Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 18 maja 2022 napisz DONOS@

Ks. Wysocki poświęcił Pomnik Ofiar Obławy Augustowskiej

mm wt, 17 maja 2022 21:29

Zabrali mu ojca i dwie siostry prosto z domu. Miał 7 lat, kiedy bliskich wywieźli w nieznane. Po 77 latach na rozstaju dróg w puszczy, 5 kilometrów od wsi Giby, odsłonił i poświęcił Pomnik Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. Z powagą, w milczeniu zbliżył się do figury Chrystusa w żołnierskim płaszczu. Przed dzwonem, którego ton rozpaczy i skargi niósł się po lasach, ks. Stanisław Wysocki zapłakał... Orędownika poszukiwania prawdy o sowieckiej zbrodni słuchało około tysiąca Polaków.

Stabilna liczba Ukraińców w rejonie Łomży

mm wt, 17 maja 2022 17:56

Z danych udostępnionych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Łomży wynika, że w naszym rejonie przebywa 929 Ukraińców. W stosunku do końca kwietnia ich liczba wzrosła o 36 osób.

Podlaskie z duuużą kasą

mm wt, 17 maja 2022 15:18

Województwo podlaskie, jako siódme podpisało w poniedziałek (16.05) Kontrakt Programowy, w ramach którego do regionu trafi 1 mld 250 mln euro. – Kiedyś było takie słowo „wydatkujemy” środki europejskie, teraz chcielibyśmy je zmienić na „inwestujemy” - mówił Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Pud.

Wojsko będzie rekrutować w Łomży

mm wt, 17 maja 2022 13:53

W najbliższą sobotę na bulwarze w Łomży, Wojsko Polskie uruchomi mobilny punkt rekrutacyjny. Ma to związek ze startującą dobrowolną zasadniczą służbą wojskową.

Paragraf 22 - po łomżyńsku

mm wt, 17 maja 2022 13:08

Miały być nieprawidłowości w administrowaniu cmentarzami, a wyszły podwyżki cen pochówków zmarłych. Miało być zaskarżenie decyzji wojewody, a wyszło posądzenie go o uleganie wpływom przedsiębiorcy i przegrana prezydenta w głosowaniu.

Jak stracić 500 euro w kilka chwil

mm wt, 17 maja 2022 11:52

Przekonała się o tym mieszkanka podłomżyńskiej miejscowości, która chcąc sprzedać sukienkę za 80 zł, straciła 500 euro. Wystarczyło kliknąć w nadesłany link.

Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

JJS pon, 16 maja 2022 14:59

Pasta do zębów to ważny produkt w kontekście dbania o higienę jamy ustnej. Nowoczesne produkty tego typu mają wiele właściwości – nie tylko czyszczą zęby czy odświeżają oddech, ale także leczą nadwrażliwość, chronią przed próchnicą i przywracają naturalny kolor uzębienia. Warto zastanowić się nad tym, na jakim efekcie zależy nam najbardziej, i na tej podstawie wybrać odpowiednią pastę do zębów. Która będzie właściwa dla Ciebie? W poniższym artykule z pewnością znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Rusza dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

mm pon, 16 maja 2022 14:57

21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W związku z tym Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o piknikach wojskowych, które mają do tego zachęcać. Najbliższy odbędzie się w Tykocinie.

Najmodniejsze sztuczne kwiaty do dekoracji wnętrz

JJS pon, 16 maja 2022 14:48

Sztuczne kwiaty ozdobne zyskują na popularności w aranżacji wnętrz. Nie trzeba ich podlewać i nie ma obaw, że nagle zwiędną. Dodatkowo przeszły estetyczną rewolucję i wyglądają jak żywe. Jednak jakie odmiany wybrać do swojego mieszkania? Sztuczne storczyki czy sztuczne hortensje? A może stworzyć kompozycję z kwiatów sztucznych? Sprawdź nasz poradnik i wybierz kwiaty idealnie pasujące do Twojego wnętrza.

Jak fakturować i prowadzić magazyn? Sprawdzone sposoby

JJS pon, 16 maja 2022 14:44

Czy da się połączyć fakturowanie z zarządzaniem magazynem? Jak najbardziej jest to możliwe, potrzebny jest jedynie odpowiedni program, który spełni swoje zadania. Przetestowaliśmy oprogramowanie Faktura Small Business Handel - program do faktur z modułem magazynu. Poniżej wnioski z obserwacji.

Xbox przeciw PlayStation: jakie konsole wybierają polscy gamerzy?

JJS pon, 16 maja 2022 14:02

Eksperci porównywarki cen E-Katalog przeanalizowali preferencje internautów na początek zimy 2022 roku.

Prezydent Chrzanowski wzbogacił się w roku pandemicznym

mm pon, 16 maja 2022 12:39

O 50 procent wzrosły dochody prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w 2021 roku w stosunku do roku wcześniejszego. Prezydent Łomży złożył oświadczenie majątkowe, które teraz badają służby wojewody.

Pies Muflon odnalazł pijanego kierowcę w krzakach

mm pon, 16 maja 2022 10:50

Kierujący pijany 18-latek schował się krzakach przed szukającymi go policjantami. Pomógł pies tropiący Muflon.

Tydzień w miarę ciepły

mm pon, 16 maja 2022 10:05

W nadchodzącym tygodniu różnorodna pogoda. Sporo słońca. Początkowo chłodniej z nocnymi przymrozkami, w połowie tygodnia cieplej, a w weekend opady deszczu.

Dorabiający do świadczeń lub zasiłków przedemerytalnych muszą do końca maja rozliczyć się z ZUS

mm pon, 16 maja 2022 09:05

Do roku - do końca maja osoby, które dorabiają do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, muszą poinformować ZUS o swoich przychodach za dany rok rozliczeniowy. W tym roku jest to okres od 1 marca 2021 r. do 28 lutego 2022 r. W województwie podlaskim takie świadczenia pobiera ok 1,4 osób.

Święto Strażaków

mm so, 14 maja 2022 18:00

We wspomnienie św. Floriana 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym roku Powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone z 30. rocznicą powstania Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w sobotę (14.05) w Miastkowie.

Kalkulator kredytowy - który wybrać i jak z niego korzystać?

JJS so, 14 maja 2022 13:09

Kredyt, bez względu na jego rodzaj i formę, stanowi poważne zobowiązanie finansowe, zaciągane zwykle na co najmniej kilka lat. Dlatego też warto dobrze przeanalizować konkretne oferty, w czym może pomóc kalkulator kredytowy. Który wybrać w konkretnych przypadkach i jak z niego korzystać?

O swoim wyjeździe obywatele Ukrainy powinni poinformować ZUS

mm so, 14 maja 2022 10:00

Obywatele Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze 500 plus lub o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i planują wyjazd z Polski, powinni poinformować o tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych – przypomina ZUS.

Major Mazur wyrusza z flagami na misję do Iraku

mm pt, 13 maja 2022 19:57

Pięć flag otrzymał na drogę do misji wojskowej w Iraku major Daniel Mazur z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. Na uroczystej zbiórce w Sali Tradycji przy alei Legionów 133 zgromadziło się wielu gości, reprezentujących środowiska polityczne i samorządowe. - Obiecuję być godnym ambasadorem naszego regionu - mówił wzruszony tyloma życzliwymi słowami o sobie 48-letni major i komandor Daniel Mazur. - Jestem oficerem Wojska Polskiego z Łomży, a to zobowiązuje.

Polska 2050 Szymona Hołowni przygotowuje się do wyborów

mm pt, 13 maja 2022 19:11

Polska 2050 Szymona Hołowni w całej Polsce zainaugurowała dziś początek przygotowań do wyborów. Lider partii w Warszawie, a lokalni działacze z województwa podlaskiego w Białymstoku, a wśród nich przedstawiciele Łomży i powiatu łomżyńskiego.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę