Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Pielgrzymi z Łomży pierwsi wejdą na Jasną Górę.

Główne zdjęcie
pielgrzymi na ulicach Łomży

Grupa żółto-brązowa wylosowała jedynkę i pierwsza ujrzy jasnogórski klasztor. Losowanie kolejności wejść grup do Częstochowy zawsze budzi wiele emocji. O jego wynikach z trasy 12 dnia łomżyńskiej pielgrzymki mówił nam ks. Piotr Mazurek.

Oto kolejność grup:

1. żółto-brązowa (Łomża)
2. czerwono-zielona (Ostrołęka, Myszyniec, Kadzidło)
3. fioletowa (Wyszków, Długosiodło)
4. srebrna (Ostrów Mazowiecka)
5. niebieska (Zambrów, Łapy, Wysokie Mazowieckie)

Najbardziej szczęśliwą rękę miał ks. Grzegorz Kosiorek, przewodnik grupy żółto-brązowej, który losował pierwszy i od raz wylosował 1.

Pielgrzymi są coraz bliżej Jasnej Góry. Już tylko ok. 40 kilometrów mają do przejścia. Zmęczenie daje się we znaki, ale radość jest coraz większa. Dziś pątnicy nocowali w miejscowościach Rudnik i Zaróg-Dąbrowa, zmierzają w kierunku Żurawia. I właśnie z noclegami jest teraz największy problem. Im bliżej Jasnej Góry, tym więcej pielgrzymek i tym mniejsza gościnność mieszkańców, którzy wszystkich pątników nie są w stanie ugościć. Zdarza się, że pielgrzymi nie mają gdzie spać i nocują w samochodach....

Przed pielgrzymami tylko jedna noc - w Żurawiu. 24. Piesza pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę liczy już 720 pątników.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę