piątek, 24 stycznia 2020 napisz DONOS@

Szukają budowniczego wielkiego gazociągu

Foto: Szukają budowniczego wielkiego gazociągu
cz cz, 23 stycznia 2020 16:29

Gaz-System poszukuje wykonawcy, który ma zbudować przebiegający w okolicy Łomży tzw. południowy odcinek gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego Polskę z Litwą. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ciągu 24 miesięcy od popisania umowy. Już trwa wycinka drzew w pasie, na którym ma zostać ułożony gazociąg, a w okresie od lutego do kwietnia szlak mają sprawdzić archeologowie.

Alarm w Polsce

cz cz, 23 stycznia 2020 14:18

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały do środy 29 stycznia 2020 r. do godziny 23:59 – podaje MSWiA

Do zobaczenia w wieczności

Foto: Do zobaczenia w wieczności
cz cz, 23 stycznia 2020 13:45

- Możemy powiedzieć, że byłeś prawym człowiekiem, autentycznym chrześcijaninem, prawdziwym ojcem, bratem, pasterzem i przyjacielem każdego człowieka – mówił w homilii, podczas Mszy świętej pogrzebowej zmarłego biskupa Stanisława Stefanka, ks. bp Ignacy Dec. Modlitwie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Metropolita Poznański, a w koncelebrze uczestniczyło ponad 30 biskupów i około 250 kapłanów. W ostatniej drodze byłemu Biskupowi Łomżyńskiemu towarzyszyło także około dwóch i pół tysiąca wiernych, w tym przedstawiciele władz państwowych, regionalnych i lokalnych. „Wyrazy współczucia po stracie zasłużonego pasterza” przesłał także papież Franciszek. Napisał, że śp. ks. bp Stanisław Stefanek „dał się poznać jako gorliwy pasterz, a także jako wieloletni ofiarny koordynator duszpasterstwa rodzin”.

Uroczystości pogrzebowe Ks. Bp. Stanisława Stefanka

Foto: Uroczystości pogrzebowe Ks. Bp. Stanisława Stef...
cz cz, 23 stycznia 2020 11:17

W Katedrze Łomżyńskiej trwają uroczystości pogrzebowe ks. bp. Stanisława Stefanka. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczy Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Metropolita Poznański. - Dziękując za dobro jakiego doświadczyliśmy dzięki jego obecności na ziemi i przepraszając za popełnione przez niego grzechy - mówił na wstępie Mszy świętej arcybiskup Gądecki przypominać postać zmarłego biskupa i jego dzieła w Diecezji Łomżyńskiej.

Wypadek na skrzyżowaniu drogi do Mężenina

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu drogi do Mężenina
cz cz, 23 stycznia 2020 09:46

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po wypadku, do którego doszło w okolicy skrzyżowania drogi do Zambrowa z drogą do Mężenina. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a ruch odbywa się wahadłowo.

Wandale na cmentarzu

Foto: Wandale na cmentarzu
cz cz, 23 stycznia 2020 08:51

Porozbijane znicze, poprzewracane kwiaty... Na zabytkowym cmentarzu łomżyńskim przy ul. Mikołaja Kopernika doszło do aktu wandalizmu. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 22 lat, którzy mają za to odpowiadać. Tymczasem radni apelują do prezydenta miasta o zainstalowanie na cmentarzu dodatkowych kamer monitoringu.

Strażnicy kontrolują, czym łomżyniacy palą w piecach

Foto: Strażnicy kontrolują, czym łomżyniacy palą w pi...
cz cz, 23 stycznia 2020 08:06

Sześć mandatów o wysokości od 20 do 250 złotych wystawili strażnicy miejscy, którzy od trzeciej dekady listopada skontrolowali około 150 pieców domowych w Łomży. - Ukarani mandatami palili w piecach, służących podgrzaniu wody centralnego ogrzewania: zwykle stare meble, lakierowane, z płyty paździerzowej – informuje Paweł Żebrowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży. - Patrole odbywają się dwa dni w tygodniu w godzinach popołudniowych i wieczornych. Strażnicy okazują upoważnienie do kontroli w ramach ochrony środowiska. Zazwyczaj mieszkańcy to rozumieją...

Kondukt żałobny Biskupa Stefanka (+84) do Katedry

Foto: Kondukt żałobny Biskupa Stefanka (+84) do Katedry
mm śr, 22 stycznia 2020 20:52

Kamienny bruk Dwornej zalśnił po deszczu w środku zimy stalowym blaskiem. Odbijały się w nim żółte refleksy lamp ulicznych i niebieskie sygnalizatory wozów policyjnych od alei Legionów po ul. Giełczyńską. W środowy wieczór z Małego Kościółka do Katedry przeszedł ze zniczami kondukt pogrzebowy, liczący około 400 żałobników duchownych i świeckich, z trumną Biskupa Stanisława Stefanka (+84), ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej w latach 1996 - 2011. Procesja światła szła z bp. Januszem Stepnowskim, biskupem łomżyńskim, który odprawił mszę dla ok. tysiąca wiernych.

Kozioł ofiarny, czyli o niewyjaśnieniu „afery śmieciowej”

Foto: Kozioł ofiarny, czyli o niewyjaśnieniu „afery ś...
cz śr, 22 stycznia 2020 18:55

Dwa tygodnie temu – 9 stycznia 2020 roku - ujawniliśmy, że uchwała Rady Miejskiej Łomży wprowadzająca podwyżki opłat za śmieci, została unieważniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. O sprawie wówczas nic nie wiedzieli nawet radni miasta, choć wyrok sądu zapadł 18 grudnia 2019 roku. W środę podczas pierwszej od wybuchu „afery śmieciowej” sesji Rady usiłowano przekonać, że sprawa została wyjaśniona, choć po około godzinie pretensji strony zostały przy swoich ocenach. Nie pomogło nawet jak kierownik biura Rady odczytała z kartki, że sprawa „jest wynikiem niefortunnego zbiegu okoliczności” i przeprosiła, że „nie dopilnowałam” i „nie zareagowałam”. Prezydencki radny Andrzej Wojtkowski ogłosił że „sprawa niepotrzebnie została upubliczniona”.

Oszuści zabrali 25 tysięcy

cz śr, 22 stycznia 2020 15:24

Wczoraj około południa do jednego z mieszkań na terenie Łomży zapukały dwie osoby - kobieta i mężczyzna i podając się za pracowników zakładu wodociągów, poinformowały starszych mieszkańców o rzekomej awarii. Osoby te zostały wpuszczone do mieszkania pod pretekstem konieczności sprawdzenia wody i spisania wskazań wodomierzy. Po wyjściu fałszywych pracowników okazało się, że z mieszkania skradziono pieniądze w kwocie 25 tysięcy złotych.

Wspomnienie bohaterów na „mokrej łączce”

Foto: Wspomnienie bohaterów na „mokrej łączce”
cz śr, 22 stycznia 2020 13:57

Kilkanaście osób, przedstawiciele władz miasta, starosta i wicestarosta łomżyński, delegacja jednostek Wojska Polskiego oddało cześć bohaterom Powstania Styczniowego straconym na „ mokrej łączce” przy ul. Szosa Zambrowska. To miejsce jest symbolem wolności w historii Polski mierzonej krzyżami. To tutaj, w obecności spędzanych przez kozaków mieszkańców Łomży, odbywały się zbiorowe egzekucje powstańców styczniowych. Ich ciała wrzucano do przygotowanych dołów...

Odzież narciarska na każdą kieszeń - dobierz odzież i sprzęt na zimę 2020!

Foto: Odzież narciarska na każdą kieszeń - dobierz od...
JJS śr, 22 stycznia 2020 13:44

Wybierając się na stok powinniśmy zadbać o odpowiednią odzież narciarską, dzięki której będziemy czuli się komfortowo nawet w bardzo chłodne dni. Warto zatem poświęcić swój czas i właściwie ją dopasować, aby mogła pełnić swoją rolę, chroniąc nas przed zimnem podczas szusowania po śniegu. W sklepach możemy znaleźć ogromny wybór produktów należących do ubioru narciarza, różniących się między sobą nie tylko wyglądem czy materiałem, ale również ceną. Dodatki należące do ubioru narciarza tj. rękawice, czapka, skarpety, przyczyniają się do dodatkowej ochrony przed zimnem, w tym artykule jednak skupimy się na kluczowych elementach odzieży sportowej.

Bomba na budowie Via Baltica

Foto: Bomba na budowie Via Baltica
cz śr, 22 stycznia 2020 11:13

Pracownicy budujący drogę ekspresową S61 w okolicy Śniadowa znaleźli niewybuch. To najprawdopodobniej to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej.

„Rządząca 12” wybrała Konopkę na przewodniczącą RM

Foto: „Rządząca 12” wybrała Konopkę na przewodniczącą RM
cz śr, 22 stycznia 2020 11:01

Alicja Konopka, z klubu Mariusza Chrzanowskiego, zgodnie z oczekiwaniami została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Łomży. W tajnym głosowaniu pokonała 12 do 10 zgłoszonego przez klub Prawo i Sprawiedliwość Wiesława Grzymałę. Wybory nowego przewodniczącego musiały się odbyć po tym jak „rządząca 12” z koalicji Chrzanowskiego i PO, odwołała 30 grudnia 2019 roku z tej funkcji Jana Olszewskiego z PiS. Był on ostatnim działaczem partii Jarosława Kaczyńskiego, odwołanym przez radnych koalicji Chrzanowski-PO, na której stronę w wakacje przeszedł z PiS radny Mariusz Tarka.

Czwartek będzie dniem żałoby w Łomży

Foto: Czwartek będzie dniem żałoby  w Łomży
cz śr, 22 stycznia 2020 09:25

- W związku ze śmiercią świętej pamięci Biskupa Stanisława Stefanka - Honorowego Obywatela Miasta Łomża, wyrażając żal, ogłaszam żałobę na terenie Miasta Łomża w czwartek 23 stycznia 2020 r.. Zarządzenie o wprowadzeniu jutro żałoby w mieście dziś wydał prezydent Mariusz Chrzanowski.

Spocznie z Biskupami Łomżyńskimi

Foto: Spocznie z Biskupami Łomżyńskimi
cz śr, 22 stycznia 2020 08:51

Ciało biskupa Stanisława Stefanka nie spocznie w sarkofagu, który sobie przygotował w krypcie pod prezbiterium głównym Katedry. Zmarły w piątek biskup senior ma zostać pochowany w krypcie pod posadzką kaplicy Matki Boskiej Pięknej Miłości. Tu spoczywają m.in. trzej byli Biskupi Łomżyńscy.

Powstanie Styczniowe

Foto: Powstanie Styczniowe
cz śr, 22 stycznia 2020 08:20

157 lata temu - 22 stycznia 1863 r. - Tymczasowy Rząd Narodowy wezwał do chwycenia za broń mieszkańców „Polski, Litwy i Rusi”. Dało to początek wydarzeniom, które przeszły do historii jako Powstanie Styczniowe, kolejny zryw mający przybliżyć nas do tak upragnionej wolności. Decyzja ta, przyspieszona z powodu „branki” - przymusowego poboru do armii carskiej zastała struktury konspiracyjne nie w pełni przygotowane do podjęcia postawionego przed nimi zadania. Sytuację utrudniała również zima, nie sprzyjająca prowadzeniu walki partyzanckiej. Wezwania rządu powstańczego posłuchali także mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, na terenie którego prowadziły działalność oddziały partyzanckie płk. Konstantego Ramotowskiego „Wawra” i Władysława Cichorskiego „Zameczka”. Siły zebrane przez tego ostatniego liczyły kilkaset osób, a uzbrojenie stanowiło tylko kilkadziesiąt sztuk broni myśliwskiej oraz kosy.

Trumna Biskupa Stanisława (+ 84) w Małym Kościółku

Foto: Trumna Biskupa Stanisława (+ 84) w Małym Kościółku
mm wt, 21 stycznia 2020 21:54

Powoli zapadał zmrok w cichym, powiatowym mieście, gdy na plac Jana Pawła II podjechał czarny karawan. Przed Małym Kościółkiem zgromadzili się w milczeniu księża, klerycy, siostry zakonne i starsze panie, aby powitać Biskupa Stanisława Stefanka, zmarłego 17. stycznia 2020 r. w szpitalu w Lublinie. Asystenci pogrzebowi wysunęli trumnę z karawanu, którego szyby jarzyły się intrygująco neonowym fioletem, i podźwignęli we czterech prostą skrzynię z jasnego drewna, bez wymyślnych ozdób i ornamentu. Nieśli na ramionach trumnę z ciałem biskupa łomżyńskiego od 1996 do 2011 r.

Wiceprzewodniczący Kołakowski

Foto: Wiceprzewodniczący Kołakowski
cz wt, 21 stycznia 2020 16:47

Poseł Lech Kołakowski został powołany na funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej (SUE). Komisja liczy 43 posłów. Do zakresu jej działania należą sprawy związane z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. Poseł Kołakowski przekonuje, że zasiadanie w jej prezydium daje większe możliwości oddziaływania na sprawy związane z budową infrastruktury, która w ogromnej części powstanie przy wsparciu środkami unijnymi.

W Miastkowie więcej za śmieci, ale...

Foto: W Miastkowie więcej za śmieci, ale...
cz wt, 21 stycznia 2020 15:28

Mieszkańcy gminy Miastkowo od lutego będą więcej płacili za śmieci. Władze gminy podniosły stawkę opłaty od mieszkańca z 15 zł na 20 zł miesięcznie za śmieci segregowane. Uchwała wprowadzająca podwyżkę opłat za śmieci w Miastkowie nie przewiduje zmniejszenia opłaty za kompostowanie bioodpadów w przydomowych kompostownikach, co jest wymagane ustawą.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę