niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Procesja z palmami A.D. 2020

Foto: Procesja z palmami A.D. 2020
mm nie, 05 kwietnia 2020 14:49

W Niedzielę Palmową, o godz. 12.00 bp Janusz Stepnowski przewodniczył mszy świętej i procesji z palmami, która odbyła się we wnętrzu Łomżyńskiej Katedry. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, uroczystość odbyła się bez udziału wiernych. Ci mogli uczestniczyć jedynie poprzez Telewizję Narew.

Pożar ugasili w 4 minuty

Foto: Pożar ugasili w 4 minuty
cz so, 04 kwietnia 2020 21:07

Wielkie kłęby czarnego dymu widoczne były w sobotę wieczorem od południowo-zachodniej strony Łomży. Pierwsze zgłoszenie jakie wpłynęło do straży pożarnej wskazywało na pożar domu jednorodzinnego w Starych Kupiskach. Gdy pierwsze z 6 jednostek ratowniczo-gaśniczych dotarły na miejsce okazało się, że to nie dom się pali...

Przewodniczący Episkopatu w orędziu: obecny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem

Foto: Przewodniczący Episkopatu w orędziu: obecny cza...
cz so, 04 kwietnia 2020 20:39

Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji. „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Przywołuję te słowa ewangelisty Łukasza, podczas gdy – razem z Niedzielą Palmową – rozpoczyna się tydzień zwany Wielkim, wspominający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – podkreślił w telewizyjnym orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Izolatorium ds. koronawirusa w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd

Foto: Izolatorium ds. koronawirusa w hotelu MOSiR prz...
cz so, 04 kwietnia 2020 17:34

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zdecydował, że w województwie powstaną dwa izolatoria. Będą w nich przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej. Jedno z izolatoriów będzie w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd w Łomży.

Lasy i Parki Narodowe zamknięte

Foto: Lasy i Parki Narodowe zamknięte
cz pt, 03 kwietnia 2020 17:16

Czerwoną planszę z napisem „Zakaz wstępu do lasu!” opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Nadleśnictwa Łomża. Jak czytamy w komunikacie Nadleśniczy zakaz wstępu do lasu wprowadził „na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19(...) oraz ustnym poleceniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.”

Przetarg na elektrociepłownię w Łomży

Foto: Przetarg na elektrociepłownię w Łomży
cz pt, 03 kwietnia 2020 16:49

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży ogłosiło przetarg na „rozbudowę instalacji energetycznego spalania paliw w Ciepłowni Miejskiej w Łomży o wysokosprawny układ kogeneracyjny oparty o kocioł biomasowy”. To inwestycja dotyczy budowy na ternie dzisiejszej ciepłowni miejskiej nowej elektrociepołowni wraz z drugim kotłem na biomasę. Zadanie ma być realizowane w systemie projektuj i buduj, a wybrany w przetargu wykonawca miałby ukończy je w ciągu nieco ponad dwóch lat.

Bezrobocie w Łomży jeszcze spadło

Foto: Bezrobocie w Łomży jeszcze spadło
cz pt, 03 kwietnia 2020 15:12

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży podał dane dotyczące liczby zarejestrowanych bezrobotnych na koniec marca 2020 roku. Okazuje się, że ich liczba spadła w porównaniu do lutego o 4%. Przez cały marzec nie było zwolnień w ramach zwolnień grupowych, ale do urzędu wpłynęły tylko 83 oferty pracy. To 1/3 w stosunku do danych z marca ubiegłego roku.

MOPS w stanie epidemii gotowy na kwarantannę

Foto: MOPS w stanie epidemii gotowy na kwarantannę
cz pt, 03 kwietnia 2020 14:47

- Od poniedziałku wprowadzamy tryb rotacyjny pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży: w godzinach od 7. 30 do 15. 30 połowa załogi będzie zabezpieczać potrzeby mieszkańców Łomży na ternie miasta, zaś druga połowa we wtorek i tak na zmianę – informuje dyrektor Wiesław Jagielak z MOPS przy ulicy Dwornej 23 B. W marcu żadna z około 1300 rodzin, którym pomaga na różne sposoby łomżyński ośrodek, nie została zaatakowana przez koronawirusa i trzeba dmuchać na zimne. - Kadra nadal będzie pracować normalnie, ale bez bezpośredniego kontaktu z interesantami.

Nocne przymrozki, ale idzie wielkie ocieplenie

Foto: Nocne przymrozki, ale idzie wielkie ocieplenie
cz pt, 03 kwietnia 2020 14:42

- Najbliższe trzy noce mogą przynieść przymrozki – ostrzegają synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB. Spadek temperatury może wynieść od -1°C do -5°C, a przy gruncie do -7°C. W ciągu dnia z dnia na dzień będzie coraz cieplej.

Sarna i maserati

cz pt, 03 kwietnia 2020 13:43

W okolicy Wizny samochód osobowy marki maserati zderzył się z przebiegająca przez jezdnię sarną. Sarna padła, ale ucierpiało także luksusowe auto. Na szczęście jadącym nim nic się nie stało.

Wyskoczył ze szpitala... po alkohol

cz pt, 03 kwietnia 2020 12:56

Mężczyzna objęty kwarantanną uciekł przez okno z oddziału zakaźnego szpitala w Grajewie. Niedługo później sam wrócił, a wysłanym na jego poszukiwania policjantom powiedział, że musiał to zrobić, bo potrzebował alkoholu.

Targowiska czekają na otwarcia...

Foto: Targowiska czekają na otwarcia...
cz pt, 03 kwietnia 2020 12:42

- W środę otworzymy ponownie nasze targowisko, ale z zachowaniem środków ostrożności – zapowiada Adam Niebrzydowski burmistrz Jedwabnego. To pierwsze z targowisk w regionie, które miałoby ruszyć po zamknięciu wszystkich po ogłoszeniu przez Rząd 13 marca stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. O otwieranie targowisk do samorządowców apelował minister rolnictwa, a w najnowszych wydanych przez Rząd ograniczeniach jest wyraźny zapis wskazujący, że targowiska mogą działać, ale z zachowaniem ograniczeń co do liczby osób.

Spotkali się na piwo... Interweniowali policjanci

Foto: Spotkali się na piwo... Interweniowali policjanci
cz pt, 03 kwietnia 2020 12:08

Obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące gromadzenia się osób, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Chociaż poziom zdyscyplinowania mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego jest bardzo wysoki, to zdarzają się jednak takie osoby, które podchodzą do zmian lekceważąco – przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży wskazując, że wczoraj policjanci z Łomży interweniowali gdy pięciu mężczyzn spotkało się w klatce schodowej, aby porozmawiać i napić się alkoholu.

„Cztery pory roku” online

Foto: „Cztery pory roku” online
cz pt, 03 kwietnia 2020 09:26

Zwiastun tego filmu wzbudzał zachwyt. Premiera była sukcesem... Przepiękny, zachwycający, unikalny, cudowny – tak wyrażali się widzowie zaproszeni na pierwszy pokaz. W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia o godzinie 20:00 cały film pt. „Cztery pory roku” zostanie opublikowany na kanale You Tube Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - My już wiemy, że ten film jest wspaniałym lekarstwem na skołatane dusze w tym trudnym dla wszystkich czasie. Chcemy podzielić się z Państwem tym lekiem i jesteśmy ciekawi jak będzie on na Was działał – przekazuje Anna Jadczak z ŁPKDN zaznaczając, że dodatkowo jest to świetna propozycja np. na zdalną edukację z przyrody i biologii.

Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco transmisji internetowej”

Foto: Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco tran...
cz pt, 03 kwietnia 2020 08:54

W marcu odbyły się dwa posiedzenia Rady Miejskiej Łomży. Pierwsza sesja była „nadzwyczajna” 17 marca, gdy radni zażądali wycofania decyzji wojewody o przekształceniu szpitala w Łomży w szpital zakaźny do leczenia chorych z koronawirusem, a druga „zwyczajna”, ale z niezwyczajnie przyspieszonym posiedzeniem 24 marca. Na żadnej z nich nie było Przewodniczących Zarządów Osiedli, ale wszyscy pieniądze za obecność dostali.

Tesco już zamknięte

Foto: Tesco już zamknięte
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:25

O miesiąc wcześniej zakończył działalność hipermarket Tesco w Łomży. Sklep w Galerii Veneda miał zostać zlikwidowany z dniem 30 kwietnia 2020 roku, ale nie działa od 1 kwietnia.

Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamiast Pozorów

Foto: Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamias...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:28

- W związku z nieprawdziwymi (tradycyjnie już) informacjami przekazywanymi przez media publiczne, chciałbym poinformować o przyczynach, z jakich klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparł tzw. tarczy antykryzysowej PiS. Przyczyna ta jest bardzo prosta – chcemy autentycznie pomóc polskiej gospodarce, której najważniejszym filarem jest przedsiębiorczość we wszystkich jej wymiarach – twierdził Stefan Krajewski poseł na Sejm RP i szef wojewódzkich struktur partii w województwie podlaskim.

PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc pracy w województwie podlaskim

Foto: PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc p...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:10

142 miliony złotych ma wynieść „pierwsza” część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego jaki w celu niwelowania negatywnych skutków epidemii koronawirusa, uruchamiają władze samorządowe województwa podlaskiego. 72 miliony złotych jest przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oraz osób samozatrudnionych, a 70 milionów na instrumenty finansowe. - Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego – mówił marszałek Artur Kosicki prezentując proponowane rozwiązania dla przedsiębiorców.

Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana w opłacaniu podatków w 2020 roku

Foto: Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana...
JJS cz, 02 kwietnia 2020 13:57

Rok 2020 przyniósł dla polskich obywateli duże zmiany w prawie podatkowym. Jedną z najważniejszych, która dotknie nie tylko przedsiębiorców, ale i osoby fizyczne, jest mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT.

Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Foto: Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?
JJS cz, 02 kwietnia 2020 11:16

Pomimo nowych rodzajów karniszy pojawiających się na rynku, karnisz pojedynczy wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych zastosowań do zawieszenia firan i zasłon. Specyfika karniszy podwójnych jest dobrze znana – zazwyczaj używa się je w pomieszczeniach, które mają zdobić dwa lub nawet trzy rodzaje zasłon. Kiedy jednak warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę