Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pobicie nastolatka pod bursą

mm śr, 31 maja 2023 13:42

Do szpitala po pobiciu trafił 15-letni chłopak, do którego doszło we wtorek, kilkanaście minut przed godz. 18. Policja poszukuje napastników.

Prawo.pl: publikowanie zdjęć na portalach społecznościowych może przyciągnąć uwagę fiskusa

mm śr, 31 maja 2023 08:43

Fiskus sprawdza podatników na Facebooku, Instagramie i platformach handlowych. Przeglądając zdjęcia i ogłoszenia, skarbówka szuka informacji o osobach, które nie płacą podatków, zaniżają ich wysokość, prowadzą działalność gospodarczą bez rejestracji lub traktują wydatki wakacyjne jak koszty podróży służbowej - podaje Prawo.pl.

"Uprzejmy" starszy pan

mm wt, 30 maja 2023 10:38

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który na prośbę nieletnich kupił im alkohol. Sytuację widzieli policjanci, którzy zainterweniowali pod sklepem monopolowym.

Fantazja, alkohol, gleba

mm wt, 30 maja 2023 10:18

Pijany mężczyzna nie wypadł z balkonu jak informowaliśmy wczoraj, a przechodził miedzy balkonami. Z licznymi urazami mężczyzna trafił do szpitala.

Oświadczenia majątkowe wiceprezydentów

mm wt, 30 maja 2023 09:12

O ponad 50 procent wzrosły w 2022 roku dochody wiceprezydentów Łomży. W tym czasie obaj zaciągnęli kredyty hipoteczne i zwiększyli wartość posiadanych nieruchomości.

Kwiaty spod Krakowa na ulicach i rabatach w Łomży

mm wt, 30 maja 2023 08:16

Po raz pierwszy od lat w Łomży nie są sadzone kwiaty z własnych szklarni MPGKiM na Grabówce przy ul. Nowogrodzkiej. Jesienią zepsuła się instalacja do ogrzewania i skorodowały dziurawe rury, dlatego Zakład Dróg i Zieleni Miejskiej musiał ratować sytuację sadzonkami z zewnątrz. 28 tysięcy kwiatów za 57 tysięcy zł kupiono w Gospodarstwie Diant-Pol koło Krakowa. Najwięcej w Łomży będzie rabat z begoniami stale kwitnącymi: 8 tysięcy czerwonej, 6 tysięcy białej, 4 tysiące różowej.

Pijany mężczyzna wypadł z balkonu

mm pon, 29 maja 2023 18:17

Około 50-letni mężczyzna wypadł z drugiego piętra. Ranny trafił do łomżyńskiego szpitala.

Wypadek w Miastkowie

mm pon, 29 maja 2023 13:57

Dwa samochody osobowe zderzyły się w Miastkowie na drodze do Czartorii. Jedna osoba trafiła do szpitala, ruch odbywa się objazdem.

Znaczący wzrost dochodów prezydenta Chrzanowskiego

mm pon, 29 maja 2023 12:39

Dochody Mariusza Chrzanowskiego w 2022 roku wyniosły bez mała 360 tysięcy złotych i o prawie 40 procent były wyższe niż w rok wcześniej. Tak wynika z opublikowanego przez ratusz oświadczenia majątkowego prezydenta Łomży. To znacznie więcej, niż wynosiła inflacja w tym czasie.

W miarę słoneczny tydzień przed nami

mm pon, 29 maja 2023 10:12

Dużo słońca w nadchodzącym tygodniu i ciepło. W weekend chłodniej i może lekko popadać. Rankiem za sprawą napływającej z północy masy powietrza polarnego morskiego, nadal miejscami będzie chłodno, zwłaszcza na północy i wschodzie.

Pięć rozstrzygnięć nadzorczych wojewody na uchwały Rady Miasta w ubiegłym roku

mm pon, 29 maja 2023 08:44

W 2022 roku Miasto Łomża wśród miast na prawach powiatu, miało najwyższy odsetek uchwał z rozstrzygnięciami nadzorczymi wojewody podlaskiego. Wśród samorządów powiatu łomżyńskiego najlepiej wypada Gmina Łomża, Zbójna i sam Powiat.

Pompy dozujące – jak wybrać właściwe?

JJS pon, 29 maja 2023 08:43

Pompy dozujące to urządzenia, które umożliwiają precyzyjne dodawanie konkretnych dawek środków chemicznych do wody basenowej. Taki sprzęt oczywiście nie jest koniecznością, jednak naprawdę wiele ułatwia. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu środków chemicznych to bardzo ważna kwestia dla bezpieczeństwa użytkowników basenu oraz estetyki.

Kardynał Wyszyński jest patronem Powiatu Łomżyńskiego

mm nie, 28 maja 2023 19:08

Rada Powiatu Łomżyńskiego jednomyślnie (17 głosami za) ustanowiła Patronem Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas uroczystej sesji w sali Filharmonii Kameralnej w Łomży. Z tej okazji około 150 gości z Polski, Niemiec i Łotwy wysłuchało fragmentu przemowy Prymasa 1000-lecia, jaką wygłosił 5. kwietnia 1970 r. w Katedrze. Oprócz samorządowców i posłów, w sesji uczestniczyli krewni Stefana Wyszyńskiego: Grażyna i Andrzej Karp (ze strony matki) i Agnieszka i Sylwester Kuczyńscy (ze strony ojca). Znad sceny przez 3 godziny spoglądał na nich wujek, który dwa lata temu został błogosławionym, zaś od 28. maja 2023 r. jest patronem powiatu łomżyńskiego.

Szukają ławników sądowych

mm nie, 28 maja 2023 12:18

Ponad 50 ławników sądowych należy wybrać, by w 2024 roku prawidłowo mogły funkcjonować łomżyńskie sądy. Z końcem roku kończy się bowiem kadencja dotychczasowych i Prezes Sądu Okręgowego w Łomży zwrócił się do Rady Miasta o dokonanie naboru nowych.

Czerwony kwiatek do kożucha za... tysięcy złotych

mm nie, 28 maja 2023 07:36

Najsłynniejsza rynna świata znajduje się w Łomży na miejskiej kamienicy pod filarami. Z ul. Farnej widać ją pośrodku, jak po brudnej, nieremontowanej od wieków ścianie pnie się od bruku do dachu. Jest pogięta i pordzewiała, lecz z plątaniną kabli i zacieków stanowi tło do zdjęć z cyklu „zasmakuj w Łomży”. Na pierwszym planie Hanka Bielicka na ławce, na drugim – ta rynna, a do towarzystwa mają od teraz 3 kobiety na filarach od strony Starego Rynku. Ile czerwono-czarne graffiti kosztują?

Dwóch nowych kapłanów diecezji

mm so, 27 maja 2023 19:44

Ksiądz Patryk Wolanowski i ksiądz Andrzej Skarzyński w łomżyńskiej Katedrze przyjęli dziś (27.07) z rąk bpa Janusza Stepnowskiego święcenia kapłańskie.

Nocą możliwy przymrozek

mm so, 27 maja 2023 13:51

Zanim temperatura w rejonie Łomży osiągnie 20°C, bo taką prognozują synoptycy na niedzielę, to w nocy lokalnie mogą wystąpić przymrozki. IMGW wydała właśnie ostrzeżenie o możliwych przymrozkach w województwie podlaskim.

Jednomyślnie Rada Gminy Łomża udzieliła wotum zaufania i absolutorium wójtowi Piotrowi Kłysowi

mm pt, 26 maja 2023 17:51

Ponad 77 milionów wydatków, w tym 17,6 mln zł na inwestycje oraz spadek zadłużenia gminy o 1,5 mln zł do zaledwie 5,4 mln zł zawierało sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu Gminy Łomża. Wójt Piotr Kłys przedstawił Radzie Gminy Raport o stanie Gminy Łomża za 2022 rok i jak czytamy w komunikacie, oba te dokumenty zostały przyjęte jednomyślnie, a wójt od Rady otrzymał wotum zaufania i absolutorium.

Dziękujemy, że mamy takie Mamy

mm pt, 26 maja 2023 12:01

- Nie każde dziecko powie swojej mamie „kocham cię, mamusiu – mówi Lucyna Antecka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Przypomina o dzieciach, które w ten klasyczny sposób nie mogą podziękować swoim mamom. By 26 maja nie przeszedł dla nich niezauważony i by poczuły się wyjątkowo, mamom dzieci z niepełnosprawnością wykładowczynie i studentki Kosmetologii ANSŁ przygotowały zabiegi pielęgnacyjne.

Co przysługuje mamie gdy urodzi lub przysposobi dziecko

mm pt, 26 maja 2023 11:12

W przeważającej mierze macierzyński to wciąż pole działania kobiet. W 2022 roku białostocki oddział ZUS wypłacał zasiłek macierzyński dla ponad 18 tys. osób. Tylko 5 tys. spośród nich to mężczyźni.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę