Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Brak miejsc w przedszkolach

Dla 166 dzieci zabrakło miejsc w przedszkolach publicznych w Łomży. Prowadzone przez miasto placówki w wyniku zakończonego właśnie naboru przyjęły do przedszkoli samorządowych 1 454 dzieci. Wśród nieprzyjętych dzieci najwięcej jest trzylatków – 78, czterolatków – 51, mających mniej niż trzy lata – 26 i jedenaścioro pięcioletnich. Wolnych miejsc nie ma także w niepodlegających miastu przedszkolach Stowarzyszenia Edukator.

W Wesołym Słoneczku chcącym przyjąć w nowym roku przedszkolnym około 160 dzieci, nie ma już wolnych miejsc w żadnej z grup od trzy- do sześciolatków. 
- Podobnie jest w Małym Artyście, gdzie możemy przyjąć 240 dzieci i 25 w wieku żłobkowym – dodaje Barbara Kuczałek, współzałożycielka i prezes Edukatora. - Szczególnie dużo zgłoszeń jest do grup żłobkowych, dlatego tworzymy listy rezerwowe. Bywa, że rodzice zgłaszają chęć posyłania dziecka do kilku przedszkoli, więc mamy nadzieję, że do wakacji sytuacja będzie o wiele klarowniejsza. A przed nami są jeszcze bardzo trudne decyzje do podjęcia: czy kontynuować prace z grupami pięcio- i sześciolatków, czy otwierać nowe grupy żłobkowe...  

Zerówki też pełne
Do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych przyjęto 344 dzieci. 
- Dodatkowe oddziały przedszkolne dla pięcio- i sześciolatków od września zostaną uruchomione w szkołach podstawowych nr 5, 7 i 10 – zapowiada Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Istnieje też możliwość uruchomienia oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 4. Sytuacja wyklaruje się za kilka miesięcy, gdyż ostateczny nabór dokonuje się na początku września. Wtedy spora grupa rodziców zmienia swoje decyzje, szczególnie w przypadku dzieci najmłodszych.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę