Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.nadzieja.pl

Łomża w centrum światowego mleczarstwa

Do miasta przyjadą przedstawiciele organizacji zrzeszonych w Światowej Federacji Producentów Rolnych (IFAP). Miasto znalazło się na trasie 38. Światowego Kongresu Rolników, który rusza dziś (30 maja) w Polsce. Impreza po raz pierwszy odbywa się w państwie Europy Środkowo-Wschodniej. W Łomży ma pracować grupa robocza „mleko”.


Już w sobotę i niedzielę zjeżdżać się będą uczestnicy kongresu, a przyjadą z daleka, m.in. z Tanzanii, Tajwaniu, Indonezji, Indii, Kanady, Ameryki, Belgii, Ghany i Australii. Obradom przysłuchiwać się będzie także ok. 40 polskich rolników. - To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale trzeba podkreślić, że Łomża na światową sesję została wybrana nieprzypadkowo – przyznaje wiceprezes Regionalnego Związku Rolników w Łomży, członek Zarządu Podlaskiej Izby Rolniczej, Bogumiła Roszczyk- Parzych. I dodaje: "(...) bo województwo podlaskie to region rolniczy, zasłużyliśmy widocznie na to, bo to najlepsze mleczarnie, najbardziej pracowici rolnicy, mający dzisiaj efekty takie, że możemy się nimi poszczycić i dzięki którym jesteśmy w czołówce nie tylko w kraju, ale, mam nadzieję, będziemy regionem wyróżniającym się na świecie".

Goście ze świata o mleczarstwie będą dyskutować w podłomżyńskiej Piątnicy. Sesja rozpocznie się w poniedziałek (2 czerwca) o godz. 8 rano. Przewodniczyć jej będzie przedstawiciel Krajowej Federacji Producentów Mleka z Francji. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o wyzwaniach mlecznych producentów na świecie oraz zarządzaniu rynkiem w sektorze mlecznym. Światowy Kongres Rolników odbywa się co dwa lata, zawsze w innym państwie. Tym razem w Polsce obejmie 3 sesje wyjazdowe. Obok Łomży, także Kraków i Poznań. Goście będą przebywać w regionie 2 i 3 czerwca. Ostatniego dnia zwiedzą Spółdzielnię Mleczarską w Piątnicy, piątnickie forty oraz gospodarstwo rolne Józefa Jałbrzykowskiego z Gardlina w gm. Zambrów. Wizytę zakończenie w szepietowskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę