Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Skarbonka w wieży ratusza z XVI w. na Rynku w Łomży

Foto: Skarbonka w wieży ratusza z XVI w. na Rynku w Ł...
mm pt, 14 sierpnia 2020 18:51

Istotny element układanki z historii Łomży odkryli na Starym Rynku archeolodzy pod kierunkiem Mieczysława Bienia z Firmy Izis z Białej Podlaskiej. Podczas wykopalisk odsłonili od kwietnia nie tylko fundamenty budynków ratusza sprzed ponad 500 lat – a więc starszych niż Katedra; do tego 3 studnie: 2 drewniane i jedną dobrze zachowaną ceglaną z XIX w. oraz zbiornik na wodę. Na koniec wykopalisk dopisało badaczom szczęście, bo oprócz budynków rzemieślników i oberży na światło dzienne wyjrzały piwnice ze sklepieniami ceglanymi wieży ratuszowej, być może, z połowy XVI w.

Półmetrowy pocisk moździerzowy czekał w Narwi

Foto: Półmetrowy pocisk moździerzowy czekał w Narwi
mm pt, 14 sierpnia 2020 17:20

- Ratownicy WOPR patrolowali Narew w Łomży i okolicach i w piątek około południa zauważyli duży pocisk, leżący przy brzegu, około 400 metrów od mostu „Hubala” w kierunku przepompowni – opowiada Tomasz Malinowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bardzo niebezpieczne i zardzewiałe znalezisko, prawdopodobnie z II wojny światowej, czeka na saperów...

I Święto Wojska Polskiego 18. Pułku Logistycznego w Łomży.

Foto: I Święto Wojska Polskiego 18. Pułku Logistyczne...
mm pt, 14 sierpnia 2020 16:51

- Jesteśmy potomkami wielkich bohaterów, którzy odnieśli zwycięstwo nad armią czerwoną – napisał w liście Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. - Święto Wojska Polskiego to dzień, w którym szczególnie doceniamy służbę Polskich Żołnierzy. To dzięki Wam Polacy mogą czuć się bezpiecznie. W dniu Waszego Święta przyjmijcie wyrazy wdzięczności za wysiłek oraz poświęcenie.

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na Legionów

Foto: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na L...
mm pt, 14 sierpnia 2020 13:16

Po dziewiątej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Motocyklista został przewieziony do szpitala na badania.

Zatrzymani złodzieje okien z Belgii

mm pt, 14 sierpnia 2020 12:57

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o kradzież witryn okiennych. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 80 tysięcy złotych. 29 i 35-latek usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Laptopy od GAZ-SYSTEM dla uczniów z gminy Nowogród

Foto: Laptopy od GAZ-SYSTEM dla uczniów z gminy Nowogród
mm pt, 14 sierpnia 2020 09:12

Gmina Nowogród otrzymała 30 000 zł z programu "GAZ-SYSTEM dla edukacji". Dzięki darowiźnie zakupionych zostało 12 laptopów, które będą służyć uczniom Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Łomżyńska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Foto: Łomżyńska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
mm pt, 14 sierpnia 2020 09:05

Łomżyńscy pielgrzymi dotarli w czwartkowy wieczór do Częstochowy. 36. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska z powodu pandemii miała zupełnie inną formę niż wcześniejsze: uczestnicy z różnych dekanatów diecezji byli podzieleni na kilkuosobowe sztafety, z których każda pokonywała danego dnia kolejny odcinek trasy. – Udało się! – mówi ks. Grzegorz Kosiorek, kierownik pielgrzymki. – To była pielgrzymka inna niż zwykle, o symbolicznym wymiarze i cieszymy się, że mimo koronawirusa udało się ją zorganizować.

Policjanci zatrzymali złodzieja zanim pokrzywdzony zgłosił kradzież

Foto: Policjanci zatrzymali złodzieja zanim pokrzywdz...
mm pt, 14 sierpnia 2020 06:33

Policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł pozostawiony w sklepie rower. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o prawidłowe zabezpieczanie swoich jednośladów.

MOPS w Łomży zamknięty – koronawirus zaatakował

Foto: MOPS w Łomży zamknięty – koronawirus zaatakował
mm cz, 13 sierpnia 2020 18:38

Biała kartka zawisła w czwartek na szybie drzwi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży przy rozkopanej ulicy Dwornej. Treść: „Od dnia 12. 08. 2020 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży pozostaje zamknięty dla klientów. Prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny. Dokumenty niezbędne należy wrzucać do skrzynki umieszczonej w wejściu”. Niepodany został numer telefonu kontaktowego dla petentów ani powód zamknięcia MOPS-u. Podpisano: dyrektor Wiesław Jagielak.

Łomża zaczęła obchody Święta Wojska Polskiego

Foto: Łomża zaczęła obchody Święta Wojska Polskiego
mm cz, 13 sierpnia 2020 15:10

Spotkanie władz miasta oraz powiatu z kadrą oficerską jednostek wojskowych i przedstawicielami organizacji kombatanckich rozpoczęło łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego. Okazja była szczególna: setna rocznica, przełomowej dla wojny polsko-bolszewickiej, Bitwy Warszawskiej i poprzedzającej ją bohaterskiej obrony Łomży. – Jestem z Kraski i od najmłodszych lat obserwowałem żołnierzy 33 Pułku Piechoty, bo ich strzelnica była tuż obok działki mojego ojca – wspomina 90-letni pułkownik Leon Wagner. – Jako dziecko uczestniczyłem też przed wojną w spotkaniach i uroczystościach upamiętniających bohaterów roku 1920, jak Marian Raganowicz czy Jerzy Sawa-Sawicki – cieszę się bardzo, że nasze władze i wojsko kultywują tę tradycję!

Bujna trawa na „strzelnicy” przerosła gospodarzy

Foto: Bujna trawa na „strzelnicy” przerosła gospodarzy
mm cz, 13 sierpnia 2020 14:24

- Od trzech lat toczy się ta wojna o sprzątanie i koszenie trawy na terenie starej strzelnicy – mówi z irytacją 65-letni mieszkaniec Łomży (nazwisko znane red.), który o zastrzeżeniach do porządku i braku dbałości o zieleń centralnie i tłumnie odwiedzanej enklawy przy ul. Konstytucji rozmawiał z prezydentem Mariuszem Chrzanowskimi i z radnym Andrzejem Grzymałą. - Część trawy nie była skoszona w tym roku ani razu. Wczoraj przyjechali i trochę trawy skosili przy kulochwycie. Krzaki i drzewa też wysychają. Czy to miasto nie ma gospodarza, który by wykazał więcej zdecydowania?!

21-latek z narkotykami

Foto: 21-latek z narkotykami
mm cz, 13 sierpnia 2020 08:43

Kolneńscy kryminalni zatrzymali 21-latka z zarzutem posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna na widok policjantów miał wyrzucić torebkę z zawartością brązowego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Odpowie przed sądem za płacenie skradzioną kartą bankomatową

Foto: Odpowie przed sądem za płacenie skradzioną kart...
mm cz, 13 sierpnia 2020 08:32

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posłużenie się cudzą kartą bankomatową i w ten sposób kradzież pieniędzy. 33-latek miał użyć skradzionej karty przy pięciu transakcjach płatniczych. Usłyszał już zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Będzie remont drogi Morgowniki – Ptaki – Rudka Skroda

Foto: Będzie remont drogi Morgowniki – Ptaki – Rudka ...
mm śr, 12 sierpnia 2020 19:42

Czterech oferentów chce remontować nawierzchnię drogi wojewódzkiej 648 na odcinku Morgowniki – Rudka Skroda. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku właśnie otworzył oferty. Najdroższa oferta wynosi 4,2 mln, najtańsza niespełna 4 mln.

Arka tylko dla bezdomnych psów

Foto: Arka tylko dla bezdomnych psów
mm śr, 12 sierpnia 2020 16:28

– Chciałem oddać psa do schroniska, bo zmieniła nam się sytuacja mieszkaniowa, ale go nie wzięli! – oburza się starszy mężczyzna. – Coś takiego nie wchodzi w grę, bo trafiają do nas wyłącznie bezdomne psy, do tego tylko z terenu miasta Łomża – odpowiada Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Nie może być tak, że komuś znudził się pies, zestarzał się i jest już niepotrzebny, zmienia się stancję, albo jedzie się na wakacje i nie wiadomo co z nim zrobić. To jest chore i powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że biorąc zwierzę stajemy się za nie odpowiedzialni – ono nie jest rzeczą, której możemy pozbyć się jak jakiegoś przedmiotu.

Pożar dzikiego wysypiska w Łomży

Foto: Pożar dzikiego wysypiska w Łomży
mm śr, 12 sierpnia 2020 14:07

Kilkanaście minut przed 14. nad bawełną widać było gęsty, ciemny dym. Paliło się składowisko materiałów pobudowlanych i śmieci na obszarze ok. 20m2 przy placu budowy Galerii Narew.

Jedna oferta na remont Wojska Polskiego

Foto: Jedna oferta na remont Wojska Polskiego
mm śr, 12 sierpnia 2020 12:14

Jedna oferta wpłynęła na remont ul. Wojska Polskiego II etap. Dziś otwarto koperty z ofertami. Teraz urzędnicy miejscy będą analizować dostarczone dokumenty.

Pobicie pod Śniadowem

Foto: Pobicie pod Śniadowem
mm śr, 12 sierpnia 2020 09:03

Po 14.00 we wtorek policja otrzymała zgłoszenie o pobitym mężczyźnie w miejscowości Stare Ratowo pod Śniadowem. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

Siostra Teresa od serca

Foto: Siostra Teresa od serca
mm wt, 11 sierpnia 2020 19:31

- Świętej Pamięci Teresa Kuryła była pielęgniarką bardzo cenioną przez lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz pacjentów – mówił na mszy pogrzebowej w Katedrze wikariusz biskupi ks. Jan Sołowianiuk. Liturgię za ofiarną Siostrę Służkę, pierwszą ofiarę śmiertelną covid-19 w Łomży, odprawiali trzej biskupi: łomżyński Janusz Stepnowski, drohiczyński Piotr Sawczuk i senior Antoni Dydycz. - Przez 44 lata pracowała w Łomży w starym szpitalu, potem w nowym na kardiologii i w Specjalistycznym Ośrodku SOMED. Pracę wykonywała sumiennie, zgodnie z przesłaniem swojej patronki świętej Teresy od Dzieciątka Jezus (1873 – 1897): „Nie przestanę dobrze czynić na ziemi”.

Bernadeta Krynicka, dyrektor MPGKiM ujawnia swój majątek

Foto: Bernadeta Krynicka, dyrektor MPGKiM ujawnia swó...
mm wt, 11 sierpnia 2020 17:12

Bernadeta Krynicka, poseł na sejm w kadencji 2015-2019 z listy PiS, a od 13. lipca br. dyrektor MPGKiM, złożyła oświadczenie majątkowe. Zgodnie z prawem w ciągu 30 dni zobowiązana była to uczynić. Dziś ten dokument opublikowano w miejskim BIP-ie.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę