Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

Potrzebna krew

Wakacje – to czas, gdy brakuje krwi. Dawcy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek i urlopy. Tymczasem właśnie latem krwi potrzeba najbardziej. To czas zwiększonego ryzyka wypadków, a co za tym idzie zwiększonego zapotrzebowania na krew do zabiegów i operacji. O oddawanie krwi apelują pracownicy Oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Sławomir Kaczyński przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa mówi, że rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że w razie wypadku potrzeba od 15 do 25 litrów krwi dla jednego poszkodowanego. Taką ilość zbiera się od 30 d0 50 dawców.

Sławomir Kaczyński dodaje, że krew jest niezbędna nie tylko dla ofiar wypadków samochodowych, ale też dla poszkodowanych podczas nieumiejętnie wykonywanych prac polowych. Aby wyjść naprzeciw dawcom, którzy z różnych przyczyn nie mogą zgłosić się do punktu krwiodawstwa, przygotowuje się akcje oddawania krwi w specjalnych ambulansach. W najbliższą sobotę ambulans będzie czekał na mieszkańców Łomży. Podczas imprezy plenerowej „Gościniec Łomżyński” od godz 15 do 19 każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat nie zażywająca aktualnie żadnych leków będzie mogła oddać krew.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę