kilka zimniejszy dni i nocy. Synoptycy zapowiadają nocami kilkunastostopniowy mróz, a w ciągu dnia maksymalnie temperatura ma wzrastać do -4, -5°C. Najzimniejsze mają być czwartek i piątek.

Niszczący rajd pijanego

Foto: Niszczący rajd pijanego
cz pon, 21 stycznia 2019 17:13

Uszkodzony autobus i trzy samochody osobowe to efekt „rajdu” pijanego kierowcy audi ulicą Szosa Zambrowska w Łomży. Jedna osoba, sprawca zdarzenia, trafił do szpitala. Tam jego trzeźwość przebadali policjanci. Okazało się, że miał ponad 3 promile.

Wicemarszałek Olbryś: „Tę drogę trzeba zrobić”

Foto: Wicemarszałek Olbryś: „Tę drogę trzeba zrobić”
cz pon, 21 stycznia 2019 16:20

Dokończenie remontu drogi Łomża – Nowogród wraz z obwodnicą Starych Kupisk, oraz budowa obwodnicy Konarzyc to główne zadania inwestycyjne samorządu województwa podlaskiego w regionie łomżyńskim. W tym roku obie inwestycje mają być ukończone pochłaniając ponad 67 mln zł. W poniedziałek radni Sejmiku uchwalili budżet województwa na 2019 r. Wcześniej radni nie zgodzili się na wpisanie na listę wojewódzkich inwestycji remontu drogi od Konarzyc do Śniadowa, ale zarząd województwa zobowiązał się do jej rozpoczęcia. W tym roku za około 4-5 mln zł miałby być remontowany odcinek Konopki Młode – Śniadowo. - A w budżecie na 2020 rok muszą znaleźć się środki inwestycyjne na dalszy remont – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Mieszkańców Łomży czeka duża podwyżka opłat za śmieci

Foto: Mieszkańców Łomży czeka duża podwyżka opłat za ...
cz pon, 21 stycznia 2019 11:12

Pod koniec grudnia Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, zatwierdził 40% podwyżkę cen za przetworzenie śmieci na wysypisku w Czartorii. Teraz okazuje się, że o tyle samo prawdopodobnie wzrosną także koszty zebrania i wywozu śmieci z Łomży do Czartorii. Zleceniem tej usługi zainteresowana była tylko jedna firma, która złożyła ofertę w miejskim przetargu. Firma „Błysk” koszty tej usługi na najbliższe trzy lata wyceniła na blisko 8 mln zł. Miasto na zadanie chciało wydać nieco ponad 7 mln zł.

Kolejny pijany

cz pon, 21 stycznia 2019 09:29

Prawie 3 promile alkoholu miał w sobie 50-latek, który w niedzielne wczesne popołudnie został zatrzymany w Kuczach Wielkich koło Jedwabnego. Wcześniej nietrzeźwemu kierowcy kluczyki do auta zabrał inny kierowca, który powiadomił też policję.

Nowy wóz strażaków z Mątwicy

Foto: Nowy wóz strażaków z Mątwicy
cz pon, 21 stycznia 2019 08:15

Kluczyki do nowego średniego wozu bojowego otrzymali strażacy ochotnicy z Mątwicy. W ubiegłym roku świętowali jubileusz 90-lecia powstania jednostki, a w niedzielę odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz na podwoziu MAN kosztował ponad 860 tysięcy złotych. - Sprzęt jest drogi, ale bardzo potrzebny, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, a strażacy żeby mogli reagować szybko i skutecznie potrzebują tego sprzętu - mówił Jarosław Zielińsk wiceminister MSWiA, który wręczył strażakom z Matwicy kluczyki do ich nowego samochodu.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę