Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

W rankingu szkół wyższych 2013.

Główne zdjęcie
źródło: Rankingu Szkół Wyższych 2013

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży spada, a Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży pnie się w górę. „Rzeczpospolita” i „Perspektywy” ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2013. W najbardziej prestiżowym zestawieniu uczelni akademickich wygrał, podobnie jak przed rokiem, Uniwersytet Jagielloński, który o włos wyprzedził Uniwersytet Warszawski. „To zestawienie stworzyliśmy, by pomóc maturzystom w podjęciu kluczowej decyzji o wyborze uczelni” – tłumaczy Waldemar Siwiński, szef Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

„W tym roku ranking jest jeszcze bardziej niż zwykle użyteczny dla maturzystów. Pokazuje, gdzie najlepiej kształcą w aż 40 najpopularniejszych kierunkach studiów” – czytamy w „Rzeczpospolitej”. - „Tu liderem są uczelnie warszawskie. Dziesięć grup kierunków najlepiej wykładanych jest na UW, wśród nich prawo i dziennikarstwo, kolejnych dziesięć na Politechnice Warszawskiej  z architekturą na czele. W siedmiu, w tym w filologii polskiej, prowadzi UJ.”

W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zajęła 14 miejsce na 28 uwzględnianych uczelni. PWSiP spada. Przed  rokiem w tym rankingu była na 9. pozycji, dwa lata temu na 7., a w 2010 roku na 6.

W Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich pnie się w górę za to  Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. W tym roku sklasyfikowana została na  12 miejscu wśród 29 uczelni. Przed rokiem była 21., a dwa lata temu 37. 

W tabelach rankingów nie znaleźliśmy Wyższej Szkoły Agrobiznesu.

Pełne wersje tabel. Pliki PDF (źródło: Rzeczpospolita)

Ranking uczelni akademickich

Ranking niepublicznych uczelni licencjackich

Ranking niepublicznych uczelni magisterskich

Ranking państwowych wyższych szkół zawodowych

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę