Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

"Potrafi zaartykułować co tej gminie jest potrzebne"

Foto: "Potrafi zaartykułować co tej gminie jest ...
mm wt, 15 czerwca 2021 08:44

- Nie byłoby tych inwestycji, żeby nie ogromne wsparcie polskiego rządu - mówił na otwarciu hydroforni i sieci wodociągowych Burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski. To ogromna zmiana poziomu technicznego obiektu i ważny element komfortu życia mieszkańców Gminy.

Ambasador Bułgarii zachęciła do wyjazdu na urlop

Foto: Ambasador Bułgarii zachęciła do wyjazdu na urlop
mm pon, 14 czerwca 2021 20:35

Kilkanaście osób z branży turystycznej, prowadzących biura podróży i oprowadzających wycieczki po Łomży i Ziemi Łomżyńskiej, słuchało ambasador Republiki Bułgarii Margarity Ganevej podczas spotkania w Domku Pastora. Bułgarzy otworzyli Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne, kiedy okazało się, że po Rumunach i Niemcach Polacy byli w 2020 r. trzecią grupą - 80 tysięcy - która na urlop wyleciała lub wyjechała do Bułgarii. Nikolai Kostov z NPT mówił o pięknie swojej Ojczyzny.

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR przypomina: ostatnie dni na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie za 2021 r. - biura powiatowe będą czynne dłużej.

Foto: Podlaski Oddział Regionalny ARiMR przypomina: o...
mm pon, 14 czerwca 2021 13:59

Jak przypomina Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Waldemar Szczesny - 17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021. W związku z tym od 14 do 17 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

Korzystne zmiany przepisów dla działaczy opozycjoniści antykomunistycznej

Foto: Korzystne zmiany przepisów dla działaczy  opozy...
mm pon, 14 czerwca 2021 13:52

Działacze opozycji antykomunistycznej i represjonowani z powodów politycznych mogą wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przeliczenie wysokości emerytury, renty oraz kapitału początkowego. Dzięki wprowadzonym nowym okresy składkowe, świadczenia będzie wyższe.

Podlaski Dzień Pola w PODR Szepietowo

Foto: Podlaski Dzień Pola w PODR Szepietowo
mm pon, 14 czerwca 2021 13:02

W deszczu odbył się w niedzielę Podlaski Dzień Pola. Przybyli rolnicy mieli okazję przyjrzeć się odmianom zbóż, maszynom rolniczym i posłuchać wykładów.

O 89 km/h przekroczył dozwoloną prędkość

Foto: O 89 km/h przekroczył dozwoloną prędkość
mm pon, 14 czerwca 2021 12:35

23-latek jechał w terenie zabudowanym 139 kilometrów na godzinę. Wpadł na policjantów z radarem, ale nie był jedyny. Łomżyńska drogówka publikuje statystyki.

Przyjechali z zagranicy na Dni Łomży 2021

Foto: Przyjechali z zagranicy na Dni Łomży 2021
mm pon, 14 czerwca 2021 12:24

Z okazji 603. rocznicy nadania Łomży praw miejskich pojawiły się w grodzie nad Narwią delegacje miast partnerskich. Od dwóch do czterech swoich przedstawicieli na spotkania wystawiły: Pavlikeni w Bułgarii, Borysław na Ukrainie i Nowogród Wołyński na Ukrainie oraz Soleczniki na Litwie. Weekend w deszczowym mieście spędziła także grupa samorządowców z Kołomyi na Ukrainie. We wtorek może zjawią się delegaci miasta Czechowice-Dziedzice ze Śląska Cieszyńskiego, któremu Miasto Łomża, Caritas, Izba Przemysłowo-Handlowa, harcerze ZHP pomogli po powodzi w 2010 r.

Idzie upał

Foto: Idzie upał
mm pon, 14 czerwca 2021 11:02

Ostatni tydzień kalendarzowej wiosny będzie już zdecydowanie zwiastunem letniej pogody. W pierwszej połowie tygodnia słońce będzie przeplatać się z chmurami, okresami padać będzie deszcz, a nawet zagrzmi. Druga połowa tygodnia będzie stała pod znakiem słońca i upałów, które będą zapowiedzią tego, co może nas czekać latem. W niedzielę od zachodu postępować będzie ochłodzenie, które poprzedzać będą opady deszczu i burze – pisze IMGW.

Ekshumacja pod Jedwabnem odsłoniła brutalność

Foto: Ekshumacja pod Jedwabnem odsłoniła brutalność
mm pon, 14 czerwca 2021 09:48

Szczątki czterech osób - dwóch małżeństw, ekshumowali w sobotę, w lesie między Jedwabnem a Przestrzelami, członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939.
- Zostali zamordowani. To była egzekucja, kara za współpracę z żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego - wyjaśnia Dariusz Szymanowski, prezes Stowarzyszenia. To Ci wolontariusze odnaleźli m.in szczątki. kpt. Władysława Raginisa oraz jego zastępcy, por. Stanisława Brykalskiego.

Kredyt gotówkowy w Łomży - przegląd ofert kredytu i adresy banków w Łomży

Foto: Kredyt gotówkowy w Łomży - przegląd ofert kredy...
JJS pon, 14 czerwca 2021 07:53

Gdzie w Łomży można zaciągnąć kredyt gotówkowy? Sprawdzisz to w zestawieniu prezentującym oferty kredytu gotówkowego i dane adresowe banków w Łomży. Z wielu ofert można też skorzystać przez Internet. Sprawdź, który bank oferuje najlepszy kredyt gotówkowy.

Dziki niszczą uprawy

Foto: Dziki niszczą uprawy
mm nie, 13 czerwca 2021 10:52

- Jak ludzie wysieli kukurydzę to nocami jeździli samochodami i światłami straszyli, pilnowali – mówi Leszek Makowski, rolnik z Niewodowa stojąc pośrodku zrytej przez dziki swojej plantacji ziemniaków. Znowu – powtarza.

Łomżyński WOPR i Scubamaniak gościli u Prezydenta RP

Foto: Łomżyński WOPR i Scubamaniak gościli u Prezyden...
mm nie, 13 czerwca 2021 09:23

Cztery godziny w piątek spędzili w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie: prezes Tomasz Malinowski z WOPR, prezes Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Scubamaniak Andrzej Gutowski i należący do obu organizacji Tomasz Janczewski. Prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda z żoną Agatą zaprosili do siebie również dzieci z Polski na inaugurację akcji „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”, żeby przypomnieć i uczyć "bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku". Para Prezydencka usłyszała zaproszenie na plażę do Łomży i dostała monografię Hanki Bielickiej.

Ogromne szczęście w nieszczęśliwej sytuacji

Foto: Ogromne szczęście w nieszczęśliwej sytuacji
mm pt, 11 czerwca 2021 21:02

Dwa samochody zderzyły się na drodze wojewódzkiej 648, w tym jedno z nich dachowało. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikomu nic poważnego się nie stało. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Więcej zieleni chcą łomżyniacy i konserwator zabytków

Foto: Więcej zieleni chcą łomżyniacy i konserwator za...
mm pt, 11 czerwca 2021 18:48

12 stopni schodów z granitu, szerokich na 7 metrów, ułożyli robotnicy ze Strzegomia u szczytu Hali Kultury, jak nazwano wyremontowaną halę targową z 1929 r. na Starym Rynku w Łomży. Pierwsze prace budowlane, które podjęto w tym roku od poniedziałku, ucieszyły architekta Zenona Zabagło z Białegostoku - ale jego projekt nie spełnia oczekiwań prof. Małgorzaty Dajnowicz, wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zaleca ona w sercu Łomży więcej zieleni, jak chcą Czytelnicy 4lomza.pl. Mieszkańcy zastanawiają się, czemu centralny plac Łomży nadal wygląda jak piaszczyste wydmy...

Dworną można jeździć, ale uwaga na zmianę

Foto: Dworną można jeździć, ale uwaga na zmianę
mm pt, 11 czerwca 2021 18:24

Zniknęły znaki zakazu i barierki ograniczające wjazd. Po bruku ul. Dwornej, a dawniej Dworskiej między ulicami Giełczyńską i Legionów można jeździć. Dzięki drzewom rosnącym przy katedrze jeszcze fragmentami jest na niej cień, bo poza tym reprezentacyjna ulica została kamienną i betonową pustynią.

Pieniądze dla gmin popegeerowskich

Foto: Pieniądze dla gmin popegeerowskich
mm pt, 11 czerwca 2021 15:41

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymają gminy, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej czyli PGR-y. W rejon Łomży trafi w ten sposób prawie 2,5 mln zł, a do całego województwa podlaskiego ponad 7,7 mln zł.

Okradł sąsiadów

Foto: Okradł sąsiadów
mm pt, 11 czerwca 2021 13:32

Kiedyś złodziej nie okradł swoich sąsiadów, dziś jak widać, zasady się zmieniły. Kryminalni z łomżyńskiej komendy zatrzymali bowiem 30-latka podejrzanego o włamanie do mieszkania i kradzieży biżuterii u sąsiadów. Na dowód tego złotą ozdobę z kradzieży powiesił sobie na szyi.

Fotowoltaika od nowego roku mniej korzystna

Foto: Fotowoltaika od nowego roku mniej korzystna
mm pt, 11 czerwca 2021 12:26

Rząd zamierza zmienić zasady odbioru energii elektrycznej z indywidualnych instalacji fotowoltaicznych. Od nowego roku zamiast dotychczasowego barteru będzie odkup, który może być mniej korzystny dla prosumentów. Polski Alarm Smogowy wystosował pismo do premiera z apelem o podtrzymanie wsparcia dla fotowoltaiki i nielikwidowanie korzystnego dla prosumentów systemu rozliczeń za energię produkowaną w przydomowych instalacjach.

Jakie korzyści wiążą się z zaciągnięciem pożyczki przez Internet?

Foto: Jakie korzyści wiążą się z zaciągnięciem pożycz...
JJS pt, 11 czerwca 2021 12:01

Bywają takie sytuacje, gdy gotówka jest w życiu wyjątkowo potrzebna. Na przykład wtedy, gdy zepsuje się samochód lub komputer, będące głównymi narzędziami pracy. Nierzadko nagłe sytuacje zdrowotne wymagają sięgnięcia po środki, których akurat nie ma. Nie zawsze znajomi czy członkowie dalszej rodziny mogą nam w tej sytuacji pomóc. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest posiłkowanie się pożyczką przez Internet. Czy wiesz, jakie są jej zalety? Na co warto zwracać uwagę, decydując się na pożyczenie pieniędzy od podmiotu parabankowego?

Kredyt gotówkowy online w kilka minut

Foto: Kredyt gotówkowy online w kilka minut
JJS pt, 11 czerwca 2021 11:58

Interesującym rozwiązaniem dla osób, które poszukują szybkiego zastrzyku gotówki, będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. To jeden z najbardziej znanych sposobów na pożyczanie pieniędzy. Cieszy się on ogromną popularnością z uwagi na dużą liczbę zalet. Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania finansowego warto dokładnie przyjrzeć się ofercie konkretnej placówki bankowej. Na jakie elementy warto zatem zwrócić uwagę, by móc uzyskać najbardziej atrakcyjne warunki? Jakimi narzędziami można wspomagać się w tym zakresie?

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę