Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czas na wybór szkoły

Do końca tygodnia uczniowie gimnazjów muszą zadeklarować w której szkole chcą kontynuować naukę. Do 31 maj 2013 godz. 15:00 szkoły ponadgimnazjalne w Łomży przyjmują podania. Nabór prowadzony jest internetowo, ale ostateczną wersję trzeba wydrukować podpisać i zanieść do szkoły. Każdy uczeń może wybrać trzy szkoły ponadgimnazjalne ustalając tzw. szkołę i klasę pierwszego, drugiego lub trzeciego wyboru począwszy od tej do której najbardziej chciałby się dostać.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Łomży odbywa się za pośrednictwem strony internetowej https:/nabor.progman.pl/lomza. To właśnie tam dostępne są wszelkie informacje o szkołach, terminy i formularze. Tam też na bieżąco można będzie śledzić etapy naboru, a teraz określać zainteresowanie jakim cieszą się poszczególne szkoły. I jak wynika z danych na poniedziałek 27 maja najwięcej uczniów kończących gimnazjum w Łomży cichłoby się dostać do II Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkie sześć klas pierwszych ma już więcej kandydatów wskazujących jej jako te pierwszego wyboru niż jest w nich miejsc. 
W I LO na 160 miejsc w kasach pierwszych póki co zgłosiło się 128 uczniów marzących o nauce w tej szkole, a w III LO jest 119 chętnych na 224 miejsca.  
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 największym zainteresowaniem cieszą się klasa 1AP liceum (39 chętnych na 45 miejsc) i klasa technik żywienia i usług gastronomicznych w technikum (25/30).
W Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 najwięcej chętnych jest do klasy „technik pojazdów samochodowych” (48 podań na 32 miejsca) oraz „technik informatyk” (32 na 32).
W Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 do trzech klas liceum, w których jest 90 miejsc, dotychczas zgłosiło się 59 chętnych, a w technikum prym wiodą  technik handlowiec (26), technik logistyk (21) i technik ekonomista (18), w których jest po 30 miejsc.
W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 kandydaci zgłaszają się przede wszystkim do trzech klas technikum: technik weterynarii (43 kandydatów na 60 miejsc), technik żywienia i usług gastronomicznych (35 kandydatów na 30 miejsc) i technik agrobiznesu (19 na 30).
Ze szkół podległych samorządowi miasta najmniejszym zainteresowaniem jak dotychczas cieszy się Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. Do czterech klas technikum i jednej zawodówki póki co  zgłosiło się 20 chętnych. 

W elektronicznym naborze uczestniczą także szkoły niepubliczne. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszy się Akademickie Liceum Ogólnokształcące funkcjonujące przy Wyższej Szkole Agrobiznesu. W dwóch z trzech klasach liceum jest już nadkomplet chętnych, a działającej na takich samych warunkach Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej, które prowadzi technikum informatyczne    jest 15 chętnych na 29 miejsc.
Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszy się Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości, do której na razie zgłosiło się15 kandydatów do dwóch klas po 30 miejsc każda. 

Przyjęcie do szkoły zależeć będzie od liczby punktów z egzaminu gimnazjalnego i świadectw ukończenia gimnazjum. Jeśli liczna punktów będzie niewystarczająca aby dostać się do wymarzonej szkoły, system automatycznie przypisze ucznia do drugiej lub trzeciej szkoły według jego wskazań. 

Kolejne etapy rekrutacji
02 lipiec 2013 godz. 15:00 - Przyjmowanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopii zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE 
03 lipiec 2013 godz. 15:00 - Ogłoszenie listy kandydatów do szkoły na podstawie wyników rekrutacji. 
04 lipiec 2013 - Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (do 5.07.2013 godz. 15:00) 
08 lipiec 2013 godz. 15:00 - Ogłoszenie wolnych miejsc 
09 lipiec 2013 - Nabór uzupełniający (do 10.07.2013 godz. 12:00) 
10 lipiec 2013 godz. 15:00 - Ogłoszenie przez dyrektora listy przyjętych do szkoły ponadgimnazjalnej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę