Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Jest już Nowa Nadzieja Jazzu

Główne zdjęcie
Artur Tuźnik (fot. Robert Bałdyga)

Artur Tuźnik został Nową Nadzieją Jazzu. Pianista z Lublina wygrał I Przegląd Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej w ramach Novum Jazz Festiwal. Przesłuchania konkursowe trwały przez kilka godzin w łomżyńskim Centrum Katolickim. Rywalizowało 9-ciu młodych wykonawców z różnych stron Polski.

Przemysław Balewski - wiceprezes NOVUM Sp. z o.o., Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk, Zbigniew Forenc - wiceprezes NOVUM Sp. z o.o., Artur Tuźnik - laureat (fot. Robert Bałdyga)
Przemysław Balewski - wiceprezes NOVUM Sp. z o.o., Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk, Zbigniew Forenc - wiceprezes NOVUM Sp. z o.o., Artur Tuźnik - laureat (fot. Robert Bałdyga)
Umiejętności młodych muzyków i wokalistów oceniał trzyosobowe jury, na czele którego stanął wybitny muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, Jan Ptaszyn Wróblewski. Obok niego w jury zasiadł wykładowca gitary basowej w Autorskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, Jerzy Stelmaszczuk. Trzecim jurorem był Mirosław Dziewa - dyrektor artystyczny Nowum Jazz Festiwal.

Zwycięzca Artur Tuźnik pochodzi z Lublina. Na fortepianie gra od dziecka. W wywiadzie dla Radia Nadzieja mówił, że grać zaczął jako kilkulatek. Muzyk podkreślił, że jego marzeniem są studia w Danii, na które chce przeznaczyć wygraną. W przyszłości chciałby zostać zawodowym muzykiem.

II miejsce w konkursie zajął Daniel Popiałkiewicz, gitarzysta ze Szczecina. Jury przyznało także 3 wyróżnienia. Otrzymali je: gitarzysta z Krakowa Krzysztof Bolek, puzonista z Wrocławia Bartosz Pernal oraz Mariusz Smoliński, pianista z Wrocławia.

Poziom wykonań był bardzo wysoki – powiedział po występach Jan Ptaszyn Wróblewski. Podkreślił, że młode pokolenie jazzmanów rośnie w siłę. Novum Jazz Festiwal zakończy koncert Jana Ptaszyna Wróblewskiego w Liceum Katolickim w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę