Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Drugie Łomżyńskie Forum Samorządowe

Główne zdjęcie
Fot. Bartosz Klepacki

Samorządowcy, politycy i naukowcy przede wszystkim młodzi – spotkali się na II Łomżyńskim Forum Samorządowym. Konferencja naukowa w czwartek i piątek odbywała się w Państwowej Wyżej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a tematem przewodnim tegorocznych spotkań jest samorząd terytorialny w procesie integracji europejskiej. - Konferencja jest organizowana przede wszystkim z myślą o naszych studentach – mówi jej współorganizator Mariusz Chrzanowski z PWSIiP. - Ale na bazie wygłaszanych referatów zostanie wydana publikacja, dzięki której z treścią będzie mogło zapoznać się znacznie szersze grono osób zainteresowanych samorządem.

Organizatorzy podkreślają, że konferencja jest naukowa, a zaproszenie na spotkanie ze studentami skierowano do polityków wszystkich dużych opcji. Na konferencji pierwszego dnia zjawili się zaś tylko ci lokujący się  bardziej po prawej stronie sceny. Gwiazdą spotkania był Andrzej Dera, poseł z Solidarnej Polski, który w swym referacie wskazywał na relacje jakie są pomiędzy Polską scentralizowaną, a Polską samorządową. Poseł Lech A. Kołakowski z Prawa i Sprawiedliwości mówił o polskim samorządzie w odniesieniu do Unii Europejskiej, a poseł Damian Raczkowski z Platformy Obywatelskiej opowiadał o przełożeniach samorządu terytorialnego na politykę regionalną. 
Drugi dzień konferencji wypełniły referaty studentów i młodych naukowców – doktorantów z różnych ośrodków naukowych w kraju.
- Do udziału w tej części konferencji zgłoszono nam 13 referatów, a komisja konkursowa wybrała do przedstawienia 9 z nich – mówi Mariusz Chrzanowski. - To był pomysł naszego samorządu studenckiego aby Forum Samorządowe otworzyć właśnie na doktorantów czy nawet jeszcze tylko studentów ostatnich lat z innych uczelni. 
Na konferencję do Łomży przyjechali prelegenci związani m.in. z  Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale także Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę