środa, 22 maja 2019 napisz DONOS@

Nowy maszt

Foto: Nowy maszt
cz śr, 22 maja 2019 17:37

Wysoki na około 20 metrów maszt stanął na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Łomży. O montowaniu konstrukcji powiadomili nas okoliczni mieszkańcy, którzy obawiali się, że będzie to kolejny w mieście masz telefonii komórkowej. Sekretarz powiatu uspokaja, że to masz na potrzeby Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Poprzedni, stojący w tym samym miejscu, został zdemontowany przy okazji termomodernizacji budynku starostwa, a teraz zastępuje go nowy.

Cena mleka coraz niższa

Foto: Cena mleka coraz niższa
cz śr, 22 maja 2019 16:01

Kwiecień był kolejnym z rzędu miesiącem, w którym spadała cena skupu mleka. Rolnicy z województwa podlaskiego średnio sprzedawali je po 141,9 zł za hektolitr. To o prawie 2,5% taniej niż w marcu i o prawie 7% taniej niż w styczniu. Mocno drożeje za to żywiec wieprzowy i ziemniaki.

Będzie remont 740 metrów Wojska Polskiego

Foto: Będzie remont  740 metrów Wojska Polskiego
cz śr, 22 maja 2019 13:34

W wakacje miałby rozpocząć się remont krótkiego odcinka ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ulicą Gen. Władysława Sikorskiego. Na przeprowadzenie remontu fragmentu ulicy, którą powadzi droga krajowa nr 61, miasto Łomża otrzymało prawie 3,5 mln zł dotacji z rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

Odnaleźli zaginioną 75-latkę.

Foto: Odnaleźli zaginioną 75-latkę.
cz śr, 22 maja 2019 13:16

Policjanci, strażacy, poszukiwacze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” oraz mieszkańcy przez kilka godzin poszukiwali zaginionej 75-latki. Wyczerpana fizycznie starsza kobieta, jeszcze przed nadejściem zmroku trafiła pod opiekę lekarzy.

Jubileusz 10-lecia powstania MOSiR

Foto: Jubileusz 10-lecia powstania MOSiR
JJS śr, 22 maja 2019 11:08

W ramach podziękowań za wspólne 10 lat Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza na obchody jubileuszu w piątek 24 maja na Stadion Miejski przy ulicy Zjazd. Przyjazd znanych aktorów, piosenkarzy i sportowców, występy wokalne i artystyczne oraz szereg konkurencji sportowo-rekreacyjnych to tylko część atrakcji jakie przygotował MOSiR dla mieszkańców. Wstęp bezpłatny!

Podróbki w Nowogrodzie

Foto: Podróbki w Nowogrodzie
cz śr, 22 maja 2019 08:19

Ponad 1000 sztuk podrabianych odzieży i perfum skonfiskowali celnicy na targowisku w Nowogrodzie. Sprzedawała je Bułgarka. Wartość towarów została oszacowana na prawie 300 tysięcy złotych.

Pijany jechał przez miasto

cz śr, 22 maja 2019 06:38

Wczoraj przed północą w Łomży na Nowogrodzkiej policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 29-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna poczatkowo nie reagował na sygnały do zatrzymania. Wstępne badanie kierowcy potwierdziło, że był pijany - wykazało blisko 2 promile.

Tracimy „naszą” senator

Foto: Tracimy „naszą” senator
cz wt, 21 maja 2019 13:08

Prezydent Włoch Sergio Mattarella zaakceptował nominację Anny Marii Anders na ambasadora RP w tym kraju – podało włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Decyzja o zaakceptowaniu nominacji łomżyńsko-suwalskiej senator, córki generała Władysława Andersa, dowódcy 2. Korpusu Polskiego, została ogłoszona po obchodach 75. rocznicy bitwy na Monte Cassin w których uczestniczyli m.in. senator Anna Maria Anders i prezydent Włoch.

Była sucha wiosna, a zrobił się mokry maj

Foto: Była sucha wiosna, a zrobił się mokry maj
cz wt, 21 maja 2019 09:10

Wczoraj w okolicach Łomży spadło 27,4 mm deszczu, czyli ponad 27 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi. Od 11 maja, gdy po raz pierwszy od wielu tygodni pokropił deszcz, suma opadów zanotowanych przez urządzenia stacji meteorologicznej IMGW-PIB w Marianowie koło Piątnicy wynosi już niemal 100 mm. To znacznie więcej niż wynosi majowa norma (64 mm), a synoptycy na dzisiejsze popołudnie zapowiadają koleje opady i ostrzegają przed burzami z gradem.

Kolej przez Łomżę „jest zadaniem priorytetowym”

Foto: Kolej przez Łomżę „jest zadaniem priorytetowym”
cz wt, 21 maja 2019 08:14

„Opracowanie studium wykonalności dla projektów wchodzących w skład ciągu Tłuszcz - Ostrołęka – Łomża - Pisz - Giżycko jest zadaniem priorytetowym i zostanie podjęte w ślad za opracowaniem optymalnego harmonogramu inwestycji. Jeszcze w tym roku Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. planuje rozpisanie przetargu na pierwsze prace w tym zakresie – napisał Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. CPK w odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego w sprawie budowy Kolei Warszawsko-Mazurskiej przez Łomżę. Minister Wild podaje też, że w tej chwili „planowanie trasy linii znajduje się na etapie analizy wariantów jej przebiegu”.

Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

Foto: Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości
cz wt, 21 maja 2019 08:12

Giovanni Falcone to był włoski sędzia śledczy, który prowadząc bezkompromisową walkę z mafią sycylijską, zginął w zamachu bombowym wraz z żoną i ochraniającymi go policjantami. Jego śmierć 23 maja 1992 roku upamiętniać ma Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Inicjatorem obchodów jest Stowarzyszenie Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności „Medel”, a w Polsce Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Także łomżyńscy sędziowie i pracownicy sądów okręgu łomżyńskiego włączają się w tym roku w obchody Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości.

Honda dachowała na drodze Jedwabne - Przytuły

Foto: Honda dachowała na drodze Jedwabne - Przytuły
cz pon, 20 maja 2019 18:34

Dwie osoby ucierpiały w wypadku do którego doszło na drodze Jedwabne – Przytuły. Na wysokości wsi Przytuły–Las samochód osobowy honda civic wypał z drogi, uderzył w drzewo i dachował wpadając do rowu. Na miejscu są służby ratunkowe.

Zakłady sportowe Betfan pozwalają założyć się dosłownie o wszystko

Foto: Zakłady sportowe Betfan pozwalają założyć się d...
JJS pon, 20 maja 2019 15:40

Słyszałeś może o bukmacherach, którzy przyjmują zakłady dotyczące niemal wszystkiego i wszystkich? Jeśli tak to pewnie głównie z opowieści lub filmów, jednak teraz zakłady bukmacherskie Betfan dają taką możliwość każdemu, a wszystko to w stu procentach legalnie.

Sprawca wybuchu w Siemieniu w areszcie

Foto: Sprawca wybuchu w Siemieniu w areszcie
cz pon, 20 maja 2019 14:51

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił Jakub M. Ustalenia śledczych potwierdzają podawane przez nas informacje, że to on miał świadomie odkręcić butlę z gazem, a następnie zainicjować eksplozję w domu jednorodzinnym w Siemieniu Nadrzecznym. Mężczyzna po wybuchu z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a teraz śledczy poinformowali o postawieniu mu zarzutów, oraz decyzji sądu o jego tymczasowym aresztowaniu.

Gdzie znajdziemy egzemplarze starych książek?

Foto: Gdzie znajdziemy egzemplarze starych książek?
JJS pon, 20 maja 2019 13:48

Czasem pojawia się problem ze znalezieniem niektórych egzemplarzy książek. Przyczyną może być wyczerpanie się nakładu i brak dodruku. Nie zawsze wiadomo, gdzie można dostać takie pozycje, a często są one potrzebne np. w trakcie pisania pracy dyplomowej lub po prostu chcemy ją przeczytać dla rozrywki. Dlatego warto zwrócić uwagę na miejsca, gdzie najpewniej znajdziemy upragnione książki.

Mogą być silne burze z gradem

Foto: Mogą być silne burze z gradem
cz pon, 20 maja 2019 11:42

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadali synoptycy burzom z gradem, które po południu, wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku IMGW-PIB wydał specjalne ostrzenie także dla Łomży i okolicznych powiatów.

Ponad sto dzieci wzięło udział w castingu do pokazu mody w Galerii Bursztynowej

Foto: Ponad sto dzieci wzięło udział w castingu do po...
JJS pon, 20 maja 2019 11:34

Pokaz mody dziecięcej odbędzie się 1 czerwca podczas Bursztynowego Dnia Dziecka. Pomyślnie etap castingu przeszło aż trzydzieścioro dzieci, to o dziesięcioro więcej niż planowali organizatorzy.

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz pon, 20 maja 2019 10:22

Jedna osoba została zabrana do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z Szosą Zambrowska. - Na miejscu pracują służby i są mogą występować utrudnienia w ruchu – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Paralotniarz: to był lot nieplanowany

Foto: Paralotniarz: to był lot nieplanowany
cz pon, 20 maja 2019 09:49

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą postępowanie w sprawie niefortunnego lotu paralotnią, podczas którego 56-letni mężczyzna spadł na ziemię. Policyjne postępowanie dotyczy sprawdzenia, czy nie złamał prawa, bo mężczyzna nie posiadał świadectwem kwalifikacji, które wymagane jest m.in. dla paralotniarzy. Teraz paralotniarz przekonuje, że to był lot nieplanowany spowodowany silnym podmuchem wiatru.

Śmierć w Seminarium

Foto: Śmierć w Seminarium
cz pon, 20 maja 2019 09:19

Młody, 21-letni alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży nie żyje. Prawdopodobnie powiesił się w nocy z soboty na niedzielę. Prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokurata Okręgowego w Łomży, potwierdza te informacje. - Wstępne ustalenie nie wskazują na udział w zdarzeniu osób trzecich – mówił informując, że Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo, a ciało alumna zabezpieczono do badań, które mają określić dokładnie przyczynę śmierci.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę