Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Szkoły i przedszkola czekają na nowych dyrektorów

- Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów czterech placówek: Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Zespołu Szkół Specjalnych, Publicznego Przedszkola nr 8 i Publicznego Przedszkola nr 14 w Łomży – informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Dotychczasowym dyrektorom tych placówek w tym roku upływa pięcioletnia kadencja. Anna Sobocińska, rzeczniczka prasowa prezydenta, rozwija tę informację: - W pierwszym dniu ogłoszenia konkursu na dyrektora szkoły lub przedszkola nie wpłynęła jeszcze ani jedna oferta.

W konkursie mogą wziąć udział ludzie, spełniający wymagania względem osób na stanowisku dyrektora. Określa je rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 27. października 2009 r. (Dz.U. nr 184 poz. 1436). Wśród wymaganych dokumentów są, m.in., koncepcja funkcjonowania i rozwoju placówki, życiorys z opisem przebiegu kariery zawodowej, potwierdzenia stażu pedagogicznego, dydaktycznego lub kierowniczego. Ponadto potrzebny jest dyplom ukończenia studiów wyższych lub świadectwa: ukończenia studiów podyplomowych z zakresu zarządzania albo kursu kwalifikacyjnego z zarządzania oświatą. Kandydaci na dyrektorów nie mogą być karani za przestępstwa, w tym - finansowe, ani nie może toczyć się przeciwko nim postępowanie z oskarżenia publicznego lub dyscyplinarne. Muszą złożyć oświadczenie o dopełnieniu obowiązku ujawnienia treści dokumentów organów bezpieczeństwa państwa w latach 1944 – 1990 (Dz.U. nr 63 poz. 425). Zainteresowane osoby mogą uzyskać więcej informacji i składać swoje oferty do 4. czerwca do godz. 15.30 w pokoju nr 3 Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego przy ul. Farnej 1 w zamkniętych kopertach z adresem zwrotnym i dopiskiem, którego konkursu oferta dotyczy. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę