Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Uzupełniają niedobory serca...

Rodziny adopcyjne i zastępcze spotkały się w Łomży. Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Dzień Dziecka i jubileuszu Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Diecezji Łomżyńskiej. To już 5 lat, odkąd ośrodek pomaga dzieciom znaleźć nowy dom i szkoli rodziców.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele przy Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, której przewodniczył założyciel ośrodka – biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz usłyszał gorące podziękowania i dostał kwiaty od szczęśliwych rodziców i ich dzieci. - Ośrodek nie jest bogaty jeżeli chodzi o statystyki, ale dzieło ważne, bo uzupełniające niedobory serca - mówił nam po Mszy biskup Stanisław Stefanek.

Rodziny adopcyjne i zastępcze a także przyjaciele i pracownicy Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Diecezji Łomży przeszli do ogrodów biskupich. Tam czekały na nich słodkie smakowitości i dobra zabawa. Nad wszystkim czuwał opiekun duchowy ośrodka, ks Mirosław Brzeziński. - Mamy nawet 80 osób, są rodzice, małżonkowie, którzy czekają na dzieci i same dzieci - wymieniał kapłan.
A rodzice wspominali. - Decyzja o adopcji pojawiała się wielokrotnie i dojrzewaliśmy do niej powoli, razem - mówiła jedna z mam, które kończą kurs przygotowujący do przyjęcia dziecka.

Dzięki pracy Katolickiego Ośrodka Adopcyjno Opiekuńczego Diecezji Łomżyńskiej 14 dzieci znalazło już nowy dom. Na przyjęcie dzieci czeka kolejnych 6 małżeństw, które zakończyły kurs i otrzymały kwalifikacje, natomiast 3 ukończą szkolenie przed wakacjami. Pracownicy ośrodka pomogli także 8 starszym dzieciom znaleźć dobrą opiekę w rodzinach zastępczych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę