piątek, 19 lipca 2019 napisz DONOS@

Potrącenie rowerzysty

Foto: Potrącenie rowerzysty
mm cz, 18 lipca 2019 21:08

Na ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Szeroką doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna miał przejeżdżać po przejściu dla pieszych. Ranny został przewieziony do szpitala.

47-latek podejrzany o molestowanie dziewczynki

Foto: 47-latek podejrzany o molestowanie dziewczynki
cz cz, 18 lipca 2019 21:03

Na trzy miesiące do tymczasem aresztu trafił 47-letni mieszkaniec Łomży. Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że w toku prowadzonego śledztwa przedstawiono Danielowi K. zarzut molestowanie małoletniej dziewczynki.

Producenci żywności ekologicznej łączcie się

Foto: Producenci żywności ekologicznej łączcie się
cz cz, 18 lipca 2019 13:30

Produkty z gospodarstw ekologicznych są zdrowsze, ale i droższe, a ich producenci narzekają, że nie ma odpowiednich rynków zbytu. Projekt „NATURA-lnie LOKALNIE” ma to zmienić. Będą bezpłatne szkolenia i warsztaty obejmujące cały proces tworzenia i funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, ale także m.in. I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego oraz baza internetowa gospodarstw ekologicznych w Powiecie Łomżyńskim, z której będzie mógł skorzystać każdy.

Dużo zdrowych młodych bocianiątek w Parku Doliny Narwi

Foto: Dużo zdrowych młodych bocianiątek w Parku Dolin...
cz cz, 18 lipca 2019 13:08

Podczas liczenia bocianiego potomstwa naliczono łącznie 196 młodych bocianów w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi. - Najwięcej gniazd z trojgiem lub czworgiem piskląt bociana białego (po łacinie: ciconia ciconia) znajduje się w miejscowościach, gdzie jest dużo łąk i terenów podmokłych, w dopływach rzek: Łojewek i Gać i w Dolinie Narwi, ponieważ panują tam korzystne dla bocianich rodzin biotopy – wyjaśnia przyrodnik Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN. - Ale są dwie pary wielodzietne, z pięciorgiem młodych: jedna w Bronowie i druga w Siemieniu. Znana z transmisji w Internecie para bocianów z Rakowa – Czachy wychowuje szczęśliwie trójkę młodych.

Groźny wypadek w Piątnicy

Foto: Groźny wypadek w Piątnicy
cz cz, 18 lipca 2019 11:00

Do groźnego wypadku doszło w Piątnicy. Na drodze Piątnica – Jedwabne, w okolicy stacji paliw samochód dostawczy iveco zderzył się z tirem. - Praktycznie nie ma połowy kabiny samochodu dostawczego – relacjonowali świadkowie. Droga jest całkowicie zablokowana.

Wypadek koło Wizny

cz cz, 18 lipca 2019 10:05

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w okolicy Wizny. Na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo, za mostem w Wiźnie, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Grąd Woniecko, zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Policjanci zalecają kierowcom z Łomży jadący do Białegostoku drogę przez Mężenin.

Lato zrobi się cieplejsze

Foto: Lato zrobi się cieplejsze
cz cz, 18 lipca 2019 08:29

Po dwóch tygodniach chłodnego lata synoptycy zapowiadają ocieplenie. Dziś temperatura w regionie ma przekroczyć 20°C w cieniu, a w kolejne dni będzie jeszcze wyższa. Póki co nadal możliwe niewielkie i przelotne opady deszczu.

Czas na pielgrzymkę

Foto: Czas na pielgrzymkę
cz śr, 17 lipca 2019 17:28

Za dwa tygodnie - 1 sierpnia po raz 35. wyruszy Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi będą podążać do Matki Bożej pod hasłem: „Idź za Bożym Duchem”. - Dwa tygodnie poświęcone na intensywne duchowe i religijne doświadczenia zmieniają człowieka i perspektywę patrzenia na swoje życie, na ludzi będących blisko nas, na wyzwania i zobowiązania jakie przed nami stawia codzienność – twierdzi biskup Tadeusz Bronakowski zapraszając do udziału w pielgrzymce szczególnie ludzi młodych. Zapisy na pielgrzymkę ruszają w najbliższą niedzielę. Będą prowadzone we wszystkich parafiach oraz w Sekretariacie Pielgrzymki przy w budynku Kurii przy Katedrze.

Zarzuty zabójstwa dla matki noworodka

Foto: Zarzuty zabójstwa dla matki noworodka
cz śr, 17 lipca 2019 15:43

Śledczy z Łomży postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce noworodka, którego ciało odnaleziono na początku lipca w Gawrychach koło Zbójnej. Kobieta przed ukryciem noworodka w pojemniku w ogrodzie miała spowodować u niego „uraz czaszkowo-mózgowy okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu”.

Dwa zderzenia na drodze Łomża – Myszyniec

cz śr, 17 lipca 2019 15:22

Najpierw samochód osobowy marki volvo wpadł do rowu, później przejeżdżająca w pobliżu kierująca seicento gwałtownie zwolniła, a jadące za nią audi uderzyło w tył auta. Do obu zdarzeń doszło w środowe popołudnie w okolicy Morgownik. Volvem podróżowała kobieta z piątką dzieci, ale im nic się nie stało, za to kierująca seicento została zabrana do szpital.

Wpadł z narkotykami

cz śr, 17 lipca 2019 13:56

Grajewscy policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Na widok mundurowych próbował schować narkotyki pod dywan leżący na klatce schodowej.

ŁFS zmiany i plany

Foto: ŁFS zmiany i plany
cz śr, 17 lipca 2019 12:52

Dariusz Budrowski nowym dyrektorem biura, Edyta Zawojska nową zastępca dyrektora biura. Wybrany w ubiegłym tygodniu zarząd Łomżyńskiego Forum Samorządowego, na którego czele stoi Lech Szabłowski, starosta łomżyński zebrał się na pierwszym posiedzeniu. Na początek zajął się reorganizacją biura, którego pracami dotychczas kierowała Anna Mierzejewska.

Policyjna akcja „Smog” w Łomży inaczej

Foto: Policyjna akcja „Smog” w Łomży inaczej
cz śr, 17 lipca 2019 09:56

W całym kraju policjanci mają prowadzić dziś akcję „Smog”. Wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin będą "eliminować z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego". Do akcji zostali włączeni także policjanci z Łomży, tyle tylko że na stanie jednostki nie ma żadnego dymomierza ani analizatora spalin.

Wyborów prawie nie będzie

Foto: Wyborów prawie nie będzie
cz śr, 17 lipca 2019 08:42

W przyszłą niedzielę 28 lipca w całym kraju zostały wyznaczone wybory do rad powiatowych izb rolniczych. W powiecie łomżyńskim liczy ona 19 członków, ale jak się okazuje już znane są nazwiska większości jej członków, a wybory będą tylko w gminach Miastkowo i Piątnica.

Jest fundament, dwie ściany i 6 słupów nowego dworca

Foto: Jest fundament, dwie ściany i 6 słupów nowego d...
cz wt, 16 lipca 2019 16:22

Po latach zapowiedzi, miesiącach opóźnień zaczyna urzeczywistniać się nowy dworzec autobusowy. Z dużej działki u zbiegu alei Legionów i ulicy Sikorskiego „odkrojono” około jednej trzeciej od strony Dworcowej, prostopadłej do Legionów, którędy wjeżdżają i wyjeżdżają autobusy, busy, auta dostawcze i osobowe sprzedawców w hali targowej i pod wiatą. We wtorkowe przedpołudnie panował tu tłok i rozgardiasz jak na tureckim bazarze, lecz widać już było 6 pierwszych słupów zadaszenia nad stanowiskami nowego dworca.

Hałas doskwiera w Łomży

Foto: Hałas doskwiera w Łomży
cz wt, 16 lipca 2019 16:00

Powszechnie uważa się, że za uciążliwy hałas przy głównych ulicach Łomży odpowiadają przede wszystkim wielki ciężarówki. Te jadą głównie ul. Wojska Polskiego, przy której przez lata wykonywane były „urzędowe” długookresowe pomiary hałasu. Za każdym razem stwierdzano znaczące przekroczenia obowiązujących w kraju norm. W ubiegłym roku punkt pomiaru przeniesiono na Aleję Legionów, którą ciężarówki prawie nie jeżdżą. Okazuje się, że i tu przekroczenia wartości dopuszczalnych hałasu są niemal takie same jak były notowane na Wojska Polskiego i to zarówno w dzień, jak i w nocy.

MPWiK milczy i czyści wodociąg po skażeniu bakteriami

Foto: MPWiK milczy i czyści wodociąg po skażeniu bakt...
cz wt, 16 lipca 2019 13:03

Przez tydzień mieszkańcy osiedla Łomżyca wcale nie mogli pić wody z miejskiego wodociągu. W ubiegłym tygodniu, po tygodniu dezynfekowania wody podawanej do wodociągu w całym mieście udało się pozbyć groźnych dla ludzi bakterii z grupy coli, mimo to woda nadal jest chlorowana. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie odpowiada na pytania ani o to jak mogło dojść do skażenia wody w wodociągu, ani jak długo woda w mieście będzie jeszcze chlorowana. Póki co wynajęto zewnętrzną firmę, która rozpoczęła czyszczeniem sieci wodociągowej w rejonie osiedla „Łomżyca”.

Kołakowski przewodził Polakom na COSAC

Foto: Kołakowski przewodził Polakom na COSAC
cz wt, 16 lipca 2019 11:51

Mówiono m.in. o perspektywach międzynarodowych relacji handlowych UE w kontekście brexitu, Europejskim Obszarze Edukacji, gospodarce opartej na innowacyjności, postępie technologicznym i wpływie społecznym Unii Europejskiej. Poseł Lech Antoni Kołakowski po raz kolejny przewodniczył polskiej delegacji na posiedzeniu COSAC, czyli Konferencji Przewodniczących Komisji ds. UE.

Samochód na akumulator dla dzieci – zabawka z najwyższej półki

Foto: Samochód na akumulator dla dzieci – zabawka z n...
JJS wt, 16 lipca 2019 10:09

Skoro można kupić jakiś elektryczny samochodzik w hipermarkecie za 300 złotych, to czy warto wydawać cztery razy więcej w sklepie z zabawkami? Zdecydowanie tak i jest wiele argumentów przemawiających za wyborem auta z najwyższej półki. Oto one!

Trochę popada

cz wt, 16 lipca 2019 08:18

Początkowo zachmurzenie umiarkowane, ale stopniowo będzie wzrastało do dużego. Na popołudnie synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW zapowiadają przelotne opady deszczu, a miejscami także burze.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę